Jump to content

Win10pro (21h1) 19043.928 Delite 2

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

neskali, 7 dakika önce yazdı:

Yükledim hocam dediğiniz gibi lakin vivaldi edge dende iyi çıktı 😀

Forumdaki arkadaşlar slimjet önermişti. Slimjeti de bir denemenizi öneririm. Bayağı hızlı bir tarayıcı. Ufak tefek sorunları olsa da hepsinden az ram tüketiyor...

• Like 1

Petro kardeş, tersine işlem yaparak 7gb rezerv alanı kapattım.

(Esd den wim e çevrildi, msgm ile rezerv alan kapatıldı. Sonra tekrar esd sıkıştırma yapıldı)

Çalışmanın başkaca noktasına virgülüne dokunulmadı. Dilersen upload edeyim, konuyu rezerv kapalı hali ile güncelle?

• Like 2

@amd_turkeyNasıl arzu ederseniz olur üstadım. Benim için herhangi bir sorun yok. Sizin öneriniz üzerine msmgtoolkitle kapatmayı denedim. Sanırım kullandığım windows birkaç kez çöktüğü ve yükseltmeden dolayı sorunları vardı. Bende msmgtoolkit işlem yapmak istediğimde kendiliğinden kapanıyor. Paylaşmak isterseniz linkinizi de ekleriz yada nasıl isterseniz benim için sorun olmaz...

• Like 1

deli_petro06, 22 dakika önce yazdı:

@amd_turkeyNasıl arzu ederseniz olur üstadım. Benim için herhangi bir sorun yok. Sizin öneriniz üzerine msmgtoolkitle kapatmayı denedim. Sanırım kullandığım windows birkaç kez çöktüğü ve yükseltmeden dolayı sorunları vardı. Bende msmgtoolkit işlem yapmak istediğimde kendiliğinden kapanıyor. Paylaşmak isterseniz linkinizi de ekleriz yada nasıl isterseniz benim için sorun olmaz...

Üstadım en son syprep mi uygulayorsun

fingerprint, 8 dakika önce yazdı:

Üstadım en son syprep mi uygulayorsun

Evet üstad. Boyut küçüldüğü için daha az kasıyor. 1909 sürümüne bir kez en başta sysprep uyguladım. Onda da nasıl olduysa daha fazla şeyi etkinleştirdi ve etkinleştirdiği edge v.s yi ne ntlite ne de winreducer kaldırdı. Başta uygulayınca daha fazla sıkıntı çıkarıyor...

Please register to see this content.

CRC32: 54AE79AF
MD5: 8BCEA89A9F1C7273E93758C93CDA03EE
SHA-1: 50D2E6332689F952550CC544009A879F58006AB7

Win10Pro_21h1_DeLite2.ISO  1,35 GB

(7Gb rezerv alan kapatılmıştır sadece)

• Like 4

deli_petro06, 4 dakika önce yazdı:

Evet üstad. Boyut küçüldüğü için daha az kasıyor. 1909 sürümüne bir kez en başta sysprep uyguladım. Onda da nasıl olduysa daha fazla şeyi etkinleştirdi ve etkinleştirdiği edge v.s yi ne ntlite ne de winreducer kaldırdı. Başta uygulayınca daha fazla sıkıntı çıkarıyor...

Üstadım syprepte rezerv kapatma bat bosyası vardı ya onu powershell değil yönetici cmd modunda çalıştır. syprep uyguladıktan sonra winpe ile imaj almadan önce en son dism ile rezerv kapatma reg kaydını göster ve üzerine herhangi bir işlem yapmadan imaj al rezerv alanı kapanır.

Edited by fingerprint

fingerprint, 6 dakika önce yazdı:

Üstadım syprepte rezerv kapatma bat bosyası vardı ya onu powershell değil yönetici cmd modunda çalıştır. syprep uyguladıktan sonra winpe ile imaj almadan önce en son dism ile rezerv kapatma reg kaydını göster ve üzerine herhangi bir işlem yapmadan imaj al rezerv alanı kapanır.

Teşekkür ediyorum Üstadım. Tam olarak nasıl yapabilirim? Bat olarak denedim olmadı. Yönetici modunda nasıl çalıştıracağımı bilemedim. Çok kısa bir işlem olduğu içinde masaüstüne bir txt dosyasını bıraktım. Bir örnek paylaşma şansınız var mıdır? 

amd_turkey, 12 dakika önce yazdı:

CRC32: 54AE79AF
MD5: 8BCEA89A9F1C7273E93758C93CDA03EE
SHA-1: 50D2E6332689F952550CC544009A879F58006AB7

Win10Pro_21h1_DeLite2.ISO  1,35 GB

(7Gb rezerv alan kapatılmıştır sadece)

Teşekkür ediyorum üstadım. Hemen ekliyorum. Benim eklediğim linki de herhangi bir duruma karşı yedek olarak silmiyorum. Sizin rezerv alanı kapattığınız notunu bırakırım...

• Like 1

deli_petro06, 6 dakika önce yazdı:

Teşekkür ediyorum Üstadım. Tam olarak nasıl yapabilirim? Bat olarak denedim olmadı. Yönetici modunda nasıl çalıştıracağımı bilemedim. Çok kısa bir işlem olduğu içinde masaüstüne bir txt dosyasını bıraktım. Bir örnek paylaşma şansınız var mıdır? 

