Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sıfırdan Windows Lite Yapımı Rehberi...

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Hocam en son video paylasimi cok guzel gercekten bir cok soruyu kafamdan sildi. Ama video sonlarina dogru sys32 icine 3 exe dosyasi atiyor (oscdimg.exe, images.exe ve wget.exe) bunlar ne amacla atiliyor artisi nedir? bir de host dosyasini deigstiriyor galiba telemetry engellemek icin yapilmis anladigim kadariyla eger dogru anladimsa. Cok tesekkur ederim.

• Like 1

otvertka, 3 saat önce yazdı:

Hocam en son video paylasimi cok guzel gercekten bir cok soruyu kafamdan sildi. Ama video sonlarina dogru sys32 icine 3 exe dosyasi atiyor (oscdimg.exe, images.exe ve wget.exe) bunlar ne amacla atiliyor artisi nedir? bir de host dosyasini deigstiriyor galiba telemetry engellemek icin yapilmis anladigim kadariyla eger dogru anladimsa. Cok tesekkur ederim.

Bu tarz dosyalar ben hiç kullanmadım. Sanırım arkadaşın youtube kanalı adı sanı bilinmeyendi. Kendisine sormak daha yararlı olabilir...

• Like 1

İnstall.wim düzenlemek açısından farklı bir yöntem olarak @köylü üstadın paylaştığı PowerShell kodlarını da konuya ekledim. Sadece uygulamalar üzerinden değil de farklı şekiller de de silme işlemi yapılabileceğini göstermesi açısından yararlı olacağını düşünüyorum. @köylüüstada paylaşım ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum...

Olabildiğince detaylı bir şekilde video ve kodlar paylaşılmıştır...

Çok güzel bir konu ve iyi bir anlatımla, herkes sistem yapmak için uğraş vereceğini umuyorum. Ben bilirim bildiğimde bende kalsın yapmadığın içinde Tekarardan eline emeğine sağlık.

• Like 1

• 3 ay sonra...

Konu için teşekkürler. Dün bu konuya bakmadan bi düzenleme yapayım dedim güncelleme paketi eklerken hata ile karşılaştım. Müsait bir zamanda tüm videoları izleyip gene deneyeceğim. Tek amacım kendi bilgisayarıma göre bir güncel windows hazırlayıp kullanmak umarım başarabilirim 

Şimdi eve gelip videoları izleyebildim. Emeğine o kadar hayran kaldım ki. Film dizi izlerken en ufak imla hatasına takılan ben bir gram erinmedim. Gerçekten emeklerinin önünde saygı ile eğiliyorum hocam. Şu yaptığın gösterdiğin şeyler çok şey öğretti bana. Sayende ilk defa kendi isomu hazırlayıp deneme yapacağım. Tekrar tekrar sağol varol. İnşallah kat kat kaliteli sistemlerin olur daha güzel içerikler üretirsin. 

• Like 1

Dostlar ilk defa kendi sistemimi yapayım dedim ama başaramadım. Bilgisayara kurulum yaptığımda bir sürü şey eksikti. Halbuki ntlite programında bir çok seçeneği seçip isoyu öyle yazdırdım. One drive defender vs deaktif ettğimde halde hepsi açık geldi. aAyrıca linkteki siteden 19044.1387 sürümü indirmeme rağmen kurulumdan sonra 19041.1 sürümü geldi. Hatalarım varsa maruz görün ilk defa deniyoruö ve öğrenmek istiyorım

Ntlite’da hazır ayar dosyası olan varmı? birde o şekilde denemek istiyorum

ismlcyrl, 2 saat önce yazdı:

Dostlar ilk defa kendi sistemimi yapayım dedim ama başaramadım. Bilgisayara kurulum yaptığımda bir sürü şey eksikti. Halbuki ntlite programında bir çok seçeneği seçip isoyu öyle yazdırdım. One drive defender vs deaktif ettğimde halde hepsi açık geldi. aAyrıca linkteki siteden 19044.1387 sürümü indirmeme rağmen kurulumdan sonra 19041.1 sürümü geldi. Hatalarım varsa maruz görün ilk defa deniyoruö ve öğrenmek istiyorım

Ntlite’da hazır ayar dosyası olan varmı? birde o şekilde denemek istiyorum

Hocam kusura bakma yoğunluktan dolayı mesajlarını yeni gördüm. Ntlite işlemi sonrası oluşturduğu şablonu paylaşırsan müsait bir zamanda bakmaya çalışırım. Neler kesin olarak olmasın istiyorsan onları da eklersen uygun bir şablon oluşturmaya çalışırız.

