Jump to content

Windows 11 Yükleme Ekranını Windows 10'da Kullanmak

654
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar hayırlı günler dilerim,

Merakım ve sorum başlıkta olduğu gibi acaba bu ⬇️

Spoiler

1624062248_windows_11_home_local_account_creation.thumb.jpg.14c06d44a0cb749e8b23aa38e350f9ae.jpg

kurulum ekranını windows 10'u kurduğumuz ekran yerine tercih edebilme değiştirebilme imkanına sahip miyiz?

Göze hitap eden bir kurulum var dolayısıyla 11 kullanıcısı olmayanlar/olmayacaklar bu ekrandan istifade etmek isteyebilirler eğer mümkünse tabi. Benim gibi bu soruyu kendi kendine soranlar vardır illaki.

Bilgilendirebilecek arkadaşların yanıtlarını okumayı heyecanlı bir şekilde bekliyorum

654, 21 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar hayırlı günler dilerim,

Merakım ve sorum başlıkta olduğu gibi acaba bu ⬇️

İçeriği Görüntüle

Please register to see this content.

kurulum ekranını windows 10'u kurduğumuz ekran yerine tercih edebilme değiştirebilme imkanına sahip miyiz?

Göze hitap eden bir kurulum var dolayısıyla 11 kullanıcısı olmayanlar/olmayacaklar bu ekrandan istifade etmek isteyebilirler eğer mümkünse tabi. Benim gibi bu soruyu kendi kendine soranlar vardır illaki.

Bilgilendirebilecek arkadaşların yanıtlarını okumayı heyecanlı bir şekilde bekliyorum

Windows 10 install.wim veya esd yi Windows 11 iso sources içerisine atıp kurulum yaparsanız bu istediğinizi elde edebilirsiniz ancak şunuda belirteyim donanımınızın Windows 11 kurulumuna uygun olması gerekir kurulum sırasında tpm sorabilir. 

diger bir yolda Windows 11 iso sources içerisindeki setup.exe yi alıp Windows 10 iso sources içerisindeki ile değiştirmek suretiyle bu yapılabilir diye düşünüyorum. Şunuda belirteyim kendim denemedim ilk belirttiğim yol daha mantıklı boot dosyalarıda olduğu için

Edited by fingerprint
  • Thanks 1

fingerprint, 30 dakika önce yazdı:

Windows 10 install.wim veya esd yi Windows 11 iso sources içerisine atıp kurulum yaparsanız bu istediğinizi elde edebilirsiniz ancak şunuda belirteyim donanımınızın Windows 11 kurulumuna uygun olması gerekir kurulum sırasında tpm sorabilir. 

diger bir yolda Windows 11 iso sources içerisindeki setup.exe yi alıp Windows 10 iso sources içerisindeki ile değiştirmek suretiyle bu yapılabilir diye düşünüyorum. Şunuda belirteyim kendim denemedim ilk belirttiğim yol daha mantıklı boot dosyalarıda olduğu için

dediğiniz  yöntem mümkün değil kurulum ekrani  insall.esd  içinde  sadece başka bir yöntem bulunmalı

• Like 1

• Editor
ayhantoka, 2 dakika önce yazdı:

dediğiniz  yöntem mümkün değil kurulum ekrani  insall.esd  içinde  sadece başka bir yöntem bulunmalı

Aynen size katılıyorum ilk yeniden baslatmadan sonra boot wim devreden çıkar system32 oobe klasorundeki dosyaları editlemek gerekir 

• Like 2
  • Thanks 2

köylü, 27 dakika önce yazdı:

Aynen size katılıyorum ilk yeniden baslatmadan sonra boot wim devreden çıkar system32 oobe klasorundeki dosyaları editlemek gerekir 

Doğru mantık üstadım benim belirttiğim şekilde sadece karşılama logosu Win11 görünümlü olur arkadaşın demek istediğini az önce resimlere bakınca anladım kurulum boyunca Win 11 kurulum şeklinden bahsetmiş.

Dediğiniz gibi düzenleme yapılarak bu sağlanabilir

köylü, Bir saat önce yazdı:

Hocam bunun nasıl  yapılacağı ile ilgili bir kaynak, anlatım yahut rehber var mı acaba?

Yaparsam paylaşırım istifade edilir.

Yani Windows 10 oobe kaynakları ile 11 farklı olacağından anca resimleri değiştirirsiniz bu da hoş olmaz yani tam anlamıyla olması için system32/oobe de ne varsa .dll.dll.mui vb dosyaları tek tek elle düzeltmeniz gerekir uğraş gerektirir

• Like 1

CROSSXX, 29 dakika önce yazdı:

Yani Windows 10 oobe kaynakları ile 11 farklı olacağından anca resimleri değiştirirsiniz bu da hoş olmaz yani tam anlamıyla olması için system32/oobe de ne varsa .dll.dll.mui vb dosyaları tek tek elle düzeltmeniz gerekir uğraş gerektirir

Nasıl yapılacağını bilsem aslında vaktim var.

• Like 1

654, 42 dakika önce yazdı:

Nasıl yapılacağını bilsem aslında vaktim var.

