Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Professional Vl X64 Türkçe + Lite X86x64 Bit. 2023

forjest
 Share

Recommended Posts

pushman, Bir saat önce yazdı:

Bazı kasalara kurarken 2.restartta mavi ekran alıyoruz @forjest çözümü varmı ? .. Saygılar

Driver çakışmalarına bağlı olarak mavi ekran alıyor olmuş olabilirsiniz. Ben bireysel kullanıcıyım çok fazla test etme vs. şansım olmamakta. Normal windows 7 'lerde de yapıyorsa eğer sorun bios ayarları veya driverlar olma ihtimali yüksek değerli kardeşim. Bunun için çözüm ancak deneme yanılmayla olacaktır sadece. Saygılar bizden.

• Like 1

forjest, 16 dakika önce yazdı:

Driver çakışmalarına bağlı olarak mavi ekran alıyor olmuş olabilirsiniz. Ben bireysel kullanıcıyım çok fazla test etme vs. şansım olmamakta. Normal windows 7 'lerde de yapıyorsa eğer sorun bios ayarları veya driverlar olma ihtimali yüksek değerli kardeşim. Bunun için çözüm ancak deneme yanılmayla olacaktır sadece. Saygılar bizden.

Sadece bu windows 7 de karşılaştığım bir hata olduğu için size sormak istedim. Diğer windows 7'leri kurabiliyorum.

Edited by pushman

• forjest changed the title to Windows 7 Professional Vl X64 Türkçe + Lite X86x64 Bit. 2023

Forjest Hocam Merhabalar 330S-15AST Laptop (ideapad) - Type 81F9 laptopa sahibim onboard 4 gb ram kullanmaktayım ve pc windows 10 da bile arasıra fan açıp kasmakta windows 7 kurduğumda böyle sorun yaşamıyorum ancak windows 7 kurduktan sonra touchpad çalışmıyor sürücüsünü bulamıyorum ne yapmam gerekir yardımcı olabilirmisiniz saygılar.

mehmetali1993, 06.02.2023 - 23:44 yazdı:

Forjest Hocam Merhabalar 330S-15AST Laptop (ideapad) - Type 81F9 laptopa sahibim onboard 4 gb ram kullanmaktayım ve pc windows 10 da bile arasıra fan açıp kasmakta windows 7 kurduğumda böyle sorun yaşamıyorum ancak windows 7 kurduktan sonra touchpad çalışmıyor sürücüsünü bulamıyorum ne yapmam gerekir yardımcı olabilirmisiniz saygılar.

Selamlar, aygıt yöneticisini açın, sorunlu donanımın üzerine gelip sağ tuş özellikler > ayrıntılar > donanım kimliğini bana atın. Örnek PCI/VEN_10D&DEV_50B gibi gibi.

• 4 hafta sonra ...
mehmetali1993, 15 dakika önce yazdı:

hocam merhaba mevcut kullanmakta olduğum lenovo ideapad 330s laptop 4 gb dahili ram mevcut windows 7 kurduğumda tüm sürücüleri kurduğum halde dokunmatik mouse touchpad çalışmıyor bir çözümü varmıdır 

En az windows8.1 veya windows10 kurmanızı öneririm. Windows7'ler daha çok desktop masaüstü kullanımına uygun olan sistemlerdir. keza artık destekleride bitti bu bakımdanda w10 sistemini kurmanız daha mantıklı olacaktır Touchpad tablet modları var bu sistemlerde. Windows11'de olabilir donanım yetiyorsa eğer. Saygılar

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

Bu çalışma için kocaman teşekkür ederim. 

Windows-7-64-Bit-Lite sürümünü indirdim ve bugün kurdum. Şu ana kadar 2 kez mavi ekran aldım.

1575688881_EkranAlnts.PNG.673be6b16352c9c5e73834744ed0aa31.PNG

Sistem günlerinden, uygulama sekmesinde "WMI" ve "CAPI2" Kaynak hataları alıyorum. Yani herkeste öyle mi? Bende mi böyle sadece?

• Like 1

luger, Bir saat önce yazdı:

Bu çalışma için kocaman teşekkür ederim. 

Windows-7-64-Bit-Lite sürümünü indirdim ve bugün kurdum. Şu ana kadar 2 kez mavi ekran aldım.

