Jump to content

Son Windows 11 Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Windows 11 Derleme 10.0.22000.65 Değişiklik Günlüğü:

Build 22000.65, Windows 11'in "Dev channel" için yayınlanan 2. Insider Preview yapısıydı. 08 Temmuz 2021'de piyasaya sürüldü . Bu yeni yapı, “ CO_RELEASE ” geliştirme şubesi aracılığıyla geldi . Aşağıdaki özellikler ve düzeltmelerle geldi:

Başlat Menüsünde artık bir arama kutusu var

Görev çubuğu artık Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu aracılığıyla etkinleştirilebilen birden çok monitörde gösterilecek.

Dizüstü bilgisayarınızda pil azaldığında veya yeni Windows 11 görsel tasarımıyla ekran ayarlarınızı değiştirdiğinizde uyarı gibi birkaç sistem uyarısı iletişim kutusu güncellendi.

'Güç modu' ayarları artık Ayarlar'daki Güç ve pil sayfasında mevcuttur.

Artık masaüstüne sağ tıklamak, "Daha fazla seçenek göster"e tıklamanıza gerek kalmadan doğrudan Yenile seçeneğine sahiptir.

Dosya Gezgini'nde bir .ps1 dosyasına sağ tıklamak artık "Daha fazla seçenek göster"e tıklamanıza gerek kalmadan doğrudan PowerShell ile Çalıştır seçeneklerine sahiptir.

Dikey yönde daha küçük PC'leri kullanırken mevcut ek yerleşim düzenleri bu duruş için optimize edilmiştir. Artık dört kadran yerine üç uygulamayı üst üste yerleştirmeyi seçebilirsiniz.

GIF seçimleri artık Çin'deki Windows Insider kullanıcıları için emoji paneli (WIN + .) aracılığıyla kullanılabilir.

Görev çubuğundaki ses simgesine sağ tıklamak, artık ses sorunlarını giderme seçeneği içeriyor.

Windows Yazdırma Biriktiricisi hizmetinde “PrintNightmare” olarak bilinen bir uzaktan kod yürütme açığı düzeltildi.

Hata düzeltmeleri ve genel iyileştirmeler yapıldı.

BİLİNEN SORUNLAR:

Windows 10'dan Windows 11'e yükseltme yaparken veya Windows 11'e bir güncelleme yüklerken bazı özellikler kullanımdan kaldırılabilir veya kaldırılabilir.

Bazı durumlarda, Başlattan Ara veya Görev Çubuğu'nu kullanırken metin giremeyebilirsiniz. Sorunla karşılaşırsanız, Çalıştır iletişim kutusunu başlatmak için klavyede WIN + R tuşlarına basın ve ardından kapatın.

Giriş yöntemleri değiştirilirken Görev Çubuğu bazen titreyecektir.

Bir uygulama simgesini Görev Çubuğunda yeniden düzenlemek için sürüklemek, uygulamanın başlatılmasına veya simge durumuna küçültülmesine neden olur.

Ayarlar uygulamasını başlatırken kısa bir yeşil flaş görünebilir.

Erişilebilirlik ayarlarını değiştirmek için Hızlı Ayarlar'ı kullanırken, ayarlar kullanıcı arayüzü seçilen durumu kaydetmeyebilir.

Dosya Gezgini Seçenekleri > Görünüm altında "Klasörleri ayrı bir işlemde aç" etkinleştirildiğinde yeni komut çubuğu görünmeyebilir.

Explorer.exe, pil şarjı %100 olduğunda Türkçe görüntüleme dilini kullanan Insider'lar için bir döngüde çöküyor.

Masaüstüne veya Dosya Gezgini'ne sağ tıklandığında, ortaya çıkan içerik menüsü ve alt menüler kısmen ekranın dışında görünebilir.

Görev Çubuğundaki Ara simgesine tıkladıktan sonra Arama paneli açılmayabilir. Bu olursa, “Windows Gezgini” işlemini yeniden başlatın ve arama panelini yeniden açın.

Farenizi Görev Çubuğundaki Arama simgesinin üzerine getirdiğinizde, son aramalar görüntülenmeyebilir. Sorunu çözmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Arama paneli siyah görünebilir ve arama kutusunun altında herhangi bir içerik göstermeyebilir.

Widget'lar panosu boş görünebilir. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için oturumu kapatıp tekrar oturum açabilirsiniz.

Widget panosundan bağlantılar başlatmak, uygulamaları ön plana çıkarmayabilir.

Outlook istemcisini bir Microsoft hesabıyla kullanırken, Takvim ve Yapılacaklar değişiklikleri, widget'larla gerçek zamanlı olarak eşitlenmeyebilir.

