Jump to content

Yeni Adsl Tarifeleri Açıklandı

trendmark

Recommended Posts

adsl.jpg

Uzun süredir indirim yapılmayan ADSL tarifelerinde yapılan yeni düzenleme ile büyük değişiklikler yapıldı.

Sınırlı ve sınırsız paketlere ek olarak herhangi bir hız garantisi verilmeyen esnek paketler de seçenekler arasına eklendi. Esnek paketlerde hız garantisi bulunmuyor. Maksimum 8 MBit'e kadar hıız seçeneği sunuluyor. Kullanıcının bağlı bulunduğu santralin durumuna göre hız otomatik olarak verilecek.

Toptan fiyatlaır açıklayan Türk Telekom, son kullanıcı fiyatlarını servis sağlayıcılara bıraktı. Esnek paketlerde Adil Kullanım adı altında eklenen özel bir madde ile eğer kullanıcı 15 GB veri kullanımını aşarsa hızı otomatik olarak 512 MBit'e düşecek. Bir sonraki ayda ise hızı normale döndürülecek.

İşte Türk Telekom'un açıkladığı toptan satış fiyatları:

adsl_paket.jpg

Öte yandan son kullanıcı tarifelerini açıklayan ilk firma Türk.Net oldu. Firma kotal ve kotasız tarifelerle esnek paketin duyurusunu yaptı. 4 GB kotalı, 6 GB kotalı ve kotasız olmak üzere üç farklı seçenekten oluşan kampanya kapsamında TurkNet, tüm kullanıcılarını 8 Mb/sn’ye kadar bağlanabilecekleri en yüksek hızda internete bağlıyor:

ads_tarife_turknet.jpg

mynet

• Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Valla bu işten bende hiç birşey anlamadım.benim normal 1mb sınırsız.45tl veriyorum.En son kazıkla beraber 70 küsür buay neymiş efendim 6 ay önce tarife değiştirmişşiniz onun ücreti:@ pes doğrusu neyse şimdi ben 30 küsür lira mı vereceğim <_<

Toptan fiyatlaır açıklayan Türk Telekom, son kullanıcı fiyatlarını servis sağlayıcılara bıraktı. Esnek paketlerde Adil Kullanım adı altında eklenen özel bir madde ile eğer kullanıcı 15 GB veri kullanımını aşarsa hızı otomatik olarak 512 MBit'e düşecek. Bir sonraki ayda ise hızı normale döndürülecek.

kotalı tarifeden farkı ney, resmen sadece boğazımızdaki ipin rengini değiştirip hersey değişti diyorlar -lanet olsun yaptıkları yeniliğe, ben şuanda 1mb ile ayda 15gb altında indirmiyorum limitimi arttırmamım ilk sebebi dosya indirmeyi arttırmak olcak.. kotasız kullanıcı olarak, fiyatlar ne kadar fena olmasada 15GB limiti ne kadar saçma geldiğini anlatamam, bu zihniyetlede bundan sonrada internette kullanıcı memnuniyeti olcağını sanmıyorum.. tarife değişikliğinde mantık sahibi tüm mantıksızları tebrik ediyorum..

Hababam Türkiye de babab Türkiye ... Her değişiklikte hiç bir değişiklik olmayan Türkiyeee...

Ne Mutlu Hala Turkum diyebilene :D

(Yanlış anlaşılmasın aynı kazıgı farklı renklerle yieyie takat kalmadı nefes kesildi -manasında-)

yaw ben simdi anlamadım biri bana yardım etsın benım sımdı sınırlı 4gblık 29 lıralık yanı ınternetım var 1024 lük bu 8gb hıza cıkacakmı cıkmıycakmı2,5 sene oldu kayıt olalı ınternete bu 8 lik hız yenı kayıt olucaklar içinmi yoksa bızım ıcınde gecerlımı sahayet ben daha bı hız goremedım ttnetın pro sunda. bi izah edin bana daa.

