Jump to content

Telefon Tavsiyesi Lazım

lamont
 Share

Recommended Posts

Merhaba Poko x3 pro tavsiye ederim 4000tl 8gbram 256 rom 33w hızlı sarjı var mükemmel telefon tek eksi yanı çift hoparlör olduğu için arka kapakda titreme oluyor.Titreşim takıntınız yoksa bundan iyisi yok bence.

oneooo, 31 dakika önce yazdı:

Merhaba Poko x3 pro tavsiye ederim 4000tl 8gbram 256 rom 33w hızlı sarjı var mükemmel telefon tek eksi yanı çift hoparlör olduğu için arka kapakda titreme oluyor.Titreşim takıntınız yoksa bundan iyisi yok bence.

Redmi Note 10 Pro Daha Üst Model Diye Biliyorum

Ekran teknolojisi, kamera diyafram optik renk ve detay verme vd fotoğraf video görüntüleme ve işlemci kalitesi bakımından samsung daha başarılı diye düşünüyorum. Alırken neye göre hangi amaca hizmet edeceği mantığına göre değerlendirme yaparak cihaz almak daha akıllıca olacaktır. Xiaomi yakından inceledim fotoğraf detaylarında görmek istediğim derinlik ve detayları vermediğini farkettim tabiki bu cihazı kötü yapmaz ancak, video resim vb işlevleride hesaba katmak gerekli tabiki. Ben tercihimi samsung'dan yana kullanırdım açıkcası.

Cihazlar arası karşılaştırma incelemesi için: 

Please register to see this content.

forjest, 52 dakika önce yazdı:

Ekran teknolojisi, kamera diyafram optik renk ve detay verme vd fotoğraf video görüntüleme ve işlemci kalitesi bakımından samsung daha başarılı diye düşünüyorum. Alırken neye göre hangi amaca hizmet edeceği mantığına göre değerlendirme yaparak cihaz almak daha akıllıca olacaktır. Xiaomi yakından inceledim fotoğraf detaylarında görmek istediğim derinlik ve detayları vermediğini farkettim tabiki bu cihazı kötü yapmaz ancak, video resim vb işlevleride hesaba katmak gerekli tabiki. Ben tercihimi samsung'dan yana kullanırdım açıkcası.

Cihazlar arası karşılaştırma incelemesi için: 

Başka Marka Tavsiyen Varmı ?

Yaklaşık 1 ay önce bende bu markalar arasında kaldım a71 de listemdeydi a52 ve a71 arasında kamera dışında fark yoktu kamera farkıda optik sabit görüntüleyici a71 de tüm kameralarda varken a 52 de tek kamerada var 700 lira için değermi bu fark değmez bence a52 aldım vatanda 4500 liraydı bana 4300 e verdiler 1 aydır kullanıyorum inanın çok güzel telefon hiç düşünmeyin incikli boncuklu çin mallarından uzak durun poco xiaomi reeder balon hepsi 1,2 ay içinde hoparlör den başlar arıza vermiye son olarak a52 3 yıl boyunca tüm güncellemeleri alacak....

lamont, 1 saat önce yazdı:

Başka Marka Tavsiyen Varmı ?

Huawei marka olarak düşünülebilir. Aynı fiyat aralıklarındaki,modeller ile kıyaslama yaparak alınabilir. Kaliteli modelleri var. Bu markayı tavsiye ederim yakında harmonyos işletim sistemi desteğide gelecek buda artı olarak telefona değer katar. Kamera ve kasaları sağlam oluyor.

Huawei p40 Lite aldırdım bir arkadaşa.. Mutlu mesut kullanıyor. Tabii Google Servisleri yok.. İş inada binince Google Servislerini de ekledim.. Bi bakın isterseniz. Tabii birkaç krirter yazsaydınız daha nokta atışı tavsiyelerde bulunabilirdik. Şu an sadece fiyat aralığını biliyoruz aradığınız cihazın..

Cihaz şu:

• Like 1

shiftdeletenet, 8 dakika önce yazdı:

Huawei p40 Lite aldırdım bir arkadaşa.. Mutlu mesut kullanıyor. Tabii Google Servisleri yok.. İş inada binince Google Servislerini de ekledim.. Bi bakın isterseniz. Tabii birkaç krirter yazsaydınız daha nokta atışı tavsiyelerde bulunabilirdik. Şu an sadece fiyat aralığını biliyoruz aradığınız cihazın..

Cihaz şu:

Kardeş Ben Pubg Gibi Pek Oyun Oynamam Ufak Tefek Ama Hız ve Dayanıklık Önemli Kamera Resim Bunlar Kaliteli Olsun İstiyorum

AdnanGumus, 6 dakika önce yazdı:

redmi note 10 al pişman olmazsın

Kullanıyorsan Nasıl Bir Cihaz Redmi lerde Çabuk Arıza Yapıyor hoparlör Diger Parçaları Yoksa Bende İstiyorum Ama Özellikle Suya Toza Dayanıklıkda Çok Zayıf Gördüm Özelliklerde

birader redmi note 8 kullanıyor 3 yıl oldu daha tamire götürmedi suya dayanıklı keşke daha önce alsaydım diyor  ben samsung s7 edge kullanıyorum tamir görmedi cihaz kırılmaz cam bile takmadım tabiki bu sene çizilmeye başladı 6. senem oluyor sıfırlama bile yapmadım sadece kronik renk dalgası var hafif dikat etmezsen anlaşılmıyor bile kullanmaya göre değişir alo desin yeter diyorsan uygun bişi al ama illaki selfi çekiyoruz oyun vs onun için iyi cihaz alıp parasına bakmayacaksın 

