Jump to content

Windows 8.1 Single Language With Bing | Güncel | Kasım 2021 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

• 3 hafta sonra ...
hakarakurt, 6 saat önce yazdı:

Tekrardan Windows Defender 'i aktif edebilir miyiz ? Bunu nasıl yapabiliriz ?

Bir de bu sürümde Uzak Masa Üstü çalışıyor mu ?

Defender control ile aktif etmeyi deneyin. Uzaktan masaüstü kısmi olarak çalışıyor.

Windows 8.1 SL makinada uzak masaüstü Client özelliği vardır fakat sunucu özelliği yoktur.
yani laptopunuzla uzaktaki bir uzak masaüstü sunucusuna bağlanabilirsiniz ama laptopunuza uzakmasaüstü ile bağlanamazsınız. " (Alıntı)

Ben herhangi bir özellik silmedim. Dolayısı ile uzak masaüstü client olarak çalışmalı. Siz uzaktan başka bilgisayara bağlanırsınız, fakat dışarıdan 8.1 SL ye bağlanamazsınız yukarıdaki bilgiye göre.

Windows 10 daki defender olsa bir nebze tamam da, 8.1 deki defendera güvenmeyin. İlla kullanacam derseniz ekteki araçla defenderı aktive edebilirsiniz

Defender Aç Kapa.7z388.01 kB · 6 downloads

Edited by Emre028
  • Like 1

KHEDIRA, 23 dakika önce yazdı:

Güncelleme yapmamızın sakıncası var mı hocam? Silinen veya kapatılan bileşen yok neticede. 

Telemetriye yönelik güncellemeleri yüklemeyin.

Güncellemenizde sorun çıkacağını sanmıyorum 

• Like 1

sistem çok stabil ellerine sağlık @Emre028.Bugüne kadar 20 ye yakın bilgisayara yükledim sıkıntısız kullanıyorlar.Yalnız 2 bilgisayarda wifi diğer ağları görüp ev ağı görmeme sorunu yaşadık.Wifi sürücüsünü güncel kullanmamıza rağmen sorun devam etti.Sorunun çözümünü Wifi frekans aralığını modem arayüzünden Auto değilde 1-13 arası sabit bir değer atayarak çözdüm.Sizlerde sorun yaşarsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

• Like 1

• 1 ay sonra...
amd_turkey, 02.05.2021 - 22:20 yazdı:

Olmazsa gördüklerini kur,

Please register to see this content.

Burdaki ufak programı indir, yüklediklerinden telemetri ile alakalı olanları siler 

Güncelleme yapmadan önce bu programı kullansak daha sonra telemetri güncellemeleri çıkmaz doğru mudur?

Emre028, 23.03.2021 - 09:32 yazdı:

# RAM kullanımı gerçekten muazzam Windows 7 32/64 Bit kurmaktansa bu sürümü kurmanızı tavsiye ederim.

E2160 işlemci 2 ramli eski bir sisteme kurdum resmen uçak oldu. Açılış kapanış süresi muazzam. Herhangi bir program yüklemedim sadece kullanmak için format attım. İlk izlenim olarak çok olumlu. Arka planda çalışmasın sisteme yük olmasın diye kms gibi şeyler kurmak istemiyorum. Etkinleştirme yapmadığım zaman sıkıntı olmuyorsa her açılışta gelen etkinleştirin yazısını kaldırmanın bir yolu var mı acaba?

• Emre028 changed the title to Windows 8.1 Single Language With Bing | Güncel | Kasım 2021 | X64