Yalnız şunu baştan yazayım. Ntlite özellikle 2.1.xxxx sürümlerinden sonra daha çok para odaklı bir uygulama haline geldi. Öyleki, belli işlemleri yapıp diğerine geçerken "Tamam" ekranı geliyor onu bile istemiyorsan ücretli sürüm istiyor. Ntlite belli ayarları yapmak için güzel bir uygulama ancak kaldırmak yada kalıcı olarak devre dışı bırakmak konusunda bayağı sorunlu bir uygulama haline geldi. Ayrıca tek başına yetersiz bir uygulama diyebiliriz. Örnek; uygulamayı açamadığım için tamamen sallayarak anlatmaya çalışacağım. Mesela Microsoft Edge' yi kaldırmak istiyorsun. Bileşenler kısmında Edge' ye ait kısmın tik' ini kaldırıyorsun. Yetmiyor, başka bir bölümde M.Edge kısayolunu masaüstüne atmasın diye bir seçeneği aktif ediyorsun. O da yetmiyor, güncellemeler kısmında edge'ye ait bir güncelleme varsa kaldırıyorsun. O da yetmiyor, Windows uygulamalarını otomatik kursun v.s gibi bir menü var, onu devre dışı bırakıyorsun. Bazen de bu ayarların tümünü seçsen bile uyumluluk diye bileşenler menüsünün üstünde bir buton var ona tıklayıp orada edge'ye ait bir uyumluluk varsa tik' ini kaldırman gerekiyor. Aksi takdirde uyumluluk sekmesinde seçili olduğu için bileşenleri silmiyor. V.s gibi birçok menü de bir bileşen için çok fazla sayıda şeyi seçmen gerekiyor.

ismlcyrl, 14 saat önce yazdı:

Uac kapatmak istiyorum ama hepsinimi seçmem gerekiyor ?

Mesela eklediğin görsel üzerinden anlatmaya çalışayım. Sadece oradaki "Kullanıcı Hesabı Denetimi - Devre Dışı" yapman yeterli olmuyor. Altındaki Filtre yerleşik yönetici v.s alt başlıklarındakilerin tümünü de devre dışı bırakmalısın. Bazılarında direkt olarak devre dışı bırak yok. Örnek; UAC Kullanıcı İstemi kısmında devre dışı bırak seçeneği yok. Orada yanlış hatırlamıyorsam Onay istemeden yükselt gibi bir seçenek var. O seçeneği seçtiğinde devre dışı kalıyor. 

Kendin için hazırladığın iso' yu hazırlarken Ntlite' nin kendi oluşturduğu şablon dosyasını paylaşırsan ve neleri istemediğini de yazarsan daha doğru bir sonuç çıkabilir. 

Artık Ntlite eskisi gibi çoğu bileşeni silebildiğin tek başına kullanılabilecek bir uygulama olduğunu düşünmüyorum. Yapacağın işlemlere göre yanına yeni bir uygulama kullanman gerekebilir. Mesela ben kendime hazırladığım sistemler de Ntlite, Winreducer, MsmgToolkit kullanıyorum. Görsel eklemek içinde sysprep kullanıyorum. (ya da windows üzerinden yapacağım ayarlar için sysprep kullanıyorum.) 

Bir uygulamanın yetersiz kaldığı bir konuda ek bir uygulama kullanarak açığı kapatmaya çalışıyorum. Örnek; Edge' yi Ntlite' de kaldırdığım da ve yüklenmemesi için tüm ayarları yapmama rağmen yüklenebiliyor. Winreducer' de de siliyorum ve Windows uygulamalarının yüklenmesini engelliyorum. Örnek2; ntlite ve winreducer' le düzenleme yapıyorum. Windows görsel özelleştirmesi için SYSPREP kullanınca Windows kendi kendine rezerve alanı aktif ediyor. Bundan dolayı da SYSPREP işlemi sonrası imaj alıyorum ve o aldığım imajı MsmgToolkit ile açıp rezerve alanı kapatıyorum. Zaten bu tür uygulamaları kullandıkça bu tip sorunlarınla alakalı hangi uygulamaları kullanacağına karar verirsin.

