Jump to content

Win11_pro_lite_22000.194_x64_tr Katılımsız

adbenim
 Share

Recommended Posts

sistemi yükledim ancak öncelikle ekran kartını yükleyiyeyim dedim ama yükleyemedim ekran dondu kaldı klavye ,mouse hiçbirşey çalışmadı ne görev çubuğu nede masa üstü öğeleri yerinde kaldı,hizmet yöneticisini bile açamadım...!

SON_VATAN, 43 dakika önce yazdı:

sistemi yükledim ancak öncelikle ekran kartını yükleyiyeyim dedim ama yükleyemedim ekran dondu kaldı klavye ,mouse hiçbirşey çalışmadı ne görev çubuğu nede masa üstü öğeleri yerinde kaldı,hizmet yöneticisini bile açamadım...!

Kardeş donanımsal bir sorun olmasın?.Bende sorun çıkarmadı.Oradan yazmaktayım..5 gündür bu sürümdeyim..

• Like 1

Artık bir şekilde Windows 10'a dönmeyeceğiz görünüyor. Bu anlamda bu tür paylaşımları farklı forum müdaivmlerinden görmek memnun edici. Ben ilk defa içime sinerek kullanıyorum bir Windows sürümünü. Tabii Telemetry gibi gammaz özelliklerden arındırılması gerekecek. Ve, biraz daha fazla kırpmadan nispeten Lite haline getirmek icab edecek önceki çalışmalarda olduğu gibi.. 

Vesileyle bu şekildeki modifiye Windows işi ile uğraşan arkadaşlarımızdan birkaç isteğim olacak. Aslında düşüncelerimi paylaşmak istiyorum mevzuyla alakalı yoksa bir dayatma değil bu.. Yapılırsa iyi olur babında.

1. Balık yemeyi değil tutmayı da öğretmeye yönelik birkaç paylaşım bekliyoruz sizlerden, özellikle bir Windows 11 çoklu sürümlü ISO dosyasına dil entegre nasıl olur, bu dil dosyaları nereden indirilir v.s Diyelim ki W11 Home ve Pro sürümü var, her ikisi için de Türkçe yanında İngilizce ve Almanca eklemek mesela..

2. Modifiye ederken kuşa çevirmeyin mümkünse. Özellikle ispiyonculuk yapan servisleri, performansa olumsuz etki edecek bazı servisleri kapatmanız yeterli..

3.Defender'le uğraşmayın. Teorik olarak Windows 11 kurabilen birinin cihazı donanım olarak yeterlidir. Performansı göreceli olarak daha iyi hale gelmiş Windows Security (Defender) kurulu makinanın performansına gözle görülürbir performans düşüklüğü yaşatmayacaktır. En kötü ihtimalle defender'i kapatın. isteyen açsın. Sadece nispeten deneyimli insanları hedeflemeyin, öyle insanlara kurulum yapıyorum ki bazen etrafta, yıl 2021 kıyamete çeyrek kala halen denetim masasına girip bir iki ayar yapamıyor. Haliyle bu tür cihazlarda harici anti virüs bir çok yanlış anlamaya, paniğe çıkan reklamlar sonucu kullanıcıya yaptırdığı hatarla uğraştırıyor. Defender ayarlardan anlık denetimi kapattığınızda size korumasız ama aynı zamanda indirdiğiniz dosyalara müdahalesiz bir ortam sunuyor zaten.

4.Çoklu dil yurt dışına yönelik de düşünülmeli. İnsanımız genelde dar çerçevede düşünüyor, sadece Türk halkı kullanmıyor ki Windowsu ISO'lara sadece İngilizce bile ekleseniz tüm dünyayı hedeflemiş olursunuz. Dosyanın indirilme sayısı 10'a katlayacaktır. 

5.Üstteki maddeye ek olarak forum yönetimi sadece modifiye işletim sistemleri bölümünün ingilizce bölümünü eklese, buradaki forum müdavimlerinden oluşacak sorulara ingilizce cevap verenler çıkacaktır. Sunumu zaten teamOs v.b yerlerden esinlenerek düzenlenebilir. Çıkarılanlar, eklenenler v.s bunları yazmak zor bir iş değil. Kalıp hemen hemen aynı şeyler zaten.

Tüm alanlarda böyleyiz ama.. Bir icat ortaya koymaya, bir iş kurmaya yöneliyoruz hemen illa yerli(!) bir isim bulacağız diye diretiyoruz. İş yerli olmakla sınırlı kalıyor sonra. İsim yapmış farklı alanlardaki iş kolları, markalar, araç, elektronik cihaz markalarına bakın.. Hiç birinde ülke vurgusu var mı? Herif Microsoft, Windows, amazon, ebay, Toyota, Lenovo, Sony, Linux, Deepin v.s diye isimlendirmiş yaptığı işleri. İçinde bir amerika, bir Kore Çin v.s vurgusu var mı? Dünyaya satıyor adamlar..

