Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Aio Dersleri Koleksiyon

MostWanted
 Share

Recommended Posts

Çok yakında bende Destek ve Eğitim amaçlı Bir AIO uygulaması paylaşacağım ama daha önce böyle bir uygulama gördüğünüzü sanmıyorum :)

Şimdiden resimleri sunayım sizlere ( Sadece Portable yapamadım AIO yu Portable yapınca AIO uygulamasına gömecem onuda )

Projede AIO Dersleri - AIO Hazır kalıblar .apz formatında ( İnanın harika örnekler var neler yapmış adamlar neler ) AIO gömülü Plugins - Effect - Actions ( Hazır Kodlar ) Mevcut olacak ..

Extra olarak : Elimdeki AIO butonları ve Simgelerine koyacam.

İlgili resimler şirkette olduğumdan dolayı paintle editledim Kendi AIO nuz ile bir kıyaslayın menüleri farkı göreceksinizdir.

37229372.jpg

96965806.jpg

65615471.jpg

92478263.jpg

61629676.jpg

Nasıl olur sizce böyle bir çalışma ?

Edited by dragon3781

Merhaba ,çalıştığım iş ortamı gereği yazılımlar ile ilgilenecek zamanın olmadığı ama sürekli yazılımla işimiz olması nedeni ile Aio derslerini inceleyerek ve bir kaç arkadaşa 2-3 soru sorarak kendi kişisel aio uygulamamı hazırladım tamam kişisel bi çalışma oldu ileriye dönük gene kişisel eklemelerim olacak. Aşağıda resimleri görebilirsiniz , bu sitede yapılan paylaşımların işe yaradığını göstermek ve değerli üstadların değerini bilmek gerektiğinin ispatı olduğunu düşünüyorum.

kişisel bi çalışma olduğu için ve sitede daha değerli çalışmaların bulunması nedeni ile herhangi bir şekilde yayınlanmayacaktır.... :(

11558971.jpg

58579531.jpg

arkadaşlar talha_252 hocamdan öğrendiğim sekilde anlatmaya çalışacağım..daha iyisini ondan öğrenebilirsiniz nitekim yeni ders hazılığında olduğunu söyleyeblirm..

neyse ben konuma geçeyim..bazı aio larda görmüşsünüzdür checkbox ları aynı anda işaretleyip aynı anda bütün işaretleri kalrırabiliyoruz.. bunu zaten talha_252 hocam anlatmıştı burda..ben şimdi sizlere sseçilmiş olan checkbox larla seçilmemiş olan checkbox ları yer değiştiremeyi anlatacağım.. yani seçimleri tersine çevireceğiz..

bunun için 3 tane checkbox umuz oldugunu düşünelim.. bu sayı artabilir size kalmış.. tersine çevir olayını gercekleştirnek için bi tane de label yada butonumuz oldugunu düşünelim.. bu label yada butonumuzun üzerine tıklayıp SCRİPT bölümünden ON CLİCK kısmına aşağıda vermiş oldugum kodları yazarsanız sorunsuz olarak çalışacaktır..

prog1 = CheckBox.GetChecked("CheckBox1");

prog2 = CheckBox.GetChecked("CheckBox2");

prog3 = CheckBox.GetChecked("CheckBox3");

if (prog1) then

CheckBox.SetChecked("CheckBox1", false);

else

CheckBox.SetChecked("CheckBox1", true);

end

if (prog2) then

CheckBox.SetChecked("CheckBox2", false);

else

CheckBox.SetChecked("CheckBox2", true);

end

if (prog3) then

CheckBox.SetChecked("CheckBox3", false);

else

CheckBox.SetChecked("CheckBox3", true);

end

isterseniz biraz da burdaki kodlardan bahsedeyim..

progr1,prog2,prog3 yazan yerler önemli bu yerlerin ismi farklı olmadır ki checkbox larımız karışmasın..

checkbox 1,2,3 yazan yerler ise bizim seçtirmek istediğimiz program yada her neyse onları ifade eden checkbox lardır.. bunların isimleri değişeblir ama bunu değişirseniz bütün kodlarda o isimdeki yerleri değişmeniz gerekmektedir.. işinizi uzatmış ayrıntıya girmiş olursunuz kısacası..

bu kadar yeter sanırım daha detaylı olarak talha_252 hocam bilgi verecektir isteyen arkadaşlarımıza.. ben resim de eklemeye çalışacağım.. umarım faydalı olabilmişimdir..bu konuyu bana anlattığı için talha_252 hocam a teşekkür ederim..

