Jump to content

Covid-19 Antikor Oluşumu Hakkında

helehoyni
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Çağımızın derdi Covid-19 virüsünden elimden geldiğince korunmaya çalışıyorum tanıştığımız günden beri. Kendim kapsam umrumda değil; fakat bir şekilde çevreye bulaşıyor bu meret, önce ailem ve arkadaşlarım, daha sonra da diğer masum insanlara taşıyıp da vebal almamak için maksimum özen ve dikkati gösterdim, şükür bu güne kadar başarılı da oldum.

Başından belirteyim, aşı yaptırana da yaptırmayana da saygım var; sadece ikna ve telkin etmeye çalışırım aşı olması konusunda. Lütfen cevap verecek arkadaşlar varsa onlar da birbirini kırmadan, gönül incitmeden, aşı olan olmayanı, olmayan olanı incitmeden yapsın yorumlarını.

Konuya geleyim sizleri daha fazla sıkmadan. Pfizer-Biontech'in ilk dozunu yaptıralı 16 gün oldu. Aynı aşı babamda ve çevremdeki kişilerde farklı tepkiler verdi. Babam ateşlendi, kardeşim koluna beyzbol sopasıyla vurulmuş gibi ağrıdığını söyledi, komşumuz tüm eklemlerinin ağrıdığını, ağrıdan duramadığını belirtti. Bende ise hiç bir tepki olmadı, kolda en ufak bir sızlama dahi olmadı. Özellikle kolumu sıktım, üzerine vurdum ağrı var mı diye, yoktu.

Neyse efendim ilk dozdan sonra dahi antikor oluştuğu söylemlerini duydum. Dedim ki dün bir antikor testi yaptırayım. Gelen sonuç beni şoke etti. 150-200 arası değerden geçtim; direkt olarak 0 (Negatif) yazıyor antikor değerinin karşısında. Aha da inanmazsanız raporu aşağıya bırakıyorum. 

WhatsApp Image.jpg

Şimdi bilen veya araştıran arkadaşlara sormak istiyorum; sizce mantıklı mı bu iş? Acaba yapmış oldukları aşı uygun koşullarda saklanmayıp bozulmuş olabilir mi ya da kolumu dahi ağrıtmadığına göre su veya serum fizyolojik tipi bir şey mi bastılar acaba? Yoksa ben mi çok paranoyağım? Normal bir durum değil çünkü bu bildiğim kadarı ile. Bir faydası yoksa bu aşının ikinci doz randevusunu iptal edeceğim, boşu boşuna kimyasal almayalım bünyeye koruma sağlamayacaksa.

Edited by helehoyni
  • Like 2

İkinci dozu aldınız mı? Ki bu aşı için firması ilk anda 3 dozdan bahsediyordu ilk günlerde. Ağrı sızı olmaması yada olması normal tepkiler, bünyeye göre. Antikor testine takılmayın, biraz yaş bünye ve vücudunda başka arıza olması ile ilgili, vücudun verdiği tepki.

• Thanks 1

Bildiğim kadarıyla Pfizer/Biontech 3-4 içinde antikor oluşturması gerekiyor. Hocam bende ilk iki gün akşamları hafif böyle sanki ateşlenmiş te kırgınlık yaşıyormuşum gibi tepki oldu. Demek ki vücut gelen DNA materyaline tepki verdi. Bence takılmayın hocam teste falan çünkü, aşı zaten aceleye getirildi. Üstelik yapılan test ne kadar doğru? Neye göre yaptılar? Test koşulları nasıldı?

Bozuk aşı vursalar sonuçları neler olurdu tahmin etmek istemiyorum.

• Like 1

kadetti, 9 dakika önce yazdı:

İkinci dozu aldınız mı? Ki bu aşı için firması ilk anda 3 dozdan bahsediyordu ilk günlerde. Ağrı sızı olmaması yada olması normal tepkiler, bünyeye göre. Antikor testine takılmayın, biraz yaş bünye ve vücudunda başka arıza olması ile ilgili, vücudun verdiği tepki.

