Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Telefon Tavsiyesi Lazım

lamont
 Share

Recommended Posts

karşıdaki insanları tanımadan böyle amatör lafları falan çok uygun kaçmıyor. sözü edilen markaların hemen hepsini kullanmış, jailbreak, root ve bilmem ne zımbırtılarını yapmış biri olarak tavsiyemizi yapıyoruz. hiçbir marka burda kimsenin malı değil. sadece tecrübelere dayanarak soruyu soran arkadaşa tavsiyemizi yazıyoruz. fanboyluğa gerek yok.

Xiaomi resmî note 9pro telefonu güncelleyince imei gidiyor. Hatta imei atan telefoncu bile sakın güncelleneyim diyor. Twrp  ile imei gitmeden yazılım güncelleme yapılabiliyormuş ama bunu kaç kişi kendi başarabilir. Hatta Samsung A serisi imei atılmış bir telefona android sürümünü yükseltmek için orginal yazılımı yükledim odin ile telefonun imei gitti telefoncular bile yazılım son sürüm olduğu için bir daha imei atamayız dediler. Yazılımı düşürelim dedik oda olmadı. Beklemeye aldık. Son yazılımın imei atılan versiyonu çıkarsa atılabilir dediler 

mustafakarasan, 5 dakika önce yazdı:

Xiaomi resmî note 9pro telefonu güncelleyince imei gidiyor. Hatta imei atan telefoncu bile sakın güncelleneyim diyor. Twrp  ile imei gitmeden yazılım güncelleme yapılabiliyormuş ama bunu kaç kişi kendi başarabilir. Hatta Samsung A serisi imei atılmış bir telefona android sürümünü yükseltmek için orginal yazılımı yükledim odin ile telefonun imei gitti telefoncular bile yazılım son sürüm olduğu için bir daha imei atamayız dediler. Yazılımı düşürelim dedik oda olmadı. Beklemeye aldık. Son yazılımın imei atılan versiyonu çıkarsa atılabilir dediler 

kaçak gelmiş telefonu alırsan böyle kaçak işlemlerle uğraşırsın. git faturalı al rahat rahat kullan.

• Like 2

yasak_ask, 2 saat önce yazdı:

Amatör kullanıcılar için Xiaomi firması ucuz, çin malı, çok sorunlu, çabuk bozulan telefonlar üretiyor gibi görünür.

Xiaomi cihazlarda alındıktan sonra kesinlikle bootloader kilidinin açılmasını öneririm. Yazılımsal sorunlara siz kendiniz müdahale edebilirsiniz çok rahat.  Ve yazılımsal bir sorunda %98 oranında cihaz kurtarılır. Diğer markalarda en ufak sorunda servise vereceksin belki 15 gün onu bekleyeceksin.

Garantili cihaz önermiyorum , çoğu servis birçok şeyi kullanıcı hatası olarak ifade edip tamiri ücretli yapıyor. Ücretsiz yapanda mesela paralel ithalat cihaz servisleri yan sanayi parça kullanıyor. Zaten başınıza gelebilecek en kötü senaryo ekran kırılması ki onu da para vererek yaptırırsın.

Bir arkadaş çin mallarından uzak durun yazmış. Huawei  mesela bir çin markası , bu markaya da incik boncuklu balon der misiniz bilemiyorum, düşünmeye davet ediyorum.  Oppo,vivo,one plus, xiaomi markaları çin markaları ve kaliteleri bilinen markalardır.

Bir arkadaş Xiaomi de güncelleme yaparsan imei'ler gider başın ağrır demiş. Yanlış bilgi. Güncellemeler ile imei gitmez. İster OTA üzerinden ister twrp üzerinden yap farketmez.

Bir arkadaş Oneplus önermiş, oneplus cihazların özellikle ekranları çok güzel. İşletim sistemleri saf android arayuzune yakın olduğundan hızlıdır.  Fakat garantili satılanları pahalı. Kaçak olanlarını öneririm hem de çok rahat çift imei atılabiliyor.

Senelerdir Xiaomi kullanıyorum. Mi5, mi 9t pro , poco f1 kullandım şuan mi 10 pro kullanıyorum.  Mi5 dışında diğer cihazları kaçak aldım, imei atıp kullandım. Hiç sorun yaşamadım.

Aynı paraya daha iyi donanımlara sahip cihazlar almak sizin elinizde. 

