Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ventoy Grubfm Grub4dos Multiboot

köylü
 Share

Recommended Posts

F_s_M, 14 dakika önce yazdı:

Lenovo g50,lenovo idea pad,vestel vtab 41,toshiba 19 inç laptop. mbr çalışıyor,uefi hiçbir şekilde gelmiyor.ya menu gözükmüyor yada cihazı kilitliyor.ventoyun sitesindekini de denedim köylünün güncellediğini de.temadandır diye başka temalarla denedim,gelmiyor :D Çok ilginç

Windows efi çalışıyor bu arada.

Disk yapısını atarmısınız ? Bootice ile ..

Sıkıntı olsa mbr boot muhtemelen hiç başlamaz.Dün lenovoda birşey daha denedim,bütün usbleri söktüm.sadece bellek takılı uefi başladı.Makina kaynaklı bir problem olduğunu sanıyorum ama 4 makina da da sorun çıkınca ,birde düz uefi sorunsuz boot edince acaba dedim :D  Kısmen çözüldü.

Kaspersky rescue disk 18(krd.iso) mbr çok güzel başlıyor.root yetkisi ile her dosyayı siliyor kopyalıyor,antivirüs cabası.Ama uefi den boot edince yüklerken sertifika hatası verdi biraz devam edip kaynak bulunamadı hatası veriyor.Aynı durumu winbuntu da yaşamadım.

Bir konuda daha yardım rica ediyorum.köylü üstadın hazırladığı x86-64 winpe iso dosyasını ekledim. Y sürücüsü(cdrom) programs.wim dosyasını arıyor. "cdusb.y" dosyasını köke attım yine olmadı.dosyaları çıkardım wimboot ile denedim sonuç,düz winpe açılıyor programlar gelmedi.

Pecmd.ini içerisinde "MOUN Y:\sources\programs.wim,B:\programs,2,%TEMP%" satırı var. Bunun yerine bul ve yükle gibi birşey yapılabilirmi.

Please register to see this content.

• Editor
F_s_M, 23 dakika önce yazdı:

Sıkıntı olsa mbr boot muhtemelen hiç başlamaz.Dün lenovoda birşey daha denedim,bütün usbleri söktüm.sadece bellek takılı uefi başladı.Makina kaynaklı bir problem olduğunu sanıyorum ama 4 makina da da sorun çıkınca ,birde düz uefi sorunsuz boot edince acaba dedim :D  Kısmen çözüldü.

Kaspersky rescue disk 18(krd.iso) mbr çok güzel başlıyor.root yetkisi ile her dosyayı siliyor kopyalıyor,antivirüs cabası.Ama uefi den boot edince yüklerken sertifika hatası verdi biraz devam edip kaynak bulunamadı hatası veriyor.Aynı durumu winbuntu da yaşamadım.

Bir konuda daha yardım rica ediyorum.köylü üstadın hazırladığı x86-64 winpe iso dosyasını ekledim. Y sürücüsü(cdrom) programs.wim dosyasını arıyor. "cdusb.y" dosyasını köke attım yine olmadı.dosyaları çıkardım wimboot ile denedim sonuç,düz winpe açılıyor programlar gelmedi.

Pecmd.ini içerisinde "MOUN Y:\sources\programs.wim,B:\programs,2,%TEMP%" satırı var. Bunun yerine bul ve yükle gibi birşey yapılabilirmi.

hocam winpe isosunu birinci blüme çıkarın başlangıçta tüm dosyalar gözükecektir legacyde ister boot wimlden başlatın isterseniz f4 le localdiske geçip birinci hardisk seçeneği ile bootmgr yi çalıştıracaktır ve program wim içeriği yüklenecektir

SUAAPH.png

hFfRf6.png

ZdNogM.png

f0IXxK.png

bu içeriği eklemek isteyenler daha evvelki multibootkxpe konusundaki linkteki data.7z içeriğini 1. bölüme çıkarabilirler

Edited by köylü
  • Like 1
  • Thanks 1

• 2 hafta sonra ...

