Jump to content

Windows11_home-pro-lite-x64 Türkçe

köylü
 Share

Recommended Posts

zeal46, 1 saat önce yazdı:

Sistemi kurdum gayet beğendim windows 11 güzel. Fakat bu sistemde Yeni Metin Belgesi'ni açamadım açılmıyor nedenini bilmiyorum extra olarak microsoft store açılmıyor.

açılıyor her 2 sisde kardeş fingerprintin sisteminde..

• Like 1

@köylüüstadım geri dönüş olarak yazıyorum;

Gerçek makine laptopa Legacy olarak kurulum yaptım, herhangi TPM vb.birşey sormadı, kurulum hızı çok yüksek (Bu güne kadar gördüğüm en yüksek kurulum hızı diyebilirim) ve herhangi bir hata almadım.

Kurulum sonrası wifi ve diğer eksik driverleri yükledim Edge normal şekilde açıldı sorun yok.

Ancak Magaza ve txt dosyaları  açılmadı txt önemli değil ancak microft hesabı ile oturum da açtığım halde mağaza açılmadı. (Mağazada hiç hareket yok)

Kendi yaptığım modifiye denemelerde de bu böyle olmuştu, muhtemelen metro uygulamaların kaldırılmasından  kaynaklandığını düşünüyorum.

Ancak mağaza ile işim yok diyenler için gerek kurulum hızı gerek stabilite açısından müthiş bir sistem olmuş.

Eline emeğine sağlık.

Saygılar 

• Like 1

fingerprint, 1 dakika önce yazdı:

Gerçek makine laptopa Legacy olarak kurulum yaptım, herhangi TPM vb.birşey sormadı, kurulum hızı çok yüksek (Bu güne kadar gördüğüm en yüksek kurulum hızı diyebilirim) ve herhangi bir hata almadım.

Kurulum sonrası wifi ve diğer eksik driverleri yükledim Edge normal şekilde açıldı sorun yok.

Ancak Magaza ve txt dosyaları  açılmadı txt önemli değil ancak microft hesabı ile oturum da açtığım halde mağaza açılmadı. (Mağazada hiç hareket yok)

Kendi yaptığım modifiye denemelerde de bu böyle olmuştu, muhtemelen metro uygulamaların kaldırılmasından  kaynaklandığını düşünüyorum.

Ancak mağaza ile işim yok diyenler için gerek kurulum hızı gerek stabilite açısından müthiş bir sistem olmuş.

Eline emeğine sağlık.

Saygılar 

Txt dosyaları açılmıyor derken orayı anlamadım. Bu sistemi kurarsak not defteri dosyalarını kullanamayacak mıyız? 

• Editor
fingerprint, 7 dakika önce yazdı:

Eline emeğine sağlık.

Saygılar 

test ve geri bildirim için teşekkürler şimdiye kadar sadece 1 tane modifiye sistemi kurmadan paylaştım oda sızan insider ingilizce isoydu bu sistem sanal makinada home grçek makinede pro olarak test edilmiştir ondan sonra yayınlanmıştır not defteri ve mağaza açılmama sorunu bende kesinlikle yok olsaydı pylaşmazdım bendeki sorun batarya sorunu idi onuda kapatarak çözdüm bu arada makineden makineye farklılık gösterebilir ayrıca sistem bende @fingerprintin dediği gibi mükemmel bir hızla yüklendi ilk defa bir lite sistemin bu kadar çabuk yüklendiğini gördüm ve ikinci harddiskime kurdum ssd değil dvd yuvasında ve ssd hardiskten daha mükemmel bir performans aldım ssd harddiskte bu sistemi esd ye çeviremedim sürekli ısındı kapandı windows 11 de diğer normal harddiskte çevirdim kapanma ve ısınma olmadı

köylü, 1 dakika önce yazdı:

test ve geri bildirim için teşekkürler şimdiye kadar sadece 1 tane modifiye sistemi kurmadan paylaştım oda sızan insider ingilizce isoydu bu sistem sanal makinada home grçek makinede pro olarak test edilmiştir ondan sonra yayınlanmıştır not defteri ve mağaza açılmama sorunu bende kesinlikle yok olsaydı pylaşmazdım bendeki sorun batarya sorunu idi onuda kapatarak çözdüm bu arada makineden makineye farklılık gösterebilir ayrıca sistem bende @fingerprintin dediği gibi mükemmel bir hızla yüklendi ilk defa bir lite sistemin bu kadar çabuk yüklendiğini gördüm ve ikinci harddiskime kurdum ssd değil dvd yuvasında ve ssd hardiskten daha mükemmel bir performans aldım ssd harddiskte bu sistemi esd ye çeviremedim sürekli ısındı kapandı windows 11 de diğer normal harddiskte çevirdim kapanma ve ısınma olmadı

W11 in farklı donanımlarda farklı davranışlar sergilediğini genel izlenimlerimden ve yapılan yorumlardan tespit ettiğimi söyleyebilirim, dolayısı ile sizin kurduğunuz pro sürüm sizdeki donanımda sorun yaratmazken aynı pro sürümü kurduğum SSD li benim donanımda mağazada sorun yarattı.

