Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Msmg Toolkit Ile Mart 2021 Güncel Windows 8.1 Hazırlayalım

Share

Go to solution Solved by amd_turkey,

Recommended Posts

• 1 yıl yıl...
  • 7 ay sonra...
amd_turkey, 10.04.2021 - 21:05 yazdı:

Şimdiye kadar bizlere öğrettikleri ve fikir paylaşımları ile bizlere örnek olan,
Köylü, Forjest, Efe34, Motun, Emre028, MrRush, EASMurat, Casper007, mephistooo2, deli_petro06, Hasan835, AlphonsoElric , Fingerprint
ve adını sayamadığım bir sürü arkadaşa teşekkürü borç bilirim.

Bilgimizin zekatı olarak öğrettiğimizdir.. Merak edenler ve kendi güncel Windowsunu hazırlamak isteyenler
için MSGM ile kendi güncel 8.1 imizi oluşturma rehberini oluşturdum. (7 veya 10 için de kullanabilir)

Hatta sizin için, 8.1 e yönelik Directx , Mart 2021 Güncellemeleri , netF3.5, netF4.8, VisualC++ Paketlerini
dahil edip tek paket oluşturdum.

Bu sayede güncel, Directx , netF3.5, netF4.8, VisualC++ Paketlerini içeren 32 ya da 64 bit Windows 8.1 oluşturabileceksiniz.

İhtiyaç duyulanlar

• Öncelikle nispi olarak iş görecek bir bilgisayar ve bol sabır
  • Kök dizinde (C ve D direk içi) 30GB falan boş alan
  • Windows 8.1 isosu, eğer yoksa linkten indirebilirsiniz
  • ESD Ayıklayıcı V3 (Easmurat a teşekkürler) 5MB
  • MSMG Toolkit ve gerekli paketler, orjinal link  
  • MSMG Toolkit 11.4 MSMG 8.1 Packlerden:Directx, Netframework 3.5 x86/x64, Neframework 4.8 x86/x64, VisualC++ Paketleri DrWindows Updatepack 8.1 Mart 2021 Güncelleme paketi hepsini tek paket haline getirip sizin için yükledim 2,7GB CRC32: 9F1C38AE MD5:A2BBFD94B0E81751D0FD6EE3F1F64620 SHA-1: 7919F4637FBD15FAB153F215DB8F9766CA782163

1-Masaüstüne çıkaracağınız esd_ayiklayici_v3.exe dosyasını, yönetici olarak çalıştırın

2-İndirmiş olduğunuz 32/64bit windows 8.1 isosunda yer alan sources içindeki install.wim dosyasını C:\EASM_OS_EDIT
klasörüne çıkarın. İşlem bittikten sonra install.wim i install.esd olarak değiştirin

3-ESD nin içinden istediğin sistemi install.wim olarak çıkart sonrası seçileni uygula deyin

4-Karşınıza işletim sistemleri çıkacak. Ordan 1 - 2 - hangisi ise dilediğiniz sistemi çıkarın. Ben 8.1 Pro ile çalışacağım

İşlem başarı ile biterse aşağıdaki gibi bir mesaj akacaksınız

5-C:\EASM_OS_EDIT içinde install.esd yanı sıra install.wim oluşacak. esd_ayiklayici_v3.exe ile işimiz bitti. Şimdilik kapatalım.

6-MsmgToolKit.7z dosyasını Ya C ya D, herhangi bir klasör açmadan direk çıkarın. Ben D klasörüne çıkarıyorum.

C:\EASM_OS_EDIT içinde install.wim i, D:\MsmgToolKit\DVD\sources klasörüne taşıyın

7- D:\MsmgToolKit içindeki Toolkit.cmd yi yönetici olarak çalıştırın

8- Bu ekran da A ya basıyoruz.

9- Bu ekranda herhangi bir tuşa basın

10- 1-Source yine 1- Select source from DVD Folder diyeceğiz

11- İmaj indeksini soracak, yine 1 e basın
 Mount Setup Windows boot image ve Recovery image için N ye basın

işlem bitince bir tuşa basın

12- 2_integrate sonra 4-Windows updates a basın. Çıkan uyarı ya Y yes diyin

13- 1-Install Windows Updates seçin, işlem uzunca bir süre devam edecek

14- şimdi directx, visualc++ ve netframeworkleri entegre edelim
    3-windows features seçeceğiz
    Sırası ile A, B ,M ve P seçeceğiz
15- Arka arkaya x ile go back seçiyoruz. 7 ye kadar sayıların olduğu ana menü

16- 2 Apply source image seçiyoruz
cleanup image folder Y

17-İşlem gene uzun sürecek. En son aşama kapatma X quit ile çıkıyoruz

18- Normalde 3,4 Gb olan install.wim dosyamız 5 Gb olmuş :)

Bu dosyayı poweriso tarzı bir programla iso muz içindeki ile değiştirebiliriz..

Hayırlı uğurlu olsun..

Please register to see this content.

merhabalar yapmış olduğunuz çalışmaya ait link yenileme yapabilirseniz sevinirim çok teşekkürler saygılarımla

Mevcutta 8.1 i güncellemek için ntlite kullanmanızı öneririm. Crackli versiyon, güncelleleri kendi indiriyor. 

Gerçi 2 sene öncesinin konusu, ocak 2023 itibaren 8.1 güncelleme almıyor artık. 

• Like 1