Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tnc Kurtarma Cdsi - 2. Sürüm [lİnkler Yenİlenecek]

Share

Recommended Posts

Tnc Kurtarma CD'si - 2. Sürüm

Ön Söz : Denemelik ilk Tnc Kurtarma CD'si üstüne 2. sürüm için istekler gelince, özellikle sevgili CaVeLL üyemizin isteği üzerine yeni bir sürüm hazırladım.Önsözü uzatmaya gerek yok, ekran görüntüleriyle tanıtayım CD'yi.

303e2a0.png

CD'nin çoklu açılış menüsü,ne var ne yok anlaşılıyor diye düşünüyorum.
İlk sürümde görsellik üstüne şikayetler gelince :biggrin: 2. sürümü şöyle güzel yapayım dedim.Beğeneceğinizi umarım.
(Bu arada, arkaplan,simgeler ve Aero yansımaları hariç resmin tamamı bana aittir, bazı arkadaşlar hazır PSD kullandığımı söylemişler belirteyim dedim.)

Bunun dışında CD ilk sürüme göre ne yenilikler içeriyor onu da belirteyim.
Değişim Listesi:
- Hiren's BootCD 9.8'e yükseltildi.Yine Türkçe'dir. Ama ne yazık ki yine Türkçe klavye desteği yok, üzgünüm tongue.gif
- Arayüz baştan aşağı yeniden tasarlandı.
- Ağ desteksiz Mini Windows XP sürümü 3'e yükseltildi (Onun da değişim listesi aşağıda)
- ERD Commander 2007 çeşitli CD yazım şekillerinde açılmadığından dolayı kaldırıldı.
- Ultimate BootCD kaldırıldı (Zaten CD'ye sığmamıştı) ve yerine Damn Small Linux eklendi.
- Acronis TrueImage 2009 deneme sürümü olduğundan dolayı değiştirildi.Test edilmiştir, tam sürüm bu sefer.
- Şifre kırıcı değiştirildi.Vista şifrelerini de kırabilirsiniz,ayrıca daha basit.
- NTLDR Fix karakter hatası giderildi, ayrıca Windows'a gerekli NTLDR dosyalarını kopyalayan araç eklendi.
- XP Şifre kırıcı yeni XP-Vista şifre kırıcı ile değiştirildi.
- Windows 98 ve ME açılış disketleri eklendi (İngilizce'dir)
- Çeşitli diğer ufak değişiklikler.

Araçların tanıtımına Mini Windows Vista'dan başlayalım.Vista tabanlı kurtarma ortamıdır. Üzerinde halen değişiklik yapmadım.

Ağ destekli MiniXP üzerinde de oynama yapmadım.Çünkü zamanım yoktu. Bu da XP tabanlı kurtarma ortamıdır, ağ desteği içerir, internete girebilirsiniz.

mnxp2ey9.png

Ağ desteksiz MiniXP güncel bir XP'dir, birçok şey yapabilirsiniz (ağ işleri hariç)
3. sürümüne güncellenmiştir.
Değişim listesi:
- Göz alan kırmızı arkaplan değiştirildi.
- Araçlar güncellendi.
- WinRAR dosya ilişkilendirmeleri yapıldı.
- Ghost Explorer tekrar eklendi.
- Everest eklendi,donanım listesi aracı kaldırıldı.
- Hiren's BootCD Windows Tools seçeneği eklendi.
- Defraggler + Recuva Türkçe dil destekleri eklendi.
- SATA Desteği güncellendi. Ocak 2009 sürücüleri eklendi.
Yalnız bu değişmelerden sonra bellek ihtiyacı biraz daha arttı.192 MB bellekle çalışabilir.Rahat çalışmak için en azından 256 MB belleğe sahip olmanız gerekiyor.
20t31xh.png

Hiren's BootCD 9.8 Türkçe : Teknik servislerin can simidi olan aracın son sürümü.Tarafımca Türkçe'ye çevrilmiştir.

n55sns.png
xc7xpg.png

9.7 ve sonrasında bulunan yeni ingilizce MiniXP (Bu da ağ destekli)

ydzk7.png

Windows Kurtarma Konsolu Türkçe : Windows XP'yi yüklerken ilk ekranda R ile ulaşabildiğimiz Kurtarma Konsolu'dur.SATA desteği vardır.

