Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Hangi Veri Sıkıştırma Programını Kullanıyorsunuz

Cizikk
 Share

Hangisi daha kullanışlıdır  

18 members have voted

1. 1. Hangisini kullanmak istersiniz

• Winrar
    • 7-zip
    • B1 Free Archiver
      0
    • Peazip
      0
    • Winzip
      0
    • Bandizip
      0
    • Alzip
      0

Recommended Posts

Merhabalar

Bir kaç tane popüler bulduğum sıkıştırma programlarını ankete yerleştirdim. Katılmanızı rica ediyorum.

Ayrıca Niçin kullandığınızı ve tecrübelerinizi yazarsanız, bir çok kullanıcıyı da bilgilendirmiş olursunuz.

Örneğin;

Winrar, sıkıştırma işlemlerinde daha hızlı olduğunu gördüm.

7-zip, daha fazla sıkıştırma oranına sahip ve sıkıştırılmış dosyayı daha iyi açtığını gördüm. ( Tabi çeşitli testler yapmak gerek )

B1 free archiver, online olarak sıkıştırma işlemi de gerçekleştiriyor.

Bunlar edindiğim tecrübeler.

Pezip karışılaştırmalı test sonuçları :  https://peazip.github.io/peazip-compression-benchmark.html

Sizlerinde tecrübelerini rica ediyorum.

Edited by Cizikk

Ben 7zip ve winrar kullanıyorum. Aslında 7zip' i tek başına kullanmak istiyorum ancak görsel kısmı çok kötü. Winrar' dan pek memnun değilim. Son bir kaç yıldır winrar sıkıştırma yaparken yada winrar' dan çıkarırken pc aşırı kasılıyor. Bazen o kadar abartı kasıyor ki başka hiçbir işlem yaptırmıyor. Birinci sırada, benim için her zaman 7zip var. Görsellerine, ikonlarına bir el atması lazım. 7zip ikonuyla sıkıştırılmış dosyalar göz kanatıyor. Bu yüzden winrar' ı ek olarak kullanıyorum...

• Like 2

7zip ile özelleştirilmiş arşiv üzerinde çalışmak için gerekli buldukça kuruyorum. Onun dışında winrar6. Hem universal olarak popülariteden dolayı her işime yarıyor hemde son versiyonu itibarı ile mekanik dışındaki m2 nvme tarzı solid disklerde inanılmaz performanslı. Tüm okuma yazma gücünü köküne kadar sömürüyor :) ama mekanik disk üzerinde işlem yapacaksanız pc son sistem bile olsa data transferi öylesine kilitliyor ki hdd yi ekstra hiçbir işlem yaptırmıyor.

• Like 1

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...