Jump to content

Aimp2 Simge Sorunu!

honca

Recommended Posts

arkadaşlar _EFE_ kardeşimizin Windows XPlus Live! 2009 v3 versiyonunu bi arkadaşa kurdum gayet sağlıklı bi kurulum oldu hiç bi sorun yok sistemle alakalı.tek sorun WPİ cdsi ile kurduğum AIMP2 programında.aslında onda da bi sorun yok ama arkadaş simge takıntılı olduğu için .mp3 lerin simgesinin AIMP2 simgeleri olarak görünmesini istiyor.simge değiştirirken işte bu sorun çıkıyor.

adsztus.jpg

Şu yöntemi dener misiniz?

1.Masaüstünden Bilgisayarıma çift tıkla

2.Gelen ekranda Araçlar > Klasör Seçenekleri > Dosya Türleri ni aç

3.mp3 uzantısını bulup oradan gerekli değişikliği yapmayı dene.Saygılarımla

o zaman bıtane sımge bulup ıcon halıne getırın sonucta ıcon dosyaları muzıklerde bulunmaz muzık dosyalarının ıconları shell32.dll dosyasının ıcındedır ıster ordan karşılayın isterseniz kendinize bir icon edit programı ile winmap iconu yapın

müzik simgeleri shell32.dll dosyasından değil wmploc.dll dosyası içinden alınır.Şunu deneyin.1.Aimp programını açıp ayarlarından dosya ilişkilendirmelerinde aimp yi seçin.Bu olmuyorsa ;

2.Aimp programını sistemden kaldırın.Sonr yeniden kurun.Kurulum sırasında(varsa custom seçeneği ile kurulum yapınız.) dosya ilişkilendirmelerine dikkat edin.mp3,wma gibi dosyaları kendisiyle ilişkilendirmesine izin verin.Saygılarımla

çok teşekkür ederim hocam.dosya ilişkilendirme yöntemi işe yaradı.benim hiç aklıma gelmemişti.basit olduğunu düşündüm ama bu kadarını düşünemedim.tekrar saolun hayırlı akşamlar :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...