İiyi forumlar diliyorum. Paylaşım için teşekkürler.

SON_VATAN, 15 saat önce yazdı:

Kendim 3 bilgisayarda kullanıyorum,şimdilik hiç birinde sorun yoktur.

shiftdeletenet, 3 saat önce yazdı:

1. Balık yemeyi değil tutmayı da öğretmeye yönelik birkaç paylaşım bekliyoruz sizlerden, özellikle bir Windows 11 çoklu sürümlü ISO dosyasına dil entegre nasıl olur, bu dil dosyaları nereden indirilir v.s Diyelim ki W11 Home ve Pro sürümü var, her ikisi için de Türkçe yanında İngilizce ve Almanca eklemek mesela..

işaretli cmd komutunu indirin
ve istediğiniz dilleri ekleyin

Please register to see this content.

Edited by adbenim
  • Like 1

adbenim, 3 saat önce yazdı:

Kendim 3 bilgisayarda kullanıyorum,şimdilik hiç birinde sorun yoktur.

işaretli cmd komutunu indirin
ve istediğiniz dilleri ekleyin

Kurulumda eklediğim dilleri sorsun istiyorum, tek ISO içinde 3 dil yani.. bu öyle bir işlem mi? nLite ile iso dosyasına dil ekleme videosu vardı, YouTube 'da bulamıyorum şimdi.. Tabii ki Windows 11 için güncelleme yapmak gerekecek o videodaki bilgileri. Eklemek için gerekecek W11 Dil dosyası linki vs

Teşekkürler 

adbenim, 15 saat önce yazdı:

Birşeyleri mi kaçırıyorum? Siteye girdim, görselde paylaştığım ayarları yaptım, scripti indirdim. Admin yetkileriyle çalıştırdım, istediğim dilleri ON haline getirdim, netFramework ON diye seçtim, v.s epey dosya indirdi. Yaklaşık 3.2 GB dosya indi ama ISO dosyası oluşmadı. Bir de hem Windows 11 Home, hem Pro nasıl tek iso olacak?  "Select Edition" bölümünde tek seçim yapabiliyorsunuz çünkü..  Teşekkürler.. 

• Like 1

"Select Edition" bölümünden All Edition seç .

İSO oluşmazise,tekrar indir ve dene.

L. Integrating additional Language Packs   - ON
 N. Integrating .Net Framework 3.5          - ON
 M. Create Multiple ISO (all editions)      - ON
 U. Integrating cumulative updates          - ON
 C. Clearing the WinSxS from garbage        - OFF
 S. Split install.wim to 4 GB (UEFI-FAT32)  - ON
 E. Compressed install.wim in ESD           - OFF

böyle olmalı

adbenim, 6 saat önce yazdı:

böyle olmalı

Bu ayarlarla da iki defa daha deneme yaptım ama ISO dosyası oluşmadı neyse. Şu ekranda epey bekliyor, sonrasında herhangi bir hata iletisi almadan sonlanıyor..

adbenim, 01.08.2021 - 12:11 yazdı:

böyle olmalı

Başka, SSD takılı, daha hızlı bir makinada denedim ve 2 saatten fazladır işlem yapıyor. Sanırım tüm sürümler seçili olduğu için uzun sürüyor işlem..

w11insider.jpg

indirdiğimiz bu CMD dosyasının içini özelleştirip sadece iki sürüm, Windows 11 Pro ve Home sürümlerini yazmak mümkün mü scripte acaba?

EK: İki saat üzeri bir sürede 22000.100.210714-1804.CO_RELEASE_SVC_PROD2_CLIENTMULTICOMBINED_UUP_X64FRE_NETFX_DE-DE_EN-US_TR-TR isminde 5.17 GB boyutunda bir ISO dosyası oluştu. 

Edited by shiftdeletenet

• adbenim changed the title to Win11_pro_lite_22000.160_x64_tr Katılımsız
SON_VATAN, 30.07.2021 - 03:54 yazdı:

@SON_VATAN kardeşim sen neden herkesin sistemine aynı yorumu yazıp, kötülüyorsun. Benim hazırladığım sisteme de aynı yorumu yapmıştın. Ben bunda bir art niyet ararım. @sk8er_boi konunun araştırılmasını rica ediyorum.

mcEnGin, 39 dakika önce yazdı:

@SON_VATAN kardeşim sen neden herkesin sistemine aynı yorumu yazıp, kötülüyorsun. Benim hazırladığım sisteme de aynı yorumu yapmıştın. Ben bunda bir art niyet ararım. @sk8er_boi konunun araştırılmasını rica ediyorum.

Hayır arkadaşım öyle bir husus yok ben genellikle yüklediğim vede karşılaştığım sorun hakkında söylemişimdir yoksa neden kötülemek gibi bir uğraşım vede zamanım olsun

• adbenim changed the title to Win11_pro_lite_22000.168_x64_tr Katılımsız
  • adbenim changed the title to Win11_pro_lite_22000.194_x64_tr Katılımsız