NOT: Düzenlediğin iso güncel ama düzenlemek için kullandığın Ntlite uygulaması çok eski olmasın. Ntlite' de Winreducer gibi bir bileşeni seçtiğin de bir butonu aktif edip ona bağlı tüm bileşenleri silmek gibi bir özellik yok. Ücretsiz kullanıyorsan bileşene göre 5-6 farklı menü de tek tek seçmen gerekebiliyor. Müsait bir zamanında devre dışı bırakmak istediğinde silmek istediğin bileşenleri bir kenara not edip Ntlite ile oluşan şablonu paylaşırsan bildiğim kadarıyla dilimin döndüğü kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım. Tek başına Ntlite isteklerini karşılamayabilir...

Hazırladığım sistemlerin çoğunda kullandığım Ntlite ve Winreducer şablonlarını paylaşıyorum. Bu konulardan ilk olarak aklıma gelen 19043.1081 sürümü olduğu için aşağıya örnek şablon ekliyorum. Konu da neleri sildiği v.s bilgileri yazıyor. Hem Ntlite hem de winreducer şablonları var. Winreducer şablonunda çok büyük sorunlar yaşamayabilirsin ancak Ntlite' de o dönem kullandığım sürümden bu yana çok büyük değişiklikler oldu. O yüzden kendine göre düzenlemen gerekiyor. Temel mantığı şablonlar üzerinden de anlayabilirsin. Ntlite şablonunu yüklerken  seçeneklerden hem yükle hem de ekle kısımlarını sırasına göre tıklarsan çoğu ayarı aktarıyor..

Spoiler

Ntlite 19043.1081 Örnek Şablon Linki:

Spoiler

Winreducer 19043.1081 Örnek Şablon Linki:

Spoiler

Please register to see this content.

Yeni sürümler için Windows Kurulu Boyutu 1,5 GB, İso boyutu 1 GB altı 19043.1387 Pro için şablonlarım da var. Ancak hem kafanı çok karıştırabilir hem aşırı bileşen ve sürücü silme işlemi var. Birazda kullandığım şablonları pc' ye format atarken farklı disk ve dosyalara kopyaladığım üstüne bir de aşırı yoğun olup nereye kopyaladığımı unuttuğum için paylaşamıyorum. Yukarıda eklediğim şablonlar üzerinden kendine göre düzenleyebilirsin. Hemen vazgeçme, kullandığın şablonları silmeyip altına not defteriyle sorunları yazıp şablonu yükledikten sonra not aldığın sorunlarla alakalı Ntlite, Winreducer veya hangi uygulamayı kullanıyorsan ayarlarında sorunları aramanı tavsiye ederim. 

Umarım sadece kendin için değil ileri de tüm forum için çalışmalarını görmeyi temenni ediyorum...

Edited by deli_petro06
  • Like 4

Petro hocam öncelikle detaylı açıklaman için teşekkür ederim. Ntlite olarak forjest hocanın katılımsız arşivinden 1.5.0 sürümü kullanıyorum. uac görseli attıktan sonra aldığım cevaba göre hepsini boş bırakıp iso hazırladım ama dediğim gibi olmadı. Aslında isteklerim çok fazla değil. Bu şablonu hazırlarsan bana çok mutlu olurum o şablon üzerinden deneme yanılma yaparak tam istediğim ayarlarıda yapabilirim sanırım. 

Masaüstü simgeleri aktif gelsin istiyorum. Bilgisayarım denetim masası kullanıcı dosyaları vs.

Varsayılan resim görüntülyeici reg dosyası ekledim halde buda gelmedi. (eski windows görüntüleyici olsun istiyorum)

OneDrive tamamen kaldırılsın

Cortana kaldırılsın

Windows defender tamamen kaldırılsın

Windows mail kaldırılsın
NetFrameWork otomatik kurulsun. 

Visual C++ paketleride yüklenebilirse bunuda eklemek isterim 

Kısacası istediklerim bunlar ama tüm videolarını izleyerek yaptığım halde başaramadım :)  Yardımcı olursan çok mutlu olurum. İyi günler diliyorum 

Şablonumu eklemeyi unuttum. Buda senin videolarını izleyerek yapmaya çalıştığım şablonum 

Please register to see this content.

Edited by ismlcyrl

• 1 ay sonra...

Winreducer' le Katılımsız Kurulum İso' su Oluşturma...

Cümleten Selamun Aleyküm arkadaşlar...

Windows sistemleri hazırlarken özelleştirme yapmak için birçok yöntem var. Bunlardan birisi de SYSPREP' tir. Ancak sysprep'in oluşturduğu sorunlar da var. Örnek verecek olursak çok fazla sayıda kayıt defteri düzenlemesi yapmak hatalara neden olabilir. İkinci örnek olarak, sysprep aşamasında kapattığınız belli servis ayarlarını bozması. Bu servislere örnek olarakta sysmain ve rezerve alanın aktif hale gelmesi sayılabilir... 

