Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Hangi Tv'yi Almalıyım? Lg Mi? Samsung Mu?

adam4
 Share

Recommended Posts

Lgwebos ultra HD kullanıyorum 49inc dahili uydu alıcısı bozuldu şuan TV kanalları izlemiyorum netten izliyorum anakarta monte olduğu için uydu alıcısı da yaptırmak çok masraflı olacak o yüzden şuan için harici bir uydu alıcısı ile yola devam etmem gerekiyor ama bekletiyorum... 

LG tavsiye etmiyorum kullanıcısı olmama rağmen... Samsung deneyimim olmadı ama alırsam bir daha lg almam. 

Saygılarımla 

Theogus45, 10 dakika önce yazdı:

Lgwebos ultra HD kullanıyorum 49inc dahili uydu alıcısı bozuldu şuan TV kanalları izlemiyorum netten izliyorum anakarta monte olduğu için uydu alıcısı da yaptırmak çok masraflı olacak o yüzden şuan için harici bir uydu alıcısı ile yola devam etmem gerekiyor ama bekletiyorum... 

LG tavsiye etmiyorum kullanıcısı olmama rağmen... Samsung deneyimim olmadı ama alırsam bir daha lg almam. 

Saygılarımla 

Valla benim babamdada var bir tane 43lük LG 10 sene oldu tık demedi tv.Biraz şans işi sanırım

adam4, 16 dakika önce yazdı:

Valla hocam kanal geçişleri yavaş diyorlar ama kafam çok karışık

Samsung dan şaşilmaz.. Kanal geçişi yavaş ise harici dijital uydu alıcısı alırsın, olur biter 

• Like 1

Yazım uzun oldu kusura bakmayın hakkınızı helal edin

İçinde uydu olanlar biraz yavaştır ablam lg kullanıyor 9 sene oldu daha yeni ledleri bozuldu değişti samsun tamire giden cihaz görmedim kargo taşırken iade tvler çok geliyor vestel ve yansanayi ürünler bunlar çabuk bozuluyor marketten tv alsan lg olsa bile market ürünleri daha çok sorunlu çıkıyor sony marka almış adam garanti yollamış yapmışlar  3 ay sonra bir daha yollamış garanti kağıdı kaybolmuş servis 2000 tl çekmiş burada benim ahmet abim var çok iyi işçilikle 1500 yaparım dedi adam ağlıyor üstüne koyar marketten alırım diye dayı kusura bakma servise şekil buraya geliyorsun şekil yapıyorsun vatana mediamarktan 4000 5000 tllik tv alsaydın bu şekli yapamazdın kusura kalma yaptıracaksan yaptır laf cambazlıgı yapma ben philips tv aldım 10 yıl oldu daha tamir görmedi annemde ucuz aldırıyordu dedim bu iyidir şimdilik diğer markalarda vardı  lg filanda vardı ilgimi philips tv çekti iyikide philips almışım bozulsada internetli phlips tv alasım var 😂 yenilerde kanal geçişi iyidir belki dayım sony almıştı vatandan  8 sene oldu hemen hemen daha oda tamire gitmedi kullanmaya göre değişir elektironik ürünleri fazla temizlememek lazım ayda bir kendi temizleme malzemeleri şart ben duvarda seviyorum yerde olsa belki çoktan kırılmıştı  şimdilik aklıma gelenler bu eksiğim varsa düzeltiniz 

yıl olarak yeni olsun 2020 2021 özellikleri güzel olsun bir kere al iyi al marka olarak 

PHİLİPS SAMSUNG LG SONY BU markaları yıllardan beri bilirim senin içine hangisi siniyorsa onu al özellikleri çok iyi çıhaz olup fiyatı diğerine göre ucuzsa biraz tartmak lazım dikkat etmek gerek kullanılmış ürün bile geliyor hdd alırken başıma geldi böyle bir durum satıcıda önemli iyi forumlar 

cashe, Bir saat önce yazdı:

Kesinlikle Samsung Elektronik tartışmasız :) Parasını kuruşuna kadar hakediyo bütün ürünleride.