AdnanGumus, 1 saat önce yazdı:

birader redmi note 8 kullanıyor 3 yıl oldu daha tamire götürmedi suya dayanıklı keşke daha önce alsaydım diyor  ben samsung s7 edge kullanıyorum tamir görmedi cihaz kırılmaz cam bile takmadım tabiki bu sene çizilmeye başladı 6. senem oluyor sıfırlama bile yapmadım sadece kronik renk dalgası var hafif dikat etmezsen anlaşılmıyor bile kullanmaya göre değişir alo desin yeter diyorsan uygun bişi al ama illaki selfi çekiyoruz oyun vs onun için iyi cihaz alıp parasına bakmayacaksın 

Ben 2 Telefon Arasında Kaldım Miktarda Belli Şuan Kullananlardan Bilgi Topluyorum Hepsi Bu Yardımcı Olursanız Sevinirim.

Edited by lamont

samsung A52 al kafan ağrımaz.xiaomi de imei atıldımı bu kez telefon yazılımını güncellediğinde imei uçar ona göre hep kafan ağrır.sen direk samsungu al yazılım güncel olur kalitesi belli.kimse yanlış anlamasın ama xiaomi bana oyuncak telefon gibi geliyor.note 9 note 10 falan mi  olanları denk gelmedim kullanmadım.

mustafakarasan, 45 dakika önce yazdı:

samsung A52 al kafan ağrımaz.xiaomi de imei atıldımı bu kez telefon yazılımını güncellediğinde imei uçar ona göre hep kafan ağrır.sen direk samsungu al yazılım güncel olur kalitesi belli.kimse yanlış anlamasın ama xiaomi bana oyuncak telefon gibi geliyor.note 9 note 10 falan mi  olanları denk gelmedim kullanmadım.

Sizin oyuncak dediginiz telefonlarla dünyası sıralamasında ilk 4.te olan markadır.

• Like 2

mustafakarasan, 22 dakika önce yazdı:

Apple en ucuz telefonu 8bin TL. Xiaomi 2 bin TL bence sebep bu. Ayrıca xiaomi Çin markası Çin’in nüfusu ortada her Çinli bir telefon alsa zaten Appleyi satışta geçer. Ama kalitede geçemez. Bu benim görüşüm. Sizinde görüşünüze saygı duyarım

Apple yıllardır hep pahalıydı ucuz telefonlar her zaman vardı ayrıca iphonenin en fazla satıldıgı ülkelerden biri  çin di. Sizin telefonla ilgili bilgileriniz sanırım çok eskide kalmış xiaomi düşündügünüz kadar ucuz fiyatlı ve sizim söylediginiz gibi oyuncak telefonlarla  öne geçmedi.biraz araştırırsanız ögrenebilirsiniz.

lamont, 21.07.2021 - 16:32 yazdı:

Arkadaşlar Samsung A52 mi Yoksa Redmi Note 10 Pro mu Hangisini Tavsiye Edersiniz 4000 -4500 Arası Sizin Bir Tavsiyeniz Varmı ?

kardeş samsung al kafan rahat olsun. xiaomiye bulaşma. çok ağır telefonları ve bir sürü sorunları çıkıyor.

Amatör kullanıcılar için Xiaomi firması ucuz, çin malı, çok sorunlu, çabuk bozulan telefonlar üretiyor gibi görünür.

Xiaomi cihazlarda alındıktan sonra kesinlikle bootloader kilidinin açılmasını öneririm. Yazılımsal sorunlara siz kendiniz müdahale edebilirsiniz çok rahat.  Ve yazılımsal bir sorunda %98 oranında cihaz kurtarılır. Diğer markalarda en ufak sorunda servise vereceksin belki 15 gün onu bekleyeceksin.

Garantili cihaz önermiyorum , çoğu servis birçok şeyi kullanıcı hatası olarak ifade edip tamiri ücretli yapıyor. Ücretsiz yapanda mesela paralel ithalat cihaz servisleri yan sanayi parça kullanıyor. Zaten başınıza gelebilecek en kötü senaryo ekran kırılması ki onu da para vererek yaptırırsın.

Bir arkadaş çin mallarından uzak durun yazmış. Huawei  mesela bir çin markası , bu markaya da incik boncuklu balon der misiniz bilemiyorum, düşünmeye davet ediyorum.  Oppo,vivo,one plus, xiaomi markaları çin markaları ve kaliteleri bilinen markalardır.

Bir arkadaş Xiaomi de güncelleme yaparsan imei'ler gider başın ağrır demiş. Yanlış bilgi. Güncellemeler ile imei gitmez. İster OTA üzerinden ister twrp üzerinden yap farketmez.

Bir arkadaş Oneplus önermiş, oneplus cihazların özellikle ekranları çok güzel. İşletim sistemleri saf android arayuzune yakın olduğundan hızlıdır.  Fakat garantili satılanları pahalı. Kaçak olanlarını öneririm hem de çok rahat çift imei atılabiliyor.

Senelerdir Xiaomi kullanıyorum. Mi5, mi 9t pro , poco f1 kullandım şuan mi 10 pro kullanıyorum.  Mi5 dışında diğer cihazları kaçak aldım, imei atıp kullandım. Hiç sorun yaşamadım.

Aynı paraya daha iyi donanımlara sahip cihazlar almak sizin elinizde. 

Amatör kullanıcılar samsung gibi bilindik markalara yönelsin.  4bin liraya Samsung a52 gibi snapdragon 720g işlemcili telefonlar alsınlar

• Like 3
  • Thanks 1