Şöyle söyleyeyim eğer imkan tanırsanız size yardımcı olmak adına gerekli şeyleri hazırlayabilirim ama şuan il dışındayım pek yardımcı olamam ön bilgi vereyim ; ilk öncelikle hazır win11 imajından gerekli olan 

system32 altında oobe klasörü ve içindekilere bakmanızdır bütün dll lere ve .dll.mui olanlara bakın restorator veya resource hacker ile açabilirsiniz yani böyle gider ki birbirine uydurmanız zor olacaktır tamamen yapı farklılığı var 

• Thanks 1

CROSSXX, 34 dakika önce yazdı:

Şöyle söyleyeyim eğer imkan tanırsanız size yardımcı olmak adına gerekli şeyleri hazırlayabilirim ama şuan il dışındayım pek yardımcı olamam ön bilgi vereyim ; ilk öncelikle hazır win11 imajından gerekli olan 

system32 altında oobe klasörü ve içindekilere bakmanızdır bütün dll lere ve .dll.mui olanlara bakın restorator veya resource hacker ile açabilirsiniz yani böyle gider ki birbirine uydurmanız zor olacaktır tamamen yapı farklılığı var 

Hocam oluru olan bir şey ise ve arada sizi danışmak babında rahatsız etmem problem olmayacaksa siz gerekenleri hazırlayıverin ben de yapmaya çalışayım inşaAllah.

CROSSXX, 17 saat önce yazdı:

Hocam dediğim gibi şuan il dışındayım gidince haber veririm size bekleteceğim ama dediğim yerlere bakın sizi yönlendireyim 

Hocam bahsi geçen editleme işlemini instal wim içindeki oobe'den mi yapacağım wim'i extract edip?

• Editor
CROSSXX, 6 saat önce yazdı:

İnstall.wim de de olabilir boot.wim de de ama düşündüğüm boot.wim içi 

Boot.wim le zaman kaybetmenize gerek yok önyuklemeden sonra boot wim görevini tamamlar sizin bahsettiğiniz ekran deploy aşamasında oda install wim içersinde ve editlenecek yüzlerce satır, bi o kadarda bitmap ve png dosyası var uzun süre ve sabır gerektiren bir iş ve ufak bir hatada kurulum tamamlanmaz 

• Like 3

köylü, 1 saat önce yazdı:

Boot.wim le zaman kaybetmenize gerek yok önyuklemeden sonra boot wim görevini tamamlar sizin bahsettiğiniz ekran deploy aşamasında oda install wim içersinde ve editlenecek yüzlerce satır, bi o kadarda bitmap ve png dosyası var uzun süre ve sabır gerektiren bir iş ve ufak bir hatada kurulum tamamlanmaz 

Hocam acaba editlenecek belgeler hangisi. Bütün bu kurulum farklılığı 13.5MB değerinde olan W11 OOBE dosyası mı?
Yani boş vaktim var ve eğer olabilecek bir şeyse yahut olmayacak olsa bile denemek isterim. Hem bir amme hizmeti de olur.

CROSSXX, 8 saat önce yazdı:

İnstall.wim de de olabilir boot.wim de de ama düşündüğüm boot.wim içi 

Hocam boot.wim'deki OOBE içi boş sadece en_EN diye boş klasör var. Ama install.wim içindeki OOBE dolu o da yukarıda bahsettiğim gibi 13,5MB.

Edited by 654

• Editor
654, 14 dakika önce yazdı:

Hocam acaba editlenecek belgeler hangisi. Bütün bu kurulum farklılığı 13.5MB değerinde olan W11 OOBE dosyası mı?
Yani boş vaktim var ve eğer olabilecek bir şeyse yahut olmayacak olsa bile denemek isterim. Hem bir amme hizmeti de olur.

Hocam boot.wim'deki OOBE içi boş sadece en_EN diye boş klasör var. Ama install.wim içindeki OOBE dolu o da yukarıda bahsettiğim gibi 13,5MB.

Evet o klasördeki dosyalar bi kaç gündür bende PC yok dosyalara bakamıyorum oradaki dll exe ve dll.mui dosyalarını resteratör veya reshacker ile açıp bakacaksın açınca bmp ve png leri görürsün o dosyaları değiştireceksin

• Thanks 2

• 2 hafta sonra ...

bunlar install.wim içinde system32/oobe klasörü içindeki dosyalar bu dosyaları resource hacker veya restartor programı ile düzenleyebilirsiniz. .mui'ler dil dosyalarıdır en-US'dan anlarsınız zaten bu sistem ingilizce olduğu için böyle diğer diller burada yer alır.

Ama işiniz zor diyebilirim ama imkansız değil kolay gelsin şimdiden :)

Şuan da boot ve install dosyalarına baktım ama yeni oobe ekranına ait yazılar var resim kaynakları bulamadım üzgünüm :(

Edited by CROSSXX
ek bilgi
  • Like 1

Evet size 2 adres bırakacağım oradan da bir şeyler çıkar diye düşünüyorum ama yabancı forumlara sordum galiba boot.wim içindeki pe kalıbının editlenmesi gerektiğini düşünüyorlar.