1575688881_EkranAlnts.PNG.673be6b16352c9c5e73834744ed0aa31.PNG

Sistem günlerinden, uygulama sekmesinde "WMI" ve "CAPI2" Kaynak hataları alıyorum. Yani herkeste öyle mi? Bende mi böyle sadece?

Win7 lite yi eski bir kasada denedim ben sorunsuz

• Like 1

• 1 ay sonra...
forjest, 10.06.2021 - 18:30 yazdı:

Normal windows7 kurulumundan ve çalışmasına göre daha üst seviye de, hızlı ve atak çalışır elbette. Donanımınıza uygun olan hangi sistem varsa eğer, kriterlerine göre kurulum yapmanız daha makul olacaktır. Tahminle iyidir mükemmeldir yorumu yapmam yanlış olur. Minimum 64 bit mimari işlemcl ve 2gb ramli bir cihazda rahat ve akıcı çalışacağını garanti ederim. + olarak 8.1 embedded çalışmamıda kurabilirsiniz bu sistemde oldukça seri ve akıcı. Saygılarımla.

abi selamlar en akıcı sistemin hangisi acaba en az ram kullanan ve ssd en az yer kaplayan birde windows 7 serin harika esd yapmayı düşünür müsün teşekkürler şimdiden

oguzhan_mavi, 48 dakika önce yazdı:

abi selamlar en akıcı sistemin hangisi acaba en az ram kullanan ve ssd en az yer kaplayan birde windows 7 serin harika esd yapmayı düşünür müsün teşekkürler şimdiden

Selamlar lite sistemler az yer kaplar rahatda çalışırlar. PC'niz çok eski değilse eğer windows 8.1 Embedded Pro, Windows 10 2016 Ltsb sürümlerinide kurabilirsiniz. W7 artık desteği bitti bu bakımdan önerdim. Konularımda farklı adı geçen çalışmalarım var. -> Buradan

• Like 1

forjest, 13.05.2023 - 22:05 yazdı:

Selamlar lite sistemler az yer kaplar rahatda çalışırlar. PC'niz çok eski değilse eğer windows 8.1 Embedded Pro, Windows 10 2016 Ltsb sürümlerinide kurabilirsiniz. W7 artık desteği bitti bu bakımdan önerdim. Konularımda farklı adı geçen çalışmalarım var. -> Buradan

abi bu senin sistemi esd yapman mümkünmü çok yer kaplıyor yada ben senin sistemi esd nasıl yapabilirim windows 7 iso düzenleme nasıl olabilir

oguzhan_mavi, 15.05.2023 - 19:21 yazdı:

abi bu senin sistemi esd yapman mümkünmü çok yer kaplıyor yada ben senin sistemi esd nasıl yapabilirim windows 7 iso düzenleme nasıl olabilir

Dism++ uygulamasını kullanarak, iso içeriğindeki, install.wim dosyasını install.esd uzantılı sıkıştırılmış dosyaya çevirebilirsiniz. Ancak eski cihazlar bu esd sıkıştırma sorun yaratabilmektedir.

akillialtay1995, 15.05.2023 - 19:23 yazdı:

Ben de aldım o hatayı.

Bios üzerinden harddisk bağlantılarını kontrol ederek kurmanız önerilir. ide, sata disk kontrol ayarlarını değiştirin.

sistemi virtualbox üzerine kurdum herhangi hata ve benzeri birşey ile karşılaşmadım. lite sürümünü kurdum 3gb ram 2 çekirdek olarak ayarlayıp kurdum herhangi kasma yaşamadım virtualbox üzerinden sistem gayet optimize edilmiş düşük donanımlı bilgisayarlar için iyi olacaktır.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By utkurei19
      6.1.7601.24544 64 Bit Sürüm
      Iso Boyutu 2.32 GB
      Kurulu Boyut 8 GB
      KURULUM DOSYALARI ORIJINALDIR UEFI DESTEĞI YOKTUR
      Gereksiz gördüğüm bileşenleri kaldırdım.
      Son güncelleştirmelerin hepsi entegre edilmiştir.
      chickOS Özelleştirmeleri
      EKRAN GÖRÜNTÜSÜ
      Rufus veya Ventoy ile Kurabilirsiniz Elle Kurulum Silinmiştir
      Kurulum Öncesi İnternet Sürücülerinizi Elinizde Bulundurduğunuzdan Emin Olun
      Discord Sunucum
      https://discord.gg/gayZTErQzM
      https://drive.google.com/drive/folders/1Q8GzAIAinsJIrg-2sTuthzvRD2hmXx75?usp=sharing