Harici olarakta şunun için kullanıyorum. Bir sistem hazırladınız ve kurulum aşamasında "Bilgisayarım neden yeniden başladı" - "Windows Kurulum Hatası" gibi hatalar verdiğinde, kurulumu katılımsız hale getirmek alınan hataları atlamanızı sağlayabiliyor... 

Mesela bu videodaki örnekte hazırladığım iso, normal kurulum yaptığımda "Windows neden yeniden başladı" hatası veriyordu. Katılmsız hale getirip, üstüne katılımsız hale getirdiğim Windowsu sanal bilgisayara kurarak "Özelleştirme" yapıp ardından da özelleştirme yaptığım Windows' un yedeğini aldım... 

Aşağıdaki video' da birden çok bilgisayara kurulabilmesi amacıyla hazırlanmış ve Normal koşullar da kurulum yapıldığında hata veren bir İso' yu Autounattend.xml dosyası oluşturarak hatadan kurtarıldı.

Başlık olarak sayacak olursak; 

1-Ntlite ve Winreducer' le çeşitli ayarlar yapılarak hazırlanmış bir Windows, Winreducer uygulamasının "Katılımsız" kısmından sadece "Disk Bölümleme" harici kalan kısım da katılımsız hale getirilmiştir.

2-Katılımsız hale getirilen İso dosyası "Sanal Bilgisayar" uygulaması olan Vmware programıyla kurulup, özelleştirilmiştir. 

3-Katılımsız yerel hesap oluşturulduktan sonra özelleştirme işlemi yapılıp, Vmware üzerinden Map işlemiyle Dism++ uygulaması yardımıyla "Sistem yedeği" alınmıştır...

Avantajı nedir?

1-Kurulumu katılımsız hale getirir ve sadece disk bölümleme işlemi yapılır. Kalan kısım otomatik olarak yapılır. (Yerel hesap oluşturmak dahil)...

2-Hazırladığınız sistemler de aldığınız "Windows neden yeniden başladı" hatası v.b. bazı hataları atlamanızı sağlayabilir...

3-Yerel Hesapla oluşturularak özelleştirilmiş Windows' taki tüm ayarlar kalıcı olur ve SYSPREP' e göre daha fazla ayarı hata almadan yapmanızı sağlar...

Dezavantajı nedir?

1-Özellikle Yerel Hesap oluştururken aldığınız hatalar nedeniyle otomatik olarak yerel hesap oluşturulur. Bundan dolayı da kendi hesabınızı oluşturamazsınız...

2-Windows' un kimliği olarak bilinen SID özelliği bu katılımsız sistemin bir ağ üzerinde bulunan söz gelimi 4 bilgisayar' a kurulursa bu konu da sıkıntı çıkarabilir Yani her bilgisayar için SID ayarı yapmanız gerekebilir...

NOT: 4 kez hata aldığım İso dosyalarında uygulanmıştır. Ve olumlu sonuç alınmıştır. Bunlardan 3'ü "Windowsum neden yeniden başladı" hatası (Hesap oluşturma aşamasından önce), 1 tane de kurulum hatası veren iso' da kulanılmıştır. Her hatanın çözümü olmayabilir. Kısaca özetlersek; yapılan işlem özelleştirmek için hazırlanmış bir Windows' u en başından Autounattend.xml dosyası vasıtasıyla otomatik yerel hesap oluşturmak ve yerel hesapla yüklenen Windowsu özelleştirerek yedeğini almak diyebiliriz...

NOT 2: Video konunun ana ekranına da eklenmiştir. Video da oluşturulan Windows dosyası tamamen konu anlatımı için hata almak için hazırlanmıştır. 4 kez denenmiş, çok kritik hatalar haricinde başarılı şekilde kurulum yapılmış ve özelleştirme işlemi yapılmıştır. Bunu sysprep yanına ek bir yöntem olarak ekledim. Her sorunu çözecek diye bir iddaam yok...