İkinci dozu henüz olmadım ama ilk dozdan sonra tam anlamıyla olmasa da bir miktar antikor oluşması gerektiğini duymuştum. Direkt olarak negatif yazması farklı düşüncelere sevk etti beni; ikinci doz randevusunu iptal ettirsem mi diye düşünüyorum.

Çok ilginç.. Şaşırdım açıkçası.

Hem de 16 gün geçmiş.

Şöyle bir durum var, şanssız %4 lük kesim var. Onlar kendilerini iyi korumalı. Vücutları gerekli antikoru üretmiyor. Aşı olsa da üretmeyecek. İnşallah o gruptan değilsinizdir.

Diğer durum ise, neden hiç antikor oluşturmadı sorgulanmalı..

Hatta bu testi yaptıranlar varsa konu altında sonuçlarını paylaşssınlar.

• Like 1

Alman aşısında diri kovid hücreleri olduğu için her kesim de mutlaka çoğunluk yan etki eder bu yüzden bağışiklik sistemini yorar. Şahsen bende Çin aşısı oldum 3 gun önce onda da ölü kovid hücresi olduğu için yan etki etmesi çok az.. 

Bazı araştırmalarima göre bu ikiside kan da pıhtılaşma yapıp kalp krizine neden oluyor.. Artık kalan sağlar bizimdir diyelim.. Teorik olarak da yaşlı kesim yok edip ve genç nesli azaltıp kısmı da bir 10 veya 20 yıl sonra farklı hastalıklar çıkarmak olacaktır. 

Not, virusu çıkaranda aşısısini çıkaran da aynı üst akıldir 

Edited by bozart
  • Like 1

Bu hastalık var ve gerçek.. Bizzat mağduru bir kişi olarak, sizi öldürmeye programlandığını söyleyebilirim..

45 yaşında sağlıklı bir arkadaşım bu hastalıktan gitti.. Dağ gibi adamdı derler ya..

İşin komplo teorisi kısmı benim işim değil. Şu çıkarmış virüsü, şu tedavisini bulmuş çok umurumda değil..

Bende hafif geçmesine rağmen akciğerde iki parça hasar bırakmış.. Birini vücut silmiş, biri zamanla geçer dediler.

İkinci bir risk alamıyorum.. Aşı olmayana da saygım var..

Biontech in nasıl çalıştığını ve olası durumları merak edenler okusun...

Please register to see this content.

• Like 1
  • Thanks 1

amd_turkey, Bir saat önce yazdı:

Diğer durum ise, neden hiç antikor oluşturmadı sorgulanmalı..

Hocam işte beni de düşündüren konu bu. 150-200 arası değil de 3-5 bir şeyler olmuş olsaydı diyecektim ki aşı işe yarıyor fakat benim vücudumda yeterli antikor oluşmuyor. Direkt negatif yazması, sıfır olması aklıma mantığıma sığmıyor.

Başladık yine. Hocam rica ettim özellikle. Aşı gerekli mi, gereksiz mi tartışması değil konu. Bir soru sordum antikor oluşması hakkında; bir şey biliyorsanız ya da fikriniz varsa cevap verin. Yoksa alakasız şey yazmayın rica ediyorum. Dediğim gibi aşı olana da olmayana da saygım var; kime neyin nefretini kusuyorsunuz? Akrabamı, dostlarımı kaybettim ben bu virüsten; aşı çok iyi bir halt demiyorum ama kötünün iyisi; virüsü kapmaktan daha az zarar veriyor. Sorduğum şey antikorun oluşmaması normal mi değil mi; komplo teorileri değil. Virüs ahraz bırakırken, can alırken kimin ürettiğini takmıyor, zararı veriyor geçiyor. Kendimizi ve çevremizdekileri korumak için bizim yapabileceğimiz şey ise aşı olmak. 

Kahvedeki Musa Dayı bile aşının kısır yaptığını söylüyor. Kimse demiyor ki virüsü kaparsam ölecek miyim, kurtulursam ileride  akciğerimde iltihap mı yapacak, böbreklerim iflas mı edecek, beynime zarar mı gelecek. 4 tane çocuğu var adamın takmış kısır yapıyor da kısır yapıyor. 

