Jump to content

Win7'yi Usb Bellekten Kurun !

wmismail
 Share

Recommended Posts

kardeş bu yöntemle xp ye de formnat atabiiiyormuyuz ya xp cd si çekmekten bi hal oldum

Aşağıdaki link yardımcı olacaktır. Ben bu yöntemle bir laptoba kurulum yaptım ve oldu.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=64819[/CODE]

• Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kardeş bu yöntemle xp ye de formnat atabiiiyormuyuz ya xp cd si çekmekten bi hal oldum

Kardeşim aynı soruyu sordular.. f_s_m admı üye paylaştı dedim..

Konuya hiç bakmadın mı ?

Please register to see this content.

Anlatım biraz aceleye geldi kusura bakmayın

Ultra iso indirmek için (Program Portable'dır)

http://www.dosya.tc/en2.php?a=UltraISO.exe&b=ad69ecfbedc25ba05a9030248fbd6faf[/CODE]

Arkadaşın verdiğini denedim,işe yarıyor. teşekkürler.

her gün teni yöntemler çıkıyor maşallah

hızınıza yetişmek ne mümkün!!

;)

Hızına yetişmek mümkün değil de;

Şu download resmini neden kullanıyorsunuz durduk yere ya ?

Ben;

Vista sp1,

Vista sp2,

Windows 7 7027 'den itibaren tüm versiyonlarını,

usb flash bellekten kurdum.

Bunun için;

1. usb belleğimi ntfs dosya sistemi ile hızlı biçimlendirdim.

2. iso dosyasını winrar'la açıp tüm içeriği usb belleğe kopyaladım.

3. bilgisayarın biosundan açılışı usb belleğe ayarladım.

4. bilgisayarı yeniden başlattım.

hiçbir sorun olmadan yukarıdaki tüm windows versiyonlarını kurdum. CD yada DVD'den kuruluma göre çok hızlı kuruluyor.

Bir daha CD yada DVD'den windows kurmayı kesinlikle düşünmüyorum.

biçimlendirmenin ntfs olması şart mı arkadaşlar? usb hdd için de geçerli olur mu bu yöntem? ben elimdeki usb hdd'yi biçimlendirmeden ( şu an fat biçiminde) iso dosyasını usb hdd'ye açarak işlemi gerçekleştirmek istiyorum. mümkün müdür?

Evet vista içinde aynısı geçerli ama bence hiç birine gerek yok en güzeli u3 belleklerle oluyo alıyosun update yerine istediğin isoyu yazdır gitsin istersen multiboot isonu al yazdır sonra git boot ettir kullan.

Olur olur yapı aynı zaten wmismailim.Aynı boot klasörü var.

Morning evet büyük imajlarda sorun çıkarıyo bazen ama usbyi kurtarma konsolu olarak kullandığım için genelde beni pek ilgilendirmiyo.Byük imajlarda maalesef bu özelliği kullanamazsın multiboot olmaz çünkü.Direkt yine windows7 veya vstayı açar

ben şöyle bi' yöntem kullanıyorum (vista ve 7 için)

-usb belleği formatlıyorum (fat32 veya ntfs farketmiyor bende) (ntfs olarak formatlandığında usb bellek, belleği çıkarmamız gerektiğinde aygıtı güvenle kaldır gibi seçenekler uygulamak gerekir yoksa vari kayıpları oluşur)

-bütün kurulum dosyalarını usb belleğe kopyalıyorum

-'boot' adlı klasöre giriyorum ve hemen oracıkta o klasör için bir komut penceresi açıyorum

-' bootsect.exe /nt60 X: ' yazıyorum (X burada sb belleğimin sürücü harfi) enter a basıyorum

ve usb bellekten vista veya 7 kuruyorum

Anlatım biraz aceleye geldi kusura bakmayın

Ultra iso indirmek için (Program Portable'dır)

http://www.dosya.tc/en2.php?a=UltraISO.exe&b=ad69ecfbedc25ba05a9030248fbd6faf[/CODE]

Arkadaşın verdiğini denedim,işe yarıyor. teşekkürler.

rica ederim arkadaşım

bende ultra iso işe yaramadı xpress boot tuşuna basıyorum oradan xpress yazdırı tıklıyorum yazıyor yanlız kuruluma gicinci ınf dosyası txtsetup.sif bozuk yada eksik durum 14 diye bir hata verdi ben vlite ile biraz modifiye etmiştim elle kurulumu kaldırmıştım. ondan olabilirmi.setup dosyası eksik olduğundanmı hata veriyor acaba.birde bu sistemi xp de deniyen varmı xp dede yaptım ondada aynı hatayı verdi

bende ultra iso işe yaramadı xpress boot tuşuna basıyorum oradan xpress yazdırı tıklıyorum yazıyor yanlız kuruluma gicinci ınf dosyası txtsetup.sif bozuk yada eksik durum 14 diye bir hata verdi ben vlite ile biraz modifiye etmiştim elle kurulumu kaldırmıştım. ondan olabilirmi.setup dosyası eksik olduğundanmı hata veriyor acaba.birde bu sistemi xp de deniyen varmı xp dede yaptım ondada aynı hatayı verdi

evet modifiye sistemlerde hata veriyordu sanırım seninde dediğin gibi elle kurulumdan dolayı

ultra iso ile modifiye xp vista ve windows7 kurulmuyor daha doğrusu elle yükleme yani setup dosyası silinmiş olanlar kurulmuyor setup ı duran bir xp yi kurmayı başardım. lakin ondada acılışta vista acılış ekranı tamamen xp ye döndü yani modifiyeliler bu sistemle kurulmuyor.

ultra iso ile modifiye xp vista ve windows7 kurulmuyor daha doğrusu elle yükleme yani setup dosyası silinmiş olanlar kurulmuyor setup ı duran bir xp yi kurmayı başardım. lakin ondada acılışta vista acılış ekranı tamamen xp ye döndü yani modifiyeliler bu sistemle kurulmuyor.

xp hiç denememiştim bilgi için teşekkürler.

Arkadaşlar bu konu ile uğraşacaksanız var olan tüm harici disk ve belleklerinizi çıkartın bence küçük bir hata ile geri dönüşü mümkün olamayabilecek veri kayıpları yaşayabilirsiniz.

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

cmd.exe komut satırı aracımızı yönetici özellikleriyle açıyoruz (Run as Administrator).

burayı biraz daha açıklar mısın ?

list disk yaptım fakat Sadece 1 tane qordu

Ya bi bakıp cvp verseniz .

icon13.gifDİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine p_edit.gif Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Edit'leyiniz.

list disk yaptım fakat Sadece 1 tane qordu

arkadaşım komut satırına girmeden önce usb belleği bilgisayarda börüp göremediğine bak, görüyorsan komut satırını yeniden açıp tekrar dene... (bu arada arkadaşın anlattığı şey vista ve win 7'de geçerli senin sistemin Xp değil değil mi?)

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...