Jump to content

Karşı Bilgisayarı Kontrol Etme [ Resimli Anlatım ]

sky053

Recommended Posts

Evt arkadaşlar bu yazımda size virus ve trojan vs. illegal program kullanmadan nasıl karşı pc ye girebilecegini analatacagım.

Öncelikle programımızın ismi psexec microdoftun sitesinden indirebilirsiniz.

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897553.aspx[/CODE]

Linkden pstools.zip i indirin ve içinden psexec.exe dosyasını cıkartın.

Daha sonra komut isteminden dosyayı cıkarttıgınız dizene girin.Ben burda masausten cıkarttım.

psex1.jpg

Resimdende anlaşıldıgı gibi komutun kullanılışı psexec girilecek bilgisayar çalıştırlacak dosya

ben burda \\Emre-w7 adlı bilgisayar girdim. ( windows 7 ) Ardında cmd.exe yi çalıştırdım yani karşı bilgisayarın ms dos un actım bunu kanıtlamak içinde ver ( version ) komutun kullandım. Goruldugu gibi Windows 7 nin dos versionu 6.1.7100 karsı pc nin msdosu ne istersek yapabilirzi k.adı deişme şifre deişme dosya paylaşım acma silme kısacası herseyi yapabilirsiniz, ben burda cıkış yaptım ve kendi pc me dondum

Benim bilgisayarım XP goruldugu gibi 5.1.2600

*Not: Karsı bilgisayarın paylaşımı acık olmaldır ( dosya ve yazıcı paylaşımı )

*Not: Karsı bilgisayara yonetici hesabıyla baglanmanız gerekmektedir.

Bu sekilde tum agdaki pc leri yonetebilirsiniz orn. msn acıp kapama winamp acma virus programı iptali kısacası hersey. İşin zevkli yanı karsı pc de hiçbir uyarı goruntulnemz yada virus programı psexec i virus gormez cunku yasal bir programdır.

eline sağlık ama ağdaki pcyi kontrol etmek kolay önemki olan ağ dahili olmayan

sizin kullandıgınız kontrol programalrı muhtemelen teamviewer yada radmin tarzıdır orada kullnaıcı sizin kontrol ettiğiniz gorur ve ayrı port acıp karsı bilgisayarda client calıştırmalısınız bunda oyle bir derdin yok paylalşım acık olsun yeter birde kullanıcı ne yaptıgınızı goremez ( basit kullanıcı) aynı şekilde uzak bilgisayraıda kontrol edebilirsiniz bunun için modemden port acmanız yada vpn bağlantısı kurmanız yeterlidir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...