Windows 98 ve ME disketleri : Fdisk gibi çeşitli araçlar isteyenler için, ne işe yaradığını teknik servisler daha iyi bilir.

Acronis TrueImage 2009 : Gelişmiş disk/veri yedekleme programı.

sewsjt.png

Norton Ghost 11.5 : Disk klonlama/yedekleme yazılımı.

2506omr.png

NTLDR Fix : NTLDR/NTDETECT/boot.ini eksik olduğu durumlarda Windows'u açabileceğiniz araç.

25pmmf5.png

[/font]
NTFS Erişim : DOS altından NTFS bölümlerine erişim aracı.

Easy Recovery 6 (Adı yanlış yazılmış OnTrack Disk manager olacak): Disk Yönetim aracı.

WIPE Cmos Clear : BIOS ayarlarını sıfırlayan araç (NOT: DİKKATLİ KULLANIN! YANLIŞ BİR İŞLEM SONUCU BİLGİSAYAR AÇILMAYABİLİR!! BİLMEYEN KULLANMASIN.)

Damn Small Linux 4.41 : O kadar Windows aracı ekledim,baktım CD'de boş yer kaldı, bir Linux'a da yer vereyim dedim.Seçimim DSL'den yana oldu.Az bellek kullanması, sadece 50 MB olması (ama şaşırtıcı şeyler yapması) gibi sebeplerden ötürü DSL tercih ettim.

2lmwar9.png

CD'yi Windows altından açtığınızda sizi aşağıdaki menü karşılayacaktır.
Burada da Hiren's BootCD ve NTLDR Fix var.

23tlhm0.png

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İndirme Bağlantıları:

Not : Aşağıdaki NOTLAR kısmını ve CD'YE YAZDIRMAYI MUTLAKA OKUYUN.

MD5: a3537851358b84fb45dfc80277db740d

:download1:

https://www.box.com/s/pkuco1l1ejn14rm5dmki

Çıkaracağınız dosya 643 MB'tır bu büyük dosyayı WinRAR ile ÇIKARMAYIN! Aşağıda nasıl yazdırılacağı var.

Notlar :
- Easy Recovery diye indirdiğim dosya OnTrack Disk Manager çıktı. Kusura bakmayın.Easy Recovery Hiren's BootCD 9.8'de var,oradakini kullanabilirsiniz.
- Hiren's BootCD 9.8'deki MiniXP Türkçe değil.
- Hiren's BootCD'nin Türkçe klavye desteği yok.
- NTLDR Fix'i çalıştırıp Windows'u açtıktan sonra, Windows Menüsünden NTLDR Fix 2.Adım'a tıklayın.Böylece NTLDR dosyalarınız tamir edilecektir.

Ayıklama:
Tüm partlar indikten sonra Bilgisayar_kurtar.part1.rar dosyasına sağ tıklayın ve "Klasöre Çıkart 'Bilgisayar_kurtar'" deyin.
CD'ye yazdırma:
1. Aşağıdan ImgBurn uygulamasını indiriniz.

http://download.imgburn.com/SetupImgBurn_2.4.4.0.exe[/CODE]

2. Programı çalıştırın ve Kalıp Dosyasını Diske Yazdır'ı seçin.(İngilizcedir bu seçenek,ama anlarsınız.)

zjgljq.png

3. Daha önce RAR'dan çıkardığınız KurtarmaCD.iso dosyasını pencereye sürükleyin.

11l1wya.png

4. Ayarlar bölümünden Yazma Hızı'nı 16x gibi düşük yapın.
5. Ve sol alttaki Yazdır resmine tıklayın.
6. Yazdırma ekranı gelecektir.Sağ üstte yazdırmadan sonra yapılacak seçenekler vardır.Hatasız bir yazım için Doğrula'yı işaretlemenizi tavsiye ederim.

28sal39.png

Umarım bu CD bir gün bilgisayarınızı kurtarır smile.gif

Edited by TugruL
Link Yenilendi

• Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eline saglik Altan kardesim !

Bir soru sorabilir miyim ?