Amatör kullanıcılar samsung gibi bilindik markalara yönelsin.  4bin liraya Samsung a52 gibi snapdragon 720g işlemcili telefonlar alsınlar

A52 Alma Der Gibi İmada Bulunmuşsun Lakin Samsung a52 3 Yıl Güncelleme Alacak Bu Yanı Suya Toza Darbeye Dayanıklı Xiaomi Professionalmi Bu Şekildemi Düşünüyorsun Kardeşim

mustafakarasan, 2 saat önce yazdı:

Xiaomi cihazlarda imei işini herkes düzgün yapamıyor malesef. Yazılım işinde de kasap çok piyasada. Cihaza imei atarlar , yanlış işlem yapıldığında internet çekmez, şebeke düzgün çekmez gibi sorunlar olur. Note 9 pro abim kullanıyor. Global kararlı rom kullanıyor, güncellemeleri alıyor. İmei atılmış kaçak cihaz ama sorun yaşamadı 6 aydır.

Samsunglarda 2 türlü imei atma yöntemi var. Ucuz olan yöntemde telefon güncelleme almaz , güncelleme yapılamaz. Birde server üzerinden kayıt var tabi pahalı bir yöntem ama cihaz güncelleme alır.  Bilginize. 

lamont, 6 dakika önce yazdı:

A52 Alma Der Gibi İmada Bulunmuşsun Lakin Samsung a52 3 Yıl Güncelleme Alacak Bu Yanı Suya Toza Darbeye Dayanıklı Xiaomi Professionalmi Bu Şekildemi Düşünüyorsun Kardeşim

Güncelleme konusunda önemli olan android sürüm yükseltme güncellemesi verebiliyor olması. Vereceği güncellemeler büyük oranda güvenlik yama güncellemeleri olacaktır. Samsung ara modellere çok ilgi göstermez bu konuda. Amiral gemilerini öncelikli tutar. 

Yazdıklarım genel bilgilendirmedir. Senin ihtiyaçlarını karşılayacak özellikler içerdiği için Samsung a52 alabilirsin.

nadir3391, 2 saat önce yazdı:

karşıdaki insanları tanımadan böyle amatör lafları falan çok uygun kaçmıyor. sözü edilen markaların hemen hepsini kullanmış, jailbreak, root ve bilmem ne zımbırtılarını yapmış biri olarak tavsiyemizi yapıyoruz. hiçbir marka burda kimsenin malı değil. sadece tecrübelere dayanarak soruyu soran arkadaşa tavsiyemizi yazıyoruz. fanboyluğa gerek yok.

Bende tavsiyelerimi , tecrübelerimi ilettim sadece.  Fanboyluk bir durum yok herkes ihtiyaçlarına göre bütçesine göre bir marka model seçebilir. Altı üstü telefon yani, bunlar fani şeyler :)

• Like 2

yasak_ask, 41 dakika önce yazdı:

Güncelleme konusunda önemli olan android sürüm yükseltme güncellemesi verebiliyor olması. Vereceği güncellemeler büyük oranda güvenlik yama güncellemeleri olacaktır. Samsung ara modellere çok ilgi göstermez bu konuda. Amiral gemilerini öncelikli tutar. 

Kardeşim Android Sürüm Yükseltme Verecek Bu Bile Bir Avantaj Ben Sıfır Faturalı Alacam Imeil ile Uğraşamam

yasak_ask, 9 saat önce yazdı:

Xiaomi cihazlarda imei işini herkes düzgün yapamıyor malesef. Yazılım işinde de kasap çok piyasada. Cihaza imei atarlar , yanlış işlem yapıldığında internet çekmez, şebeke düzgün çekmez gibi sorunlar olur. Note 9 pro abim kullanıyor. Global kararlı rom kullanıyor, güncellemeleri alıyor. İmei atılmış kaçak cihaz ama sorun yaşamadı 6 aydır.

Samsunglarda 2 türlü imei atma yöntemi var. Ucuz olan yöntemde telefon güncelleme almaz , güncelleme yapılamaz. Birde server üzerinden kayıt var tabi pahalı bir yöntem ama cihaz güncelleme alır.  Bilginize. 

Yazdıklarım genel bilgilendirmedir. Senin ihtiyaçlarını karşılayacak özellikler içerdiği için Samsung a52 alabilirsin.