arkadaşlar dün kendi aio üzerinde çalışmamdan dolayı anlatamadığım talha_252 hocamın bana gösterdiği aio simge durumu, bilgisayarı yeniden başlat ve aio kapat seçneklerini anlatacağım size tabi ki elimden geldiği kadar.. eğer bir hatam olursa talha_252 hocam düzeltir.. umarım ki olmaz :D neyse konuya geçelim..

aio çalşırken yani programlar kurulurken simge durumuna getirmek için bu kodları kullanıyoruz..

minimize = CheckBox.GetChecked("simge_durumu");

if (minimize) then

Application.Minimize();

end

burada programların kurulum kodları olduğunu var varsıyoruz..

yeniden = CheckBox.GetChecked("yeniden başlat")

kapat = CheckBox.GetChecked("bitimde aio kapat");

if (kapat) then

Application.Exit(0);

end

if (yeniden) then

System.Reboot();

end

açıklamalar:

1-simge_durumu: işaretlenecek olan labe e verdiğimiz isim..

2-yendien başlat: yeniden başlatmak için işaretlenecek olan label e verilen isim..

3-bitimde aio kapat: aio kapatmak için işaretlenecek olan labe e verdiğimiz isim..

4-minimize program kurulum kodlarından önce olmalıdır..aksi halde program kurulumundan sonra çalışır..

5-yeniden başlat ve aio kapat ise kesinlikle program kurulum kodlarından sonra olmalıdır..

aksi halde programlar kurulmadan çalışırlar..ve doğal olarak programlar kurulmaz.. :)

umarım işinize yarar arkadaşlar.. gerisi talha_252 hocam a kalmış..ondan da en kısa sürede progessbar konusunu her yönüyle anlatmasını bekliyorum..

Edited by arpikli3

function CopyCallback (Source,Destination,Copied,Total)
Progress.SetCurrentPos("Progress1", (Copied / Total) * 100);
Label.SetText("Label1", Source)
Label.SetText("Label2", Destination)
yuzde = Math.Floor((Copied / Total) * 100);
Progress.SetText("Progress1", "%"..yuzde.."");
end
File.Copy("AutoPlay\\Docs\\WinRAR.3.80.Final.katilimsiz.upload.and.created.by.MostWanted.exe", _DesktopFolder, true, true, false, true, CopyCallback);
error = Application.GetLastError();
if error ~= 0 then
Dialog.Message("Hata!", "Kopyalanma sırasında bir hata oluştu!", MB_OK, MB_ICONEXCLAMATION, MB_DEFBUTTON1);
end[/CODE]

şimdi hocam bu kodla dosya kopyalarken progess bar her dosya için yüzdelik olarak ilerliyor ve barda yüzdelik kısım rakam olarak gözüküyorve hata olursa da uyarıda bulunuyor.. peki biz bunu program kurulumu sıraında yapabilirmiyiz..yani her program için ayrı olarak kurulum yüzdesini barda belirtebilirmiyiz ve yine burdaki gibi bar üzerinde yüzdelik kıısm rakamlada belli edebilirmiyiz ve yine hata olunca da uyarıda buluncak şekilde ..biliyorum zaten bu konuyu anlatacak olan video çalışması içerisindesin..ama bana bu biraz hemen lazım sence bunun mümkünü varmıdır.. eğer bu konuda da bana yardımcı olursan çok minnettar olurum..

bu konunun dışında diğer bir sorun daha olacak eğer kızmazsan.. sorum şu bir label yaptığımızı farzedelim bu labelde de yazı oldugunu farzedelim biz bu labeli üzerine geldiğimiz de yazının altında çizgi belirmesini nasıl sağlayabiliriz..

her şey için şimdiden çok sağol hocam..umarım seni çok meşkul etmemişimdir..

Edited by arpikli3

Bekledim belki birisi cvp verir diye ama yine bana düştü iş :) ilk önce yüzdelik kısım işi için senin de dediğin gibi bekleyeceksin ve dersimi çıktıktan sonra izleyerek yapcaksın diğer labele olayına gelirsek;

Labelin "On enter" kısmına;

talha = Label.GetProperties("Label1");
talha.FontUnderline = true;
Label.SetProperties("Label1", talha);[/CODE]

"On Leave" Kısmına ise;

[CODE]talha = Label.GetProperties("Label1");
talha.FontUnderline = false;

Yap istediğin olur :) kolay gele..İnş dediklerimi unutmazsın..

