Jump to content

Windows 11 Hakkında Son Nokta Microsoft Tarafından Koyulmuştur.

Senkron2
 Share

Recommended Posts

https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/windows-11-hakkında-resmi-açıklama/f5aaf57f-6a02-4518-b9dd-93474598d7ca?fbclid=IwAR09-oFANsA6K8tFwG99mhsvuwv0uE5DJ2LUJYKlcxmM8TUclAx865PCC8Q

Link Açamayanlar için;

''Windows 11'' Hakkında Resmi Açıklama

Görüntü

Windows 11 işletim sistemi yayınlanacak mı?

Merhaba,

Topluluklarda, forumlarda, bloglarda ve birçok sosyal medya platformunda ''Windows 11'' adında gelecek bir Windows sürümü ile ilgili söylentiler dolaşmaktadır. Müşterilerimizin ve kullanıcılarımızın birçoğu, Windows 11'in Windows 10'un halefi olacağına inanıyor. Buna istinaden aldığımız geri bildirimler ve sorular sebebiyle yabancı Microsoft Topluluk forumlarında yapılan açıklamalar sonucunda Türk Microsoft Topluluk forumunda da açıklama yapma gereği bulduk.

Ancak bilinmelidir ki, Windows 11 adında bir işletim sistemi bulunmamakta ve Windows 10'un halefini yayınlama planımız şu zamana kadar hiç olmamıştır.

Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 gibi farklı Windows sürümleri bulunmaktaydı ve her Windows sürümünde yeni özellikler ve iyileştirmeler yapılmaktaydı. Bunun yanı sıra Windows XP, Windows Vista ve Windows 7'de gördüğümüz Hizmet Paketleri (Service Pack) adı verilen güncelleme dağıtım hizmetiyle Windows'unuzun en son kararlı sürümüne yükseltme yapabiliyordunuz. Ancak, Windows 10'un yayınlanması her şeyi değiştirdi ve Hizmet Paketleri de böylelikle sona ermiş oldu.

Windows 10 işletim sistemi Windows'un en son sürümüdür ve düzenli güvenlik, iyileştirme ve özellik güncelleştirmelerine sahip olmasının yanı sıra sürüm yükseltme konseptlerine sahiptir. Windows 10'un her yeni yapısında ve derlemesinde yeni özellikler ve geliştirmeler olmaktadır ve Windows 10'u düzenli olarak güncelleştiriyorsanız ya da Windows 10'un yayınlanan her sürümüne yükseltme yapıyorsanız, her derlemede göze çarpan önemli özellikleri ve iyileştirmeleri fark etmişsinizdir ve bu, Windows 10'un temel modelidir.

Bu nedenle, Windows 10 için devamlı sürüm güncelleştirmeleri ve iyileştirmeleri yapılmakta olup, belirli aralıklarla önemli derleme güncelleştirmeleri yayınlanmaktadır.

Windows 10, Windows ürününün son sürümüdür ve bu asla değişmeyecektir. Bu nedenle, ''Windows 11'' içerikli haberlere veya söylentilere ya da paylaşımlara itibar etmemenizi öneririz.

Windows hakkında en son bilgilerin ve yeniliklerin yayınlandığı Windows Blog'u takip edebilirsiniz. Böylelikle Windows hakkındaki en güncel bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla kalınız.

- Microsoft Community Takımı

Görüntü

• Like 3

Windowsa ne gibi zarar amacıyla, w11 diye sürüm sızdırıp, kim reklamlarını yapmış olabilirki. Biraz mantık çelişkisi var. Şu an herkes yeni w11  gelecekmi gelmiyecek mi ? diye sormaya başladı bile. Acaba paralar, reklamlar kime yarayacak ? Bize olmadığı kesin. Reklam kokan hareketler bunlar.