Bende tavsiyelerimi , tecrübelerimi ilettim sadece.  Fanboyluk bir durum yok herkes ihtiyaçlarına göre bütçesine göre bir marka model seçebilir. Altı üstü telefon yani, bunlar fani şeyler :)

tecrübelerini iletirken amatör falan. 1996 da telefonla tanıştım. o zamandan bu zamana kadar yüzlerce telefon kullandım. amatör kelimesi bana ise sen daha amatör kalırsın. hayal edemeyeceğin kadar telefon kullanmışımdır. hem de en üst düzeyde. xiaomiyi bırak elime evime bile almam.

lamont, 10 saat önce yazdı:

Kardeşim Android Sürüm Yükseltme Verecek Bu Bile Bir Avantaj Ben Sıfır Faturalı Alacam Imeil ile Uğraşamam

Hayırlı olsun diyelim o zaman :)

nadir3391, 2 saat önce yazdı:

tecrübelerini iletirken amatör falan. 1996 da telefonla tanıştım. o zamandan bu zamana kadar yüzlerce telefon kullandım. amatör kelimesi bana ise sen daha amatör kalırsın. hayal edemeyeceğin kadar telefon kullanmışımdır. hem de en üst düzeyde. xiaomiyi bırak elime evime bile almam.

Tamam şampiyon sakin ol. 1996 dan 2021 e  , bu 25 senede yüzlerce telefon kullanmışsındır,doğrudur. Kralsın, babasın. Eyvallah. Amatör olan benim, haklısın :)

• Like 1
  • Thanks 1

yasak_ask, 6 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun diyelim o zaman :)

Tamam şampiyon sakin ol. 1996 dan 2021 e  , bu 25 senede yüzlerce telefon kullanmışsındır,doğrudur. Kralsın, babasın. Eyvallah. Amatör olan benim, haklısın :)

sakinim sadece kullandığımız kelimelere dikkat edelim demek istiyorum. kaldıki bu telefon markalarının hepsi de yabancı.  övüp yüceltmeye gerek yok.

yasak_ask, 20 saat önce yazdı:

Amatör kullanıcılar için

gardaş sen fotograf makinesi tavsiyesi verecekken telefon tavsiyesi veriyorsun. telefonlarda öyle bir ayrım yok bunu bileydin iyiydi. 

telefonda amatör pro. diye yazan türünün ilk ve tek örneği sensin. helal olsun takdir ettim. 

Django, 2 saat önce yazdı:

gardaş sen fotograf makinesi tavsiyesi verecekken telefon tavsiyesi veriyorsun. telefonlarda öyle bir ayrım yok bunu bileydin iyiydi. 

telefonda amatör pro. diye yazan türünün ilk ve tek örneği sensin. helal olsun takdir ettim. 

Sen okuduğunu anlasaydın keşke :) Ben o ayrımı kullanıcılar için yaptım. Alıntı yaptığın cümlede ne yazıyor "Amatör kullanıcı

Gayet normal aslında. Benim öğrencilerimin de birçoğu Türk Dili ve Edebiyatı dersinden kalıyorlar.

Ayrıca konu telefon tavsiyesi. Konu sahibine önerileriniz varsa paylaşınız. Bilgilerinizden bizde faydalanalım. Kişisel atışmanın anlamı yok. Konuyu gereksiz meşgul etmeyelim.

• Like 1

yasak_ask, 8 dakika önce yazdı:

Sen okuduğunu anlasaydın keşke :) Ben o ayrımı kullanıcılar için yaptım. Alıntı yaptığın cümlede ne yazıyor "Amatör kullanıcı

Gayet normal aslında. Benim öğrencilerimin de birçoğu Türk Dili ve Edebiyatı dersinden kalıyorlar.

Ayrıca konu telefon tavsiyesi. Konu sahibine önerileriniz varsa paylaşınız. Bilgilerinizden bizde faydalanalım. Kişisel atışmanın anlamı yok. Konuyu gereksiz meşgul etmeyelim.

birader önce telefonda prof. amatör kullanıcı ayrımı olmadığını öğren ondan sonra gel konuşalım. telefonların başına sonuna getirilen pro lite vb. eklerden mi çıkarıyorsun? cep telefonunun prof kullanıcısı nasıl oluyormuş? sen öğretmensen yazık öğrencilere. gereksiz meşgul eden gereksiz yazan sensin. gelmiş kendince ahkam kesmeye çalışmıssın ama zırvaladığının farkında bile değilsin. hiçbir prof kullanıcı cep telefonu ile iş yapmaz kamera ve foto makineleri ile iş yapar ki kazanç kapısıdır bu fiyatlarını da uçuk kaçıktır. önce amatör nedir profosyonel nedir kelime anlamlarını öğren sonra millete ahkam kesmeye çalış ki rezil kepaze olma. senin mantıktan düşünmeye çalıştım bu tiktokçılar cep telefonu ile iş yapıyor onlar senin akıl ve mantığında cep telefonunun prof. kullanıcıları mı oluyorlar 🙃