Edited by deli_petro06
  • Like 3
  • Thanks 1

Theogus45, 8 saat önce yazdı:

Tekrar indirebileceğimiz bir link var mı üstad arşivimizde dursun musait zamanda hepsini izleyip okumak isteyenler için..emeklerine sağlık

Videoları youtube kanalının anasayfasına girip By Click Downloader' la ister seçerek ister hepsini indirebilirsiniz. Videoları  Youtube' ye yüklüyorum. Videolardan birisi forumda @bilirsinya üstad' a aittir. Bildiğim kadarıyla youtube kanalının adı birfikrimvar. Bana ait videoları dileyen indirebilir ancak bilirsinya üstadın kanalındaki videolar için birşey diyemem. Bence kesinlikle göz atılması gereken kanallardan birisi. Anlatımı muazzam. Bilgisi muazzam. Tek tek videoları indirmek istiyorsanız da IDM zaten otomatik olarak indirme linki ekliyor. Özel olarak videoları Youtube dışında bir yere yüklemedim. Yükledikten sonra da sildim...

• Like 1
  • Thanks 1

deli_petro06, 5 saat önce yazdı:

Videoları youtube kanalının anasayfasına girip By Click Downloader' la ister seçerek ister hepsini indirebilirsiniz. Videoları  Youtube' ye yüklüyorum. Videolardan birisi forumda @bilirsinya üstad' a aittir. Bildiğim kadarıyla youtube kanalının adı birfikrimvar. Bana ait videoları dileyen indirebilir ancak bilirsinya üstadın kanalındaki videolar için birşey diyemem. Bence kesinlikle göz atılması gereken kanallardan birisi. Anlatımı muazzam. Bilgisi muazzam. Tek tek videoları indirmek istiyorsanız da IDM zaten otomatik olarak indirme linki ekliyor. Özel olarak videoları Youtube dışında bir yere yüklemedim. Yükledikten sonra da sildim...

Eyvallah @bilirsinyahocama youtube da aboneydım zaten sana da abone oldum.Videoları ve tüm anlatımları indirdim işten güçten boş zamanım olduğunda mutlaka ızleecegım degerlı bılgıler var.

• Like 1

• 8 ay sonra...
Zumruduanka, 11 saat önce yazdı:

deli_petro06, Bu konunun güncellemenmesi gerekiyor. inşaAllah tamamlayıp bizlere sunarsınız. Emeğiniz için teşekkürler...

Aslında konuyu unutmuşum. Bu konu da geçen tüm konuları Eylül 2022 içerisinde tekrar ve daha detaylı şekilde anlattığım videolar çekmiştim. Elimden geldiğince konuyu düzenleyip eskileri yerine yeni videoları eklemeye çalıştım. Ancak videolar da gözden kaçırdığım bir durum olmadığını düşünsem de konuyu açtığım gün ile bugün arasında bu işlemleri yaparken kullandığım uygulamaların linkleri değişmiş olabilir. Konuyu ilk açtığım dönemdeki bazı videoları yeni çektiğim detaylı konular da defalarca anlatmamdan dolayı birleştirdim. + Forumda ilgimi çektiği ve kaynak olabileceğini düşünerek @disc2019 'un paylaştığı "BareboneOS" uygulamasına ait yüzeysel de olsa bir anlatım olan videoyu da ekledim. (Kendisi özel mesajlar da bir rehber oluşturabilirsin dediği için videoyu çektim.) Videoyu daha çok bu konuları bilmeyen insanların bu şekilde de bir windows özelleştirme yöntemi olduğundan haberdar olması ve içerdiği kodlar bakımından yararlı olduğunu düşündüğüm için ekledim. Bu tür yöntemlerle "Windows Düzenlemesi" yapanlar için de kendilerine göre özelleştirebilmeleri için konuya dahil ettim. Videolar da başlıkla uyuşmama gibi bir durum tespit ederseniz düzeltebilirim. Yeni videolar da kullandığım uygulamalara ait linklerle şu sıralar uğraşamam. Genel olarak Youtube videosu altına ekliyorum. Oradan linklere ulaşabilirsiniz. Ve son olarak belirteyim. "BareboneOS" aracı için videonun altındaki linke giderek @disc2019' un 2 Eylül' de attığı mesaj üzerinden indirme yapabilirsiniz. Arkadaşa ait bir konu olduğu için uygulamayla alakalı bir sorununuz olduğunda orjinal konu üzerinden konu sahibine sorularınızı yöneltebilirsiniz...

