Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 11 Donanım Gereksinimleri

MrRush
 Share

Recommended Posts

SON_VATAN, 11 dakika önce yazdı:

Evet görev çubuğu başlat menüsü gibi programlar artık işe yaramıyor bu iyi olmamış umarım uygun program geliştirirler..

Bu tür araçlara ihtiyaç duymuyorum. Yeniliklere odaklanmak lazım. Nedense hep geriye dönüş hevesi oluşuyor.

• Like 2

AdnanGumus, 28 dakika önce yazdı:

windows için bios ayarlarının değişmesi lazım

1- secore boot : (güvenli önyükleme) etkin olacak

2- tpm : etkin olacak googleden ve siteden windows 11 yükleme konularına bakınız.

Edited by SON_VATAN

SON_VATAN, 37 dakika önce yazdı:

windows için bios ayarlarının değişmesi lazım

1- secore boot : (güvenli önyükleme) etkin olacak

2- tpm : etkin olacak googleden ve siteden windows 11 yükleme konularına bakınız.

microsoftun kendi sitesindeki program diyor zaten hemen 11 geçmem hata vs olur illaki final sürümde belki kurmazsada umrumda değil win10 kalırım gayet iyi şuanda 

AdnanGumus, 3 dakika önce yazdı:

microsoftun kendi sitesindeki program diyor zaten hemen 11 geçmem hata vs olur illaki final sürümde belki kurmazsada umrumda değil win10 kalırım gayet iyi şuanda 

Yukarıdaki denileni yapmazsanız orijinal Türkçe iso da çıksa kuramazsınız ama yinede siz bekleyin,bendede bu şekilde hatalar veriyordu yukarıdaki dediklerimi etkin yapıp kurdum sistem takır takı seri bir şekilde çalışıyor.onun için win10 a bile dönüş yapmadım..

AdnanGumus, Bir saat önce yazdı:

bu makina kaldırmaz dedi çok üzüldüm sırf yeni cihaz satmak başka bir anlamı yok

Please register to see this content.

Bu durum değişebilir. Daha çok erken.

Uymsuz pc uyarısı alanlar bir süre sonra uyarı almıyor. Micro donanım ayarlarını daha yeni uyguluyor olabilir.

• Thanks 1

Nihayetinde Nihai-Karalı sürüm değil. Daha ileride bu hataları vermeyecektir. Benim windows10 geçmem baya uzun sürmüştü. windows11 e de geçmem de uzun sürecek kanısındayım. Ben bekleme taraftarıyım. Bunlar deneme sürümü ile hataları giderecek bizi deney tahtası yapacaklar. Tekrar söylüyorum beklmekte yarar var.

• Thanks 1

m3hm3t1991, Şimdi yazdı:

Windows 11 x86 sürüm çıkacak mı? Ve hafif sürüm çıkacak mı?

Hayır ikisi de çıkmayacak.

PC Sistem Durumu Denetimi aracı yakın zamanda  güncellenecektir. Sistemi uyumlu görünmeyenler tekrar tarama yapması gerekebilir. Güncelleme yapılınca araç buraya eklenir.

• Thanks 1

kocamanadam, 12 dakika önce yazdı:

Size ilginç bir şey aktarayım.Windows 11 yüklü ve gayet sağlıklı çalışan bigisayarıma ''Bu bilgisayarda Windows 11 çalıştırılamaz.''yazısı çıktı.😉😅

Ne dediğini bilmiyor henüz! 😀

4 Çekirdek i5 işlemci, 8 GB ram, GeForce bilmem ne ekran kartlı kasaya denemek için kurulum başlattım, çalıştırılamaz dedi.. Oysa açıklanan resmi gereksinimler çok daha düşük. Bir donanım özelliği arıyor belli ki.. Ama ne! :)

EK: Vesileyle gereksinimleri yazayım:
1GHz, 64 bit güncel işlemci
4GB RAM
64GB depolama
1366×768 çözünürlük sunan 9 inç ekran v.s
devam ediyor..

DirectX 12 destekli veya daha yüksek ekran kartı.
TPM: 

(TPM) version 2.0 v.s

Edited by shiftdeletenet
  • Like 1

Benim Masaüstü cihazda durum bu.. Laptop'a ne diyecek bakalım.. 

Gerçi tüm bunların bir anlamı yok. Sonuçta burada deneyimli arkadaşların paylaştığı çözümlerle oluşturulmuş, lite bir kurulum isomuz olacak ve kurulum yapabileceğiz. Daha yeni cihazları olanlar zaten bir problem yaşamayacak gibi görünüyor. İyi forumlar..

• MrRush changed the title to Windows 11 Donanım Gereksinimleri