1.0.40 sürümüyle USB diski biçimlendirip oluşturmuştum.

1.0.41 sürümü için indirdiğimiz dosya içindeki exe'yi çalıştırıp Güncellesek olur değil mi ? USB Diski tekrar biçimlendirmemize gerek yok değil mi ?

Edited by hakarakurt

• Editor
cooldown, 4 saat önce yazdı:

Üstad bunun fat bölümünü üst sınır olan 2 gb yapma imkanımız var mıdır? Bazı değişiklikler yapıp dosya atmak istiyorum yer yok diye uyarıyor :(

Birinci bölümü exfat olan bölümü silip fat bölümünü genişletiebilirsin daha sonra yeniden ilk bölümü exfat veya ntfs olarak biçimlendirip kullanabilirsin

• Like 2
  • Thanks 1

dün ortalama 13 - 15 yıllık bir laptopa müdahale ettikten sonra kurulum yapmam gerekti 10.0.41 sürümünü flashladım isolarımı attım taktım cihazda kurulumdayım windows 8.1 e ait 2 kalıp vardı birini boot edemedi diğerini etti c yi sildim ön belleğinide sildim yeni bölüm oluşturdum ön bellek oluşturmadı tekrar tekrar yaptım yine olmadı ventoy - grubfm tüm varyasyonları denedim maalesef kurulum yapmıyor. Rufus ile yedek flasha isoyu mbr attım da öyle kurdum. Çok eski cihazlar dışında sorun yapmıyordur diye düşünüyorum. Elinize sağlık tekrardan konuyu takip edip güncellemeleride verdiğiniz için ayrıca teşekkürler :hi: Şu rufustaki stabiliteyi bir türlü oturtamadı ventoy grubfm yapımcıları zamanla yöntem bulunur umarım :) 

Senkron2, Bir saat önce yazdı:

dün ortalama 13 - 15 yıllık bir laptopa müdahale ettikten sonra kurulum yapmam gerekti 10.0.41 sürümünü flashladım isolarımı attım taktım cihazda kurulumdayım windows 8.1 e ait 2 kalıp vardı birini boot edemedi diğerini etti c yi sildim ön belleğinide sildim yeni bölüm oluşturdum ön bellek oluşturmadı tekrar tekrar yaptım yine olmadı ventoy - grubfm tüm varyasyonları denedim maalesef kurulum yapmıyor. Rufus ile yedek flasha isoyu mbr attım da öyle kurdum. Çok eski cihazlar dışında sorun yapmıyordur diye düşünüyorum. Elinize sağlık tekrardan konuyu takip edip güncellemeleride verdiğiniz için ayrıca teşekkürler :hi: Şu rufustaki stabiliteyi bir türlü oturtamadı ventoy grubfm yapımcıları zamanla yöntem bulunur umarım :) 

Öncelikle konuya hakim olmalısınız. 2006 yılına ait bir masaüstüne bile ventoy ile kurulum yapıyorum. Bu sadece bir altyapı çoklu yapıları kullanmak için ekstraları da sizin eklemeniz gerekiyor. Aşağıdaki anlatımı inceleyin.

Kendi flaşımdan bir görüntü aynı sistemi kullanıyorum.

PbodcE.png

• Like 2

Emre028, 58 dakika önce yazdı:

Öncelikle konuya hakim olmalısınız. 2006 yılına ait bir masaüstüne bile ventoy ile kurulum yapıyorum. Bu sadece bir altyapı çoklu yapıları kullanmak için ekstraları da sizin eklemeniz gerekiyor. Aşağıdaki anlatımı inceleyin.

Kendi flaşımdan bir görüntü aynı sistemi kullanıyorum.

Emre bey teşekkürler yanıt için wim üzerinden çalışmak daha sağlıklı yani doğrumu?

Senkron2, 2 dakika önce yazdı:

Emre bey teşekkürler yanıt için wim üzerinden çalışmak daha sağlıklı yani doğrumu?

