Jump to content

Pdf Dosyalarını Birleştirme Ve Küçültme

fth_zgr1965
 Share

Go to solution Solved by Cyph3r,

Recommended Posts

Cümleten Selamın Aleyküm arkadaşlar,

Elimde sayfa sayfa .pdf uzantılı belgelerim var. Ben bunları küçülterek birleştirmek istiyorum. Benim pdf dosyalarım yatay şekilde yazılmış. Bir A4e bastırınca yazıları çok büyük oluyor. Hem kağıt hem de tonerden tasarruf etmek istiyorum. Dediğim gibi bu pdfleri alt alta gelecek şekilde (tek A4 kağıdında 2 yatay sayfa alt alta olacak) nasıl birleştirebilirim ? Şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim. Saygılarımla... 

Adsız.png

3.png

• Solution

Pdf24 uygulamasının  sanal yazıcısı ile denedim... eğer istediğiniz şeyi yanlış anlamadıysam aşağıdaki ayarlar ile yapabilirsiniz... öncelikle elinizdekilerin tümünü tek parça PDF yapıp sonra yazdır seçeneğinden PDF24 ile yazdırı seçin... biraz yavaş uygulama ama iş görüyor... ben A3 yatay belgeleri A4 sayfada 2 li olarak ayarladım hatta...

CqVkkO.jpg

• Thanks 1

PDF dosyanızı birleştirdikten sonra Chrome, Edge vb. tarayıcı üzerinde görüntüleyerek yazdırma butonuna basın ve ardından PDF olarak kaydet seçeneğini kullanın. Bu menüde ise kağıt başına sayfa seçeneğinden istediğiniz düzene getirip kaydedebilirsiniz. 

spacer.png

• Thanks 2

DrMakarna_, 1 saat önce yazdı:

Abbyy+ kullanarak biraz uğraşıp düzenleyebilirsiniz. Youtube da videoları vardı sanırım

Hocam programı biraz kurcaladım fakat başaramadım. Birleştirtilme menüsüne gelirken benim işime yarayan hiçbir ayar bulamadım. Yine de öneriniz ve ilginiz için teşekkür ederim. 

Cyph3r, 49 dakika önce yazdı:

Pdf24 uygulamasının  sanal yazıcısı ile denedim... eğer istediğiniz şeyi yanlış anlamadıysam aşağıdaki ayarlar ile yapabilirsiniz... öncelikle elinizdekilerin tümünü tek parça PDF yapıp sonra yazdır seçeneğinden PDF24 ile yazdırı seçin... biraz yavaş uygulama ama iş görüyor... ben A3 yatay belgeleri A4 sayfada 2 li olarak ayarladım hatta...

Programı kurdum ve dediklerinizi yaptım hocam. İşime yaradı çok teşekkür ederim. Fakat birkaç tane negatif yanı var programın, sizin de dediğiniz gibi çok yavaş çalışması (40 sayfalık pdfi 37 dakikada işledi) ve dosyanın boyutunu çok büyütmesi. Yine de programı beğendim sade ve kullanışlı. Saygılarımla...

Alıntı
-THR-, 21 dakika önce yazdı:

PDF dosyanızı birleştirdikten sonra Chrome, Edge vb. tarayıcı üzerinde görüntüleyerek yazdırma butonuna basın ve ardından PDF olarak kaydet seçeneğini kullanın. Bu menüde ise kağıt başına sayfa seçeneğinden istediğiniz düzene getirip kaydedebilirsiniz. 

Please register to see this content.

Çok teşekkür ederim hocam. Sağ olun, var olun. Önerdiğiniz yöntem işime yaradı. Hız ve boyutlandırma konusunda iyi diyebilirim. Saygılarımla...

• Thanks 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By MaSK
      Merhaba Arkadaşlar,

Başlıkta Yazdığım Gibi, Kuzenimi Dolandıran Bir Web Sitesi Var, Adını Buraya Yazmam Doğru Olurmu Bilmiyorum ama kimse zarar görmesin  https://www.etilalkolsiparis.net/ hırsızların sitesi.

Bana Gerekli olan şu, bu adamlar kredi kartı kullanmıyorlar. havale ve eft ile ödeme alıyorlar. ödemeyi aldıktan sonrada whatsap dan engelliyorlar,
      daha sonra iş savcılıga gittigi zaman hesap sahibini buluyorlar adam diyorki benim hesabıma tanımadığım kişiden para gelmiş, geri gönderebilirim sıkıntı yok diyor bu şekilde ceza da almıyor.

Biz öyle bir ödeme yöntemine ikna etmeliyizki bunlar direk deşifre etmeliyiz, kredi kartı demeyin, kesinlikle yok diyorlar.
      hep havale eft diyorlar.
      lütfen yardım edin arkadaşlar bu dolandırıcıları ifşa edelim.
      -------------------------
      arkadaşlar bu kişiyi yakalamanın tek yolu karşımızdaki kişinin hesap sahibi oldugunu dogrulamamız yada tuzaga düşürmemiz lazım aksi durumda hep aynı senaryo ile serbest kalıyorlar.
      ------------------------
      Senaryo basit, Diyelim Emre Aykut a bireysel yada mahkeme kararı ile ulaştık
      adam diyorki evet hesabıma xxx den para gelmiş ben o adamı tanımam etmem, isterseniz parasını geride göndereyim benim kimsenin parasına ihtiyacım yok
      ve bahsettiginiz siteyide tanımam etmem ben kimseye benim hesabıma para yatırında demedim. diyor ve serbest kalıyor.
      çünkü hesap numarası veren ve parayı isteyen insanın ne IP sine ulasabiliyoruz neden gerçek bir telefon numarasına yada sesli konusmaya.
      adam sadece https://join.chat/ - https://crisp.chat/ siteleri üzerinden almış oldugu destek sistemiyle iletişim kuruyor.
      bu sitelerde yabancı site oldugu için defalarca sikayet maili attım kazıyan yok çünkü adamlar aldıgı paraya bakıyor. muhattap yok.

