Jump to content

Ventoy Grubfm Grub4dos Multiboot

köylü
 Share

Recommended Posts

Gözümüz Aydın Ellerine Sağlık Usta Yanlız nu iso seçme olayı hala varmı ben çok eski sürümlerde çalıştırdığım isoları yeni sürümlerde çalıştıramadım grupfm den çalıştırıyorum fakat ordada bazen disk görmeme sorunu oluşturuyor yada iso bozuk hatası gibi farklı hatalar çıkıyor

• 4 hafta sonra ...
derbeder58, 4 saat önce yazdı:

@köylühocam uefi modda açmak istediğimde böyle bir ekran geliyor açılmıyor normalde sanalda açılıyor ama

Please register to see this content.

Bu ekran Grub2fm nin konsolu uefi de ilk boot ventoy ile başlamıyor mu sistemi şuan tam çıkaramadım efi/boot klasörü içindeki grub2fmx64.efi dosyasının boyutu ne kadar yazabilirmisin. 

serhat100, 2 saat önce yazdı:

Bu ekran Grub2fm nin konsolu uefi de ilk boot ventoy ile başlamıyor mu sistemi şuan tam çıkaramadım efi/boot klasörü içindeki grub2fmx64.efi dosyasının boyutu ne kadar yazabilirmisin. 

usbden kaynaklı hocam çözüldü teşekkür ederim.

• 1 ay sonra...

Aynı sıkıntı bende de oluştu. Usb den kaynaklı derken nasıl bir hata?
Çözümü belirtirseniz ben dahil başkalarına da faydası olabilir...

grub2fmx64.efi dosyası ilgili yerde yok.
Köylü'nün verdiği ventoy-1.0.75 direk kurdum...

Edited by nuktan
  • Like 1

• 1 ay sonra...

ben son yaptığınız ventoy-1.0.70-windows1GB dosyasını kurdum kullanıyordum  malum ventoy 1.80 oldu yeni sürüm.ben bunu ventoy ile güncelleme yapamıyorum.ventoyun dosyalarını değiştiğimde ise  bu kezde windows kurmak istediğimde çince yazılar geliyor 10 saniye sayıyor. bu 10 saniye syama olayını nerden iptal edebilirim acaba.veya bu bendeki dosyaları yeni sürüm ile değişmem gerekirse  hangi dosyaları değiştireyim 

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar ventoyda bir kaç makinede başıma geldi bilgisi olan var mı durum şu ventoy bazı makinelerde sıkıntısız çalışırken bazı pc ve laptoplarde usb belleği boot ekranında görüyorum işletim sistemini seçip seçtikten sonra vtloading ekranında takılı kalıyor ve ilerlemiyor sebebi ne olabilir

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...

Arkadaşlar bu konudaki sayfaların yarıdan fazlasını, @köylü ustanın yaptığı "Ventoy Grubfm Grub4dos Multiboot" çalışmanın konusunun tüm sayfalarını okudum, anladığım şu:,

Ventoy uygulaması özellikle eski pclerde her isoyu açmıyor; daha çok yeni pclerle uyumlu. Bende de biri 8 (UEFI destekli), diğeri 15 yıllık iki pc var. 8 yıllık olanda ventoy EXfat (NTFS) içindeki tüm iso'lar tek tıklamayla sorunsuz çalışırken, 15 yıllık olanda bazılarını açmadı, imleç sol üst tarafta sürekli yanıp durdu (20 dk. bekledim). 

Fakat bu eski pc ile çalışmayan iso'ları ventoy'da yerel diskten veya usb harici diskten okuttuğumda çalışıyorlar. Yani ne oluyor da aynı iso'lar USB flashta çalışmıyor da harici diskte ve yerelde çalışıyor. Eğer iso seçiyorsa açmadığı iso'yu ister flash diskte ister yerel diskte açmamalı değil mi? Yoksa bu normal mi? Ben mi bişeyi atlıyorum. 

Ayrıca Grub2FM'da da açmaya çalıştım onda da açılmadan bekleyip duruyor. Grup4dos'tan açayım dedim. O da o kadar ağır yüklüyor ki bezdiriyor.

Gittiğimiz bi yerdeki pcde Ventoy çalıştırmak için illa harici bir diskle beraber mi gitmek zorundayız?

Çözüm öneriniz var mı acaba? Flash belleğim Sandisk 32 GB 

• 4 ay sonra...

Merhaba

Kullanmakta olduğum multiboot sisteminde sorunsuz kurulum yapabiliyorken ASUS P9X79 anakart üzerinde UEFİ kurulum yapmak istediğimde ekteki hatayı vermektedir. BİOS ayarlarında boot sekmesinde UEFİ ile alakalı işlemleri yapmama rağmen LEGACY kurulum yapıyor UEFİ kurulum yapmamaktadır. Sorunu nasıl çözebilirim.

Please register to see this content.