Evet, belki yan etkileri var aşının. Ama virüsü kapıp da kefeni yırtsanız dahi ömür boyunca vücudunuzda kalacak izler aşının yan etkilerinden çok fazla olacak.

Bazı kişilere plasebo denk geliyor, bu kişilere Allah'ın bir nimetidir. Zaman içinde (aslında her ortada) gizlenmeye çalışılan tüm gerçekler ortaya çıkacaktır, isteyen istediği gibi uygulasın, başka mesaj yazmam merak etmeyin.

Birbirini Allah rızası için sevenlere, Allah’ın lanetlediklerini lanetleyenlere selam olsun.

• Like 1

awengers44, 9 dakika önce yazdı:

Bazı kişilere plasebo denk geliyor, bu kişilere Allah'ın bir nimetidir. Zaman içinde (aslında her ortada) gizlenmeye çalışılan tüm gerçekler ortaya çıkacaktır, isteyen istediği gibi uygulasın, başka mesaj yazmam merak etmeyin.

Birbirini Allah rızası için sevenlere, Allah’ın lanetlediklerini lanetleyenlere selam olsun.

Üstat amacım kalp kırmak değil; yazmayın diye bir istekte de bulunmam sizden, bulunamam. Sadece bu komplo teorilerini hepimiz biliyoruz. 12 yaşında çocukta aşı denemesi yapmak zaten başlı başına katillik. Benim sorduğum sorunun cevabı ya da konuyla alakalı bir şey değil yazdıklarınız, ricamın sebebi buydu. Kutuplaşmak için bahane arıyoruz zaten toplum olarak; birisi aşı olmayana vatan haini deme cüretini gösteriyor, diğeri aşı olana geri zekalı diyor. Yeterince kavga etti bu toplum, yeterince birbirini ezdi; şimdi aşı yüzünden gönül kırıyor. Tekrarlıyorum aşı olana da olmayana da saygım var. Düşüncelerinize de saygım var.

Ayrıca bildiğim kadarı ile plasebo sadece aşının test ve deneme aşamalarında yapılıyor; uygulanma safhasında yapılmaz plasebo. 

Edited by helehoyni

Ben aşı karşıtı değilim. Neden? Aşı dediğim ilaç türü üretilmeseydi belki de bildiğimiz hastalıkların ne boyutlarıyla uğraşacaktık. Bu kadar çalışmaya rağmen bile Covid-19 hala mutasyon geçiriyor. Çünkü insanlar bağışıksız. Her enfekte insan demek yeni bir mutasyon oluşturma ihtimali demek.

Aşıda, Bilim'de, Allah'ın nimetidir. Covid-19 virüsünün ne aklı var, ne fikri var, ne iradesi var ve bizden milyonlarca kaç küçük şey bizi mahvediyor. Gerçi dünya olarak hakettik böyle bir cezayı. İster laboratuvar üretimi olsun ister doğal ortamda mutasyona uğramış olsun, üstümüze bir gazaptır bu. Şimdi herkes birbirinden kaçıyor. Mahşer gününde de kaçacak herkes.

Aşı olmayıp hastalığa yakalananlarda, aşı olanlara göre x100 kat daha fazla vücutta pıhtı oluşturma ihtimali var. Hocam ayrıca ben de Pfizer/BionTech aşısı oldum. 2  gün üst üste akşamları hafif ateşim varmış gibi kırgınlık yaşadım ve kolumda hafif ağrı ve acı vardı. Şimdilik bir şikayetim kalmadı. Dediğim gibi eğer bu mRNA materyaline karşı vücut tepkisiz kalsaydı yan etki zaten görülmezdi. Bozuk aşı olma ihtimali yok çünkü zaten çok yeni bir aşı. Bozuk/bayat aşı olsaydı Allah korusun şu an çok büyük ihtimalle hastanedeydiniz. Kimse o riski alamaz, imza atsak bile aşı olurken.