KESİNLİKLE !! gibi sadece kendinizi ilgilendiren bir biçimde konuşmazsanız sevinirim. bana kalırsa da KESİNLİKLE LG alsın. ne yapacak şimdi konu sahibi ? hangimizi dinleyecek ?

adam4, 6 dakika önce yazdı:

samsungu satın almış bulunmaktayım.teşekkürler.

birader sende dalga mı geçiyorsun anlamadım ki. bir saat önce soru sormuşsun bir bekle insanlar tavsiye versin, tecrübelerini aktarsın. ne bu acele ? neyse almışsın artık

• Like 1

KHEDIRA, 5 dakika önce yazdı:

KESİNLİKLE !! gibi sadece kendinizi ilgilendiren bir biçimde konuşmazsanız sevinirim. bana kalırsa da KESİNLİKLE LG alsın. ne yapacak şimdi konu sahibi ? hangimizi dinleyecek ?

birader sende dalga mı geçiyorsun anlamadım ki. bir saat önce soru sormuşsun bir bekle insanlar tavsiye versin, tecrübelerini aktarsın. ne bu acele ? neyse almışsın artık

herkes bişey diyor aga benimde bende lg var 10 yıldır falan kullanıyorum memnunum ama samsungun çerçevesiz tasarım daha çok hoşuma gitti.

• Like 1

Panellerin dünya üzerinde yüzde olarak çok büyük kısmı LG tarafından geri kalan kısım sharp ve samsung tarafından üretilmektedir. Fakat içerisindeki yazılım ve anakart işlemci ram gpu tarzı mimariler tamamiyle üreticiye aittir. Bu sebeple ölümsüz bir cihaz istiyorsan alternatifsiz tek marka söylüyorum SONY :) evimdeki cihazlarım mümkün mertebe üretimi olduğu sürece hepsi SONY hiçbirisi tamir yüzü görmediği gibi evime gelen misariflerimin çoğunda  duyduğum söz kardeşim bu nasıl renk cümbüşüdür parmağını dokunsan içine girecek gibi :) tabi tv panelinin kaliteli olması şart olduğu gibi kendi dahili uydu alıcısından daha kaliteli renk veren Broadcom işlemcili DM900 kullanıyorum linux yazılımlı. Open Atv güncel sürüm şuan en net keskin renkleri verebilen aynı zamanda ip tv 19 uydu yönünde çalışabilen marifetli bir cihaz. 

Lg bence en iyi tv üreticisi muhteşem panelleri var, 2015 yılında 2500 tl'ye 55 inch modelini almıştık maşallah şu zamana kadar bi arızasını görmedik, web os işletim sistemini çok beğendim gerek kanal geçişleri olsun gerek uygulama desteği olsun harika bir sistem ve harman kardon ses sistemi kullanıyorlar. Ben LG almanı önerirdim

Arkadaşlar bende en geç led tv alanlardan biriyim çünkü karar veremiyordum .en sonunda beko 49 inç quatro aldım ve hiçde pişmanlık duymadım nedenine gelince hangi tv yi alırsanız alın dünyada 4 tane panel üreticisi var bunlardan samsung ve lg önde geleni yalnız diğer parçalarda farklılık var.önceleri samsung 43 q 7000 tü galiba bu model kafama yatmıştı arkadaşa tavsiye ettim aldı bir gün bakmaya gidince tam bir hayal kırıklığı hd kanallar bile suluboya gibiydi bende vazgeçip alternatif aradım çünkü hangi tv yialırsanız alın gerçek yenileme hız 60 hz yani ppr dir program ile bunu 1000 12000 1600 yapıyorlar tamamen aldatmaca.tv mağazalarında bluray görüntü kullandıkları için görüntü kusursuz görünür oysa evde dijital alıcı ile asla öyle bir görüntü göremezsiniz.buda ikinci aldatmaca.benim tv ye gelince normal bir yabancı filmi gözlüksüz 3d tadında içindeymiş hissinde oynatıyor çift turner usb 3.0 dolby dijital ses yani size ne lazımsa var.yani anlayacağınız markaya fazla takılmayın bütçenize bakın 

Samsung tvlerin parlaklığı göz yorgunluğu yapıyormu ..Vestel TV aldım bacanak Samsung almış karşılaştırdık Vestele sabaha kadar bak... Samsung a fazla bakamıyorsun.parlaklığını kısayım dedim olmuyo karanlık kalıyo..4k Vestel in fazla özelliği olmayan 3d gibi...yanına tv 4 64 gb  box a para vermek daha mantıklı..

Arçelik de güzel ..ses efektleri var.. bayağı etkili maçkoliklerin istediği stadyum sesleri.. top sesi süper..dirilişteki kılıç sesleri..renk dengesi gözü yormuyor 4k..