Jump to content

Php Ile Liste Kaydetme Işlemi

Recommended Posts

adsz2qyv.jpg

Resimde görüldüğü gibi bir listem var ve bunu kaydet tıklanınca veritabanına kaydedeceğim dizilerle yapacağım ama bir türlü beceremedim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yardımcı olması için Numarası kısmındaki alanların isimleri numara1,numara2,numara3 şeklinde isim alıyor. Sınıf mevcuduna göre. ad ve soyadda aynı şekilde. Kodlar bağlıktada olduğu gibi PHP arkadaşlar.

1. den aldığın veriler şöyle olsun ;

numara1

soyad1

ad1

Bunları normal kaydediyormuş gibi kaydetmek için kodlarını yaz ve kayıt sırasınca bi for döngüsüne al, "1" yerine bir değişken belirle her döngüde +1 yap.

1. den aldığın veriler şöyle olsun ;

numara1

soyad1

ad1

aynen bilgiler bu şekilde ama sorun şu;

$numara = $HTTP_POST_VARS['numara'];

normalde tek bilgiyi bu şekilde alabiliyoruz burada sorun yok ama numara birden fazla $HTTP_POST_VARS['numara'] bu kısmı nasıl for döngüsüne sokacağım. $numara değikeni dizi yapılabilir ama Post metodunu nasıl yapacağım.

Ya PHP yi yaklaşık 2 yıldır kullanmıyorum. Ama hatırladığım kadarıyla şöyle yapacaksın ;

for ($i=1;$i<=20;$i++)
{
XXXX*
}[/CODE]

* : Bu işareti koyduğum yerde birisi için kayıt yap. O +1 yaparak tüm kayıtları ekler sanırım.

Ya PHP yi yaklaşık 2 yıldır kullanmıyorum. Ama hatırladığım kadarıyla şöyle yapacaksın ;

for ($i=1;$i<=20;$i++)
{
XXXX*
}[/CODE]

* : Bu işareti koyduğum yerde birisi için kayıt yap. O +1 yaparak tüm kayıtları ekler sanırım.

bir deneyeyim bakalım. emeğine sağlık olur inşallah

bu gibi kayitlarda cok boyutlu diziler kullanip elemanlari diziye atamalisin. daha sonra diziyi donguye sokarak kaydedebilirsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...