• Like 1
  • Thanks 1

Bazı aşıların içinde plasebo yani boş aşı denk gelebiliyor sizede aynısı olmuş olma ihtimali var sonuçta bunlar lab'larda üretilselerde seri üretimde makineye teslim ediyorsun hiçbir makine kusursuz çalışamaz 1 partisi boş olabiliyor yani enjektörün içinde bir sıvı var fakat o sıvıdaki gerekli kovid'i englelemeye yönelik bileşimler eklenmesi atlanabiliyor.Bunu insanın farketmesi mümkün olamaz.Hiçbir yan etki gösterilmemesi bunu açıklıyor olabilir.Çünkü biontech gerçekten güçlü bir aşı yan etki göstermeyenlerin tekrar aşı olmalarını gerekirse 3 doz almalarını öneriyorum.Hatta bunla alakalı sağlık bakanlığına başvurudada bulundum halen geri dönüş olmadı.Elbet olacak yan etki göstermeyenlerin 3 doz olmaları gerektiğini düşünüyorum çünkü dediğim gibi boş aşı çıkma ihtimali her zaman var.Ayrıca her aşı vücuda yaklaşık olarak 45 günde tam etki gösterir 15 günde nasıl etki gösterip sonuçları etkilemesini bekliyorsunuz ki ? Sonuçta vücudunuza antikor üretmesi için sıvı veriliyor antikor bir çeşit virüs değil sonuçta hızlı yayılamaz.
Sizin durumunuzda ben olsam üstelerdim bu durumu gerekli tüm bakanlıklara mail-mesaj-dilekçe atardım.Hatta 3.doz olmak için elimden gelen herşeyi yapardım.Çünkü plasebo aşının varlığına çıkabileceğine bunuda bazı vatandaşlar'a denk geldiğini düşünüyorum muhtemelen sizde onlardan birisiniz bu durum en olası ihtimal

2. ihtimalde vücudu asla bu hastalığa karşı antikor üretmeyen %4lük kesimden biri olmanız aşıda olsa ağzıyla kuşta tutsa antikor üretmiyor buna ilaçla çözüm bulunamıyor.(amd_turkey hocam'a sevgilerimle)

Yani dediğim gibi benim aklıma bu teoriler geldi doğru yada yanlıştır.Bunlar benim düşüncelerim.

Kaldı ki yapılan testler ne kadar sağlıklı onuda bilmiyoruz.Yani 3 bilinmeyenli denklemin olduğu sağlık sektöründe hayatta kalmak zor :) Virüs-Aşı-Test 3'üde güvenilmez 1i öldürebilir 1i işe yaramayabilir 1ide yanlış çıkabilir.

Edited by SoNKraL_
  • Like 1
  • Thanks 1

Bende 25'i-26 sı gibi almıştım randevumu, iki seçenek  çıktı zaten. Birisi, biontech diğeri sinovac idi. Sinovac'ı seçtim, bu seçiş sebebim bilinçli değil yalnız onu söyleyeyim. Yani hangisi daha etkili, şu bu davalarına girmedim hiç. Aileden annem ve babam 2 doz sinovac olmuşlardı o sebeple seçim yaptım. Bugünde gittim sol koldan vuruldum aşıyı, vurulduktan sonra kolda hafif bir ağrı oluştu, nasıl diyeyim yani kolunuz sanki yere düşecek bir ağırlık kaldırıyor ama zoraki kaldırıyor gibi. Çevremde aşı olanı da var olmayanı da var, kişinin kendi tercihi onada saygı duyuyorum ancak toplumsal bir bela bu ve hepimiz elimizden geldiğince dikkat etmeli, aşımızı olmalıyız. Bu aşı olaylarını siyasete bağlayan kesimden bu dediğim kişilerde çoğu da  50-60 yaşlarında insanlar, aşırı derece de şahsen komik buluyorum. Aşı bir buluş, bilim, kızamık aşısı, verem aşısı olunca nasıl gidipte vuruldu isek buda o şekilde. Etkisi über değildir belki ama, illaki vardır sonuçta bağışıklığı azaltılmış, bayıltılmış virüsü vücut tanıyıp ona göre önlem alacaktır. Herşeyden önce bu düşüncedeki kişilere Allah akıl fikir versin diyorum, irade tabiki senin, beden de senin ama işin içine toplum giriyorsa ve sende topluma karışıyorsan, saygılı olmalısın. Geneli aşıya karşıt kişilerin maske taktığını dahi görmüyorum. Amacım tartışma durumu yaratmak değildir, olurda yorumum üzerinden yanıtlama yaparsanız da lütfen fikirlerinizi beyan ederken bunu hesaba katın. Herkese sağlıklı günler diliyorum, iyi forumlar..

