Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Telefon Tavsiyesi Lazım

lamont
 Share

Recommended Posts

kardeşim eğer kameraya önem veriyorsan samsungdan şaşma iphone dahil bir çok telefonu tv üzerinde test ettim hiçbiri samsungun yanından bile geçemez .yalnız 2 modelden şaşma 1.samsung note 2 samsung s serisi.Diğer modeller pişmanlıktan başka birşey değil

• Haha 2

avis, 4 saat önce yazdı:

Bazı detaylarda lite daha iyiyken neden düşük puan verilmiş?

OİS ve super amoled + su korumasından farkından dolayı yüksek puan almış yoksa mi 11 liteden iyi olduğu yok ;) Kamera için a52 iyi bir seçenek olsada kutunda 15w hızlı şarj çıkması kılıf-ekrana uygulanmış koruyucu cam olmaması / çok az ekran özelliği sunması her tarafı plastik olması benim için - özellik ama mi 11 liteye baktığın zaman memc-delta-e-jcnd gibi üst seviye amiral gemisi telefonlarda bulunan özellikleri sunuyor ve 720Gden daha güncel olan 732G ile geliyor.Kamera konusundada a52 kadar iyi üzmez yani tek problemi ışığı biraz fazla patlatıyor oda GCAM yani google camera uygulamasıyla kolaylıkla çözülüyor.Ayrıca mi 11 litenin 159 gram ile dünyanın güncelde en hafif telefonu olduğunuda unutmamak gerekiyor ;)

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

• Samsung telefonlarında kendi  teknolojilerini kullanmakta ekran ve telefon micro chipleri vs. bu kapsamdan bakılınca samsun safında bu marka bir çok telefona göre + sağlamakta. Fiyatıda ona göre veriliyor zaten.
  • Fason üretimli ve diğer markalarda da samsung'a ait olan chiplere ve ekran teknolojilerine rastlayabilirsiniz. Buda adamların kendi ürettikleri teknolojinin ne denli kullanımının olduğu ve tercih edildiğinin bir kanıtı diye düşünebiliriz.
  • Kamera sensörleri optikleri ve genel özellikleri bakımından markadan çok kameranın içeriğindeki özelliklere odaklanmak, hangi optik markanın kullanıldığı ve verdiği değerlerin tam manasıyla gerçek olup olmadığınıda odaklanmak gerekli. Benim kanımca Samsung ve Huawei bu konuda oldukça iyiler diye düşünüyorum.
  • IPhone'a gelirsek eğer, verdiği özellikler ve geneli itibarıyla olağanüstü bir fiyat politikaları güdülmekte nedense ve uzun yıllardır'da bu aynı şekilde yuvarlanarak devam ediyor. Bu marka telefona bu paralar verilirmi akla ziyan diye düşünüyorum. İdeolojimden olsa gerek paramda olsa iphone cihazını cebime koyup kullanmazdım bu benim şahsi fikrimdir. Yerine , alınabilecek mükemmel özelliklere sahip neredeyse iphone'nun yarı fiyatında olan bir sürü marka model cihazlar söz konusu. Maksak hava civaysa iphone alınır parası olan yine alsın kullansın ayrı konu tabiki. :) 
  • Samsung ve Huawei cihazlarının daha alınabilir olarak görmekteyim açıkcası. Kasa,yazılım,donanımları vd özellikleriyle kullanıcısına bu kapsamda daha güven tanzim etmekte. Xiaomi hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim nedir ne değildir malumatım yok. Her markada olduğu gibi, çıkan farklı modellerde biri diğerinden farklı özellikte ve daha iyi bir özelliğin koyularak satıldığıda bir gerçek. Türkiye'de tekelleşmiş olan markalar zaten az çok tarafımızca bilinmekteler. Sonuç olarak çalışan ülkeyiz orta direk sınıfında olan insanlara hitab eden markalar ve parasını hak eden diyelim, cihaz satın alıp kullanmak daha akıllıca olacaktır.
  • Profesyonel olarak fotoğraf ve video çekimlerinde bu optiklere sahip cihazların "leica, carl zeiss, olympus" normal optiklere göre kat ve kat daha kaliteli ve gerçek renk ve detayları vereceğide aşikardır. Nedense son yıllarda pek göremiyorum bu optikleri kullananları varsada eski bir kaç modellerde görmüştüm. Iphone söylemesede veya belirtmesede aralarından herhangi birini "üstteki optiklerin" kullandığına adım gibi eminim. :) 
  • Like 3

bu gün avm gezdim samsung s21 ultra parasını hak ediyor o derece param olsa düşünmeden alırım 

lamont almadıysan ablama eniştem bu cihazı aldı gayet memnun 

Please register to see this content.