Sen bunu hazirlamissin , iyi de. Biz bunu ne zaman kullanicaz ? Ben bu islerde daha yeniyim kusura bakma. Alay etme amacli soylemedim.

Saygilarimla,

CCoder.

Bir gün değil bir çok gün bilgisayarımı ve bilgisayarları kurtaracaktır 1. sürüm gibi :D okadar güzeldiki hiç yanımdan ayırmıyordum bir çok sorunu gidermemde yardımcı oldu güncellemen gayet güzel ve yerinden olmuş çok yararlı bir çalışma acaba hirens boot cd tr klavye desteği olmaması ne gibi zorluklar çıkarabilir tek dikkatimi çeken o oldu bayadır 9.6 kullanıyorum

Eline sağlık morning yine dehşet bir çalışma olmuş. Yanlız böyle bir çalışmayı CD ye yazdırmak yazık olur valla. Bunun 24 saat cepte taşınması lazım. Usb ile kullanılabilirmi acaba bu konuda bir yol gösterebilirmisin. Son olarak miniXP v3ü de tek olarak paylaşırsan memnun olurum... :D

daha önce den konuyu acmadadan 4partı paylaşman öncelik vermenden dolayı cok teşekkür ederim. ewde deildim yeni geldim hemen kalan 3 partı da ındırıyorum calısmalarının dewamını dılerım ii geceler kolay gelsin kardeşim ... iyi uykular :D)

Edited by mustafabaş

Bu basarılı calısman icin cok tesekkur ederim morning sormak istedigim tek sey su version 1'i halen kullanıyorum suan version 2'yi de indiriyorum ilk surumde acronis full degildi umarım bu surumde duzeltilmistir. Tekrardan tesekkurler...

Eline saglik Altan kardesim !

Bir soru sorabilir miyim ?

Sen bunu hazirlamissin , iyi de. Biz bunu ne zaman kullanicaz ? Ben bu islerde daha yeniyim kusura bakma. Alay etme amacli soylemedim.

Saygilarimla,

CCoder.

Bilgisayarın çöktüğü zaman işine yarar genelde. Kurtarma ile ilgili neredeyse her şeyi yapabilirsin.Veri yedekleme,

morning bu cd niz ne kadar süre içinde kullanıma hazır hale geliyor.Ben bart pe ile yaptığım basit cd den çalışan xp dakikalarca bekletiyor.Sizinkinde durum nedir?Saygılarımla

Eğer LiveCD'leri soruyorsanız Vista 1 dakikada filan, MiniXP'ler de yaklaşık 30 sn. de hazır hale geliyor. Bu CD'ler kendilerini direk RAM'e atarak çalışıyorlar.Bu yüzden diğerlerinden çok daha hızlı çalışabiliyorlar.

Bir gün değil bir çok gün bilgisayarımı ve bilgisayarları kurtaracaktır 1. sürüm gibi :D okadar güzeldiki hiç yanımdan ayırmıyordum bir çok sorunu gidermemde yardımcı oldu güncellemen gayet güzel ve yerinden olmuş çok yararlı bir çalışma acaba hirens boot cd tr klavye desteği olmaması ne gibi zorluklar çıkarabilir tek dikkatimi çeken o oldu bayadır 9.6 kullanıyorum

Türkçe karakterleri yazamazsın (ki bu da çok önemli değil aslında) ve bazı karakterler için Türkçe karakterleri biraz kurcalamak gerekiyor.Karakterler birebir aynı değil.

Ama genellikle pek bir sorun oluşturmuyor sonuçta Hiren'de fazla özel karakter girilecek yer yok. Genellikle ingilizce klavye de iş görüyor yani.

arkadas dvd ye yazdırabılırmıyım bunu

elımde cd olmadıgı ıcın soruyorum ...

Elbette yazdırabilirsin.Neredeyse bütün veri CD'lerini DVD'ye yazdırabilirsin.

Eline sağlık morning yine dehşet bir çalışma olmuş. Yanlız böyle bir çalışmayı CD ye yazdırmak yazık olur valla. Bunun 24 saat cepte taşınması lazım. Usb ile kullanılabilirmi acaba bu konuda bir yol gösterebilirmisin. Son olarak miniXP v3ü de tek olarak paylaşırsan memnun olurum... :download1:

USB'den çalıştırma amacıyla hiç deneme yapmadım.