MESAJ HARİCİ GENELE:

Çok uzun süredir tnctr ilgimi çekmediği, artık bilgi kaynağı olmaktan goy goy yuvasına hatta mahallenin formatçısı forumuna döndüğü, bu goy goycu tayfa dozu artırarak forumu kirlettiği için foruma girsem bile çoğunlukla anasayfaya bakıyorum. İlgimi çeken konular olursa bakıp geçiyorum. Bundan dolayı tnctr' ye bilgi almak için ayırdığım vakti artık Ognitorenks'in Discord kanalın da ya da yabancı forumlar da geçiriyorum. Bu yüzden etiket olmadığı sürece mesaj görmüyorum. Özel mesajlar mailime düştüğü zamanlar da giriyorum. Bilgi paylaşmak isteyen, bilgi almak isteyen arkadaşlar özellikle Ognitorenks'in Discord kanalında aynı kullanıcı adıyla bulabilirler. Şunu da ekleyeyim. Tahminen tnctr' de çoğunluğu goy goyun dibine vurarak kirlettiğini düşündüğüm kişiler başta olmak üzere 35+ kişiyi engelledim. Etiketlediklerin de cevap alamayanlar bende engellidir. Bu yüzden zorlamanın bir anlamı yok. Daha çok birbirimize bir şeyler katabilmek için, birşeyler öğrenmek ve paylaşmak için farklı platformlar da görüşebiliriz. Discord bile bir goy goy uygulaması olmasına rağmen biraz goy goy, daha çok bilgi edinmek için kullanıyorum. Aynı kafa da arkadaşları da belirttiğim discord kanalına beklerim. Dünya başka bir tarafa gidiyor. 3-5 yıl sonra ne günlük attığınız 10 formatın bir anlamı olmayacak. Ya da bu tip forumlar da birilerinin yağdanlığı gibi gezmenin bir anlamı kalmayacak. Her zaman bilgi en değerli şeydir. Bazı konular da geç kaldık. Bu goy goy ve ego kasma kafası devam ettiği sürece de mesafe açılmaya devam ediyor. Türkçe dilinde bulamadığım bilgiyi hiç bilmediğim Çince, Korece, Rusça... dillerini google çeviri veya yandex çeviri kullanarak arıyorum. Forumu bu kadar egoları için cahilleştirdiler, çoraklaştırdılar...

+Şunu da ekleyeyim. Geçmişte sırf açtığım konuların başına "Cümleten Selamun Aleyküm" yazdığım için dini inançları istismar ettiğimi yazan beyinsizler oldu. Hatta aynı mesaj içerisinde hem dini istismar ettiğimi hem de milliyetçi gibi görünerek milliyetçiliği sömürdüğümü yazabilecek kadar kendi pisliklerini örtmek için saldıranlar oldu. Bu zamana kadar beni tanıyamamış kişiler varsa tanışalım. Ben bir Müslümanım ve çoğu insana göre milliyetçiyimdir. Hayatım boyunca bu iki değeri de hiç bir yer de kullanmak suretiyle kendime çıkar sağlamadım. Bu konu da şunu da ekleyeyim. Geçmişte zaten paylaştığım özel mesajları toplayıp beni ifşa etmekle tehdit eden admin de oldu :) Bu yönümü de admin dahil bilsin. Ben tehditle, slogan üreterek, göz korkutmaya çalışarak sindirilecek bir kişiliğe sahip değil. Bundan dolayı da gelecekte bu yollara başvurmayı düşünenler, seni ifşa edeceğim mesajı yazmak yerine direkt ifşa edebilirler. Tehdit etmek yerine bizzat tehdit ettikleri konu neyse deneyebilirler. Ben öyle tehditle, şantajla korkmam. Forumdaki korkak, goy goycu, egolu, tiyatrocu, yağdanlık tiplerle beni karıştırmasınlar... :)

Elimden geldiğince konuyu düzenledim. Daha güncel ve detaylı videoları ekledim... 

Edited by deli_petro06
  • Like 5
  • Thanks 2

6 hours ago, deli_petro06 said:

Actually, I forgot about it. In September 2022, I shot videos in which I explained all the subjects mentioned in this subject again and in more detail. I tried to edit the topic as much as I could and add new videos instead of the old ones. However, although I think that there is nothing that I have overlooked in the videos, the links of the applications I use while doing these operations may have changed between the day I opened the subject and today. I combined some of the videos from the period when I first opened the subject, since I repeatedly explained the detailed topics I had just shot. + I also added the video, which is a superficial narration, of the "BareboneOS" application shared by @disc2019, thinking that it caught my interest in the forum and could be a resource. (I took the video because he said you can create a guide in private messages.) I added the video mostly because people who do not know these topics are aware of the fact that there is a windows customization method in this way and I think it is useful in terms of the codes it contains. I have included it in the subject so that those who do "Windows Editing" with such methods can customize it according to themselves. If you find something like the title of the videos do not match, I can fix it. I can't deal with the links of the applications I use in new videos right now. In general, I add it under the Youtube video. You can find the links there. And lastly, let me point out. You can download the "BareboneOS" tool by going to the link below the video, via @disc2019's message on September 2nd. Since it is a friend's topic, when you have a problem with the application, you can direct your questions to the owner of the topic through the original topic.