Edited by Django

Django, 1 dakika önce yazdı:

birader önce telefonda prof. amatör kullanıcı ayrımı olmadığını öğren ondan sonra gel konuşalım. telefonların başına sonuna getirilen pro lite vb. eklerden mi çıkarıyorsun? cep telefonunun prof kullanıcısı nasıl oluyormuş? sen öğretmensen yazık öğrencilere. gereksiz meşgul eden gereksiz yazan gelsin. gelşmiş kendince ahkam kesmeye çalışmıssın ama zırvaladığının farkında bile değilsin. hiçbir prof kullanıcı cep telefonu ile iş yapmaz kamera ve foto makineleri ile iş yapar ki kazanç kapısıdır bu fiyatlarını da uçuk kaçıktır. önce amatör nedir profosyonel nedir kelime anlamlarını öğren sonra millete ahkam kesmeye çalış ki rezil kepaze olma. senin mantıktan düşünmeye çalıştım bu tiktokçılar cep telefo ile iş yapıyor onlar senin akıl ve mantığında cep telefonunun prof. kullanıcıları mı oluyorlar 🙃

Sen şu mahalle ağzı konuşmanı bir düzelt önce sonra iletişim kuralım. Oturduğun kahveden dışarı çık, oksijen al biraz. Öğretmenliğimi sorgulamak senin haddini hududunu aşar, klavye başında kolay oluyordur sizin için yazmak. Sizler her şeyi en iyi bilensiniz, her konuda bilgilisiniz hatta ülkede kurar yönetirsiniz. Bir bitmediniz... :)

yasak_ask, Şimdi yazdı:

Sen şu mahalle ağzı konuşmanı bir düzelt önce sonra iletişim kuralım. Oturduğun kahveden dışarı çık, oksijen al biraz. Öğretmenliğimi sorgulamak senin haddini hududunu aşar, klavye başında kolay oluyordur sizin için yazmak. Sizler her şeyi en iyi bilensiniz, her konuda bilgilisiniz hatta ülkede kurar yönetirsiniz. Bir bitmediniz... :)

bilgi sahibi olmasan fikir sahibi olan biri, hariçten gazel okuyan. bilmediğini bile bilmeyen biri öğretmen olmuş yazık o öğrencilere elbette. sen amatör ve prof. tekefon kullanıcı açıklamasını yap hele.

Mi 10 life 5G kullanıyorum 1 seneyi geçti tek şarj ile bir günü çok çok rahat çıkarıyor ikinci güne geçiyor.cok hafif bir telefon sanırım 192gr civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam..4 kamera mevcut makro dahil amoled ekran kullanımı hoş 4K video cekebiliyor.6gb ram 128gb hafıza var..sorunsuz kullanmaktayım.eşimde oppo reno2Z var video da ultra stabilize özelliği var sanki gimble takmissin gibi çekiyor çok beğeniyorum ama benim telefon ile kıyaslayınca biraz ağır telefon elde uzun süre kullanımda ağrı yapıyor.yine de video özelliğini çok kullanacak olan biri için tavsiye ederim.mi 10lite 5G de üzmez ben Türkiye garantili aldım sorunsuz kullaniyorum lakin yurdisi olarak satılan malum yerlerde fiyatı yarinfiyatina 2500 civarlairnda bulunabilir bir cihaz.

nedense bizim ülkede bu tür konular en sonunda kavgaya dönüşür. herkes her konuda kendini uzman görür, karşısındakini küçümser, hor görür.. medeni bir şekilde fikrimizi açıklamaktan aciziz. okumuşu da aynı okumamışı da.

nadir3391, 2 dakika önce yazdı:

nedense bizim ülkede bu tür konular en sonunda kavgaya dönüşür. herkes her konuda kendini uzman görür, karşısındakini küçümser, hor görür.. medeni bir şekilde fikrimizi açıklamaktan aciziz. okumuşu da aynı okumamışı da.

cahilin okumuşuna laf anlatamazsın dağa taşa kurda kuşa lafı anlatırsın cahilin okumuşuna anlatamazsın. kendinden de bu tiplerin haberi yokturdur zaten. bu memleket ne çekiyorsa cahilin okumuşundan, zenginin vizyonsuzundan çekiyor.

