Jump to content

Xp Ve Mbr Sorunu Anlayan Yazsın Arkadaşlar

reptile_34

Recommended Posts

arkadaşlar sistemde genelde c: vista d: xp kullanıyorum bazende sıkılıyorum c: ve d: sürücüleri silip sadece c: oluşturup win 7 kuruyorum ,,,

şimdi sorun diyelim c: vista d: xp

c: vista iken d: xp yi siliyorum format atıyorum d: sürücüsüne sonra daha önce ghostla image aldıgım d: xp geri yüklüyorum aslında yüklemeye çalışıyorum ama nafile ne yaparsam yapim d: xp açamıyorum ya eksik dll hatasıo veriyo yada ntdr hatası xp cd takıp fxmbr gibi komutlarıda uyguluyorum gene olmuyo vistada esybcd programı var c: vista iken ghost image geri yüklemeden önce d: 'yi xp için ayarlıyorum gene olmuyo ne zamanki xp cd takıp format atıyorum işte ozaman c: vista D:XP kullanabiliyorum....

ve sorununda mbr olduguna eminim şimdi büyük soru ghost ile image aldıgımız xp image dosyasını sonradan oluşturdugumuz sürücüde nasıl açabiliriz,,,,

varsa çözüm inanın çok büyük derten kurtulucam ve minnettar kalıcam....

arkadaşlar sistemde genelde c: vista d: xp kullanıyorum bazende sıkılıyorum c: ve d: sürücüleri silip sadece c: oluşturup win 7 kuruyorum

bu güzeldi "bazende sıkılıyorum"

sana bi çözüm yolu cd ile format at biraz geç sıkıl ok :)

Acronis 12 il C: ve D: nin yedegini al sonra Acronis boot cd acılıs cd sini olustur cd ile başlat pc yi ve acronis menüsünde sonradan olusturdun sürücü yani hdd secenegini secebiliyorsun ve o sekil devam edebilirsin veya diyelim siz imaj dosyasının içine gircekseniz yine C: ve D: nin yedegini aldığınızda Acronis 12 masaüstündeki programın iconuna cift tıkla Acronis 12 acılcak acronisi başlat sekmesine indir acronis 12 acık iken aldığın imaj dosyalarının üstüne cift tıkladıgında almıs oldugun yedeklerin içine girebilirsin saygılar.....

kardeş acronis yada ghost hiç bir alaksı yok tek hdd kullandıgını farz ediyorum.

en son vistayı yada w7 yi kurdun diyelim bcdedit den bcd boot dosyasını partitionlarını ayarla ornegin partition 0 W7 partition1 Vista partition3 xp google dan bcd edit diye aratırsan heryerde var microsoftun sitesindede ayrıntılı acıklama var

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...