Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 11 Hakkında Son Nokta Microsoft Tarafından Koyulmuştur.

Senkron2
 Share

Recommended Posts

kacaksevgilim, 41 dakika önce yazdı:

Ülkede en çok bulunan şey cahillik hocam. Cahilleri yönlendirmek ise oldukça kolaydır. Her konuda böyledir ama teknoloji konusunda daha arşa çıkar.

Windows 10'u nedeni bilinmez şekilde öylesine çok sevmişlerdi ki ,üzerine toz kondurmuyorlar ve aldatılmış hissediyorlar.

Kasım 2020 bloğunu sadece bugün 4-5 yerde görmüşümdür.

bizzat microsoft tarafından " Windows 11 bet'yı beğendiniz mi? o zaman ayın 24'ündeki yeniliklere şaşıracaksınız. uyarıları göndermiş. Üstüne uzak doğu ofisi tecili almış. Tüm yapılarda Windows 11 öğesi yerleşmiş, ancak teknoloji cahilleri bunun "shop" olduğunu iddia edip kasım 2020 gönderisini dönderip duruyor.  3 gün sonra umarım susarlar.

Anlamak isteyen için adamlar bir yıldan beridir bunun hazırlığını yapıyor. Biraz yabancı dil, biraz araştırma, biraz merak olsa herkes ulaşır bütün bilgilere. 11 için tanıtım videosunun 11 dakika olması, windows logosuna vuran ışığın 11 sayısını gölgeyle oluşturması ile Windows 11 in çıkacağı kesinleşmişti. Yabancı forumlarda bile windows 11 insider sürüm numaraları dolaşıyor ama telif yüzünden iso yayınlanmıyor. Bizimkilerde her yere hani windows 10 sondu lafını yapıştırıp duruyorlar. 

• Thanks 1

kacaksevgilim, 1 saat önce yazdı:

Ülkede en çok bulunan şey cahillik hocam. Cahilleri yönlendirmek ise oldukça kolaydır. Her konuda böyledir ama teknoloji konusunda daha arşa çıkar.

Windows 10'u nedeni bilinmez şekilde öylesine çok sevmişlerdi ki ,üzerine toz kondurmuyorlar ve aldatılmış hissediyorlar.

Kasım 2020 bloğunu sadece bugün 4-5 yerde görmüşümdür.

bizzat microsoft tarafından " Windows 11 bet'yı beğendiniz mi? o zaman ayın 24'ündeki yeniliklere şaşıracaksınız. uyarıları göndermiş. Üstüne uzak doğu ofisi tecili almış. Tüm yapılarda Windows 11 öğesi yerleşmiş, ancak teknoloji cahilleri bunun "shop" olduğunu iddia edip kasım 2020 gönderisini dönderip duruyor.  3 gün sonra umarım susarlar.

Piyasa spekülasyonlar üzerine dünyanın makalesi, videoları, editlenmiş fotoğrafları vs. dolu resmi bir ağızdan direkt olarak değil de oralara bağlı bir kaç blogger gibi kişilerce fikir beyanatları mevcut. Tüm bunların yanı sıra developer sürümü windows 11 görünümlü ama çekirdeğine bakıldığında windows 10 yapısına sahip bir kaç oluşum geziyor elden ele. Her şeyi geçtim hangi hakla bizim gibi ciddi bir açıklama görmeden windows 11 12 13 sürümü fark etmez, gerçekçiliğine inanmayan insanlara (cahil) yaftası vurmaya kalkışıyorsun? Burası fikir alışveriş platformu saygı mesafeni koruyamayacaksan yorum yapma!

Burada ben dahil yıllardır bu işlerin içinde olan insanların "windows 10 son sürüm" daha üst modeli çıkmaz demesinin amacı microsoftun kendisi tarafından yapılmış resmi açıklamasıdır. Bu adamlar lafını yer yemez orası onları bağlar, konuyu sağa sola çekmenin bir anlamı yok, windows 10 değil windows 100 çıksa da sana bana bir yararı yok kullanır geçeriz mühim olan ne konuştuğumuzu - yazdığımızı bilmek birbirimize zarar değil yarar sağlamak.

Önceki sayfada Başlat menüsü hata vermeye başladı diye yazmıştım. Bilgisayar karşısında, yoğun işim olduğu sırada yan taraftaki Windows 11 kurulu makina aklıma geldi. Hem kafam dağılsın diye, hem de maksat vakit geçsin hatayı gidermenin bir yolu var mı diye araştırırken Windows 10'da benzer problemlerin yaşandığını, çözümlerinin olduğunu gördüm. Bir iki tanesini uyguladım olmadı. Sonra Backup - Restore 'ye bakayım belki bir çözüm çıkar derken makinayı formatladı yaptığım işlem. Diskte kurulum dosyaları da varmış demek ki.. Şimdi hariçten başka bir sürücü kurmadan, windows update'in bulduğu ekran kartı v.s sürücülerini kurdum. Problemsiz gözüküyor bugün itibariyle. Windows 10'un yüzü eskimişti ve bunun arayüzü daha hoş. Başlat menüsünün Sola kolaylıkla alınabilmesi de çok iyi olmuş. Aksi halde StartIsBack gibi gereksiz bir yazılımla uğraşacaktı insanlar. Dileyen önceki alışkanlığını zorlamayacak şekilde Menü Solda kullanabilir.  Resmi tanıtımdan sonra dokunmatik ekranlı Lenovo Yoga'ya kuracağım. Kullanıcı deneyimi nasıl olacak görelim. 

YourPhone uygulaması bağlantıyı sağladı, dosyalara erişim kolay oldu ama android uygulamalarını çalıştırmıyor..

Başlat menüsünde kapatma butonunun soluna bazı kısayollar eklenebilmesi güzel oldu.

Eğer hantallaştırıp, daha berbat etmezlerse Win 10'a göre bir tık daha hızlı gözüküyor. Uygulama çalıştırması v.s daha hızlı sanki..

Maksat konuya bir iki küçük katkı olsun, muhabbet olsun diye yazdım.. Laptop'ta ikinci olarak deepinOs kurulu kalmaya devam edecek. İyi forumlar.

EK: Diğer sekmede Windows 11 Pro ön izleme sürümü konulu forum açıktı, sehven buraya yazmışım. Neyse taşıma imkanı varsa taşınabilir..

Edited by shiftdeletenet

Bilgi paylaşırken güncel kaynak gösterilirse sıkıntı olmaz ve böyle tartışmalar uzamaz. Yanlış bilgi vermenin bir anlamı yok. Mühim olan doğru bilgiyi paylaşmaktır ve kullanıcıları bilgilendirmektir.

Please register to see this content.

• Like 2