Kurulum hızı dediğim gibi SSD harddiskte dosyaların aktarılması sırasında 5 er 10 ar atlayarak devam etti ve kullanıcı adının girilmesi, disable ettiğim konum vb. yerlerde kaybettiğim zamanda olmasına rağmen neredeyse Winpe sistem açılma süresi kadar  bir zamanda masaüstünü gördüm.

Şöyle bir önerim var üstadım.

Mademki mağaza ve txt bazı donanımlarda açılmıyor bunları da sistemden kaldırarak tekrar düzenleme yapılırsa gerçekten müthiş bir sistem olur, böylece şu çalışmıyor bu açılmıyor denmez, herkes bunların olmadığını bilerek indirir ve kurar.

Bu sadece bir fikir tabiki, ancak yapılıp yapılmayacağını siz bilirsiniz.

Saygılarımı sunuyorum üstadım.

• Like 3

KHEDIRA, 8 dakika önce yazdı:

Wifi driver'ı da silinmiş. Neden ki? 🤔 

Bence silinmesi çok mantıklı kurulum esnasında (özelillikle Home sürüm için) microsoft hesabıyla oturum açma zorunluluğunu ortadan kaldırır Alt-F4 yapmaya falan gerek kalmaz. sonradan yüklenir driverler nasıl olsa.

4 GB Ramli laptopuma kurdum,gayet güzel ve hızlı.Ağ bulunamamıştı,yedeklediğim ayarlardan bütün driverleri yükledim.yeni metin belgesi ve microsoft store dahil hepsi çalışıyor.Çok hafif bir sistem olmuş eline koluna sağlık,teşekkür ederim.Saygılarımla,

Edited by kocamanadam
  • Like 1

fingerprint, 10 dakika önce yazdı:

Bence silinmesi çok mantıklı kurulum esnasında (özelillikle Home sürüm için) microsoft hesabıyla oturum açma zorunluluğunu ortadan kaldırır Alt-F4 yapmaya falan gerek kalmaz. sonradan yüklenir driverler nasıl olsa.

Sonradan yükleniyorsa sorun yok 

• Editor
AdemYakups, 20 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

Bu bölümü henüz geçemedim var mı bir yolu bilgsi olan varmı acaba?

alt+f4 ile gecebilirsin

wifi driverları microsoftunki duruyor donanımlara ait olan brodcam intell vb tüm makinaların driverlarını kapsıyordu ve sistemde 250-300 mb arası yer kaplıyordu onun için sildim sistem kurulduğunda ağa bağlı iseniz otomatik kendi wifi driverlarını kuruyor zaten arkadaşlar sistem yeni donanımlara göre farklılık gösterebilir bende tek hata pil hatası diğer taraf tabir yerindeyse uçak gibi Mağaza not defteri ve internet explorr için video ekledim

• Like 3
  • Thanks 1

• Editor
cuneyt78, 2 saat önce yazdı:

hocam bunda winvere girildiğinde dev yazmıyor. acaba editten mi kaynaklı?

editle alakalı değildir caps at bakalım ne yazıyor ve ne yazması gerekiyor editlenmemiş sürümde aşağıdaki gibi

1dib0pn.png

kocamanadam, Bir saat önce yazdı:

Hocam günaydın,daha sonra gelen güncellemeleri de alacak mı?Saygılar,

Günaydın saygı bizden mevcut haliyle güncelleme yapmaz sanırım ama winsxs yi yeniden yüklemek için bir paket oluşturulup güncellenebilir

cruzee, 7 saat önce yazdı:

Elinize sağlık. Sistemin tepkiselliği nasıl ve Faceit AC' de sıkıntı yaşatıyormu kritik güvenlik güncellemeleri anlamında?

sistem şu anda çok yeni yukarda yazdım güncelleme yapmaz birde çok aşırı donanım farkları var bende çalışan menü sende çalışmayabilir sadece deneme amaçlı hazırladımben bunu kurulacak ikinci bir hrddiskiniz varsa deneyebiliriniz yoksa hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz

Edited by köylü
  • Like 1