Edited by talha_252

Bekledim belki birisi cvp verir diye ama yine bana düştü iş :) ilk önce yüzdelik kısım işi için senin de dediğin gibi bekleyeceksin ve dersimi çıktıktan sonra izleyerek yapcaksın diğer labele olayına gelirsek;

Labelin "On enter" kısmına;

talha = Label.GetProperties("Label1");
talha.FontUnderline = true;

"On Leave" Kısmına ise;

[CODE]talha = Label.GetProperties("Label1");
talha.FontUnderline = false;

Yap istediğin olur :) kolay gele..İnş dediklerimi unutmazsın..

çok sağol hocam eyvallah beklerim artık yapacak bişey yok.. bi şeyde eksik kalsın artık dimi onuda derslerinden sonra yapmış olurum.. her şey için çok sağol söylediklerin kulağımda küpedir unutmam..ama bilsen ki onu da yapsam tam olacaktı hayalimdeki gibi..ama neyse eyvallah hocamçok sağol her şey için..

Edited by arpikli3

• 2 hafta sonra ...

Anlatımları inceledim, ellerine sağlık..

Benim yapmak istediğim bişi var.

44 tane program var elimde bunları checkbox kullanarak bir aio'da toplamak istiyorum fakat hazırladığım arka planda programların olacağı kısma 30 checkbox sığıyor. Alana daha fazla büyütmek istemiyorum o zaman şema bozuluyor.

checkbox'ları scroll içeren bir kutu içine alıp, 30'dan soraki programlara scroll ile aşağıya çekerek ulaşılabilsin istiyorum..

Bunu yapmanın bir yolu varmı acaba..

2 gündür deniyorum başaramadım.

• 1 ay sonra...

öncelikle açılan konu ve aio dersleri programı için teşekkürler fakat rapid link verilmiş inen 2 part zipli dosya okey fakat dosyaları açmak istediğimde 3. partı istemekte nedeni veya ilave linki paylaşırsanız sevinirim inen 1. part zipli 97.657 kb 2 part zipli 94.708 kb tır

öncelikle açılan konu ve aio dersleri programı için teşekkürler fakat rapid link verilmiş inen 2 part zipli dosya okey fakat dosyaları açmak istediğimde 3. partı istemekte nedeni veya ilave linki paylaşırsanız sevinirim inen 1. part zipli 97.657 kb 2 part zipli 94.708 kb tır

Öncelikle özür dilerim hafta içi giremediğim için şimdi yanıt veriyorum.

Şu ana kadar bu çalışmayı 100 lerce kişi indirdi ve herhangi bir hatayla ile karşılaşmadı sanırım bi yerde eksik bir şey yapıyorsunuz indirirken dikkat ederseniz sevinirim..

LİNKLERDEN 2. HATALI BİLGİNİZE...

Nesi hatalı söyle bizde bilelim?

İlk önce geç cvp verdiğim için kusra bakma hafta içleri ve pazar günleri nette olamıyorum.Bizim Aio Dersleri Koleksiyon derslerindeki örnek şu;

function zip (sPath, nPercent, nStatus)
if nStatus == ZIP_STATUS_MAJOR then
StatusDlg.SetTitle("Video açılıyor..");
StatusDlg.SetMessage("Videonuz açılırken lütfen bekleyin...\n%"..nPercent.." tamamlandı..");
StatusDlg.SetMeterPos(nPercent);
StatusDlg.SetMeterRange(1, 100);
Application.Sleep(100);
end
end
StatusDlg.Show(MB_ICONINFORMATION, false);
Zip.Extract("AutoPlay\\Docs\\-çıkatılacak dosya adı-.zip", {"*.*"}, "-çıkatılacak olan yer", true, true, "ZeHU9z39ihUJqp", ZIP_OVERWRITE_NEVER, zip);
StatusDlg.Hide();
File.Run("-çıkatılan yerdeki çıkan exe yi çalıştırma komutu-", "", "", SW_SHOWNORMAL, false);
result = Application.GetLastError();
if (result ~= 0) then
Dialog.Message("Uyarı!", "Bır hata oluştu.!Video doğru çalışmayabilir..", MB_OK, MB_ICONSTOP, MB_DEFBUTTON1);
end[/CODE]