Widget'lar harici monitörlerde yanlış boyutta görüntülenebilir. Bununla karşılaşırsanız, widget'ları önce gerçek PC ekranınızda dokunmatik veya WIN + W kısayolu ile başlatabilir ve ardından ikincil monitörlerinizde başlatabilirsiniz.

Widget ayarlarından birden çok widget'ı hızlı bir şekilde ekledikten sonra, bazı widget'lar tahtada görünmeyebilir.

Yükleme düğmesi, bazı sınırlı senaryolarda henüz işlevsel olmayabilir.

Derecelendirme ve incelemeler bazı uygulamalar için mevcut değildir.

Cihaz Güvenliği, desteklenen donanıma sahip Insider'lar için beklenmedik bir şekilde "Standart donanım güvenliği desteklenmiyor" diyor.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda “Otomatik numune gönderimi” beklenmedik bir şekilde kapanıyor.

Edited by kadetti

kadetti, 2 saat önce yazdı:

Windows 11 Derleme 10.0.22000.65 Değişiklik Günlüğü:

Build 22000.65, Windows 11'in "Dev channel" için yayınlanan 2. Insider Preview yapısıydı. 08 Temmuz 2021'de piyasaya sürüldü . Bu yeni yapı, “ CO_RELEASE ” geliştirme şubesi aracılığıyla geldi . Aşağıdaki özellikler ve düzeltmelerle geldi:

Başlat Menüsünde artık bir arama kutusu var

Görev çubuğu artık Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu aracılığıyla etkinleştirilebilen birden çok monitörde gösterilecek.

Dizüstü bilgisayarınızda pil azaldığında veya yeni Windows 11 görsel tasarımıyla ekran ayarlarınızı değiştirdiğinizde uyarı gibi birkaç sistem uyarısı iletişim kutusu güncellendi.

'Güç modu' ayarları artık Ayarlar'daki Güç ve pil sayfasında mevcuttur.

Artık masaüstüne sağ tıklamak, "Daha fazla seçenek göster"e tıklamanıza gerek kalmadan doğrudan Yenile seçeneğine sahiptir.

Dosya Gezgini'nde bir .ps1 dosyasına sağ tıklamak artık "Daha fazla seçenek göster"e tıklamanıza gerek kalmadan doğrudan PowerShell ile Çalıştır seçeneklerine sahiptir.

Dikey yönde daha küçük PC'leri kullanırken mevcut ek yerleşim düzenleri bu duruş için optimize edilmiştir. Artık dört kadran yerine üç uygulamayı üst üste yerleştirmeyi seçebilirsiniz.

GIF seçimleri artık Çin'deki Windows Insider kullanıcıları için emoji paneli (WIN + .) aracılığıyla kullanılabilir.

Görev çubuğundaki ses simgesine sağ tıklamak, artık ses sorunlarını giderme seçeneği içeriyor.

Windows Yazdırma Biriktiricisi hizmetinde “PrintNightmare” olarak bilinen bir uzaktan kod yürütme açığı düzeltildi.

Hata düzeltmeleri ve genel iyileştirmeler yapıldı.

BİLİNEN SORUNLAR:

Windows 10'dan Windows 11'e yükseltme yaparken veya Windows 11'e bir güncelleme yüklerken bazı özellikler kullanımdan kaldırılabilir veya kaldırılabilir.

Bazı durumlarda, Başlattan Ara veya Görev Çubuğu'nu kullanırken metin giremeyebilirsiniz. Sorunla karşılaşırsanız, Çalıştır iletişim kutusunu başlatmak için klavyede WIN + R tuşlarına basın ve ardından kapatın.

Giriş yöntemleri değiştirilirken Görev Çubuğu bazen titreyecektir.

Bir uygulama simgesini Görev Çubuğunda yeniden düzenlemek için sürüklemek, uygulamanın başlatılmasına veya simge durumuna küçültülmesine neden olur.

Ayarlar uygulamasını başlatırken kısa bir yeşil flaş görünebilir.

Erişilebilirlik ayarlarını değiştirmek için Hızlı Ayarlar'ı kullanırken, ayarlar kullanıcı arayüzü seçilen durumu kaydetmeyebilir.

Dosya Gezgini Seçenekleri > Görünüm altında "Klasörleri ayrı bir işlemde aç" etkinleştirildiğinde yeni komut çubuğu görünmeyebilir.

Explorer.exe, pil şarjı %100 olduğunda Türkçe görüntüleme dilini kullanan Insider'lar için bir döngüde çöküyor.

Masaüstüne veya Dosya Gezgini'ne sağ tıklandığında, ortaya çıkan içerik menüsü ve alt menüler kısmen ekranın dışında görünebilir.

