Jump to content

Görev Yöneticisi Devre Dışı Kaldı

serhatyilmaz

Recommended Posts

benim de başıma geldi 1 kaç defa pc-notebook format attıktan sonra diğer kurulumlar için flashdisk taktığımda virüs bulaştı her defasında tekrar tekrar 1 kaç defa format atmak zorunda kaldım ve en sonun da diğer kurulumları artık CD_DVD halinde hazırlayıp o şekilde kurulum yapıyorum bu arada format attıktan sonra hiç 1 işlem yapmadan sistem yedekleme noktası mutlaka oluşturun bunlar hep ufak tefek gibi ama tecrübe dir. bu arada ben teknik servisim ama 1 şeyleri sorarak değil yaşayarak öğrenmek gibisi yoktur...! şimdilik bu kadar ..!

Buradaki dosyalar işini görür

Please register to see this content.

yalnız kapanınca yönetimsel araçlar tekrar uçar program açık kaldığı sürece tamamdır

rar şifresi : www.sacorey.com

Merhabalar kardeşim

Öncelikle şunu söyliyeyim tamir ettiğim bilgisayarlarda çok karşılaştığım sorunlardan bir taneside sizin başınıza gelen olaylardan birisi...

Sorununuz Virüs ile alakalıdır.Virüs taraması yapmanız sorunu çözemez [virüsü siler fakat bundan başka devre dışı bırakılan bir sürü kaynaklar var]...

Yapmanız gereken D: sürücünüzü biçimlendirip çok temiz bir format atmaktır...

İyi günler sorununuz olursa bildirebilrisniz.

Jolteon teşekkürler ama hiç gerek kalmadı bazı belgelerimi yedekledim ve şimdi formata başlıyorum C:/ D:/ hepsini formatlicam.

bence yapma daha önce den benimde başıma geldi yedeklediğim dosyalardan yeniden yayıldı o virüs tekrar dan bütün dosyalarımı sildim flash belleklerimi biçimlendirdim ondan sonra kurtuldum ama diğer sayfadaki reg kaydını bu program açıkken çalıştırırsan kurtulacağını ümit ediyorum

Joelton kardeşime katılıyorum kesinlikle eski dosyalarınızı bulundurmamanız gerekmektedir...

Bence size önerim Bir kaliteli [kaspersky - nod32]programları ile virüs taramasından yedekleyeceğiniz dosyaları geçirin virüslü değil ise yedekleyin aksi takdirde SorununUZ Formatlansa bile KESİNLİKLE DÜZELMEZ...

New Folder Virüsü Bulaşmış sana kolay onu bulmak SMART VİRÜS REMOVER diye bir program var indir o nu kur çalıştır hemen buluo

hıı :dribble: iyide arkadaşım new folder virüsü adı üzerinde normal bi dosyayı ve o dosyaya exe uzantısı getirerek bir kısayol oluşturur

biraz geç oldu ama bi daha başına gelirse bu yolu izle format atmana gerek kalmaz

başlat>çalıştır>mmc

dosya>ek bilşen ekle kaldır>ekle>grup ilke nesne düzenleyicisi>ekle>son dedikten sonra konsol köküne yerel bilgisayar ilkesi gelecek.Sonra alt sekmelerden sırayla

kullanıcı yapılandırması>yönetim şablonları>sitem>CTRL+ALT+DEL seçenekleri>görev yöneticisini devre kaldırı çift tılayıp devre dışı bırak'ı seçince sorun çözülecektir....

biraz geç oldu ama bi daha başına gelirse bu yolu izle format atmana gerek kalmaz

başlat>çalıştır>mmc

dosya>ek bilşen ekle kaldır>ekle>grup ilke nesne düzenleyicisi>ekle>son dedikten sonra konsol köküne yerel bilgisayar ilkesi gelecek.Sonra alt sekmelerden sırayla

kullanıcı yapılandırması>yönetim şablonları>sitem>CTRL+ALT+DEL seçenekleri>görev yöneticisini devre kaldırı çift tılayıp devre dışı bırak'ı seçince sorun çözülecektir....

Kardeşim sorun düzelsede bir süre sonra tekrar aynı duruma düşeceğinden eminim...

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Format atma bunun için derim. HijackThis programıyla tarama yapın çıkan log dosyasını buraya koyun. Dediğim yerleri silip yeniden başlattığınızda siliniyor virüs sonrada regeditle, görev yöneticisini açtığınızda bir daha kapanmıyor. Yanlız dosyalarınızı taratmanız gerek gene oluşturduğu exe lere tıklarsanız gene eski haline döner. Özellikle usb belleklere anında yayılıyır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...