Eski bilgisayarlar ve daha sağlıklı kurulumlar için evet. Genel olarak Bootiso wimlerde boot eder Winpe Disk part diski siler, Dism++ ile kurulumu yaparım ister UEFI ister MBR hangisini paşa gönlüm tercih ederse :) 

• Thanks 1

hakarakurt, 4 saat önce yazdı:

Ventoy güncellemesi çıktığında, burdaki dosyayı mı indirip güncelleme yapmamız lazım. Yoksa Ventoyun kendi güncelleme dosyasıyla da güncelleme yapsak olur mu?

Buradakini yapmanız daha mantıklı çünkü @köylüeditliyor.

• Like 1

• Editor
hakarakurt, 12 saat önce yazdı:

Ventoy güncellemesi çıktığında, burdaki dosyayı mı indirip güncelleme yapmamız lazım. Yoksa Ventoyun kendi güncelleme dosyasıyla da güncelleme yapsak olur mu?

usb diske orjinal ventoy kurduysanız orjinal ventoy ile güncelleme yapmalısınız yok bu konudaki kuruluysa burada verdiğim linkle güncelleme yapmalısınız buradaki orjinal ventoyu güncellemez orjinal ventoyda buradakini güncellemez

• Like 4

kuzens, 10 saat önce yazdı:

Güvenli önyükleme seçeneği seçili kurulum yapıp,  Secure boot  bölümünü sertifikayı yüklememe rağmen boot yaptıramadım.

Aynı sorunu farklı bilgisayarlarda bende yaşadım. Orjinal sürümde sorunsuz boot edebiliyorken bu sürümde boot etmiyor. Sertifika hatası vermeye devam ediyorç

Üstadım selamlar,

Bütün konuyu okudum ancak net bir sonuç elde edemedim. Diskin içindeki verileri kaybetmeden yükleme şansımız var mıdır? Yoksa hiç çabalamadan çaresine mi bakalım. :)

chatty, 14 dakika önce yazdı:

Üstadım selamlar,

Bütün konuyu okudum ancak net bir sonuç elde edemedim. Diskin içindeki verileri kaybetmeden yükleme şansımız var mıdır? Yoksa hiç çabalamadan çaresine mi bakalım. :)

İlk kurulumda seçilen disk tamamen biçimlendirileceğinden dolayı verilerinizi yedeklemeniz gerekir. Sonraki güncellemelerde herhangi bir veri kaybı olmaz.

• Editor
BiNARY, 13 saat önce yazdı:

Aynı sorunu farklı bilgisayarlarda bende yaşadım. Orjinal sürümde sorunsuz boot edebiliyorken bu sürümde boot etmiyor. Sertifika hatası vermeye devam ediyorç

orjinalde boot ediyorsa bundada etmesi lazım tek değişiklik efi boot klasöründeki grubx64.efi dosyasında var sadece o orjinal değil eke orjinal dosyayı koyuyorum onunla deneyin orjinalde boot ediyorsa verdiğim dosyayı değiştirdikten sonra boot etmesi lazım

chatty, 13 saat önce yazdı:

Üstadım selamlar,

önceden bu sistem kurulu ise veri kaybı yaşamadan güncelleyebilrsin

köylü, 39 dakika önce yazdı:

orjinalde boot ediyorsa bundada etmesi lazım tek değişiklik efi boot klasöründeki grubx64.efi dosyasında var sadece o orjinal değil eke orjinal dosyayı koyuyorum onunla deneyin orjinalde boot ediyorsa verdiğim dosyayı değiştirdikten sonra boot etmesi lazım

Sorun çözüldü.Teşekkürler

köylü, 12 saat önce yazdı:

Şu an evden çalıştığım için deneyemiyorum. @kuzens sorununu çözebildiğini belirtmiş. Denediğimde bir sorunla karşılaşırsam buradan bilgi veririm. İlginiz için teşekkürler.

• köylü unpinned and pinned this topic