Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Home Reali̇te "19043.1082" |1 Gb| 12.07.2021

polymorpha
 Share

Recommended Posts

fingerprint, 1 saat önce yazdı:

Eline sağlık iyi çalışma gerçekten biraz daha kırpsan xp boyutunu göreceğiz nerdeyse👏

Teşekkurler :)  Microsoft biraz taviz vererek netframeworkun yakasıñı birakirsa olur belki :)

bu surumu cumulative guncellemesi olmasa idi biraz zorlardi. :)

Django, 1 saat önce yazdı:

kaç bit?

32 demek isterdim :( 64 bit 

Edited by polymorpha
  • Like 2

sistemi kurdum gayet guzel ve stabil gibi diskte 4 gb yer kaplıyor . Guncelleştirmlerden 

Please register to see this content.

yer alan KB5004945 indirmek istiyor bunun boyutu 586 mb 

driverlarımdan 2 tanesi hiçbirşekilde bulamadım ayrıntısında sd ana bilgisayar denetleyicisi ve bilinmeyen aygıtta bu yazıyor BTH\MS_BTHPAN\7&22CC0CE4&0&2

onun dısında sorun yok gibi

Bu arada masa ustunde internet explorer e gerek yokmus kısayoluna o olmasa daha sık olurdu ben zaten brave kısa yol ekledim

Edited by esdizayn

esdizayn, 2 saat önce yazdı:

sistemi kurdum gayet guzel ve stabil gibi diskte 4 gb yer kaplıyor . Guncelleştirmlerden 

Please register to see this content.

yer alan KB5004945 indirmek istiyor bunun boyutu 586 mb 

driverlarımdan 2 tanesi hiçbirşekilde bulamadım ayrıntısında sd ana bilgisayar denetleyicisi ve bilinmeyen aygıtta bu yazıyor BTH\MS_BTHPAN\7&22CC0CE4&0&2

onun dısında sorun yok gibi

Bu arada masa ustunde internet explorer e gerek yokmus kısayoluna o olmasa daha sık olurdu ben zaten brave kısa yol ekledim

Driverler aslinda yuklu. Bluetooth tam yuklemeniz gerek windows tam yuklemiyor

Guvenlik guncellestirmesini alirsaniz performans dusecektir 

Internet explorer windows donatilarinda olmasi gerek.

Teşekkurler :)

deli_petro06, 1 saat önce yazdı:

Eline sağlık...

Teşekkurler 

ona bir sozum yok masaustunde yer alan kısayola gerek yokmus :))

ayrıca guncelleştirmeyi almyacaksak windows update de silinse olurmus bu guncellemeyi es gecmenin yada engellemenin yolu var mı

Edited by esdizayn

esdizayn, 2 saat önce yazdı:

ona bir sozum yok masaustunde yer alan kısayola gerek yokmus :))

ayrıca guncelleştirmeyi almyacaksak windows update de silinse olurmus bu guncellemeyi es gecmenin yada engellemenin yolu var 

Var :) onerdigim guncellemeler.

Cumulative ve netframework 

Ntlite uzerinden kolayca yukleyebilirsin

blacktiger5, 6 saat önce yazdı:

systemsetting.exe hatası var, görüntü ayarları ve kişiselleştir sağ tık yapınca  

uygulamada unknown software exception (0x40000015) durumu 0x00007FFDF155AE22 konumunda oluştu.

Bunu bende aldim.

Transparandan sonra gece ısığı  kullanilmaz hale geldi

Onemli bir hata degil. night led  hatası

Kişisellestir de degil. Goruntu ayarlarin da boyle bir hatayi aliyorsunuz .

Ve ekran kartini  guncellerseniz sorun duzelecektir.

Edited by polymorpha
  • Like 1

blacktiger5, 8 saat önce yazdı:

@polymorpha sistem çok iyi ama kişiselleştirme ve görüntü ayarlarına tıklarken hata veriyor ayrıca sürücüleri komple güncelleme yaptım,bir elden geçirsen iso dosyasını çok faydalı olucak home sürümleri hızlıdır bunu lite ile birleştirmişsin hata olmasa güzel windows olucak:)

Duzenlerim tabi ki ben de hata vermedi surucu guncellemesinden sonra

Senkron2, 3 saat önce yazdı:

Çalışmanızdaki emekleriniz için teşekkürler, gidip gelip iconlara takıldım çok hoşmuş 😊

Teşekkurler :)

kerem2018, 4 saat önce yazdı:

Teşekkürler paylaşım için. Bellek kullanımı nasıl ?

Çok ayrintili bakaamadim bugun bakacagim 

• Like 2

Merhaba;

1. Night mode kurulu olması lazım hem sistem hatası almamak hem de kullanımı için

2. Tüm servisler açık şekilde oluşturmusunuz yani hiçbir kaldırma veya devre dısı bırakılma gormedim verdiğiniz ntlite ve winreducer da. Gerkesiz vs olanlar bırakılabilirmi.

3. Sistemi dediğiniz araclarla yaptıgımda reserve alan vs dokunulmuyor ve boyutu yuksek cıkıyor.

4. Sanırım izlediğiniz yollardan benim burada gormediğim bazı işlemlerde yapılmıs. Ornegin sysrep kullandınızmı.

5. Sizin verdiğiniz dism de bir ayar dosyası vs mi var onunla actıgımda yer alan sekli ilemi dism yapılacak

6. Boot.wim için de düzenleme yapmışmıydınız. Ordaki winsxs alanı boyut için bazı sitelerde 5 parcadan vs olusuyordu sanırım 

Sistem için tesekkurler ...

Not: Bu sistemi oluştururken neler yaptıgınızı anlatan bir tutorial video cekerseniz yada adımları yazabilirseniz cok makbule gecer. Mesela tweaks ekledim demiştiniz hangi aşamada ve nasıl oldu.

Edited by esdizayn

Son yaptigim tweak winntsetup ile boş bir harddiske yukleyip oradaki ayarlari yaptim 

El ile kaldirdigim dosyalar da var profilim de paylasmistim
Düzeltme ;

Night light hatası giderildi.
 kısa sure de linkini eklerim
başka bir sorun göremedim

Edited by polymorpha

esdizayn, 6 dakika önce yazdı:

Hocam eline saglık gercekten sistem cok guzel test ediyorum hala son night mode olaylıyıda indirdim yine kurdum ama sadece sozde calısıyor gece modu bnm için cok onemli çalışması bunu duzeltmenin yolu yok mu?

transparanı kaldırmanız gerekecek 😕 ekran kartı ayarların da böyle bir özellik olması gerekiyor kontrol eder misiniz 

polymorpha, 15 dakika önce yazdı:

transparanı kaldırmanız gerekecek 😕 ekran kartı ayarların da böyle bir özellik olması gerekiyor kontrol eder misiniz 

Transparanı nasıl eklemiştiniz reg ayarı varmı varsa değiştirsek daha kolay olmazmı acaba.