Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Home Reali̇te "19043.1082" |1 Gb| 12.07.2021

polymorpha
 Share

Recommended Posts

evet , enterprise sürümü düşünüyorum son olarak 

esdizayn, Bir saat önce yazdı:

Sanırım biraz ugarstırıcı lakin olurda bir sonraki surum zaten 1083 cıkmıstı onda transparan olmayan night modelu yaparsanız cok makbule gecer tsk ler.

Bu görsel windowsları nedense seviyorum bence stabilite için fazla kırpma derim gerek yok illede boyut ufaltacağım diye...yoksa siz çok harika işler çıkartısınız..

sistemi kurdum ancak sistemin bazı kendi driverleri olduğu halde kurulum yapılamıyor ,aio programların exe uzantıları çalışmıyor=runtime ve netframework yüklü olmasına rağmen,yazıcıı driverimide yüklemiyor..sanıyorum pek çok gerekli bileşeninde silinmesinden dolayı oluyor...

SON_VATAN, 2 saat önce yazdı:

sistemi kurdum ancak sistemin bazı kendi driverleri olduğu halde kurulum yapılamıyor ,aio programların exe uzantıları çalışmıyor=runtime ve netframework yüklü olmasına rağmen,yazıcıı driverimide yüklemiyor..sanıyorum pek çok gerekli bileşeninde silinmesinden dolayı oluyor...

yazıcı konusun da canon sorun  yaşadım , epson ve ricoh ilgili sorun yaşamadım kısa sürede bu hataları düzenleyip atarım . 
netframework kısmına gelince 2.0 hariç 3.0 ten sonrası yüklendi

polymorpha, 3 saat önce yazdı:

yazıcı konusun da canon sorun  yaşadım , epson ve ricoh ilgili sorun yaşamadım kısa sürede bu hataları düzenleyip atarım . 
netframework kısmına gelince 2.0 hariç 3.0 ten sonrası yüklendi

framework yüklendi sanmıştım ama onlarda yüklenmedi zira denetim masasında windows özeliklerini aç kapat bölümü açılmıyor aktif edilmediği içinde kurulmuyor..

dism ile kurabilirsiniz hocam 

SON_VATAN, Bir saat önce yazdı:

framework yüklendi sanmıştım ama onlarda yüklenmedi zira denetim masasında windows özeliklerini aç kapat bölümü açılmıyor aktif edilmediği içinde kurulmuyor..

• Like 1

esdizayn, 13.07.2021 - 20:11 yazdı:

Sanırım biraz ugarstırıcı lakin olurda bir sonraki surum zaten 1083 cıkmıstı onda transparan olmayan night modelu yaparsanız cok makbule gecer tsk ler.

Bugun 19041.2000 home surumunu kontrol ettim . Ciddi bir performans artısi vardi :

sanirim aldigi guvenlik guncellemelerinden sonra edge alani (ayarlar kismi) cok kararsiz oldugunu farkettim. Ustelik tweak yapmadigim halde donuyordu. Magazadan framework ve vp9 guncellemesini aldiktan sonra duzeldi

Bir Sonra ki Surum 19041.2000 feature olarak guncellenecektir .

SON_VATAN, 14.07.2021 - 10:48 yazdı:

Bu surum de dotnet  3.5 var hocam 

Kurulum yapmadan microsoft.net klasorunun icine atman yeterli olacaktir :)

Portable olarak indirebilirsin

Edited by polymorpha

polymorpha, 12.07.2021 - 08:38 yazdı:

Düzenlenenler ;

-PDF ve XPS olarak yazdır seçeneği ve Aygıtlar Yazıcılar kısmı tekrar eklendi.

-Yazıcı  Wifi , VPN  Driverleri güncellendi

-Netframework 2.0 2.5 3.0 tekrar güncellendi ve tam içeriği atıldı.

-Night led hatası giderildi. -Kullanılabilir-

Geri Dönüşleriniz için çok teşekkürler . 
yorumlar da bulunan tüm hatalar giderildi :) 

Please register to see this content.

• Like 2

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

@polymorpha Merhaba bu derlemeniz çok işimi gördü bu yüzden çok teşekkür ederim. Tablet cihazımda kullanıyordum en can alıcı bileşen çalışmıyor (Windows Ekran Klavyesi dokunmatik cihazlar için olan appx)

Daha öncesinde bu derlemenizi denemiştim şu kusurları vardı (Home derlemenizde bunlar giderilmiş tek sıkıntı Dokunmatik klavyeydi)

-Windows Boot ekranında takılıyordu, multiboota uygun değildi

-Home edit olmadığı için dijital lisansım işe yaramıyordu

-5gb lık alana kurduğum için (Chuwi Hi10 64gblık emmcli bir diskle sınırlı cihazda multi OS anca böyle oluyor) sanki biraz daha sıkıştırılabilir veya sadeleştirilebilirdi

---Sizden tek istediğim lütfen yeni güncel Bir 21H2Home derlemesi  hazırlayın (Benim böyle bişey yapacak ne yeteneğim nede zamanım var) yeni Home derlemenizi biraz daha sadeleştirin olabildiğince kurulum boyutunu düşürün, sıkıştırın ve Dokunmatik cihazlar için olmazsa olmaz dokunmatik klavye çalışsın(Home derlemenizde Fremework eksik olabilir veya font veya başka bi sebepten klavye çalışmıyordur ama program dosyalarını sistem klasörlerinde görmüştüm) Multiboot yapılabilmesi için Wİndows modern mavi boot ekranıda çalışsın lütfen çünkü diğer işletim sistemlerine windows dokunmatik destekleyen boot ekranından geçiş yapabiliyorum sadece

Çalışmalarınız için tekrar tekrar teşekür eder nacizane isteğimi siz değerli @polymorpha şahsınıza arz ederim

iyi forumlar

Edited by matraxx22

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
  • 8 ay sonra...

Hocam emeği geçen herkesin eline koluna sağlık çok güzel hafif hızlı akıcı sistem olmuş tüm programlarımı kurdum oyunları test ettim sorunsuz çalışıyor yeni sürüm gelene kadar bununla devam ederim 

Sadece gözüme çarpan 2 hata var 

1 Windows özellik aç kapa çalışmıyor

2 sağ alt hoparlör simgesi sesi kaydırma yaparken çalışmıyor oyun video muziklerde ses var ama 

Artık en güncel sürümünü beklerim başka sistem kurmam 

Ademkoseler27, 03.11.2022 - 09:19 yazdı:

Hocam emeği geçen herkesin eline koluna sağlık çok güzel hafif hızlı akıcı sistem olmuş tüm programlarımı kurdum oyunları test ettim sorunsuz çalışıyor yeni sürüm gelene kadar bununla devam ederim 

Sadece gözüme çarpan 2 hata var 

1 Windows özellik aç kapa çalışmıyor

2 sağ alt hoparlör simgesi sesi kaydırma yaparken çalışmıyor oyun video muziklerde ses var ama 

Artık en güncel sürümünü beklerim başka sistem kurmam 

Merhaba , windows özellik kısmı tekrar eklenemez  olduğu için silindi.

hoparlör simgesi ile ilgili sorun olmaması gerek  ses sürücüsünü tekrar güncelleyin.

güncel sistemle ilgili çalışmalarım devam ediyor teşekkürler :)

• 2 hafta sonra ...