Jump to content

Bilgisayar Açılışındaki Sorun

zamaneberduşu

Recommended Posts

Arkadaşlar bir kaç gün önce komşumuz beni çağırdı bilgisayar bozulmuş gittim ve bilgisayarı açıyorsun direk biosa giriyor çocuklarda oyun oynamak için bilgisayarı açmışlar bios gelince orayı kurcalamışlar sonra da evet diyip çıkmışlar ben gittiğimde sistem hiç açılımıyordu biosa bile girmiyordu esyd galiba öyle bir hata veriyordu bende bunun işi uzun eve ******üriyim dedim ilk işim bios pilini çıkartıp biosu resetlemek oldu sonra xp yi taktım formatladım format atarken d ki bir dosya formatı engelliyordu defalarca denedim ama olmadı harddiski söktün kendi bilgisayarıma taktım kendi bilgisayarım üzerinden biçimlendirdim sonra yerine takıp formatladım sorunsuz bir şekilde formatı attım ama ne yaptıysam bilgisayarı kapatıp açınca sanki f8 basmış gibi güvenli kipte aç yani o menü geliyor sonra 30 saniye sayıyor bir kaç kere bu işlemi yapıyor sonra açılıyor kendi kendine ben araştırdım ama bir şey bulamadım bunu neden yapar ilk defa başıma böyle birşey geldi format attığım işletim sisteminden hata olucağını zannetmiyorum o sistemi bende kullanıyorum ve bu zamana kadar 30 bilgisayara kurdum o sistemi yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim ne yapmayalım biraz uzun oldu affola

Boot.ini dosyasını bir kontrol et yada yazdıklarımı boot.ini dosyasına kaydet.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

şuan bilgisayar yanımda değil ben bilgisayarı o şekilde verdim söyledimde açarken böyle bir sorun var diye onlarda açarken bekliyorlar tamam yarın ilk işim denemek olucak teşekkür ederim

ama sistemi bir çok bilgisayara kurdum böyle birşeyle hiç karşılaşmadım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...