• Like 1

forjest ustad Xiaomi baya iyi bir markadır emin ol ben 1 kulaklığını 5 yıl kullandım orjinaldi yeğen koparmasaydı iyiydi şimdi piyasada çakma var mağazaya uğradım dedim bu eski kulaklıktan varmı üretimi bitti piyasa ve nettekilerin hepsi çakma bakırköye aldığım yere bile gittim yok şimdi bu gelince alıcağım biraz tuzlu olacak parasını hak eder 

• Thanks 1

AdnanGumus, 36 dakika önce yazdı:

bu gün avm gezdim samsung s21 ultra parasını hak ediyor o derece param olsa düşünmeden alırım 

lamont almadıysan ablama eniştem bu cihazı aldı gayet memnun 

Aynı fikirde değilim açıkcası o kadar üst seviye her özelliği koyduğun telefonun exynos 2100 gibi snapdragonun yanından bile geçemeyecek işlemci koyması + 25w gibi komik rakamda hızlı şarj sunması o cihaza yakışmıyor açıkcası tüm bunlara ek kutusundan tıpkı apple gibi sadece kablo çıkıyor olması kalemi/kılıfı/ekrana koruyucu camı / adaptörü için ayrı ayrı para istemesi hakettiğini göstermiyor açıkası tüm ekipmanlarıyla toplu alınınca 15.500 liralık telefon 17 bin lira oluyor bunun neresi fiyatını hakediyor?

O fiyat bandında fiyatını hakeden varsa oda budur.

Edited by SoNKraL_
  • Like 2
  • Haha 1

A52'ye ayırdığınız bütçeden biraz daha fazla ayırabiliyorsanız S20FE harika bir seçim olurdu.. Benim alışveriş listemde bir süredir. Aslında Huawei P40 Pro için fırsat kolluyorum, şimdilik olmadı..

Baktığım bir site değil ama oradan link verilmiş, ben de oradan paylaşayım:

Edited by shiftdeletenet
yazım hatası

shiftdeletenet, 5 dakika önce yazdı:

A52'ye ayırdığınız bütçeden biraz daha fazla ayırabiliyorsanız S20FE harika bir seçim olurdu.. Benim alışveriş listemde bir süredir. Aslında Huawei P40 Pro için fırsat kolluyorum, şimdilik olmadı..

Baktığım bir site değil ama oradan link verilmiş, ben de oradan paylaşayım:

samsung s20 fe'nin snapdragon versiyonunu alabilirseniz güzel, öbürü ısınyor ben kullandım.

• Like 1

mustafakarasan, 22.07.2021 - 22:48 yazdı:

Xiaomi resmî note 9pro telefonu güncelleyince imei gidiyor. Hatta imei atan telefoncu bile sakın güncelleneyim diyor. Twrp  ile imei gitmeden yazılım güncelleme yapılabiliyormuş ama bunu kaç kişi kendi başarabilir. Hatta Samsung A serisi imei atılmış bir telefona android sürümünü yükseltmek için orginal yazılımı yükledim odin ile telefonun imei gitti telefoncular bile yazılım son sürüm olduğu için bir daha imei atamayız dediler. Yazılımı düşürelim dedik oda olmadı. Beklemeye aldık. Son yazılımın imei atılan versiyonu çıkarsa atılabilir dediler 

Yanlıs Bılgı vermeyın Kullanıyorum ıme de gıtmıyor.. Kacak Olan Telefonlarda bu Hadıseler basa gelebılır ama 1 senedır Boyle bısey yasamadım.

focus2011, 8 saat önce yazdı:

kardeşim eğer kameraya önem veriyorsan samsungdan şaşma iphone dahil bir çok telefonu tv üzerinde test ettim hiçbiri samsungun yanından bile geçemez .yalnız 2 modelden şaşma 1.samsung note 2 samsung s serisi.Diğer modeller pişmanlıktan başka birşey değil

S Serisi ve Note Serisi Dışındaki Samsung Markalar Pişmanlıkmı Diyorsun A52 Tavsiye Etmiyormusun 

Arkadaşlar Redmi Benim  İçin En Büyük Dezavantajı Suya Toza Dayanıksız Olması Lakin Şuan Herkes Note10 veya Poco Kullanıyor Suya Toza Dayanıksız Olması Beni Uzaklaştırıyor 

lamont, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Herkese Teşkkür Ederim A52 Samsung Aldım 

doğru karar vermişsin kamerası çok iyi yakınlaştırmada az dagılsada netleştiriyor geçen pazar baktım avmde

hayırlı olsun iyi günlerde kullan

• Like 2