Bu arada w11 diye sundukları sistemde, hiçbir artı yok gördüğüm sadece pencere yöneticisine, revizyon var. Şuan geliştirici sürümü kullanıyorum ondan bir farkı yok. Sadece yuvarlatılmış köşeler, görev çubuğunda ortalanmış simgeler ve abes bir başlat menüsü, yeni masaüstü resimleri, sesler .

Şu haberi de okumanızı isterim, burdada microsoft duyurusu olacağından bahsediyor, 

Please register to see this content.

Edited by kadetti
  • Like 1

KHEDIRA, 2 saat önce yazdı:

hocam anlamamakta ısrar mı ediyorsunuz anlamıyorum sizi. yahu elli kere yazıldı. O AÇIKLAMA ESKİ !!!! geçerliliği yok.

eski olmasından ziyade genel bir açıklama olarak 11 gelmeyeceğini belirtmişler buna bağlı kalarak düşünüldüğünde şuanki 11 olarak ortalıkta gezen yapılar muhtemelen windows 7 deki service pack zihniyeti ile hazırlanmış büyük kitlesel değişiklikler içeriyor ama windows 10 üzerinden gidecektir. Yeni sürüm windows çıkarsa da sürpriz olmaz 11 olsun 12 olsun benim için birşey fark etmez habere göre değerlendirmek gerekirse durum bu şuan için.

Senkron2, 2 dakika önce yazdı:

eski olmasından ziyade genel bir açıklama olarak 11 gelmeyeceğini belirtmişler buna bağlı kalarak düşünüldüğünde şuanki 11 olarak ortalıkta gezen yapılar muhtemelen windows 7 deki service pack zihniyeti ile hazırlanmış büyük kitlesel değişiklikler içeriyor ama windows 10 üzerinden gidecektir. Yeni sürüm windows çıkarsa da sürpriz olmaz 11 olsun 12 olsun benim için birşey fark etmez habere göre değerlendirmek gerekirse durum bu şuan için.

tanıtım gününe dair paylaşılan videonun 11 dakika olması, pencereden yansıyan gölgenin 11 sayısını oluşturması ? bunlar kanıt değil mi ?

KHEDIRA, 32 dakika önce yazdı:

tanıtım gününe dair paylaşılan videonun 11 dakika olması, pencereden yansıyan gölgenin 11 sayısını oluşturması ? bunlar kanıt değil mi ?

subniminal değil yetkili açıklamasını baz aldım 😂 mantıklı olarak ama dediğim gibi w11 gelsin w12 gelsin benim için birşey fark etmez. Fakat açıklamaya bakılırsa windows 10 a büyük bir sp tarzı birşey gelecek gibi

Microsoft win 10 için sağlanan desteğin sona erme tarihini bile açıkladı. -14 Ekim 2025- Daha ötesi mi var.  Gelecek sürüm windows 11 .

https://www.webtekno.com/microsoft-windows-10-destegin-sonlanacagi-tarih-aciklandi-h110959.html

her windowstan sonra yenisi olmayacak dendi zaten w10 bile sürekli güncellenmekten ilk çıktığı hali ile arasındaki tek benzerlik sadece arayüz ki o bile inceden revizyon oldu 3-4 gün sonra bekleyip göreceğiz benim merak ettiğim ltsc gibi iş sürümleri nasıl olucak lakin @Emre028 üstadın paylaştığı görsellerde w10 iş sürümlerininde 2025 son kullanım tarihleriydi galiba

• Editor
KiNGHaZe, 19.06.2021 - 11:19 yazdı:

Kasım 26, 2020

Tarihinde yapıla bir açıklama, microsoftun tükürdüğünü yaladığını herkes bildiğinden ötürü her an her şey olabilir :trollface:

Haberin son güncelleştirme tarihi 20 Haziran 2021...

Bence de Windows 11 adında bir işletim sistemi çıkmayacak ama 1 haftadan beri piyasada dolanan sözde Windows 11 olan işletim sistemindeki görsel güncellemeler ve belki de daha fazlası mevcut Windows 10 için güncelleme olarak gelecek...