Kendine göre düzenlersin artık :(

• 2 ay sonra...

hocam valla cok güzel bu gibi yerlerin acılıp beyin fırtrınası yapmak ben baya ögrendim arkdasların sayesainde ams'yi ama kodlarda anlamadıgım yerler var.

script'leri yazıcagımız yerler tam olrak belirtilmemiş. o yönden acemiyim daha buton'amı proye script'lerinin oldugu yerleremi ? ordan sonra on staruo , on timer bu gi,bi yerler belirtilmemiş haliyle kalıyorum neresi diye deneme yanılmöa giriyor işin içine.XD

birde benım takıldıgım bir yer var yeni AIO ile ugrasıyorum 2.sayfaya gectigimizde buton üzerinde yazılı kodları silmemizmi gerekiyor yoksa devammı edlim yazmaya checkbox lar 2. sayfada en bastan devam ediyor 1. sayfada 144 checkbox vardı 2 sayfada 1 den baslıyor ne yapmalıyım ?

bu arda elinize sağlık :D

1. Blue_World biraz daha açık yazarmısın pek bişe anlamadım :)

2. Zip kopyalama fonksiyonu biraz daha detaylı açıklamak gerekirse;

Program Yardım Dosyasında Zip.Extract bölümünde şöyle bir açıklama var

Zip.Extract (
string ZipFile,
table Files,
string Destination,
boolean Recurse = true,
boolean UseInternalFolders = true,
string Password = "",
number Overwrite = 0,
function CallbackFunction = nil)[/CODE]

burada function CallbackFunction = nil ibaresinde buraya nil yazarsak kopyalama yaparken fonksiyona istenilen verileri göndermez, buraya nil yerine ZipKopyalama yazarsak(farklı bişede olabilir) bu yazdığımız doğrultusunda fonksiyon oluşturacaz, sonra programda yardım dosyasındaki yönergelere göre işlem yapacaz.

Yönergelerde :

String

(string) The full destination path and file name currently being extracted from the Zip archive.

[ String tipinde kopyalanan dosyanın yolu ve ismini ]

Percent

(number) The progress percentage, corresponding to either the current file or the total action.

[ Number tipinde kopyalanan dosyanın %si ]

Status

(number) The status of the current callback message. Either ZIP_STATUS_MAJOR or ZIP_STATUS_MINOR. ZIP_STATUS_MAJOR means that the callback corresponds to the progress of the action as a whole. ZIP_STATUS_MINOR means that the callback corresponds to the progress of the current file.

[ ZIP_STATUS_MINOR için kopyalanan dosyanın kopyalama durumuna göre, ZIP_STATUS_MAJOR ise zipdeki tüm dosyaların kopyalama durumuna göre ]

Fonksiyonu oluşturursak

[CODE]function ZipKopyalama(String, Percent, Status) --[ Kopyalama yaparken ZipKopyalama fonksiyonunu çağıracak ]--

if Status == ZIP_STATUS_MAJOR then --( Genel Kopyalama Durumu )--
Label.SetText("Label1", "Zip çıkartılıyor %" .. Percent); --Percent Kopyalama yüzdesini veriyordu 0-100 arası
if Percent == 100 then
Dialog.Message("Tamamlandı", "Çıkartma işlemi tamamlandı");
end
end

if Status == ZIP_STATUS_MINOR then --( Kopyalanan Dosyanın Durumu )--
Label.SetText("Label1", "Dosya çıkartılıyor %" .. Percent);
end

end[/CODE]

Edited by spydevil

selamlar hocam...

bu derste bir şey çok dikkatimi çekti hatta söylmiştiniz...

video dersler rar dosyası içinde ve şifreli çok harika ben bunu nasıl yaparım...?

winrar ı anlatırsanıız tamam ams yi yaparım sanırsam...

eğer zip dosyasıysa Zip.Extract fonksiyonu kullanarak dosyaları çıkartabiliyorsun

Zip.Extract("AutoPlay\\Docs\\MyZip.zip", {"*.*"}, "C:\\My Folder", true, true, "Buraya Zip Şifresi", ZIP_OVERWRITE_NEVER, nil);

eğer rar dosyasıysa Rar Pluginini indirip yapıyorsun

Buradan İndirebilirsin

http://www.indigorose.com/forums/showthread.php?t=24462[/CODE]