• Like 1

yasak_ask, 5 dakika önce yazdı:

Hadi bakalım "Körler sağırlar birbirini ağırlar" moduna da girdik. Buyrun pist sizindir.. :)

seviye kendini belli ediyor. dünden beri anlatmaya çalışıyorum ama inatla aynı tavırlara devam ediyorsun. yazık. neyse konu sahibinden özür diliyorum kendi adıma. gereksiz yere meşgul ettiğim için. 

Django, 54 dakika önce yazdı:

bilgi sahibi olmasan fikir sahibi olan biri, hariçten gazel okuyan. bilmediğini bile bilmeyen biri öğretmen olmuş yazık o öğrencilere elbette. sen amatör ve prof. tekefon kullanıcı açıklamasını yap hele.

nadir3391, 44 dakika önce yazdı:

seviye kendini belli ediyor. dünden beri anlatmaya çalışıyorum ama inatla aynı tavırlara devam ediyorsun. yazık. neyse konu sahibinden özür diliyorum kendi adıma. gereksiz yere meşgul ettiğim için. 

DURUN !!! AMATÖR BENİM (Kara Murat filmini hatırladım bian sohbeti okuyunca :) )

Amatör kullanıcı derken telefon formatından,rom yüklemeden ,ince ayarlarından,ımeı vs. anlamayan standart kullanıcı demek istemiş arkadaş.Bunda büyütecek bişi yok bi sakin olun.Zaten elektronik işi biraz şans işidir.Alırsın 10 sene kullanırsın alırsın 2.günde hata verir.Buyüzdende garantili ürünler alırsan sıkıntı olmaz.

• Like 2

lamont, 56 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar Fikrinizi Sordum Kullananlar Tecrüblerini Herkes Görüşünü Belirtsin Ama Bu Şekilde Kimse Kimseyi Kırmasın Görüş Tavsiyelerinizi Belirtin  

hocam telefonu kurcalamayan format rom vs işlerine hiç bulaşmayım günlük işlerimi halledeyim normal şekilde diyorsan samsung al kullan arıza kısmı inan şans işi ben piyasada olan bi çok marka kullandım son olarak xiaomi kullanıyordum en son dedim düz kullanayım hiçbişeye karışmadan sade şekilde iphone xr aldım 3 sene olacak ama sana tavsiyem samsung la yola devam etmen :)

20072011, 1 saat önce yazdı:

hocam telefonu kurcalamayan format rom vs işlerine hiç bulaşmayım günlük işlerimi halledeyim normal şekilde diyorsan samsung al kullan arıza kısmı inan şans işi ben piyasada olan bi çok marka kullandım son olarak xiaomi kullanıyordum en son dedim düz kullanayım hiçbişeye karışmadan sade şekilde iphone xr aldım 3 sene olacak ama sana tavsiyem samsung la yola devam etmen :)

Kardeşim Bende Öyle Düşünüyorum Note3 Kullanıyorum Çok Memlunum Ama Artık Android Sürümü ve ÖZellikleri Yetersiz Bazı Uygulamlarda xiaomi Beni Tedirgin Eden Nokta Suya ve Toza Dayanıklık Yeterli Değil O Yüznden Endişeliyim Yoksa Note 10 Pro Güzel Performans Gerçekten İyi Ama Sanırım Dogru Tercih A52 Olacak 

• Like 1

lamont, 7 dakika önce yazdı:

Kardeşim Bende Öyle Düşünüyorum Note3 Kullanıyorum Çok Memlunum Ama Artık Android Sürümü ve ÖZellikleri Yetersiz Bazı Uygulamlarda xiaomi Beni Tedirgin Eden Nokta Suya ve Toza Dayanıklık Yeterli Değil O Yüznden Endişeliyim Yoksa Note 10 Pro Güzel Performans Gerçekten İyi Ama Sanırım Dogru Tercih A52 Olacak 

xiaomi ciddi anlamda uğraştıran bi marka kullandığım süre boyunca yok rom at kamera için şu uygulamayı yükle şu oyuna bu yamayı kur inan kobay faresine dönüyor cihaz al garantili bi samsung A52 gayet işini görür