Edited by mephistooo2
  • Like 1

mephistooo2, 3 dakika önce yazdı:

Haberin son güncelleştirme tarihi 20 Haziran 2021...

Bence de Windows 11 adında bir işletim sistemi çıkmayacak ama 1 haftadan beri piyasada dolanan sözde Windows 11 olan işletim sistemindeki görsel güncellemeler ve belki de daha fazlası mevcut Windows 10 için güncelleme olarak gelecek...

Hocam çok şey değil bir stabillik istiyoruz adamlar iyice görselleştirip performansı bozuyorlar 😄 

• Editor

Açıkcası ben microsoftun pazarlama taktiği olduğunu düşünüyorum. İnsanların tepkilerini yoklayıp ona göre yol alacaktı. İnsanlardan gelen bu kadar tepki ile bende çıkmayacağını düşünüyorum. Çıkarsada sağlam bi değişiklik olursa belki anca o zamna olur. Veya microsoftun surface tabletleri için gelebilir.Zaten daha çok tablet görünümü için duruyor sistem.

• Like 1

Bende hemen hemen bu arkadaş gibi düşünüyorum.

image.png.6e6e571c341d8b6b3355b746d7c3783d.png

Hali hazırda bahsedilen işletim sistemi Dev-Alpha yani beta bile değil.

Bilgisayar uzmanları bilirler bu tarz gelişim sürecinde olan yapılar HDD/Ram/Bios gibi donanımlara zarar verebiliyor.

Birçok kez özellikle MS,  HDD lere yıllarca zarar verdiğini ömrünü kısattığını 2-3 yıl önce belirtti.Herkes ona göre dikkatli olsun.

Ayrıca MS dünyanın en büyük şirkelerinden biri kim ondan ne sızdırabilir ki? Siz şirket olsanız böyle bir firmaya güvenip Sunucu server bilgisayarı veya  enterprise  / pro sürümlerini şirketinizde kullanır mısınız? Bunların hepsi planlı yapılır yada bir korsan çıkar ms tarafından bilere sızdırılan bir kopyaya müdahale ederek dağıtımı yayınlar.

Ben w10-2015 kullnıyorum yetiyorsa win7 de kullnırsnız kimsenin mihmandarlığını yapmayın.Donanımınız neyi destekliyorsa onu kullanın.

Ama Dev-Alpha sürümlere çok dikkat edin.Belki win11 çıkar çıkmaz değişen ne olacak hayatınızda başımız göğe mi erecek.

Sistemler artık değişti artık sizin bilgilerinizi çalmıyorlar sizi gizli bot olarak kullanıyorlar birçok yazılımla.Bu tarz sızmalra dikkat.

Piyasada gezen İSO, iptal edilen windows 10x in modifiye edilmiş sürümü olabilir. Bunu yabancı forumlarda da dile getiren insanlar var. Ayrıca Microsoftun windows 11 isosu barındıran sitelere telif atması da bu iddiayı destekliyor. 

Senkron2, 19.06.2021 - 14:30 yazdı:

subniminal değil yetkili açıklamasını baz aldım 😂 mantıklı olarak ama dediğim gibi w11 gelsin w12 gelsin benim için birşey fark etmez. Fakat açıklamaya bakılırsa windows 10 a büyük bir sp tarzı birşey gelecek gibi

Peki sizin de bu konuyu oluşturma saatiniz? 😂

Teknolji de siyaset gibidir. Dün dündür bugün bugündür mantığı işler. Her açıklamaya "Kutsal mabed" kabul edip her zaman geçerli olacağını sanmayın. teknoloji dünyası ne "R" 'lere şahit olmuştur. bu nedir ki?