MiniXP v3'ü de tek olarak paylaşırım.

elinize sağlık...

bişey rica edicem lütfen şu ağ destekli minixp yi nasıl yaptığınızı anlatırmısınız? :D

F_s_M yaptı.Ben sadece menüye ekledim.Ağsız olanı da F_s_M yaptı, ben de iso üzerinde birkaç program ve ayar değişikliği yaptım. Kendisine teşekkürler bu arada.

Bu basarılı calısman icin cok tesekkur ederim morning sormak istedigim tek sey su version 1'i halen kullanıyorum suan version 2'yi de indiriyorum ilk surumde acronis full degildi umarım bu surumde duzeltilmistir. Tekrardan tesekkurler...

Bu sefer tam sürüm olarak çalışıyor. Özellikle baktım.

iyide kardeşim tek tek indiriyorum ama her defasında bana rapidden error hatası veriyor bu cd yede çok ihytiyacım var kardeşim.bana gerçekten yardımcı olursan sana minnettar kalırım...

çalışmalarında başarılar dilerim kardeşim....

Edited by Mr.blacks

tncrescuecd.iso nun acronis ini kullanmak istediğimde trial versiyon olduğundan kullanılmaz diye hata vermişti.bunda sorun yok.calışmayı beğendim.bi de içinde çok prog var.hangisinin ne işe yaradığını bilsek cok guzel olur tadından yinmezdi.elinize sağlık.teşekkurler.

Teşekkürler, ekledim. XP-Vista şifre kırıcıyı eklememe gerek olmadığından eklemedim.

moring kardesım aynı cd yı ben de yapmıstım sadece hırens yok yanlız bır sey daha eksık kalmıs bende ntldr fix in windows acıldıktan sonra dosyayı c:\ altına kopyalayan fix ini ayrıca verebılırmısın sanırım sadece cd de ona autorun koydugun için windows acılınca dırect o gelıyor onu bana verebılır mısın yada nerede oldugunu gosterebılırmısın bulamıyorum

moring kardesım aynı cd yı ben de yapmıstım sadece hırens yok yanlız bır sey daha eksık kalmıs bende ntldr fix in windows acıldıktan sonra dosyayı c:\ altına kopyalayan fix ini ayrıca verebılırmısın sanırım sadece cd de ona autorun koydugun için windows acılınca dırect o gelıyor onu bana verebılır mısın yada nerede oldugunu gosterebılırmısın bulamıyorum

http://rapidshare.com/files/233585034/NTLDRFIX.rar[/CODE]

Burada var.CD'de de NTLDRFIX klasöründe.Windows açılınca otomatik gelmiyor yalnız. O yüzden not olarak düştüm.

@Morning : Umarım bu CD bir gün bilgisayarınızı kurtarır smile.gif

Umarım Bu CD'Yi İndirip Hiç Kullanmayız..Allah O Durumlara Düşürmesin..Tesekkurler..Emeğine Sağlık...

linux için eklediğin ne işe yariyor acaba rica etsem aciklarmisin

Damn Small Linux, Linux tabanlı küçük boyutlu bir LiveCD.

MiniXP gibi yani. Ama daha çok sanki çalışan bir sisteme benziyor.

İçinde Firefox gibi yazılımlar,oyunlar vb. var ve internetten indirebileceğin paketlerle genişletebiliyorsun sistemi.

Son derece az kaynak kullanması ve hızla yüklenmesi de cabası.

@Morning : Umarım bu CD bir gün bilgisayarınızı kurtarır smile.gif

Umarım Bu CD'Yi İndirip Hiç Kullanmayız..Allah O Durumlara Düşürmesin..Tesekkurler..Emeğine Sağlık...

İnşallah düşürmesin :D Ben de o duruma düşerse diye yazdım. Windows'un sağı solu belli olmuyor valla.Mesela demin WinRAR'dan dosya çıkarırken Usb disk sürücü yüzünden sistem mavi ekran çıkardı.Üstelik sistemde hiç bir usb aygıtı takılı değildi :D

Edited by morning