Görev Çubuğundaki Ara simgesine tıkladıktan sonra Arama paneli açılmayabilir. Bu olursa, “Windows Gezgini” işlemini yeniden başlatın ve arama panelini yeniden açın.

Farenizi Görev Çubuğundaki Arama simgesinin üzerine getirdiğinizde, son aramalar görüntülenmeyebilir. Sorunu çözmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Arama paneli siyah görünebilir ve arama kutusunun altında herhangi bir içerik göstermeyebilir.

Widget'lar panosu boş görünebilir. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için oturumu kapatıp tekrar oturum açabilirsiniz.

Widget panosundan bağlantılar başlatmak, uygulamaları ön plana çıkarmayabilir.

Outlook istemcisini bir Microsoft hesabıyla kullanırken, Takvim ve Yapılacaklar değişiklikleri, widget'larla gerçek zamanlı olarak eşitlenmeyebilir.

Widget'lar harici monitörlerde yanlış boyutta görüntülenebilir. Bununla karşılaşırsanız, widget'ları önce gerçek PC ekranınızda dokunmatik veya WIN + W kısayolu ile başlatabilir ve ardından ikincil monitörlerinizde başlatabilirsiniz.

Widget ayarlarından birden çok widget'ı hızlı bir şekilde ekledikten sonra, bazı widget'lar tahtada görünmeyebilir.

Yükleme düğmesi, bazı sınırlı senaryolarda henüz işlevsel olmayabilir.

Derecelendirme ve incelemeler bazı uygulamalar için mevcut değildir.

Cihaz Güvenliği, desteklenen donanıma sahip Insider'lar için beklenmedik bir şekilde "Standart donanım güvenliği desteklenmiyor" diyor.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda “Otomatik numune gönderimi” beklenmedik bir şekilde kapanıyor.

Bende kurup denedim ekran yanıp sönmeye başladı bir müddet sonra düzeldi tekrar kapatıp açınca yine ekran yanıp sönmeye başladı bende kurulumu kaldırmak zorunda kaldım ama değişiklikler muhteşem

pixokid, 1 saat önce yazdı:

Bende kurup denedim ekran yanıp sönmeye başladı bir müddet sonra düzeldi tekrar kapatıp açınca yine ekran yanıp sönmeye başladı bende kurulumu kaldırmak zorunda kaldım ama değişiklikler muhteşem

kocamanadam, Şimdi yazdı:

Yeni sürüm çıkmasına rağmen pil sorununu düzeltemediler.Eğer yükleme sırasında pil yüzdesi 99,98,97,ya da 96 ise bir sorun yok.Ama pil şarj olunca yani %100 olunca kendi kendine kapanıp açılmalar oluyor maalesef.Saygılar,

pixokid, 2 saat önce yazdı:

aynı sorun bende de vardı dell power manager uygulamasından pili max %99'a kadar doldurma ayarı yatım. Tam dolmadığı için git gel de olmuyor.

• Like 1

Windows 11 Derleme 10.0.22000.65 Yukledim ancak bazı sorunlar halen devam ediyor. Pil sorununu çözmemişler. Buda sıkıntı yaratıyor. Ben yine Win10 'a devam edeyim 2022'yi bekleyeceğim. :))

aygıt yöneticisi-piller-Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

kısmını devre dışı bırakın kullanmaya devam edin windows 11 

billy amca ya söyledim,ilgilecekmiş öle söyledi..

• Like 3

italyano43, 11 dakika önce yazdı:

Çok yaşayasın,şimdi ben söyleyecektim.Söylediğin gibi yapılınca pil çıkmış gibi oluyor,sorunda ortadan kalkıyor.Saygılar,

• Thanks 1

italyano43, 20 saat önce yazdı:

çok sağolun kurabildim sonunda.

ben kurudum ne yaptıysam kullanıcı pin girme ekranını geçemedim orda kalıyor. ctrl + alt + del yapınca orayı atlıyor ama ekran gidip gidip geliyor devamlı. Güvenli modda sorunsuz açılıyor. Normal kullanıcı modun da açamadım. :(

iceduman, 16 dakika önce yazdı:

ben kurudum ne yaptıysam kullanıcı pin girme ekranını geçemedim orda kalıyor. ctrl + alt + del yapınca orayı atlıyor ama ekran gidip gidip geliyor devamlı. Güvenli modda sorunsuz açılıyor. Normal kullanıcı modun da açamadım. :(

ben şahsen daha kurmadım, başka yerde aynı soruna böyle bir cevap var Eğer laptop kullanıyorsanız şarj aletini cıkarın %100 şarj olunca oluyor bu hata.

abdyasar, 10.07.2021 - 13:35 yazdı:

aynı sorun bende de vardı dell power manager uygulamasından pili max %99'a kadar doldurma ayarı yatım. Tam dolmadığı için git gel de olmuyor.

forjestin verdiği sürümü kur. yukarıda arkadaşların söylediği yöntemle pil ayarını yap.

