Jump to content

Son Windows 11 Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri


kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bunu bir kere daha belirteyim.bu bölümü windows 11 ile ilgili yazışmalar veya sorular için açmadım.Bunun için windows 11 bölümü var.Bu bölümü sadece windows 11 e ait yeni bir sürüm çıktığı yada herhangi yabancı bir sitede görüldüğü vakit bilgilendirme amaçlı yazılması için açtım.Saygılar,

Link to comment
Share on other sites

Resmi Olarak Ücretsiz Windows 11 Güncellemesi İçin 2022’ye Kadar Beklemelisiniz

Windows 11 güncellemesi için hazırda bekliyor ve heyecanlıysanız; maalesef sizin için kötü bir haberimiz var. Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına güncelleme yapmak için 2022’ye kadar beklemeleri gerektiğini açıkladı.

Aşağıda paylaştığımız üzere göreceğiniz gibi, Windows resmi twitter hesabından, Windows 11 yeni bilgisayarlarda ve laptoplarda 2021’de görünmeye başlayacak olsa da, bugün kullanımda olan

 

image.png.114472d1c8afc93c593b126e278440fc.png

Windows 10 cihazlarına yükseltmenin kullanıma sunulması 2022’yi bulacak açıklaması yapıldı.

Bu tweet’e göre, 2021’de Windows 11 edinmenin tek yolu, önceden yüklenmiş yeni bir cihaz satın almak gibi görünüyor.

Windows 11

Microsoft’un bize anlattıklarına dayanarak, uyumlu bir PC’leri olduğu sürece Windows 11’in Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz bir yükseltme olarak sunulacağını biliyoruz. PC Sağlık Kontrolü aracını kullanarak (ve PC’nizin Windows 11 güncelleme kılavuzunu alıp almayacağını nasıl kontrol edeceğimizi izleyerek) bilgisayarınızın Windows 11’i çalıştırıp çalıştıramadığını görebilirsiniz. Araç, Windows 11’i kolayca çalıştırabilmesi gereken bilgisayarları uyumsuz olarak etiketlediği için henüz mükemmel değil, ancak yükseltme yapıp yapamayacağınız konusunda size bir fikir verebilir.

Uyumlu bir PC’niz olsa bile, Windows 11’e yükseltmek için en az 2022’nin başına kadar beklemeniz gerekecek gibi görünüyor. Microsoft’un yükseltmeyi Windows 10’a kademeli olarak sunacağını biliyoruz. Bu daha fazla bekleme anlamına gelse de, Microsoft‘un herhangi bir soruna göz kulak olmasını sağlayacağı için bizce akıllıca bir hareket olduğunu gösteriyor.

Henüz Microsoft’tan, Windows 11‘in bağımsız bir satın alma olarak satın alınıp alınmayacağı ve eğer öyleyse ne kadara mal olacağı konusunda hiçbir şey duymadık – eğer kullanıma sunulursa, bu Windows 11’i daha erken almanın bir yolu olabilir, eğer ödemeye hazırsanız tabi.

Yakında insanların denemesi için bir Windows 11 beta da sunulacak, ancak yeni işletim sistemini almak için gerçekten çaresiz değilseniz, genellikle hatalar ve eksik özelliklerle gelen yazılımın ilk sürümleri olduğu için, özellikle her gün güvendiğiniz herhangi bir cihaza yüklememenizi öneririz.

 

Edited by Senkron2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Windows 11 İlk Insider Önizleme Yapısı İndirilebilir

Spoiler

Microsoft Windows 11'i, Windows işletim sisteminin bir sonraki sürümü olarak duyurdu. Yeni tasarlanmış ve ferahlatıcı kullanıcı arayüzü (kullanıcı arayüzü) ve birkaç yeni özellik ile birlikte gelecek.

Windows 11'in son sürümü bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek, yani 2021 herkese açık olacak ve yeni bilgisayar sistemleri Windows 11 işletim sistemiyle önceden yüklenmiş olarak gelecek.