Paylaştığın haberin tarihi 2020.  Bari ona baksaydın. "Neden" diye sorsan" Öyle uygun gördük" deyip geçerler. Okuma zaten yokta , bari tarihine bakın. Başta ekşi'de olmak üzere her yerde bu blog dönüyor

Daha ilk Windows 10 çıktığında "Son işletim sistemi" olacağına "safsata " demiştim. Bu kadar tüketim toplumu olmuş dünyada, o isimler sürekli eskir. Bir yenilik getirmesede o etiket değişecekti, değiştide.

"ömür boyu" diye lanse ettikleri Windows 10'un 4 yıl sonra fişini çekeceğiz noktasına geldiler.

Ayrıca Windows 11 an itibariyle japonya'da tescillendi. Gelen işletim sistemi kod adı sun walley olan Windows 11'dir. Ve artık bu konu tartışmaya kapanmıştır.

Admin arkadaşlarda "Modifiye edilmiş işletim sistemleri" kısmına "Windows 11" başlığının da açılmasını rica ediyorum :)

bu yönde ilk istek benden olsun :)

Edited by kacaksevgilim

kacaksevgilim, 49 dakika önce yazdı:

Teknolji de siyaset gibidir. Dün dündür bugün bugündür mantığı işler. Her açıklamaya "Kutsal mabed" kabul edip her zaman geçerli olacağını sanmayın. teknoloji dünyası ne "R" 'lere şahit olmuştur. bu nedir ki?

Paylaştığın haberin tarihi 2020.  Bari ona baksaydın. "Neden" diye sorsan" Öyle uygun gördük" deyip geçerler. Okuma zaten yokta , bari tarihine bakın. Başta ekşi'de olmak üzere her yerde bu blog dönüyor

Daha ilk Windows 10 çıktığında "Son işletim sistemi" olacağına "safsata " demiştim. Bu kadar tüketim toplumu olmuş dünyada, o isimler sürekli eskir. Bir yenilik getirmesede o etiket değişecekti, değiştide.

"ömür boyu" diye lanse ettikleri Windows 10'un 4 yıl sonra fişini çekeceğiz noktasına geldiler.

Ayrıca Windows 11 an itibariyle japonya'da tescillendi. Gelen işletim sistemi kod adı sun walley olan Windows 11'dir. Ve artık bu konu tartışmaya kapanmıştır.

Admin arkadaşlarda "Modifiye edilmiş işletim sistemleri" kısmına "Windows 11" başlığının da açılmasını rica ediyorum :)

bu yönde ilk istek benden olsun :)

Çok şükür aynı dili konuştuğum biri çıktı. Adamlar nedense bir türlü inanmak istemiyor windows 11'in çıkacağına. Herkesin ağzında aynı laf, hani windows 10 sondu. 

• Like 1

KHEDIRA, 13 dakika önce yazdı:

Çok şükür aynı dili konuştuğum biri çıktı. Adamlar nedense bir türlü inanmak istemiyor windows 11'in çıkacağına. Herkesin ağzında aynı laf, hani windows 10 sondu. 

Ülkede en çok bulunan şey cahillik hocam. Cahilleri yönlendirmek ise oldukça kolaydır. Her konuda böyledir ama teknoloji konusunda daha arşa çıkar.

Windows 10'u nedeni bilinmez şekilde öylesine çok sevmişlerdi ki ,üzerine toz kondurmuyorlar ve aldatılmış hissediyorlar.

Kasım 2020 bloğunu sadece bugün 4-5 yerde görmüşümdür.

bizzat microsoft tarafından " Windows 11 bet'yı beğendiniz mi? o zaman ayın 24'ündeki yeniliklere şaşıracaksınız. uyarıları göndermiş. Üstüne uzak doğu ofisi tecili almış. Tüm yapılarda Windows 11 öğesi yerleşmiş, ancak teknoloji cahilleri bunun "shop" olduğunu iddia edip kasım 2020 gönderisini dönderip duruyor.  3 gün sonra umarım susarlar.

• Like 1