şimdi umarım işleyişi biraz daha anlatabilmişimdir.
      Özetlersek:
      1- Numaralar Fake
      2- Site Fake
      3. Kredi Kartıyla satış yok
      4. Gercek telefon numarası yok ve sesli konusma yapmıyorlar
      5. https://join.chat/ - https://crisp.chat/ bu iki site üzerinden fake hesaplarla iletişim kuruyorlar.
      6. hesabına para yatırılan kişiler. illaki işbirlikçi ama ben site üzerinden kimseye hesap numaramı vermedim verenide tanımıyorum diyor.
      7. hesap numaralarını dagıtan kişinin IP adresini vs. hiç bir bilgiye erişemedigimiz için adamı yakalayamıyoruz.

--------------------------
      birde bu bilgilere eriştim sikayetvar sitesinden aynı siteden bu isimlerle dolandırılmışlar tek hesap yada tek isim yok.
      isimler net kesin gercek hesap numarası isimleri ama numaralar yine fake olabilir.

Kadir göktuğ ceritli
      Onur aktaş
      Emre Aykut
      Emre Çatalkaya
      Ekrem Oğuz
      IBAN: TR51 0006 4000 0013 3910 1089 57
      EMRE AYKUT
      İŞ BANKASI
      İBAN :TR95 0004 6004 0988 8000 2046 69
      ALICI ADI :Emre Aykut
      BANKA ADI : AKBANK

0536 423 96 39
      0552 723 59 39
      0546 614 01 32
      0534 710 60 79
    • By TolgaAker
      Öncelikle merhabalar.
      Siz çok değerli ve bilgili forum sakinleri yardımcı olursanız çok memnun olacağım bir konu var.

Tam değil ama yarı profesyonel bir yayıncılık yapmak istiyorum. Aylardır mikrofon araştırıyordum. Yaklaşık 2 ay kadar önce bir yayıncının kullandığı ve önerdiği "Samson Meteor Mic USB Studio Microphone" dikkatimi çekti. 3-5 inceleme videosunu izledikten sonra gerçektende bir çok kulaklıklı mikrofon, video kamera ve diğer cihazlara oranla bir hayli kaliteli ses verdiğine inandım. Bunun üzerine "Samson Meteor Mic USB Studio Microphone"u nasıl hem ucuza ve güvenilir alırım diyerek araştırmaya çalıştım. Karşıma aşağıdaki adres Amazon.com çıktı.

http://www.amazon.com/dp/B004MF39YS/ref=twister_B00G3785WO?_encoding=UTF8&psc=1

2 ay içerisinde en az 4 kez 50 Doları gördü. 50 dolar çok kabaca 150 TL ye denk geliyor ve benimde bütçem 150 TL olduğu için para biriktirmeye başladım. Geçen hafta param elime geçti ve şansıma ürün 50 dolardı kısa süreli. Lakin nedenini anlayamadığım şekilde bu ürünün Türkiye'ye gönderiminin olmadığını gördüm. Garip gelen şey ürünün satıcısı aynı olmasına rağmen diğer iki version olan (Brushed Nickel) ve (Titanium Black) ürünlerinin (Bunlar 50 dolara düşmedi hiç maalesef) Türkiye'ye gönderimi olmasıydı...

1. Sorum, yukarıda ifade ettiğim gönderim sorunu neyden kaynaklanıyor acaba ?
      2. Sorum, "Samson Meteor Mic USB Studio Microphone" ürününü hem güvenli hem de bütçemi zorlamayacak şekilde başka nerelerden temin edebilirim ?
      3. Sorum, yarı profesyonel olarak 150 TL civarı bütçe ile en kaliteli şekilde önerebileceğiniz ürünlerin marka-modelleri var mıdır ?

Sizler alım-satım ve donanım dahili-harici konularında çok daha fazla tecrübeli olduğunuz şüphesiz.
      Vakit ayırıp okuduğunuz ve yardımcı olduğunuz için şimdiden çok teşekkür ederim.
      Saygılar.
    • By AlicanG246n252ll252
      Ben kendi linux dağıtımımı nasıl yapabilirim acil yardım lütfen
    • By seysel523
      [url=http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1437508068__zellik.jpg]
      [/URL]

biraz performanlı olsun isityırum sadece internet için kullacam oyun falan yok

Bu da Xp ama performanslı diyeceğiz önerileride bekliyorum 

yada başka sürümlerde olabilir özelliklere uygun
    • By ErkanEsirku351
      Arkadaşlar bilgisayarımda nasıl oluştuğunu bilmediğim bir virüs oluştu bir türlü çözümünü bulamadım. Bilgisayarımda şuan da Yerel Disk C, Yerel Disk D ve kullandığım USB, Telefon, Hafıza Kartı v.b her yere bulaşan bir virüs. Ne yaptıysam temizleyemedim. Bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar acil olarak bana yardım edebilir mi?

Not: Bilgisayara virüsten sonra format atıldı.
      Not 2: Dosyalar silindi ve tekrar yüklendi. Sonuç başarısız :(.

Önemli Not: Bilgisayar konusunda çok fazla bilgim olmadığı için vereceğiniz tavsiyeleri biraz daha açarak anlatırsanız çok sevinirim :)
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...