Windows 11 için minimum sistem gereksinimlerini karşılayan mevcut Windows 10cihazları , herkese açık olarak piyasaya sürüldükten sonra Windows 11'e ücretsiz olarak yükseltebilecektir.
Windows 11'in bu test yapılarını yükleyebilmeleri ve hataları ve sorunları düzeltmek ve Windows 11 işletim sistemini geliştirmek için Microsoft'a geri bildirim ve öneriler sunabilmeleri için.

Windows 11'in Insider Preview yapıları;
 
Ayarlar -> Update & > Windows Insider Program sayfasını kullanarak Windows Insiders programına kaydolarak yüklenebilir. Sisteminizde zaten bir Windows 10 Insider Preview yapısı kullanıyorsanız, Windows 11 Insider Preview yapılarını almak için zaten kayıtlısınız demektir.

Bugün Microsoft, Windows 11'in ilk Insider önizleme derlemesini yayınladı ve yapı numarası 22000.51.

Bu Insider Preview yapısı " DevChannel (Fast Ring)" yayın kanalına indirilebilir ve yüklenebilir.

Please register to see this content.

Bu yapı aşağıdaki yeni özellikler, düzeltmeler ve bilinen sorunlarla birlikte gelir:

YENİLER VE DÜZELTİLENLER:

Yuvarlatılmış köşelere ve ortalanmış içeriğe sahip yeni temiz ve modern kullanıcı arabirimi
Yeni animasyonlar, sesler ve görsel efektler
Yeni yeniden tasarlanan Başlat Menüsü
Yeni ortalanmış Görev Çubuğu
Yeniden tasarlanan İşlem Merkezi ve Hızlı Ayarlar paneli
Yeni komut çubuğuyla Yeniden Tasarlanan Dosya Gezgini (Bu Bilgisayar) (şerit kaldırıldı)
Yeni yeniden tasarlanan Ayarlar uygulaması
Yeni Windows Kur (OOBE) deneyimi
Yeni temalar
Oturum açtığınızda başlangıç sesi geri geliyor
Kişiselleştirilmiş haber hikayeleri akışı vb almak için yeni Widget'lar özelliği (WIN +W tuşlarına erişmek veya dokunmatik ekranlarda soldan kaydırmak için)
Çoklu görev için Yeni Yaslama Düzenleri özelliği (Win+Z tuşlarına erişmek veya pencere başlık çubuğundaki Ekranı Kapla düğmesinin üzerine fare imlecini üzerine getirmek için)
Yeni yeniden tasarlanan Microsoft Store uygulaması
Yeni yerleştirme deneyimi
Dokunma, mürekkepleme ve ses iyileştirmeleri
Geliştirmeleri görüntüleme
Wi-Fi 6E desteği
Şimdi Windows, güncelleştirmeler için yeniden başlatmanın ne kadar süreceği hakkında tahminler sağlayacaktır. Bilgisayarınız kaliteli bir güncelleştirme için yeniden başlatmayı beklerken, güç menünüzde Başlat altında, yeniden başlatma bildirimlerinde, Windows Update Ayarları sayfasında ve Görev Çubuğu'nun sağ alt tarafında beliren Windows Update simgesinin içinde tahminleri görebileceksiniz. Bu özellik ilk başta Dev Channel'daki Insider'ların bir alt kümesine kullanıma sunulmaktadır, böylece herkes bunu hemen görmez.
Bazı Insider'lar, içeriği yenilemek için Başlangıç ekranına sağ tıklama özelliğine sahip olacaktır. Bu ilk başta Insider'ların bir alt kümesine çıkıyor.
BİLİNEN SORUNLAR:

Windows 10'dan Windows 11'e yükseltirken veya Windows 11'e bir güncelleme yüklerken, bazı özellikler kullanım dışı veya kaldırılabilir.
Görev çubuğu birden çok monitörde gösterilmez, ancak yaklaşan bir yapıda geri döner.
Görev çubuğunda Görev Görünümü'nün üzerine gelindiğinde önizleme penceresi pencerenin tamamını görüntüleyemeyebilir.
Birden fazla kullanıcı hesabı olan bir cihazı Windows 11'e yükseltirken Ayarlar başlatılamaz.
Gelecekteki sürümlerde küçük bir Ayarlar eski sayfa kümesinin yanı sıra sığdırma ve bitirme hataları ele alınacaktır.
'Güç modu' ayarı Güç ve pil sayfasında görünmüyor.
Ayarlar uygulamasını başlatırken kısa bir yeşil flaş görünebilir.
Erişilebilirlik ayarlarını değiştirmek için Hızlı Ayarlar kullanılırken, ayarlar kullanıcı arabirimi seçili durumu kaydetmeyebilir.
Bazı durumlarda, Başlangıçtan Ara'yı veya görev çubuğunu kullanırken metin giremeyebilirsiniz. Sorunla karşılaşırsanız, Çalıştır iletişim kutusunu başlatmak için klavyede Win + R tuşlarına basın ve kapatın.
Microsoft, uygulamaların Başlangıç Ekranı'ndan çıkmasını engelleyen, Dosya Gezgini'ndeki komut çubuğunun kaybolmasını sağlayan veya yakalamayı gizleyen bir sorunu gidermeye çalışıyor. Bunlara geçici bir son vermek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Arama panelinde uygulama simgeleri yüklenmeyebilir ve bunun yerine gri kareler olarak görünebilir.
Farenizi görev çubuğundaki Ara simgesinin üzerine gelindiğinde, üçüncü son arama yüklenmez ve boş kalır.
Ara simgesi görev çubuğunu tıklattıktan sonra, Ara paneli açılmayabilir. Bu durumda, "Windows Gezgini" işlemini yeniden başlatın ve arama panelini yeniden açın.
Farenizi görev çubuğundaki Ara simgesinin üzerine geldiğinizde, son aramalar görüntülenmeyebilir. Soruna geçici bir son vermek için cihazınızı yeniden başlatın.
Arama paneli siyah olarak görünebilir ve arama kutusunun altında herhangi bir içerik görüntülemeyebilir.
Sistem metni ölçeklendirmesi tüm widget'ları orantılı olarak ölçeklendirecek ve kırpılmış widget'lara neden olabilir.
Widget'lar panosundan bağlantıları başlatmak uygulamaları ön plana çağırmayabilir.
Ekran okuyucu/Ekran Okuyucusu'nu widget'larda kullanırken içeriği düzgün bir şekilde duyuramayabilir
Widget kartı boş görünebilir. Soruna geçici bir şekilde geçici bir giriş yapmak için oturumunuz kesilebilir ve sonra yeniden oturum açabilirsiniz.
Outlook istemcisini bir Microsoft hesabıyla kullanırken, Takvim ve Yapılacak değişiklikler widget'larla gerçek zamanlı olarak eşitlenmeyebilir.
Widget'lar harici monitörlerde yanlış boyutta görüntülenebilir. Bununla karşılaşırsanız, widget'ları önce gerçek cihaz monitörünüzde dokunmatik veya WIN + W kısayoluyla başlatabilir ve ardından ikincil monitörlerinizde başlatabilirsiniz.
Widget ayarlarından hızlı bir şekilde birden fazla widget ekledikten sonra, bazı widget'lar kartta görünmeyebilir.
Mağaza'daki yükle düğmesi bazı sınırlı senaryolarda henüz işlevsel olmayabilir.
Derecelendirme ve incelemeler Mağaza'daki bazı uygulamalar için kullanılamaz.
 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

Hocam bu son sürümü normal olarak yükleyebilmemiz için,yani kuramazsınız,bu bilgisayara yükleyemezsiniz gibi sorunlar olmadan bir link verebilir misiniz?Saygılar,

Upload edeyim de hocam çok uzun sürüyor

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Windows 11 Insider Önizleme sürümü için duyurulan yeni güncelleme birtakım değişiklikleri, iyileştirmeleri ve düzeltmeleri barındırıyor.

