Jump to content

Son Windows 11 Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

kocamanadam, 14 dakika önce yazdı:

Update yoluyla mı yüklediniz yoksa temiz kurulum mu yaptınız?

update yaptım şu an pil tam dolu, sorun çözülmüş. yeniden başlatayım tekrar kontrol edeyim.

yeniden başlattım normal çalışıyor. pil ssorunu halledilmiş.

Edited by nadir3391
  • Like 2

nadir3391, 21 dakika önce yazdı:

update yaptım şu an pil tam dolu, sorun çözülmüş. yeniden başlatayım tekrar kontrol edeyim.

yeniden başlattım normal çalışıyor. pil ssorunu halledilmiş.

Lite sürümden mi yoksa tam sürümden mi güncelleme yaptınız?

nadir3391, 44 dakika önce yazdı:

ben de pil sorunu gitti.

enteresan. update blogta şöyle yazıyor bilinen sorunlar arasında

File Explorer:

• Explorer.exe crashes in a loop for Insiders using the Turkish display language when battery charge is at 100%.

KHEDIRA, 2 saat önce yazdı:

enteresan. update blogta şöyle yazıyor bilinen sorunlar arasında

File Explorer:

• Explorer.exe crashes in a loop for Insiders using the Turkish display language when battery charge is at 100%.

Please register to see this content.

pilim tam dolu ve alt sağda da pil işareti var. normal bir şekilde kullanıyorum. o site kurup kullanmamış heralde.

Windows 11 Build 22000.100'deki yeni özellikler (KB5004300)

1- Build 22000.100, Windows 11 görev çubuğu simgelerinin uyarı modelini geliştiriyor. 
Microsoft uygulama uyarıları için yeni bir tasarım araştırıyor. Bu yeni tasarım, uygulamalar kullanıcının dikkatini gerektirdiğinde görülebilir. Örneğin, bir dosya aktarımı eyleminizi gerektiriyorsa, Exxlporer görev çubuğunda otomatik olarak yanıp sönmeye başlar.

2- Microsoft Store ayrıca kalite iyileştirmeleri ile yeni bir güncelleme alıyor. Örneğin, Microsoft Windows 11'de yeni Mağaza uygulamasının gezintisini geliştirdi. Sonuç olarak, kaydırma daha hızlı hissettirir ve bir uygulama veya film listesi açtığınızda yeni animasyonlar görünecektir.

3- Daha önce İşlem Merkezi olarak bilinen bildirim merkezi, Odak yardımı ayarlarına hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayacak yeni bir özellik alıyor. Şu anda, Odak Yardımı'nı yapılandırmak istiyorsanız, Hızlı Ayarlar'ı veya ana ayarlar uygulamasını açmanız gerekir.

Yapı 22000.100'deki (KB5004300) diğer geliştirmelerin listesi aşağıdadır:

Microsoft.exe görev çubuğundaki tarih ve saat düğmesini tıklattığınızda Explorer'ı çökerten bir sorunu giderdi. Bu sorun, Odak Yardımı özelliğinin kapalı olduğu cihazlarda yaşanmıştı.

Microsoft, bazı bağlam menüsü girdileri için simgeleri geri getiriyor.

Görev çubuğu saatinin Windows eşitleme desteğini kaybettiği ve sıkıştığı bir hata düzeltildi.

Explorer.exe aygıtı bekleme alanından devam ettirebileceği bir hata düzeltildi

Artık Başlat veya Ara'yı kapatmak için Görev Çubuğu'nu tıklatabilirsiniz. Bu özellik özgün yapılarda eksikti.

• Like 2

Daha önceki sürümlerde Takskbar'ın simge büyüklüğünü küçük olarak ayarlamıştım ama gözüme çok küçük görünmüştü. Normal zaten biraz büyük görünüyor. 22000.100 güncellemesinde bir kez daha Küçük olarak ayarlayıp alışmaya çalışayım dedim ama simgeler karıştı, yazılar taştı, taskbar'daki program simgelerinin araları açıldı.. Bill amca ki günahım kadar sevmiyorum bir süredir, her seferinde registry kayıtlarını geçersiz kılacak icraatlar yapıp kullanıcıları üzüyor. Taskbar'a sürükle bırak yapamıyor olmam bile alışkanlıklarımı zorluyor.. 

• Like 2

Beta sürüm tarihi var mı?

Geliştirici sürüm beni çok yoruyor. 

Tek bilgisayarım var. Hem iş için kullanıyorum hem de yenilikleri ilk deneyimlemek istiyorum. Geliştirici sürüm sıkıntı benim için.

Beta sürüm nerdesin.

iceduman, 3 saat önce yazdı:

Beta sürüm tarihi var mı?

Geliştirici sürüm beni çok yoruyor. 

Tek bilgisayarım var. Hem iş için kullanıyorum hem de yenilikleri ilk deneyimlemek istiyorum. Geliştirici sürüm sıkıntı benim için.

Beta sürüm nerdesin.

Intel Windows 11'in çıkacağı tarihi dolaylı olarak açıklamış oldu diye haber var. Gününü bilmesek te Ekim 2021'de sunulacak gibi duruyor.

• Like 1

kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

Bağlantı adresini verebilir misin üstad?Saygılar,

Güncellemelere buradaki bağlantıdan ulaşabilirsin. Kurulum anlatımı da mevcut. Translate ile çeviri yaparak durumu anlayabilirsiniz.

İso oluşturmak için bu bağlantı kullanılabilir.

Edited by MrRush
  • Like 2