Olay basit... TTnet'in abone sayısı çok arttı. Var olan alt yapı geliştirilmediği için artık internette öncelikli olarak hız problemi çıktı. Tabi arkasındanda bağlantı kopması vb... problemler ortaya çıkmaya başladı. Doğal olarak bu gerzeklerde sınırsız tarifileri engelleyecek yöntemler aramaya başladı. Sınırsın tarife kullananları çaydırıp kotalı tarifelere geçirip dawnload yükünü azaltıp hız arttırmaya çalışıyorlar...

Ama anadolu çocuğu yemez böyle şeyleri... Ben 4096 sınırsın kullanıyorum. 8 GB sınırsıza geçince (15 GB limiti açınca hıznız 512Kb düşecek ay sonuna kadar...) çok kısa sürede 15 GB doldurucam nede olsa hız arttı. Ama geriye kalan 22-25 günlük periyodu 512 kb ile geçiricem... Bunlar bizi salak sanıyorlar herhalde? Paşa paşa veririm 4 Gb lık bağlantıya 85 ytl. En azından 7/24 indirmeye devam ederim... Ayrıca Rapid Premium yıllık üyelik içinde bir ton para saymışım...

Dalga geçiyorlar bizle... Hem dünyanın en pahalı internetini sat hem de salak yerine koy... Utanmaz herifler... Bence ancak kotalı kullanıcılar bu işe girerler... Bizim gibi işi bilenler yine bildiği yoldan devam ederler... TTnet'te avucunu yalar, dawnload azalmaz ve hız kotarması yapamazlar... Bence onun yerine VDSL2 ve altyapı geliştirme çalışmalarına ağırlık versinler...

demekki bırakma zamanı gelmiş kablo net veya başka servisleri araştırmaya başladım bile..ben aylık 70-100 gb indiriyorum onlar bana 15gb tavsiye ediyor ben o miktarı sadece video izliyerek bitiriyorum :D

param olsada şu türkiyeden kurtulsam..

arkadaslar yanlıs baslık ve yanlıs anlasılma oldu sanırım .. yazılanları tek tek okudum turk telekon turkıyenın ınternet dagıtan ana sırketi el mahkum herkes bu saglayıcıdan almak zorunda... zaten yukarda kı yazıyı tekrar okuyan anlayack neyın ne oldugunu ... toptan fıyatlar bunlar kullanıcı fıyatı deıl. hanı yenı cıkan net ler varya reklam olmasın sımdı bı kac tane var onlara sunulan fıyat onlarda kar marjını koyarak kendılerıne gore bu fıyatları son tuketıcı olarak bıze sunacaklar ... bunların bızımle alakası yok yenı abonele olacaklara sunulan maddeler...

zaten hemen asagıda da yenı bı fırmanın özel kişilere sundugu hızmet ın karsılık fıyatları yazıyo...aradakı farkdan anlarsınız neyın ne oldugunu ..

bende ılk baslıgı okuyunca ındırım olmus zannettım ama oyle değilmis yani..

misal 1mbt sınırsız kişiye 45 TL YE GELİO

TOPTAN ALAN ara kurulus ıse bunu 32 TL ye turk telekom dan alıyo olay bu

ve bundada yenı kullanıcılar ıcın bazı kısıtlamar getırılmıs ...saygılarımla...

Sadece yeni abonelereyse yazıklar olsun demekten başka çare yok.

Sadece yeni abonelere değildir heralde ttnetten aboneliği alırım valla

Benim anladığım ise şu;

1Mb kullanıcılarının yeni tarife ücreti 32,48 Lira oldu. Al-sat modelinde.

Veri akış erişim modelinde ise 1 Mb olan hızınız aynı kalacak eğer hatlar dolu değilse. Hatların yoğun olduğu zamanlarda ise 512 Kb olacak hızınız otomatik olarak.

Bu ikinci tarifenin avantajı ise fiyatı 21,16 Lira

Saygılarımla...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...