Jump to content

Photoshop Kurulum Sorunu

JaSmine

Recommended Posts

Yarım saat önce phoshop cs2 nin kurulumunu başlattım gayet normal ilerliyodu saniyeler geçti geçti 1 sny kalınca pc dondu :closedeyes:

hiçbişe yapamadım ben de restart yaptım ama bu sefer de pc açılmadı :D

Sonra kaç kere baştan açmayı denedim kasada hareket var fakat monitörde bişe yoktu, en son fişi çektim yine denedim 3. seferde açtım :D

şimdi kapatınca tekrar böyle olacak, photoshop u kuramadığım gibi pc yi de bozdumbag.gif

ne yapıcam bilmiyorum :( nie böle olduğunu da anlamadım :(

bunun fotoshop ile alakalı olduğunu sanmıyorum, ama varsa bile en azından makinede bunu taşıyacak kapasite varmı onu bilmen gerek, bende photoshop kurulumunu defalarca yapmama rağmen hiç böyle bir sorunla karşılşmadım, istersen kaldırıp tekrar kurmayı dene...

bunun fotoshop ile alakalı olduğunu sanmıyorum, ama varsa bile en azından makinede bunu taşıyacak kapasite varmı onu bilmen gerek, bende photoshop kurulumunu defalarca yapmama rağmen hiç böyle bir sorunla karşılşmadım, istersen kaldırıp tekrar kurmayı dene...

Ben de önceden defalarca kurdum ama hiç donmamıştı :closedeyes:

photoshop u program ekle kaldırdan kaldırıp yeniden kurmayı dene yada üstüne yeniden kurmayı dene

Program ekle kaldırda hiç görünmüyoki :D

Program ekle kaldırda hiç görünmüyoki :D

üstüne kur o zaman yani hiç kurmamaış gibi davran klasörlerinden silersen regediten de senin elle temizlemen gerekir o da akıl karı bi iş değil üstüne kurmayı dene olmassa format atmanı tavsiye ederim en temizi

şimdi ilk önce geri yükleme noktası varmıydı PC'nde. Olayın Photoshopla hiçbir alakası yok. Küçük bir voltaj dengesizliği bile olabilir. Bilgisayarın açılıyor ve monitöre görüntü gitmiyorsa yapacağın şey; bilgisayarın içini açmak ve ekran kartını yerinden çıkartmak. Daha sonra ekran kartının bağlantı uçlarını ve varsa fanını sil birde ekran kartının anakart üzerinde ki slotunun içine sağlam bir üfle hatta elektrikli süpürgeyle temizle. Elin değmişken tüm PCyi süpür :D

Bunların da işe yaramaması durumunda umarım harddiscin bölümlerden oluşuyordur. Eğer bölümlerden oluşuyorsa işletim sistemi CDsinitak ve işletim sistemi kurulu olan yerel diske değilde diğer yerel disklerden birine işletim sistemi yükle ve onunla aç bilgisayarını.

Eğer başlangıç ekranını dahi (siyah sata ide ilk bilgi ekranını) göremiyorsan sorun ekran kartı yada ekran kartının veri yolundadır.

Saygılar..

Artık ps için çok geç akşam gidiyorum :D

ama pc nin sorunu @BAYBORA ve @brightblade in dediği gibi kasadan sanırım

bence sorun photoshopla ilgili değil ekran kartında sorun var.

deneyimli isen kasayı açıp ekran kartını çıkarıp slota temas eden bölümlerini güzelce silmeni tekrar takmanı öneririm.

şimdi ilk önce geri yükleme noktası varmıydı PC'nde. Olayın Photoshopla hiçbir alakası yok. Küçük bir voltaj dengesizliği bile olabilir. Bilgisayarın açılıyor ve monitöre görüntü gitmiyorsa yapacağın şey; bilgisayarın içini açmak ve ekran kartını yerinden çıkartmak. Daha sonra ekran kartının bağlantı uçlarını ve varsa fanını sil birde ekran kartının anakart üzerinde ki slotunun içine sağlam bir üfle hatta elektrikli süpürgeyle temizle. Elin değmişken tüm PCyi süpür :p

Bunların da işe yaramaması durumunda umarım harddiscin bölümlerden oluşuyordur. Eğer bölümlerden oluşuyorsa işletim sistemi CDsinitak ve işletim sistemi kurulu olan yerel diske değilde diğer yerel disklerden birine işletim sistemi yükle ve onunla aç bilgisayarını.

Eğer başlangıç ekranını dahi (siyah sata ide ilk bilgi ekranını) göremiyorsan sorun ekran kartı yada ekran kartının veri yolundadır.

Saygılar..

deterjan, süpürge falan alıp(!) kasanın içini iice temizlemek gerekiyor şimdi.. :D

Yardım ettiğiniz için teşekkür ederim :D:D:D

O gün temizlemiştik iice ilk başlarda biraz daha iyiydi ama sonra yine aynı şey olmuş ******ürmüşler sorun donanımsalmış, şimdi de teknik servisteymiş sanırım anakart veya işlemci değişecekmiş evden telefon edip söylediler :wub:

Yok sakına deterjan kullanma :D Elektronik devrelerde kısadevreye yol açarsın:)

Şaka demiştim zaten deterjan kullanılmaz tabi :wub:

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...