Jump to content

Windows 8.1 Single Language With Bing | Güncel | Kasım 2021 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

6 KASIM 2021 tarihiyle sistem güncellenmiştir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

image.jpeg.5da13240b2b5c534e7f636aa0f2db837.jpeg

Please register to see this content.

Boyut : 4,29 GB :seytan:

Ad: W_8.1_w_Bing_SL_x64_2021.iso
Boyut: 4606918656 bayt (4393 MiB)
CRC32: E588F405
CRC64: 79CD687FD4281A3D
SHA256: 0E5915B7241301E24AF587993B87B7B0C15B927A89466B80B3D6E355D7332CE5
SHA1: F8219210A138B9B1E2B97A73006E122A5FCFFE83
BLAKE2sp: 31E52A81E5E49787714F96483E47CAC9096AEECA526522F8E4F1497D1D8DA509

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edited by Emre028
  • Like 6

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

merhaba eski bir masaüstü bigisayara kurmaya çalıştım kurulum tamamlandı ancak gerekli programları kurduktan hemen sonra diskinizde yeterli alan yok uyarısı vermeye başladı bir süre sonra internet tarayıcısı bile açmamaya başladı yeterli alan yok diye bi çözüm önerisi olan var mı?

Edited by gingobil

gingobil, 7 saat önce yazdı:

merhaba eski bir masaüstü bigisayara kurmaya çalıştım kurulum tamamlandı ancak gerekli programları kurduktan hemen sonra diskinizde yeterli alan yok uyarısı vermeye başladı bir süre sonra internet tarayıcısı bile açmamaya başladı yeterli alan yok diye bi çözüm önerisi olan var mı?

Sanal belleği açınca sorun düzelecektir.

• 1 ay sonra...
xbreakx, Bir saat önce yazdı:

Merhaba, mağaza uygulamasını kaldırsam ram tasarrufu sağlar mıyım?

Evet ise nasıl silebilirim, teşekkürler.

OEM PC'ler için üretilmiş bir versiyon olduğu için Mağaza uygulamalarını silmenin çok fazla RAM tasarrufu sağlayacağı kanısında değilim. Bunun için ;

Öneririm. Hem güncel hemde görsel olarak 2 sürüm içerir.

Emre028, Bir saat önce yazdı:

OEM PC'ler için üretilmiş bir versiyon olduğu için Mağaza uygulamalarını silmenin çok fazla RAM tasarrufu sağlayacağı kanısında değilim. Bunun için ;

Öneririm. Hem güncel hemde görsel olarak 2 sürüm içerir.

Teşekkür ederim Emre Bey.

• 7 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

Daha önceden "embedded industry 8.1" kullanıyordum; buna geçtim. En hızlısı bu. Metro uygulamalarını kaldırırsanız daha da çevikleşiyor; performansda kayda değer artış oluyor.

Aşağıdaki tool ile kolayca kurtulabilirsiniz metro uygulamalarından:

Not: Sanal belleği açmayı unutmayın.

Edited by isnetus
  • Like 1

• 2 hafta sonra ...
halilt, Bir saat önce yazdı:

Eğer 3gb ve üstü belleğiniz varsa bundan hızlısı yok.Ram kullanımı orjinal bingden daha az.Win 8.1 in orjinal simge vb sine dokunulmaması bence olumlu.

Güle güle kullanın. Ben özellikle bunu güncelledim ve ayarladım kendime yapmak için hazırlıyorum. Sürekli güncellemek zorunda kalmamak için uzun ömürlü olmadı için uğraşıyorum. Ve baktığımda halada kullanıcısı var :) 

• 3 ay sonra...

Emre arkadaşımızın yaptığı bu sistem çok hızlı olduğu için ben hâlâ bunu kullanıyorum. İçindeki uygulamaları kaldırınca iyice çevikleşiyor.

Choromium tabanlı tarayıcı desteği kesilince Windows 10 LTSB'ye geçsem mi diye düşündüm, sonra Firefox'un destek vermeye devam ettiğini görünce bu düşüncemden vazgeçtim.

Ancak Firefox'un youtube'da tuhaf bir yavaşlığı vardı. Takılıp kalıyordu. Biraz araştırınca onun da çözümünü buldum.

Çözümü şu:

about:config

Disable Autoplay on Youtube > bunu bul

sayı değeri olarak 1 ver

• Like 1

isnetus, 2 saat önce yazdı:

Emre arkadaşımızın yaptığı bu sistem çok hızlı olduğu için ben hâlâ bunu kullanıyorum. İçindeki uygulamaları kaldırınca iyice çevikleşiyor.

Choromium tabanlı tarayıcı desteği kesilince Windows 10 LTSB'ye geçsem mi diye düşündüm, sonra Firefox'un destek vermeye devam ettiğini görünce bu düşüncemden vazgeçtim.

Ancak Firefox'un youtube'da tuhaf bir yavaşlığı vardı. Takılıp kalıyordu. Biraz araştırınca onun da çözümünü buldum.

Çözümü şu:

about:config

Disable Autoplay on Youtube > bunu bul

sayı değeri olarak 1 ver

Neredeyse 2 yıl olacak paylaşımı hala böyle olumlu yorumlar almaya devam ediyor, her zaman söylediğim gibi aylık değil de uzun aylar-yıllar sorunsuz kullanılabilen sistemler yapmaya devam .. :) 

• Like 4

• 1 ay sonra...
  • 7 ay sonra...

Choromium tabanlı Yandex tarayıcının Windows 7 ve 8.1 desteği hâlâ devam ediyor. Bu nedenle düşük donanımlı bilgisayarlarda gönül rahatlığıyla Win 8.1 kullanabilirsiniz.

Windows 8.1 kadar stabil, hızlı, çevik bir işletim sistemi bulamazsınız. Yalnız üçüncü parti başlat menüsü kullanmak ve etkin kenarları devre dışı bırakmak şart.

• Like 1

teksa, Bir saat önce yazdı:

Choromium tabanlı Yandex tarayıcının Windows 7 ve 8.1 desteği hâlâ devam ediyor. Bu nedenle düşük donanımlı bilgisayarlarda gönül rahatlığıyla Win 8.1 kullanabilirsiniz.

Windows 8.1 kadar stabil, hızlı, çevik bir işletim sistemi bulamazsınız. Yalnız üçüncü parti başlat menüsü kullanmak ve etkin kenarları devre dışı bırakmak şart.

hocam bu sistemi indirip güncellemeleri kapatsam kullansam olur mu

teksa, 1 saat önce yazdı:

Mozilla Firefox ESR sürümüde hala destek sağlamaktadır.