Üstadım bat dediysem şart değil ama bat yapmak istiyorsan txt olan uzantıyı bat olarak değiştirmen yeterli ancak bunu yapmadan da yapabilirsin kapatma kodunu kopyala Cmd yi yönetici olarak açıp kodu yapıştır ve enterle aynı işi yaparlar bat dosyası ile ancak dediğim gibi en son winpe ile açtın ve imaj alacaksın işte bu aşamada imaj alacağın syprep uyguladığın sistemde dism ile oturum aç ve rezerv kapatma reg kaydını göster uygula sonra başka işlem yapmadan imaj al.

Not: Bat dosyası sağ klik yönetici olarak çalıştır dediğinde Cmd de yönetici olarak çalıştırır.

Edited by fingerprint
  • Like 2

fingerprint, 2 dakika önce yazdı:

Üstadım bat dediysem şart değil ama bat yapmak istiyorsan txt olan uzantıyı bat olarak değiştirmen yeterli ancak bunu yapmadan da yapabilirsin kapatma kodunu kopyala Cmd yi yönetici olarak açıp kodu yapıştır ve enterle aynı işi yaparlar bat dosyası ile ancak dediğim gibi en son winpe ile açtın ve imaj alacaksın işte bu aşamada imaj alacağın syprep uyguladığın sistemde dism ile oturum aç ve rezerv kapatma reg kaydını göster uygula sonra başka işlem yapmadan imaj al.

Çok teşekkür ederim üstadım. Şimdi net olarak anladım. 

• Like 1

logosoft, 1 saat önce yazdı:

@deli_petro06Arkadaşım senin rezerv alanında bir sıkıntı yok tek sıkıntı ntlite ile yaptığın ayardan sonra oem klasörü oluşturuyor

winreducer ile silidiği için oem klasörü rezerv alanı kapanmıyor.Oem klasörünü alıp winreducer işleminden sonra oem klasörünü koyunca çalışıyor. Yok oem siz yapmak istiyorum diyorsan onu bilemem.DÜZELTME:Her pc de olmuyor dün benim pc de çalıştı şimdi format attım kapanmadı rezerv alan

Sysprep'ten sonra olduğu kesin üstad. Sysprep yapmadan önce test ediyorum. Sysprep öncesi hiçbir hata olmuyor. Oem klasörünü yedekleyip sysprep işleminden sonra koydum. O şekilde de olmadı. Muhtemelen yönetici modunda çalıştırmıyor. Rezerv alanı kapatmak için yönetici modunda çalışması şart...

• 2 hafta sonra ...

Bu sürümde Ekran Alıntısı Aracı'nı silmemeniz çok iyi olmuş. Bundan sonraki sürümlerinizde de açık kalırsa çok iyi olur. Farklı kişilerin bilgisyarlarına bu sürümü kurduğumuzda programla ekran görüntüsü alamıyorlar.

• Like 1

hiboz, 4 saat önce yazdı:

Bu sürümde Ekran Alıntısı Aracı'nı silmemeniz çok iyi olmuş. Bundan sonraki sürümlerinizde de açık kalırsa çok iyi olur. Farklı kişilerin bilgisyarlarına bu sürümü kurduğumuzda programla ekran görüntüsü alamıyorlar.

Bu hafta sonu bir sorun çıkmazsa bu çalışmaya ait ntlite ve winreducer kalıplarını da ekleyeceğim bir lite sıfırdan nasıl yapılır. Bunu videolu bir şekilde anlatmayı planlıyorum. Güncel iso indirmekten başlayıp Ntlite ve winreducer işlemlerine kadar anlatacağım. Eğer beklentilerimin karşılığı olursa birçok arkadaşta aynı sistemi yada çeşitlendirerek paylaşabilirler. Herkes kendine göre lite hazırlayabilir...

Edited by deli_petro06
  • Like 5
  • Thanks 3

turksebo, 28 dakika önce yazdı:

mehaba çok hafif olmuş fakat  sadelik konusu bize göre çok uymuyor  60 yaş ustü için görüntüsünü değiştirsen çok daha iyi olur

yani görüntü normal windows 10 olsun

görüntüsü normal olsun derken hocam, zaten normal windows. tema falan yok ki sistemde.

@turksebo Merhaba. İsterseniz windowsun orjinal masaüstü duvar kağıdı olarak değiştirebilirsiniz. Aşağıya indirme linkini ekliyorum.

1102602-scaled.jpg

Resim üzerinde sağ tık yapıp Resmi kaydet diyerek masaüstüne atın. İndikten sonra çift tıklayıp açın. Resim açıkken üzerinde sağ tık yapıp "Masaüstü arka planı olarak ayarla" yapın.

Açık tema için de, Normal masaüstündeyken sağ tık yapın ve en alttaki "Kişiselleştir" yazan menüye tıklayın. Açılan ekrandan sol kısımdaki menülerden "Renkler" yazan' a tıklayın. Gelen Ekran da orta üst kısımda Renginizi seçin yazar ve altında koyu yazar. Koyu yazan kısma tıklayıp açılan menüden "Açık" ı seçin. 

Fare işaretçisini değiştirmek için de Ayarlar + Cihazlar + Fare ye tıkladıktan sonra sağ kısımda "Ek Fare seçenekleri" yazar. Oraya tıklayın. Karşınıza üstte fare özellikleri yazan bir menü gelir. Üstteki menülerden "İşaretçiler" yazanı tıklayın. Altında "düzen" yazan kısmın altındaki seçeneklerden "Yok" u seçin. Orjinal beyaz windows fare işaretçisi olacaktır...