SHA-1: 67d18b04b2d6fe75a865f9c3f2086fcb8364bc17
      CMD > certutil -hashfile "ISO KONUMU"

• By forjest
      Windows 8.1 Pro 32/64 Bit Temel Programlar Ekli 2023
      Güncel Hızlı! | Temel Programlı | 32/64 Bit İşletim sistemleri.
      "Eski 8-10 Yıllık ve Evveli Notebook,Masaüstü pcler için ideal"

Hakkında?
      Bugüne güncel işletim istemidir. W11 simge paketleri ve wallpaper temalar eklenmiştir. | .Netframework 3.5-4.7 etkin ilaveli.Windows update deaktif konumdadır.
      Performansla ilgili temel optimum ayarlar içermektedir. 32/64 bit eski sistemler için uygundur. Mini_Netbook,Notebook veya masaüstü vs.
      Fazla detaya gerek duymuyorum resimler zaten herşeyi göstermektedir. Ekli programlar vs.
      Defender mağaza metroappz bu sürümden kaldırılmıştır. Sistem su gibi akıcı ve seri çalışmaktadır.
      Sanal ve real olarak sistem denenmiştir. Kurulum 8-10 dk. içerisinde kurulmaktadır.
      Kurulacak alan seçilir masaüstüne kadar soru uyarı vs. gelmez Administrator hesabıyla sistem açılır.
      Sistem görev yöneticisine KMS lisans aracı monte edildi. Online olduğunuzda otomatik lisanslama gerçekteşecektir.
      x86 Bit için: Başlat menüsü startisback,Ofis2010,Vlc player,Klitemegacodecpack,Hibituninstaller program kaldırıcı,Anydesk,google chrome,Notepad++,Winrar 7zip,Windows 7 widgetleri ve oyunları tamamen eklidir.
      x64 Bit için: Başlat menüsü startisback,Ofis2016,Vlc player,Java 3264 bit,Microsoft C++ Paketleri,Klitemegacodecpack,Hibituninstaller program kaldırıcı,google chrome,Notepad++,Winrar 7zip,Windows 7 widgetleri ve oyunları tamamen eklidir.
      Rufus veya multibootlara eklenerek rahat şekilde kurulabilmektedir.
      Bilgi: Windows 8.1 Pro x86/x64 Bit çalışmasının extralite olarak kurulmuş olan versiyonlarıdır çalışma için TR_by 'a Teşekkürler. İsteyenler kaynak linklerden çalışmanın sade halini edinebilirler.  Kaynak1 | Kaynak2
      Windows 8.1 Pro 32 Bit işletim sisteminden görüntüleri:

Windows 8.1 Pro 64 Bit işletim sisteminden görüntüleri:

Alternatif link veren olursa eğer "Konuya eklenecektir" arkadaşlar.