Windows 11’in Insider Önizleme sürümü 28 Haziran’da piyasaya sürülmüştü. Şirket, bu tarihten itibaren Windows 11’in ilk önizlemesini deneyen kullanıcılardan gelen geri bildirimleri değerlendirmekle meşgul. Bu bağlamda şirket, bahsedilen değerlendirmelerin sonucunda bugün Windows 11 Insider Önizleme sürümü için yeni bir güncelleme yayınlıyor. 22000.65 adı verilen derleme, Windows 11 deneyimini daha iyi hale getirmek için bir dizi iyileştirme ve düzeltmeyi barındırmakta.

 

Microsoft’un yayınladığı blog yazısında yeni güncelleme ile yapılan değişiklikler ve kullanıcılara sunulan iyileştirmelerin listesi şöyle;

 

Başlat Menüsü’ne arama kutusu eklendi.

Görev Çubuğu artık Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu aracılığı ile etkinleştirilerek birden fazla monitörde gösterilebilecek.

Dizüstü bilgisayarın pili azaldığında veya yeni Windows 11 görsel tasarımıyla ekran ayarları değiştirildiğinde verilen uyarılar gibi birkaç sistem uyarısı iletişim kutusu güncellendi.

Güç Modu ayarları artık Ayarlar sekmesindeki Güç ve Pil sayfasında mevcut.

Masaüstündeyken sağ tıklandığında daha fazla seçenek göstermeye gerek kalmadan doğrudan Yenileme seçeneği eklendi.

Dosya Gezgini’nde bir .ps1 dosyasına sağ tıklandığında daha fazla seçenek göstermeye gerek kalmadan doğrudan PowerShell ile Çalıştır seçeneği eklendi.

Dikey yönde daha küçük PC’leri kullanırken mevcut ek yerleşim düzenleri, bu duruş için optimize edildi. Böylelikle artık dört uygulama yerine üç uygulamayı üst üste yerleştirme seçeneği mevcut.

Çin’de popüler GIF sağlayıcısı weshineapp.com ile yapılan işbirliğine dayalı olarak, GIF seçimleri artık Çin’deki Windows Insider kullanıcıları için emoji paneli (WIN + .) aracılığıyla kullanılabilir.

Görev çubuğundaki ses simgesine tıklamak, artık ses sorunlarını giderme seçeneği içeriyor.

Şirket, aynı blog yazısında yeni güncelleme ile birlikte sunulan düzeltmeleri de alt başlıklar halinde listeliyor;

 

CVE-2021-34527’de belgelendiği gibi, “PrintNightmare” olarak bilinen Windows Print Spooler servisinde meydana gelen uzaktan kod yürütme açığı düzeltildi.

Görev Çubuğu:

 

Fare ile Görev Çubuğu’nun en ucunda “Masaüstünü Göster” düğmesine tıklayamamaya neden olan bir sorun düzeltildi.

Görev Çubuğu’ndaki tarih ve saatin tercih edilen biçimi yansıtmaması sorunu düzeltildi.

Görev Çubuğu’nda, Görev Görünümü üzerine gelindiğinde önizleme penceresinin tüm pencereyi görüntüleyememesine neden olan bir sorun düzeltildi.

ESC’ye basıldığında veya masaüstüne tıklandığında, WIN + T tuşlarına basarak oday ayarlanması durumunda, açık uygulama önizleme küçük resimleri penceresini kapatamama sorunu giderildi.

Bir bilgisayarın dikey veya yatay yöne döndürülmesinin ardından, yer olmasına rağmen uygulama simgelerinin Görev Çubuğu’nda görüntülenmemesine neden olan bir sorun düzeltildi.

Ayarlar:

 

Ayarların başlatılamamasıyla sonuçlanan bir sorun düzeltildi.

Görev Çubuğu’ndaki ilgili simgelere tıklayarak Hızlı Ayarlar ve Bildirim Merkezi’ni kapatırkenki animasyonda göze çarpan bir takılma düzeltildi.

Hızlı Ayarlar ve Bildirim Merkezi pencelerinde gölgelerin olmaması sorunu giderildi.

Görev Çubuğu’nda klavye odağını ayarlayarak ve Enter tuşuna basarak Hızlı Ayarlar’ı başlatmanın mümkün olmadığı bir sorun düzeltildi.