• Like 1
  • Thanks 1

Belki yaptırdıgınız testin somucu yanlıştır.Bence 2. aşınızı  da olun.Ayrıca aşı karşıtlığı komplo teorileri yıllardır olan durum.Ben ilkokula giderken aşı yapılırdı çevrem de konuşulurdu aşının kısırlaştırdığı,asker de aşılar yapılırdı orda da konuşulurdu görev yaptığım yerde aşı yapmaya geldiklerin de o yöreler de de aynı şeyler konuşulduğunu duymuştum.Ben bu yaşa kadar tüm aşıları yaptırdım.ALLAH a şükür ki kısır falan olmadım çevrem de de hiç duymadım.Bu söylentileri yıllardır kim neden çıkarır insanlar hastalıklar dan korunmayınca ellerine ne geçiyor hiç anlamadım.

Edited by avis
  • Like 1
  • Thanks 1

Arkadaşlar muhtemelen bu gidişle 10 doz yapılsa bile nafile gelecek çünkü tarihte hiç bir aşı virüsü yokedemedi aşıların etkili olduğu alan mikroplardır.Demem oki ister komplo teorisi deyin ister farklı bir şey ben ortada medyanın servis ettiği gibi ölümcül bir hastalığın olduğuna inanmıyorum zannımca ve gözlemlerince gribin farklı bir versiyonunun tüm aylara dağılmış bir halinden başka bir şey değil bu.Ben daha pozitif teşhisi  konulupta ilaç kullanmadan evinde istirhat edip ölen bir Allahın kulunu duymadım.ikincisi aşı olan da tekrar covid olabilirken bu aşı dayatması anlamsızdır.biontecin türk doktoru mehmet beye aylar önce sordular aşı oldunuz mu diye verdiği cevap "hayır olmadım bizim önceliğimiz çalışma arkadaşlarımız ve halkımızdır" çok düşünceli olsa gerek önceliği diğer insanlara vermiş aynı şahısa 3 gün önce tekrar aynı sorulmuş benim aşı olmam kanuna göre engelleniyor.şimdi soruyorum bu bile nasıl bir yalanın içinde yaşadığımızın en büyük kanıtı değil mi? Hani ilk vakalar çıktığı zaman insanlar pat diye düşüyordu  yere hastalar özel giysi ve ambulanslarla taşınıyordu karantina vardı oysaki şuan bu kadar mutasyon geçirmesine rağmen neden onlardan eser kalmadı.Bir virüsü incelemek ve ona karşı ilaç geliştirmek için özel laboratuvarlarda önce o virüsün izole edilip incelenmesi lazım şuanki teknoloji ile bile bu mümkün değildir ki daha üzerinde inceleme bile yapılamayan bir şeye nasıl ilaç ve aşı bulunuyor anlamış değilim.Şimdi bu tür eleştirilere komplo diyenlere sorum şu bir araştırın sorgulayın öyle karar verin.Ölünlerin neden büyük çoğunluğu kalp krizi geçirip öldü.Durumu iyi denilip kısa süre sonra ölüm haberleri gelenlerin sayısı oldukça fazla .aşıların zararı yok diyenlere alzaymır çocuk felci dom sendromu vb.bunların oluşum sürecini araştırırsanız nedeninin aşı olduğunu görürsünüz.Yalnızca kısırlığa takılıp kalmayın.Tabi bu tür rahatsızlıklar hemen olmaz yıllar geçmesi lazım.Şunuda unutmayın gerçeği söyleyen tıp adamının sayısı yok denecek kadar az.Sözün özü ünlü bir düşünür derki İNSANLARI KANDIRMAK ONLARIN KANDIRILMIŞ OLDUĞUNU KANITLAMAKTAN DAHA KOLAYDIR.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

focus2011, 14 dakika önce yazdı:

Demem oki ister komplo teorisi deyin ister farklı bir şey ben ortada medyanın servis ettiği gibi ölümcül bir hastalığın olduğuna inanmıyorum zannımca ve gözlemlerince gribin farklı bir versiyonunun tüm aylara dağılmış bir halinden başka bir şey değil bu.Ben daha pozitif teşhisi  konulupta ilaç kullanmadan evinde istirhat edip ölen bir Allahın kulunu duymadım.

Umarım duymazsınız ve başınıza gelmez, acı şekilde ders almazsınız. Benim teyzem gibi sevdiğim akrabamı kaybettiğim gibi, devre arkadaşımı kaybettiğim gibi siz de birilerini kaybetmezsiniz. Umarım sizin babanız da ayağa dikilemeyecek hale gelmez, duyma yetisini kaybetmez. Grip dediğiniz genellikle kış aylarında oluyor; nasıl bir gripmiş ki bu 2 senedir tebelleş oldu başımıza, o kadar can aldı? Virüse karşı aşı olmadığını söylüyorsunuz, kuduz virüsünü duymadınız mı hiç? Ya da kızamık virüsünü?

• Like 1
  • Thanks 1

Ben sınovac'ın 2 doz aşısını sağlık sorunlarım nedeniyle öncelık tanıdıklarından 3 ay önce oldum. her 2 dozda da her hangi bir ağrı veya yan etkı yaratmadı.

Bu değildirki boş aşı vb. gibi nedenler den Her insann Farklı vucut yapısı vardır. neden bu olabilir 1. ve 2. aşılardan 15 er gün sonra 250 şer lira vererek antıkor testi yaptırmıştım (değerleri Hatırlamıyorum) irinci doz ile 2. doz arasında antıkor yapısı veya sayısı %35 daha fazla olduğunu söylemişlerdi.

Aşı Yaptırmayanlara saygı var. Ancak şunu unutmayalım Aşı kesinlikle insanı öldürmez ancak corona kesqainlikle öldürür. Bu nedenle aşı olalım.

• Like 2

helehoyni, 5 saat önce yazdı:

ilk dozdan sonra dahi antikor oluştuğu söylemlerini duydum. Dedim ki dün bir antikor testi yaptırayım. Gelen sonuç beni şoke etti. 150-200 arası değerden geçtim; direkt olarak 0 (

Kardeşim Biraz Araştırma Yapman Lazım PCR Testin Mucidi Karyy Mullis Bu Cihaz Virus Bulmak İçin Degil DNA Gen Dizilimini Takip Etmek İçin Kullanılır Diye Açıklamları Var Ama Neden Halen PCR ile Virus Aramaya Çalışıyor Virusler Eletronik Mikroskopuyla Bile Zor Tespit Edilebiliyor Bugün Virusün Saflaştırılarak İzole Edilmiş Halinin Delilleri Kimse Sunamadı Tarih de Hiç Bir Virus Aşı İle Bitmedi Ben Araştırdım Aşılar 20 Yıl Sonra Bulunuyor Bu İşin Çözümü Toplum Bagışıklığı ve Kendi Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek Allah İnsan Üzerindeki Bagışıklık Sistemini Öyle Bir Güçlü Yaratmışki İnanılmaz Bütün Viruslerle Baş Edebilir Bunu Güçlü Tutmak Hepsi Bu Kadar.

