Jump to content

Programları Güncel Olarak Yedekleme?

Recommended Posts

Merhaba

Ben bilgisayarımdaki programları tüm ayarlarıyla yedeklemek istiyorum.

Format attıktan sonra tekrar kurabileceğim şekilde yedeklemek istiyorum.

Tam olarak yapmak istediğim şey ESET NOD32 Antivirus ve a-squared Free programalarını tamamen yedeklemek istiyorum sürekli güncell olarak kullandığım bu programları güncellemleri ile birlikte yedeklemek istiyorum.

İnterneti kapattırdıktan sonra format atarsam normal olarak programı kursam bile güncel olmadığı için pek bi işe yaramayacağı için şuanki güncell haliyle bu programları yedeklemek istiyorum (tekrar kurulum yapılabilecek şekilde).

Yardımlarınızı bekliyorum.

Norton ghostu ve Acronis True Image'yi kullanıyorum.

Benim aradığım program sadece güncellenen programı yada programları yedekleme yapmasını istiyorum.

Komple sistemi yedekliyorum ama 2 program için komple sistemi yedeklemek biraz garip kaçıyor.

Şimdi aklıma geldi VMware Workstation ile 10GB lik sanal bilgisayar oluştursam ve işletim sistemini ve bana gerekli olan programları ve güncellemelerini yapsam sonrada yine sanal bilgisayarda Acronis True Image ile yedek alsam ve bu yedeği format ihtiyacı duyduğumda 20Gb'lık sistemimin kurulu olduğu (şuan 8GB lık kısmını kullanıyorum) C: bölümüne kursam bir problem olurmu.

application data klasörü içindeki klasörleri yedeklemek işini büyük ölçüde görecektir sanırım. ayarları orada saklanıyor, vista da roaming içinde

Program oradaki güncelleme dosyalarını otomatik tanıyormu regedit ayarı falan gerkmiyormu...

ESET NOD32 Antivirus güncellemeleri buraya atıyor...

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ESET\ESET NOD32 Antivirus\Updfiles

a-squared Free güncellemeleri buraya atıyor...

C:\Program Files\a-squared Free\Signatures içine 20090507.sig gibi dosyalar atıyor

Sadece bu klasörleri yedeklesem programları kurduktan sonra buraları yedeklerle değiştirsem yeterlimi regedit ayarı yokmu...

WinINSTALL ile deneme yaptım ESET NOD32 Antivirus hata verdi...

a-squared Free sorunsuz yüklendi ama virüslü bir dosyada deneme yapamadım tarama yaptıramadım çünki normal yüklemede dosyaya sağ tıkladığımda tarama seçeneği vardı WinINSTALL ile yaptığımda sağ tıkladım a-squared Free tarama seçeneği yoktu...

WinINSTALL ile tekrar deneme yapsam ve regedit dosyalarını normal programı kurup güncelleme dosyalarını değiştirip denesem bir yararı olurmu.

"Sadece bu klasörleri yedeklesem programları kurduktan sonra buraları yedeklerle değiştirsem yeterlimi regedit ayarı yokmu..." buradaki regedit ayarlarını WinINSTALL ile oluşan reg dosyası ile yapsan işe yararmı.

Not:Sanal Pc'de programı kurdum normal pc'deki güncelleme dosyalarını sanal pc'ye aktardım programda bir değişiklik olmadı şimdide WinINSTALL ile oluşan reg oluşturup deneyeceğim...

Not 2: WinINSTALL ile tarama yapıp reg dosyası oluşturdum yine hata verdi...

Sanırım bu programı güncellemekten vazgeçeceğim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...