Ses seviyesi dışındaki tüm ayarlar kaldırıldığında, Hızlı Ayarlar’ın doğru şekilde oluşturulmaması sorunu düzeltildi.

Focus Assist’in beklenmedik şekilde etkinleştirilmesini azaltan bir sorun giderildi.

Ayarlar’da yeniden boyutlandırırken dokunmatik klavyedeki animasyonla ilgili bir sorun düzeltildi.

Ayarlar’daki Oturum Açma Seçenekleri’nde Yüz Tanıma altında metin olmadan beklenmeyen bir onay kutusu oluşmasına neden olan sorun düzeltildi.

Hesap Ayarları’ndaki bir iş veya okul hesabının bağlantısını kesme düğmesinin çalışmaması sorunu düzeltildi.

Kilit Ekranı Ayarları’nın metin içermeyen bir geçiş yapmasına neden olan sorun düzeltildi.

Ayarlar’da Windows Update altındaki Gelişmiş Seçenekler sayfasının başlığının eksik kaldığı bir sorun düzeltildi

Ayarlar’da Gizlilik ve Güvenlik > Arama İzinleri’nin altındaki “Windows Gizlilik Seçenekleri”nin çalışmamasına neden olan sorun giderildi.

Gezinmeyi Aç düğmesinin diğer metinlerle çakışmasına neden olan sorun düzeltildi.

Kontrastlar altında bir tema uygularken Ayarlar’ın çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.

İngilizce olmayan bazı diller için Ayarlar’ın bazı bölümlerinin beklenmedik bir şekilde İngilizce olmasına neden olan sorun giderildi.

Dosya Gezgini:

 

Başlat’tan uygulamaların sabitlenmesine ve sabitlenmenin kaldırılmasına, Dosya Gezgini’ndeki komut çubuğunun kaybolmasına ve bilgisayar yeniden başlatılıncaya kadar beklenmedik bir şekilde ek düzenlerin görünmesine neden olan sorun düzeltildi.

Düşük kontrast nedeniyle Dosya Gezgini’nin başlık çubuğunun ögelerinin okunamamasına neden olabileceği bir sorun düzeltildi.

Dosya Gezgini’nin bağlam menüsündeki bazı simgelerin bulanık olabileceği bir sorun giderildi.

Seçenekler’e tıklandığında Dosya Gezgini’nin komut çubuğundaki “daha fazlasını gör” menüsünün kapanmaması sorunu düzeltildi.

Masaüstünde yeni bir klasör oluşturamamayla sonuçlanabilecek bir sorun giderildi.

Arama:

 

Arama’nın bazen uygulama simgeleri yerine gri kutulara sahip olmasına neden olan sorun düzeltildi.

Windows tuşuna basarken ve yazmaya başlarken Arama’nın ilk tuş vuruşunu bırakmasına neden olan sorun giderildi.

Farenin görev çubuğundaki Arama simgesinin üzerine getirilmesi durumunda son arananlar listesinde üçüncü öğenin yüklenmemesi ve boş kalması sorunu düzeltildi.

Windows Update’in aranması durumunda Ayarlar’ın açılmasına ancak Windows Update ayarları sayfasına gitmemesine neden olan sorun giderildi.

Widget’lar:

 

Sistem metni ölçeklendirmesinin tüm pencere öğelerini orantılı olarak ölçeklemesi ve pencere öğelerinin kırpılmasına neden olması sorunu düzeltildi.

Widget’larda ekran okuyucu/anlatıcı kullanılırken içeriğin bazen doğru şekilde duyurulmaması sorunu düzeltildi.

Money Widget’ının yeniden boyutlandırılması durumunda alt bölümde hiçbir şey görünmeme sorunu düzeltildi.

Diğer:

 

C# yazdırma örneklerinden biri kullanılırken fark edilen bir bellek sızıntısı düzeltildi.

0xc0000005 – Beklenmeyen parametreler diyerek güvenli modda hataya neden olan sorun düzeltildi.

Görüntüleme dili Rusça olarak ayarlandığında veya birden çok giriş yöntemi etkinleştirildiğinde explorer.exe’nin bir döngüde kilitlenmeye başlanmasına neden olan iki sorun giderildi.

