Jump to content

Internet Erişimi Yok

bjk_34

Recommended Posts

herkese iyi geceler öncelikle...

Allah benim cezamı verecek,hele deki senin eski bilgisayarlarla ne işin olur!

servisler uğraşmazken sen nediye başına iş alırsın :D

sorunum şu;

eski bir bilgisayar var yazıcı ayarlamaya gittik format attırdılar,attım!

yanlış hatırlamıyorsam efe nin full driverli formatlık bir çalışması vardı onu kurdum!

herşey bitti nod32 yi de kurdum!bir baktım ki internet e erişim sağlanamıyor!

nod 32 i güncellemesini sorunsuz yapıyor ki bağlantı olmasa o da hata verir bundan da anlaşılır.

ama yok bağlantı var!bayağı bir uğraştım olmadı.tncxp sp2 yi yükledim,yine aynı!

normal bir xp kurdum yok yine olmadı!

192.168.2.1 e gireyim dedim kullanıcı adı ve parola istedi,haydaaa!

modem airties rt104,

ttnet müşteri hizmetlerini aradım dediler modemin şirketiyle irtibat kurun bizle ilgisi yok

airties e zaten hiç ulaşamadım!

en son bu akşam tekrar ttneti aradım ve detaylı anlattım sorunu.

modemin parolasını dedi ve sistemde güncelleme falan var dedi kullanıcı bilgilerinize ulaşamıyorum dolayısıyla işlem yapamam dedi!

modemin usb ışığı hariç hepsi yanıyor!

airties hizmet programında da sorun yok herşey normal gözüküyor!

ama internet explorer ve ya firefox u açtığımda durum çubuğunun orada "proxy ayarları alınıyor" diyor biraz bekliyor ve HTTP 404 diye bir hata alıyorum

formattan önce bir sorun yoktu! :(

yardımlarınızı bekliyorum...

buyuk bır ıhtımalle dns sorun yasıyorsun.. Eger Nod kendını guncellıyorsa LımeWire gibi bi prgram calısıyorsa Onlıne oyun oynuorsan dNs sorunu var demekdır.. 401 hatası zaten hatla ılgılı bı hata dııl web tarayıcınla alakalı bı problem oLabılır. 2.sde ınternette 3.sahıs yazılımlar var Orneqın youtube gırme programı flan dıe eger boyle bı program ekledısen formattan sonra Proxy sunucularını deısdırmıs olabılır Sorun yazılımsal

İllede modeme girecem diosan Kullanıcı Adı :admin şifre : ttnet :D

modeme girdim zaten!ilk başta sorun modemin şifresidir dedim ama değilmiş!

en sonki formattan sonra hiçbir şey yüklemedim.sadece everesti ultimate ve ofis 2003 ü kurdum!sistem temiz vaziyette şuan!

zaten onları kurmadan öncede girmedi internete.

evet sorun tarayıcıda ama işte onu çözemedim!

dns ayarlarınıda elle girdim daha önce

192.168.2.1

192.168.2.2 şeklinde ama sonuç alamadım.proxy,dns sorun hangisinde ve nasıl yapacağımıda bilemiyorum.

ilk başta eternet kartındadır sorun dedim ama yok ondada sorun yok!

buyuk bır ıhtımalle dns sorun yasıyorsun.. Eger Nod kendını guncellıyorsa LımeWire gibi bi prgram calısıyorsa Onlıne oyun oynuorsan dNs sorunu var demekdır.. 401 hatası zaten hatla ılgılı bı hata dııl web tarayıcınla alakalı bı problem oLabılır. 2.sde ınternette 3.sahıs yazılımlar var Orneqın youtube gırme programı flan dıe eger boyle bı program ekledısen formattan sonra Proxy sunucularını deısdırmıs olabılır Sorun yazılımsal

İllede modeme girecem diosan Kullanıcı Adı :admin şifre : ttnet :D

arkadasim modem kullanici adi sifresini neye gore yaziosun anlamadim .. :( zaten sifre ttnet olmaz.. airtiesde değişirilmediyse şifre olmuyor bildigim kadarıyla ..

anladıgım kadarıyla 3 kere format attın bu demekki dns yada oyunla fln ilgili deil ,, bence airties modeminin arkasindaki nokta gibi olan reset dügmesine 8-10 saniye basili tut kalem gibi biseyle default olsun.. sonra modem sifreli isede sifre istemez zaten airties default ayarlarda sifresiz bildigim kadariyla.. sonrada internet kullanııcısının kullanıcı adı şifresini modeme girersen sorun hallolacakdır baska mantikli bisey olamaz sanirim..

ayrıca ıp ve dns yi otomatik yap elle girme proxy ayarları icinde internet explorer icin // araclar/internetsecenekleri/baglantilar/yerel ag ayarlari/ ayarlari otomatik algila olmali.. ama format atinca bisey yuklemeden bole oluosa sayet.. bence dns ile de ilgili deil proxyl ilede .. modemi resetleyip bastan tanimla derim.. :)) kolay gelsin..

