Jump to content

Iphone 3g Yellow Resimli(unlock)

omkff
 Share

Recommended Posts

Bu Yazı ile iPhone 3G cihazınızı turbosim olmadan yazılım ile UNLOCK yapıp herhangi bir şebekede kullanabileceksiniz.

Bu yazıdakileri uygulamadan önce elimizde Jailbreak yapılmış bir iphone 3G cihaz olmalı ve 02.28.00 baseband(modem firmware) olmanız gerekmektedir. Bunun anlamı 2.2 firmware yüklemiş olmanız demektir. 2.1 'den 2.2 ye update ederken pwnagetool kullanmış iseniz cihazınızı tekrar quickpwn ile jailbreak yapınız.

Firmware and modem firmware(baseband) versionlarını bulmak için bu linki takip etmelisiniz LİNK . Eğer 2.2 versiyonda değilseniz ve baseband version 02.28.00 ise işletim sisteminize göre bu linkdeki işlemleri yapmanız gerekecektir öncelikle: Mac, Windows (konusunu kisa zamanda acacam arkadaşlar)

Adım Bir

SpringBoard'daki Cydia Installer 'i Çalıştırınız.

10462.png

Adım İki

Manage altsekmesii tıklayınız ekranın alt kısmında bulunmaktadır

10463.png

Adım Üç

Büyük Sources ikonunun üzerini tıklayınız

10464.png

Adım Dört

Ekranın sağ üst bölümünde yeralan Edit düğmesini tıklayınız

10465.png

Adım Beş

Ekranın sol üst kısmında bulunan Add düğmesini tıklayınız.

10466.png

Adım Altı

http://apt9.yellowsn0w.com/ source url adresini giriniz ve Add Source düğmesine tıklayınız.

10467.png

Adım Yedi

Source eklendikten sonra Return to Cydia düğmesine basınız

10468.png

Adım Sekiz

Ekranın sağ üst kısmında yeralan Done düğmesine basınız.

10469.png

Adım Dokuz

Girilmiş olan sourcelardan apt9.yellowsn0w.com tıklıyoruz

10470.png

Adım On

Listeden yellowsn0w seçiyoruz

10471.png

Adım OnBir

Ekranın sağ üst kısmında yeralan Install düğmesine tıklıyoruz

10472.png

Adım Oniki

Ekranın sağ üst kısmında yeralan Confirm düğmesine tıklıyoruz

10473.png

Adım OnÜç

Yüklemenin tamamlanmasından sonra büyük Return to Cydia düğmesine tıklıyoruz

10476.png

Adım OnDört

Şimdi Home tuşuna basıyoruz ve sonrada iPhonumuzu kapatıp açıyoruz. Kapatma işlemini power tuşuna 3 sn boyunca basarak cihazı kapat komutu gelince sağa doğru kaydırarak ve sonrada tekrar açmak için power tuşuna basarak bu işlemide kolayca yapabiliriz.

10475.png

Adım OnBeş

Artık istediğiniz SIM kart ile cihazınızı kullanabilirsiniz.!

***İPUÇLARI: Cihazınız hat almakda zorlanıyor ise 3G'yi kapatınız. Cihazınızda Uçakmodunu etkinleştirip sonra tekrar kapatmakda bu işlemin olmasında size yardımcı olacaktır. Hala problemler yaşıyorsanız SIM kartınızı çıkarıp takmanızda fayda vardır. Cihazınızın içinde sim kartla cihazı açıp kapatmanızda yaşadığınız sorunları çözmede size yardımcı olabilir. Son olarak Reset Network Settings yaparak bir deneme daha yapabilirsiniz. Sıfırlama yapmak için gereken ayara şu sırayı takip ederek cihaz menüsünden ulaşabilirsiniz.Settings(Ayarlar):General(Genel):Reset Menu(Sıfırlama Menüsü)

***ÖNEMLİ: Eğer hala sorunlar yaşıyorsanız yellowsn0w cydai aracılığı ile kolayca kaldırılabilmektedir. Daha sonra cihazınızı yeniden başlatarak önceki ayarlarınıza kolayca dönebilirsiniz.

***TEŞEKKÜRLER: iPhone Dev-Team tüm üyelerine bu çalışma için teşekkürü bir borç biliriz. Tüm bunlar için onlara minnetarız.

***YENİLEMELER: The Dev-Team updateler yayınladı.

1. Eğer daha önceki sürümleri kullanıp unlock işlemi yaptıysanız Son güncellemelerde yellowsn0w göreceksiniz bunu update etmeyi unutmayınız . Yaşanan birçok SIM kart tanıma sorununa çözüm bulacaktır, Bu yeni versiyonu deneyiniz ve anaekranı görene kadar bir dakika kadar bekleyin, ve sonra simkartınızı çıkarıp takın. Dünyanın birçok bölgesinden hata raporları gelmekte ve güncellemelr yayınlanmaktadır biraz sabırlı olalım :D

2. Eğer Amerikada iseniz ve bunu T-Mobile ile deniyorsanız, Ayarlardan 3G ayarını kapatmanız gerekmektedir. Komut satırından bu işlem yapılabilmektedir ama bunu yapmanızı önermiyorum bu işlemi daha kolayca yapacak boosprefs gibi bir uygulamayı kullanmanızı önermekteyim.

3. ŞU ANDA PIN DESTEĞİ BULUNMAMAKTADIR. yellowsn0w denemeden önce PIN sorgulamanızı lütfen kapatınız. Bu uygulama Beta durumdadır ve PIN desteğini açmak için çalışmalar devam etmektedir

• 3 years yıl...