• Administrator
lamont, 33 dakika önce yazdı:

Kardeşim Biraz Araştırma Yapman Lazım PCR Testin Mucidi Karyy Mullis Bu Cihaz Virus Bulmak İçin Degil DNA Gen Dizilimini Takip Etmek İçin Kullanılır Diye Açıklamları Var Ama Neden Halen PCR ile Virus Aramaya Çalışıyor Virusler Eletronik Mikroskopuyla Bile Zor Tespit Edilebiliyor Bugün Virusün Saflaştırılarak İzole Edilmiş Halinin Delilleri Kimse Sunamadı Tarih de Hiç Bir Virus Aşı İle Bitmedi Ben Araştırdım Aşılar 20 Yıl Sonra Bulunuyor Bu İşin Çözümü Toplum Bagışıklığı ve Kendi Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek Allah İnsan Üzerindeki Bagışıklık Sistemini Öyle Bir Güçlü Yaratmışki İnanılmaz Bütün Viruslerle Baş Edebilir Bunu Güçlü Tutmak Hepsi Bu Kadar.

Lise'de biyoloji dersinde hepsi anlatıldı bunların. Virüsler koruyucu bir kılıf içindeki dna yapılarıdır. Tek başlarına canlı sayılmazlar. Dna'sını enjekte ettiği hücrelerin çoğalma fonksiyonlarını kullanarak kendilerini çoğaltırlar.

Virüsün saflaştırılması (izolasyon)

Please register to see this content.

Toplum bağışıklığını deneyen ülkelerin hepsi vazgeçip aşılanmaya geri döndüler.

Bağışıklık sistemine çok güveniyorsan Aids, ebola, kuduz veya çiçek virüsü almayı deneyebilirsin.

Lütfen kaynaksız bilgi verip insanların kafasını karıştırmayalım.

• Like 1
  • Thanks 1

Öncelikle acı kaybınız için Allahtan rahmet dilerim kardeşim.ölüm bakidir hepimiz göreceğiz.öncelikle söyleyeceğim kaybettikleriniz gerçekten bu yalan virüsten mi öldü yoksa bir kadavra olarak kullandıkları insanlara gelişi güzel ne olduğu belirsiz ağır antibiyotik kortizon vb. mi bunları her vücut kaldıramadığı için kalpten gitti insanlarımız.bence biraz araştırın derim bu zaman da artık insan gördüğünden bile şüphe eder hale geldi.günlük 16 tablet kullanmaları söylendi insanlara 8 sabah 8 akşam .sağlıklı bir insanın bile ölümü için yeterli bir oran değil mi bu.Dünya sağlık örgütü illetinin kendi resmi sitesinde paylaştığı aşı içeriğine bir göz atın içinde bulunan hemde dna hem rna da ortak bulunan ags dışında mrna daki çok bariz belli olan farklı olan 3 çatallı şimgeyi ve ne olduğunu araştır derim.son olarak başka leyden örnek vereyi im hani güya abd 1969 da aya çıkmış tı sözde nasadan aya çıkış video kayıtlarını tekrar yayınlamasını isteyen bir araştırmacıya malesef görüntüler kayboldu demesi de manidardır.oysaki halen bile bugibi yalancıların aya gittipini düşünen milyonlarca insan var.Takdir sizindir

lise dersinden örnek veren kardeş sen o bilgilerle yaşa istersen izole edilemeyeceğini söyleyen ben değilim gerçek tıp insanlarıdır.Yanlış bilgiye gelince yanlış mı doğrumu istersen insanlar okuyup araştırıp karar versin.Aıds e gelince neden ilk çıktığında sadece zencileri öldürüyordu bir araştırır mısın.Acaba bu virüs dediğin şey aşırı ırkçılık mı yapıyor dersin

• Thanks 1

Bunu cevaplayacak doğru kişinin aile hekimi ya da aile doktoru kimse odur diye düşünüyorum. Sağlığınızla alakalı geçmişte yapılan işlemleri v.s görebiliyor. En doğru cevabı verecek kişilerdendir diye düşünüyorum. Siz de özel bir durumdan dolayı da antikor oluşmamış olabilir. Hamdolsun bugüne kadar hiç bulaşmadı diye düşünüyoruz. Ben yerli aşıdan randevu alabilirsem, yerli aşı olmayı düşünüyorum. Geçmiş olsun. Kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için de en kısa zaman da bir sağlık kuruluşuna başvurmakta fayda var. Tekrar geçmiş olsun...

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...