cevabın için teşekkür ederim foa_61!

ama samuray_orhan arkadaşım haklı!

bende yok diyordum ama bu rt 104 de varmış.zaten ilk iletimde de yazdım müşteri hizmetlerinde verildi diye!

modem resetlemeyi de yaptım,ayarları otomatik algılamayı da yaptım,ıp ve dns yi elle de girdim otomatik te yaptım.ama yok işte olmadı :D o kadar kızdım ki kendime bu nedir diye,ne işim olur böyle eski bilgisayarla uğraşırım anlamam işte!maksat yardım olsun,ceremesini çekmeye devam ediyoruz işte!

keşke kendi bilgisayarımda çıksa böyle sorunlar :(

192.168.2.1'de fabrika ayarlarına geri dön de internet 3-4 gün sonra gelir. Benim modemim AirTies RT103'tü öyle yapmıştım :download1:

modemi daha önce resetledim,şuanda modemden internet erişimi var gözüküyor!

antivirüste güncelleme problemi yok.

ancak tarayıcılarla internete girilemiyor!

dediğim gibi daha önce fabrika ayarlayına dönüş yaptım ama çözüm olmadı!

ilgin için teşekkür ederim

cat 5 kablosu veya ismini unuttum ama telefon hattıyla adsl ayırmaya yarayan zımbırtı'da sorun olabilir yada pc nin eternet kartında belkide donanım sürücünde kolay gelsin

cat 5 kablosu veya ismini unuttum ama telefon hattıyla adsl ayırmaya yarayan zımbırtı'da sorun olabilir yada pc nin eternet kartında belkide donanım sürücünde kolay gelsin

eğer bu dediklerinde sorun olsaydı bilgisayardan hiç bir şekilde internet kullanımazadı değil mi?

evet dediğini duyar gibiyim!

ama bilgisayarda internet erişimi var.yukarıda da belirttiğim gibi antivirüs güncelleme yapıyor,sorunsuz çalışıyor.

kısaca ne splitter de ne de ethernet kartında sorun yok!

ama sorun nerede işte onu bulamayıyorum :dribble:

eğer bu dediklerinde sorun olsaydı bilgisayardan hiç bir şekilde internet kullanımazadı değil mi?

evet dediğini duyar gibiyim!

ama bilgisayarda internet erişimi var.yukarıda da belirttiğim gibi antivirüs güncelleme yapıyor,sorunsuz çalışıyor.

kısaca ne splitter de ne de ethernet kartında sorun yok!

ama sorun nerede işte onu bulamayıyorum :D

Bazı virüsler internet erişimini kesebiliyor. eğer cd den açılan xp varsa cd den açarak bağlanmayı dene. sorun devam ediyorsa modemle bilgisayar arasındaki kabloyu kontrol et mümkünse başka bir kabloyla dene. eternet kartını doğru tanıttığından modem ayarlarınıda doğru yaptığından eminsen yukarıda arkadaşlarında söyledikleri gibi DNS de bir sorun olabilir. halen sorun devam ediyorsa modeminde bır sorun olup olmadığını anlamak için başka bir cihazda denemeni öneririm. modem çalışıyorsa eskiliğinden yakındığın cihazda bir sorun var demektir.

Arkadaşım çok eski bi makinede benim başımada gelmişti ethernet kartının driveri hatalı kurulmuş.(Muhtemelen otomatik driver tanıtıyosun veya yanlış cd var elinde)

Bende senin gibi 3-4 gün uğraştım.Donanım sekmesinde bile problem yoktu ,microsoftun bi driveri kurulu idi.Kaspersky güncelleme yapıyor fakat internete hiç bir şekilde giremiyordum.Ama driverpaks sitesinden indirdiğim tüm eternet driverlerini tek tek denedim ve sorunum çözüldü....

Yani sıkıntın driver..........

Kolay gelsin.......

@bjk_34 son olarak tüm donanım sürücülerini indirip flash bellek 'e toplayın ,donanım sürücüsü yolunu flash bellekteki donanım sürücülerini tek tek deneyin her yaptığınız denemeden sonra elle sürücüleri silin pc kapatıp kartı çıkartın bilgisayarı çalıştırın daha sonra kapatıp kartı tekrar takın (biosun kartı tanıması için,windowsun daha önceki sürücüleri kullanmaması için) kolay gelsin

Arkadaşların dediği doğru. Daha önce benimde başıma gelmişti eternet kartını kendim tanıtmak zorunda kalmıştım eğer yine olmazsa kasa uzak bi yerde değilse kendi evine ******ürüp kendi evindeki internette giriyormu diye kontrol edip hatayı ölede bulabilirsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...