GENERAL EXCEPT MESSAGE:

Even if I enter the forum, I mostly look at the homepage because tnctr has not attracted my attention for a long time, it has turned from being a source of information to a goy goy nest and even to the forum of the neighborhood formatter, this goy-goy crew has increased the dose and polluted the forum. If there are topics that interest me, I look around. That's why I now spend my time on Ognitoreks' Discord channel or foreign forums to get information from tnctr. That's why I don't see messages unless there is a label. I also enter private messages when they fall into my mail. Friends who want to share information, who want to get information, can find it with the same username, especially on the Discord channel of Ognitoreks. Let me add this too. I've probably blocked 35+ people on tnctr, most of whom I think are dirty by hitting the bottom of the goy-go. Those who don't get an answer to the ones you tag are disabled for me. So there is no point in forcing it. In order to contribute more to each other, we can also meet on different platforms to learn and share something. Even though Discord is a goy goy app, it's a bit goy goy, I use it to learn more. In the same mind, I expect friends to the discord channel I mentioned. The world is going to another side. After 3-5 years, the 10 formats you write will not make any sense. Or there will be no point in wandering around such forums like someone's oiler. Knowledge is always the most valuable thing. We are also late for some issues. As long as this goy-goy and ego-twitching head continues, the distance continues to widen. I am looking for the information that I can't find in Turkish language, Chinese, Korean, Russian... using google translate or yandex translation. They made the forum so ignorant for their ego, they made it barren...

+ Let me add this. In the past, there were idiots who wrote that I abused religious beliefs just because I wrote "Cumleten Selamun Aleyküm" at the beginning of the topics I opened. In fact, there were those who attacked in order to cover their own filth enough to write that I abused religion and exploited nationalism by pretending to be a nationalist in the same message. Let's meet if there are people who have not known me until now. I am a Muslim and to most people I am a nationalist. Throughout my life, I have never benefited myself by using these two values anywhere. Let me add this as well. There was also an admin who collected private messages that I already shared in the past and threatened to expose me. :)Let this side of me be known, including the admin. Ben does not have the personality to be intimidated by threatening, producing slogans, trying to intimidate. Therefore, those who are considering resorting to these methods in the future can disclose it directly instead of writing the message that I will reveal you. Instead of threatening, they can try whatever they threaten. I am not afraid of such threats and blackmail. Let them not confuse me with the cowardly, gory, egoistic, theatrical, oiler types in the forum... :)

I edited the subject as best I could. I added more updated and detailed videos... 

Thanks a Lot Master :)

• Like 2

deli_petro06, 9 saat önce yazdı:

Aslında konuyu unutmuşum. Bu konu da geçen tüm konuları Eylül 2022 içerisinde tekrar ve daha detaylı şekilde anlattığım videolar çekmiştim. Elimden geldiğince konuyu düzenleyip eskileri yerine yeni videoları eklemeye çalıştım. Ancak videolar da gözden kaçırdığım bir durum olmadığını düşünsem de konuyu açtığım gün ile bugün arasında bu işlemleri yaparken kullandığım uygulamaların linkleri değişmiş olabilir. Konuyu ilk açtığım dönemdeki bazı videoları yeni çektiğim detaylı konular da defalarca anlatmamdan dolayı birleştirdim. + Forumda ilgimi çektiği ve kaynak olabileceğini düşünerek @disc2019 'un paylaştığı "BareboneOS" uygulamasına ait yüzeysel de olsa bir anlatım olan videoyu da ekledim. (Kendisi özel mesajlar da bir rehber oluşturabilirsin dediği için videoyu çektim.) Videoyu daha çok bu konuları bilmeyen insanların bu şekilde de bir windows özelleştirme yöntemi olduğundan haberdar olması ve içerdiği kodlar bakımından yararlı olduğunu düşündüğüm için ekledim. Bu tür yöntemlerle "Windows Düzenlemesi" yapanlar için de kendilerine göre özelleştirebilmeleri için konuya dahil ettim. Videolar da başlıkla uyuşmama gibi bir durum tespit ederseniz düzeltebilirim. Yeni videolar da kullandığım uygulamalara ait linklerle şu sıralar uğraşamam. Genel olarak Youtube videosu altına ekliyorum. Oradan linklere ulaşabilirsiniz. Ve son olarak belirteyim. "BareboneOS" aracı için videonun altındaki linke giderek @disc2019' un 2 Eylül' de attığı mesaj üzerinden indirme yapabilirsiniz. Arkadaşa ait bir konu olduğu için uygulamayla alakalı bir sorununuz olduğunda orjinal konu üzerinden konu sahibine sorularınızı yöneltebilirsiniz...