>> Sağ tıklama sorunu yaşayan varsa tekrar sıfırdan kurulum yapsın. 3 kurulumda 1 kere böyle bir sorun oldu.

>> Asus bilgisayar kullanıyorum. Bazı windows 10'larda arama kısmında veya wifi şifre yazma alanına yazı yazamıyordum garip bir şekilde. Windows 11 de de aynı sorun oluştu. Ekran klavyesini açıp kapatınca düzeldi.  

• Like 1

windows 11 inseder sürümünü (Asus 513IH Notebook'a) WİN10 PRO nun üzerine kurdum. Sorunsuz çalıştı. yaklaşık birkaç gün denedikden sonra öncekigün yüklü bir güncelleme geldi ve kontrol ettiğimde bilgisayarımdaki sürümün inseder 20000.65 sürümünü yükseldiğini gördüm. 2-3 gün kullandıktan sonra tam sürüm çıkmasını beklemeye karar verip windows 10'a geri döndüm. Ben şahsen windows 11 'i begendim. Umarım her geçen gün daha iyi hale gelir.

Edited by mkoyuncu

Windows 11 Build 22000.71 neler getiriyor ;

Windows 11 KB5004252, işletim sisteminin widget paneline "Eğlence" adlı yeni bir özellik ekler. Muhtemelen bildiğiniz gibi, yeni widget deneyimi elden geçirilmiş bir haber ve ilgi alanı akışından daha fazlasıdır ve Hava Durumu, Yapılacak İş, Takvim ve daha fazlası gibi widget'lar için destekle birlikte gelir.

Spoiler

Windows-widget-entertainment-696x710.jpg.1dd0a7a62045052b338ec57f6986bca6.jpg

Yapı 22000.71, akrilik (bulanıklaştırma) efektini birçok varsayılan menüye ekliyor ve gölgeler de artık görülebiliyor. Yeni bağlam menüsünü denemek istiyorsanız, masaüstünde veya Dosya Gezgini'nde herhangi bir yeri sağ tıklatın ve bulanıklaştırma veya saydamlık efekti, modern görev çubuğunun atlama listesine benzer şekilde görünür olur.

Spoiler

KB5004252-context-menu.jpg.58f0f42276dbb35ddfb6e2653c6cae31.jpg

Microsoft ayrıca Görev Çubuğu önizlemelerini (görev çubuğundaki açık uygulamaların üzerine geldiğinizde görünür) Akıcı Tasarım'ın döngüsel etkisiyle güncelleştirmektedir. Bu değişiklikler, Microsoft'a göre Windows 11'in yeni görsel tasarımının bir parçasıdır.

Spoiler

Windows-11-Build-22000.71-taskbar.jpg.bbb11299117c8c932afb88cc63edcd47.jpg

Yapı 22000.71'deki (KB5004252) diğer geliştirmelerin listesi aşağıdadır:

Microsoft, Dosya Gezgini için yeni bir SplitButton üzerinde çalışıyor. Bu, şerit menüsünün yerini alan yeni komut çubuğundan doğrudan yeni klasörler ve dosyalar yapmak için kullanılacaktır.

Microsoft, Görev Çubuğu'ndaki Görev Görünümü simgesinin üzerine geldiğinizde Explorer.exe çökmesine neden olan bir sorunu giderdi.

Ayarlar uygulamasındaki ses mikserleri artık daha duyarlı.

Artık açık açılır menüleri kapatmak için komut çubuğu düğmesine iki kez tıklayabilirsiniz.

• Like 2
  • Thanks 1

• Editör

v1.27

SpencerInstallSmall.jpg

Spencer.png

Windows 11 ve 10 için Windows XP Başlat Menüsü

Klasik Windows XP Başlat Menüsünü Windows 10 ve Windows 11'e geri getirin.

Windows 11/10 Başlat Düğmesine müdahale etmez.

Sadece Görev Çubuğuna bir yere sabitleyin.

Tek bir tıklamayla tüm Başlat Menüsü girişlerinize erişebilirsiniz.

Ayrıca Denetim Masası, Yönetici komut satırı ve Çalıştır iletişim kutusuna doğrudan erişim.

Supported Languages:

Arabic Arabic
English English
French French
German German
Greek Greek
Italian Italian
Portuguese Portuguese
Russian Russian
Spanish Spanish
Swedish Swedish
Turkish Turkish