Detay Açıklamalar:
      Merak edenler için Sunum konu vs. kullandığım araçlar ve uygulamalar. Resimler için ulead gif animator, Video çekimleri içinse BBFlashback Pro programları kullanılmıştır.
      İşletim sistemlerini hazırlarken VMWare workstation sanal makine uygulaması kullanılmıştır. İşletim sistemleri yapılandırmaları içinse de Dism++ plus programı kullanıldı.
      Sisteme eklenen programlar çoğu bugüne güncel olan uygulamalar. Elimdeki katılımsız arşivimi kullanarak aralarından seçerek sisteme hızlı şekilde eklenmiştir.
      İşletim sistemlerini kurduktan sonra geriye sadece sürücülerin yüklenmesi kalmakta snapy driver manager'ı öneririm ya da iobit driver booster'ı tavsiye edebilirim.
      Sistemlerin kurulumlarından sonra memnuniyetlerini veya olumsuz durumları kullanıcılar indirip kuranlar yazarlarsa buna çok sevinirim bu sayede de herkesin bilgisi olacaktır.
      Şimdilik aklıma gelenler bunlar oldu farklı soru ve görüşlerinize açığım sadece konu ile ilgili olan sorular gelirse sevinirim konu altından yazmanız yeterli cvp kısa zamanda gelecektir. Ben ve diğer uzman arkadaşlar tarafından.
      Herkese güle güle kullanmasını temenni ederim en derin saygılarımla Forjest.  
    • By ismlcyrl
      Herkese selam. Bugün web’de gördüğüm bir işlemi denemek istedim. Elimde tarihi eser bir laptoptan kalan win7 starter lisans kodu vardı. Yeni kasaya win7 starter 32 bit kurdum ve key girdim etkinleştirme hatası verdi biraz daha araştırdım ve telefon ile etkinleştirme denedim. Ancak windows ekranındaki telefon numaraları aktif değildi. Web’de 0850 390 27 77 numarayı buldum ve aradım. Telesekreter yönlendirmesi ile lisansı AKTİF ettim. Sonrasında direkt olarak win10 isosu ile home sürüm yükledim ve oem key aktif oldu. Böylelikle bedavadan win10 lisansı elde ettim. Yani windowsun geçmişte başlattığı bu işlem hala aktif devam ediyor. Belki bilmeyen vardır diyerek burada anlatmak istedim. Denemek isteyip hata alan olursa buradan yardımcı olabilirim elimden geldiğince
    • By ByOs
      Windows 7 SP1 64 Bit Tüm Sürümler 09.09.2021 Güncel TR
      Dosya Adı : tr_windows_7_all_with_sp1_x64_dvd_u_09092021.iso
      Dosya Boyutu: 4.80 GB
      Açıklamalar:
      Merhabalar,
      İstek üzerine hazırlanmıştır.
      Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional ve Ultimate 64 sürümlerini içerir.
      MSDN kalıbı üzerine sadece güncelleştirmeler entegre edilmiş, başka bir işlem yapılmamıştır.
      Katılımsız değildir, bildiğiniz Windows 7 nasıl kuruluyorsa buda öyle kurulur.
      Aktivasyon içermez.
      Edge tarayıcısı ekli gelir.
      Not: Edge tarayıcısı bazı sistemlerde Windows Update hatasına sebebiyet verebiliyor, başınıza gelirse ağ ayarlarından manuel dns (1.1.1.1/1.0.0.1) ekleyerek problemi çözebilirsiniz.
      Bugün itibari ile günceldir. ( Sürümlere göre farklılık göstermekle birlikte, çevrimdışı yüklemeyi desteklemeyen yaklaşık 200 mb boyutundaki 8-10 güncelleme hariç.)
      UEFI ve Legacy kuruluma uygundur.
      Test edilmiştir.
      İyi günlerde kullanmanız dileği ile..
      İndirme Bağlantısı:
      tr_windows_7_all_with_sp1_x64_dvd_u_09092021.iso indirmek için tıklayınız..

• By ByOs
      Windows 7 Professional SP1 VL Sürüm 64 Bit 08.09.2021 Güncel TR
      Dosya Adı : tr_windows_7_professional_with_sp1_vl_build_x64_dvd_u_08092021.iso
      Dosya Boyutu: 4.38 GB
      Açıklamalar:
      Merhabalar,
      İstek üzerine hazırlanmıştır.
      MSDN kalıbı üzerine sadece güncelleştirmeler entegre edilmiş, başka bir işlem yapılmamıştır.
      Katılımsız değildir, bildiğiniz Windows 7 nasıl kuruluyorsa buda öyle kurulur.
      Aktivasyon içermez.
      Edge tarayıcısı ekli gelir.
      Not: Edge tarayıcısı bazı sistemlerde Windows Update hatasına sebebiyet verebiliyor, başınıza gelirse ağ ayarlarından manuel dns (1.1.1.1/1.0.0.1) ekleyerek problemi çözebilirsiniz.
      Bugün itibari ile günceldir. (Çevrimdışı yüklemeyi desteklemeyen yaklaşık 200 mb boyutundaki 8 güncelleme hariç.)
      UEFI ve Legacy kuruluma uygundur.
      Test edilmiştir.
      İyi günlerde kullanmanız dileği ile..
      İndirme Bağlantısı:
      tr_windows_7_professional_with_sp1_vl_build_x64_dvd_u_08092021.iso indirmek için tıklayınız..

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...