MESAJ HARİCİ GENELE:

Çok uzun süredir tnctr ilgimi çekmediği, artık bilgi kaynağı olmaktan goy goy yuvasına hatta mahallenin formatçısı forumuna döndüğü, bu goy goycu tayfa dozu artırarak forumu kirlettiği için foruma girsem bile çoğunlukla anasayfaya bakıyorum. İlgimi çeken konular olursa bakıp geçiyorum. Bundan dolayı tnctr' ye bilgi almak için ayırdığım vakti artık Ognitorenks'in Discord kanalın da ya da yabancı forumlar da geçiriyorum. Bu yüzden etiket olmadığı sürece mesaj görmüyorum. Özel mesajlar mailime düştüğü zamanlar da giriyorum. Bilgi paylaşmak isteyen, bilgi almak isteyen arkadaşlar özellikle Ognitorenks'in Discord kanalında aynı kullanıcı adıyla bulabilirler. Şunu da ekleyeyim. Tahminen tnctr' de çoğunluğu goy goyun dibine vurarak kirlettiğini düşündüğüm kişiler başta olmak üzere 35+ kişiyi engelledim. Etiketlediklerin de cevap alamayanlar bende engellidir. Bu yüzden zorlamanın bir anlamı yok. Daha çok birbirimize bir şeyler katabilmek için, birşeyler öğrenmek ve paylaşmak için farklı platformlar da görüşebiliriz. Discord bile bir goy goy uygulaması olmasına rağmen biraz goy goy, daha çok bilgi edinmek için kullanıyorum. Aynı kafa da arkadaşları da belirttiğim discord kanalına beklerim. Dünya başka bir tarafa gidiyor. 3-5 yıl sonra ne günlük attığınız 10 formatın bir anlamı olmayacak. Ya da bu tip forumlar da birilerinin yağdanlığı gibi gezmenin bir anlamı kalmayacak. Her zaman bilgi en değerli şeydir. Bazı konular da geç kaldık. Bu goy goy ve ego kasma kafası devam ettiği sürece de mesafe açılmaya devam ediyor. Türkçe dilinde bulamadığım bilgiyi hiç bilmediğim Çince, Korece, Rusça... dillerini google çeviri veya yandex çeviri kullanarak arıyorum. Forumu bu kadar egoları için cahilleştirdiler, çoraklaştırdılar...

+Şunu da ekleyeyim. Geçmişte sırf açtığım konuların başına "Cümleten Selamun Aleyküm" yazdığım için dini inançları istismar ettiğimi yazan beyinsizler oldu. Hatta aynı mesaj içerisinde hem dini istismar ettiğimi hem de milliyetçi gibi görünerek milliyetçiliği sömürdüğümü yazabilecek kadar kendi pisliklerini örtmek için saldıranlar oldu. Bu zamana kadar beni tanıyamamış kişiler varsa tanışalım. Ben bir Müslümanım ve çoğu insana göre milliyetçiyimdir. Hayatım boyunca bu iki değeri de hiç bir yer de kullanmak suretiyle kendime çıkar sağlamadım. Bu konu da şunu da ekleyeyim. Geçmişte zaten paylaştığım özel mesajları toplayıp beni ifşa etmekle tehdit eden admin de oldu :) Bu yönümü de admin dahil bilsin. Ben tehditle, slogan üreterek, göz korkutmaya çalışarak sindirilecek bir kişiliğe sahip değil. Bundan dolayı da gelecekte bu yollara başvurmayı düşünenler, seni ifşa edeceğim mesajı yazmak yerine direkt ifşa edebilirler. Tehdit etmek yerine bizzat tehdit ettikleri konu neyse deneyebilirler. Ben öyle tehditle, şantajla korkmam. Forumdaki korkak, goy goycu, egolu, tiyatrocu, yağdanlık tiplerle beni karıştırmasınlar... :)

Elimden geldiğince konuyu düzenledim. Daha güncel ve detaylı videoları ekledim... 

Selamün aleyküm, cevabınız için teşekkür ederim. kendinizi güzel ifade ettiniz artık bundan sonra tutumunu değiştirmeyenlere söylenecek birşey yok. Allah (c.c) razı olsun. hayırlı günler...

• Like 1