Tam ekran penceresini simge durumuna küçültüp daha sonra geri alma durumunda, win32kfull ile bir hata denetimine neden olma ihtimali bulunan sorun giderildi.

Bazı WSL kullanıcılarının Windows Terminal’i açarken “Parametre yanlış” hatasını almasına neden olan sorun düzeltildi.

ALT + TAB kombinasyonu kullanıldığında pencerelerin bulanık olmasına neden olan sorun düzeltildi.

Koreli IME kullanıcılarının ALT + TAB kombinasyonunu kullandığında görev çubuğunda titremeye neden olan sorun giderildi.

Giriş yöntemlerini değiştirmek için WIN + Space kullanılırken, kullanıcı arayüzünün görüntelenmesinin güvenilirliğini etkileyen sorun düzeltildi.

Sesle yazma güvenilirliğini etkileyen bir sorun giderildi.

Snip & Sketch uygulamasında “X saniye sonra yeniden kırp” seçeneklerinin çalışmamasına neden olan sorun düzeltildi.

Microsoft, düzeltmelerin ve iyileştirmelerin yanı sıra bilinen bazı sorunları da blog yazısında listelemiş. Bu sorunları da öğrenmek için blog yazısını buradan okuyabilirsiniz. Şirket ayrıca, 7 Temmuz ile 14 Temmuz arasında Bug Bash’in çalışacağını belirtiyor. Bug Bash dönemi boyunca şirket, Windows 11’in farklı alanlarını kapsayan görevleri Geri Bildirim Merkezi’nde yayınlayacak. Kullanıcılar, bu görevleri deneyerek ve geri bildirim göndererek Windows’un daha iyi hale gelebilmesi için yardımcı olabilecekler. 

 

Kaynak: Teknopat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

köylü, 52 dakika önce yazdı:

Yeni güncellemeyi yükleyen varmı pek bir değişiklik göremedim ben bazı laptoplardaki pil sorunu hala devam ediyor pili devredışı bırakmadan çalışmadı yine bende

Akşam yükledim. Bir çok iyileştirme ve yenilik var. Anakartım Windows 11 uyum listesinde de olduğundan gerek pek bir sorun yaşamadım.

Link to comment
Share on other sites

deli_petro06, 25 dakika önce yazdı:

Yeni gelen 22000.65 sürümünde çok fazla sağ tık sorunu yaşayan varmış. Bilgilendirme olarak ekleyeyim. Windows10' da da bir çok sürüm de bu tip saçmalıklar vardı. 

Please register to see this content.

 

22000.51  Sürümdede vardı zaten,düzeltme yapacaklarına dahada çoğaldı demekki.

Bilgi için teşekkürler.

Link to comment
Share on other sites

1631091657_2021-7-919-56-2.png.00bb406cebe76e2f1103668cfb46667a.png

Bu önceki sürüme göre daha stabil, sağtık fena olmamış hiç sorun yaşamadım.

İkinci sistem olarak w10 yanına kurdum, işletim sistemi seçme ekranında hala w10 olarak geçiyor. İki tane w10 la karşılaştım.

Please register to see this content.

2075535860_2021-7-920-10-11.png.e5e1fffcaf65d10d23184709efd0b3dc.png

Edited by kadetti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sanane1438, 31 dakika önce yazdı:

arkadaşlar oyunlarda geç açılma sıkıntısı var sizdede öylemi windows 10 da bastığın an anında açılıyor steam ama 11 de  bekle bekel 1 dk sonra açılıyor 

Bu bölüm soru sorma bölümü değil arkadaşlar,güncellemeler çıktıkça yazılacak bölüm.O yüzden soruları windows 11 bölümüne yazın teşekkürler,

Link to comment
Share on other sites

Edisyon    Windows 11 Pro
Güncelleştir    21H2
Yüklenme tarihi    ‎5.‎07.‎2021
İS derlemesi    22000.65
Deneyim    Windows Feature Experience Pack 421.17400.45.3

 Şu saat itibariyle güncellenmiştir. 22:40 09.07.2021/istanbul 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...