Jump to content

Tncxp Çıktı!

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

bende kurdum...ama malesef bendede mavi ekran cıktı..bilmem 000 code filan yazıyordu...sonra baska bır cdden kor topal kurdum oldu:(

sistem

amd 3000 venice

msi rs480 ati chipsetli onboard

kingston 1gb

250 gb wd sata2

diger cd yı kurdum...cok guzel olmus...

insallah bundan sonra dvd sınıde yaparsınız...ama ne olursa olsun bende deepfreezedide programlar arasına koyun...super olur bence...ellerıne saglık kardes tekrar..her nekadar mavı ekran hatası verdıysede....:o

Cd nin icini kontrol edersen zaten var deepfreeze :p

Zaman + Tecrube +Bilgi =Emek

Ve bunun en iyi Örneği bu sistemi TNTXP'yi hazırlayan ekip .Hakkınız ödenmez.Tabi dağıtımı yapan arkadaşlarıda unutmamak gerekli .Onlarda çok buyuk fedakarlık yapıyorlar.

Yanlız burada bilinmesi gereken önemli bir konu var .

Öncelikle bu arkadaşların büyük emekle hazırlamış olduğu XP ve diğer yazılımlar, bu arkadaşlar tarafından sıfırdan yazılmış değiller.Burada sistem kurulumunuzdaki hataları sanki yeni bir işletim sistemi gözüyle bakıp yorumlamayın.Hazırlanan sistemde problem olsa zaten hiç kurulmaz..Ben ve birçok arkadaş kurabildiğine göre demekki sorun yok.

Karşılaştığınız sorunlar sistematik İşletim Sistemi kurulumuyla ilgili hatalar(ki bu eğer Microsoft imzasıysa....) (Donanım,Yazılım,Kullanıcı hatası) dışında başka birşey değildir.Muhtemel sürücü problemleri,donanım uyumsuzluğu,bozuk iso dosyaları,bozuk cd ,eksik driver.Bunlar mümkün ve herzaman karşılaşılan şeylerdir.Ve çözümleride mümkündür.

İster sunucu kurun ,ister xp kurun,ister Linux kurun , bu tip problemlerle karşılaşma ihtimalini göz önünde bulundurarak tedbirlerinizi almalısınız.Aksi durumda bir ihtimalde olsa sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz.Yazılımı kuracağınız medya ortamının sağlamlığını kontrol etmelisiniz.HD nizin kurulumdan önceki yapısını bilmelisiniz,anakart ve diğer donanım sürücülerinin cd lerini yanınızda bulundurmalısınız.Sata veya SCSI kullanıyorsanız veya raidiniz varsa bunların surucu disketlerini yanınızda bulundurmalı ve enson güncel dosyalar olduğundan emin olmalısınız.Bilgisayarınızla ilgili donanım üreticilerinin açıklamalarını okumalı,donanım uyumluluklarını gözden geçirmeli,hatta gerektiğinde frimware leri güncellemelisiniz.

Bu yazdıkların çok fazla iş, bu kadar karmaşık ve uzun bir yolla işletim sistemimi kurulur demeyin.Bundan 15 yıl önce 8 bitlik 16 bitlik kartları montajını yaparken;acaba hangi IRQ ye verelim,hangi port müsait,yazılımdaki ayarları buna çevirmek müsaitmi,şu dur budur nerede Plug And Play ,bir dünya ayarla basit bir kart takıyorduk.Ne driver CD vardı ortada ne disket.8""lik vey 5 çeyrek "" lik sürücüyü bulabilrsen öpte başına koy.Tabi internetten hiç bahsetmiyeceğim..Takibindeki yıllarda BBSler kurup kendi aramızda bazen dosya paylaşımı yapardık. 2400 bountrate lik extenal modemlerle.14400 çıktığında bayram ettik.

Yazılım ve donanım dünyası kendini bukadar geliştirmişken ve buradaki TNC ekibi gibi birçok fedakar insanlarda birşeyler paylaşırken sizlerinde basit bir iki konu üzerine dikkatinizi yoğunlaştırmanız o kadarda zor birşey olmaması gerekli

TntXp yi hazırlayan arkadaşlar teknik olarak ;en çok bilinen sürücü dosyalarını,kullanım olarak ;ençok kullanılan programları ve ençok gerekli olan ve bilinen teknik yazılımları büyük bir kolaylık haline getirerek bizlerin kullanımına sunmuşlar.

Tabii olarak ufak tefek hatalarla karşılaşmanız mümkündür.Her türlü programın içerisinde olması ,bütün gelmiş geçmiş driverların bulunması,her crkın çalışması beklenemez. Ama sistemin kurulması engelliyecek veya çalışma düzenini bozacak herhangi bir problem yok.

Bu yazdıklarımı lütfen kimse üzerine alınmasın;sadece forumda geçen kurulum hataları ile ilgili postlar biraz insafsızca geldi bana ve emeğe çok fazla önem veren bu formun bir üyesi olarak bunları yazmayıda kendime görev bildim.

Unutmamak gerekirki kimse bizlerle bu emeklerini paylaşmak zorunda da değil.

arkadaslar indirdik ama cd ye cekemedim eklenen videodan bisey anlamadim indirdigim rar dosyalarinio görmüyor nero bi acikca yassaniz sunu ya?

Please register to see this content.

kirmizi simgeli dosyalarda var bunla ne ise yariyor ??? arti rar sifresi yazmissiniz ama bende sifre istemeden acildi aceba bi hatami yaptim?

Edited by aglasazim

elli mesaj sınırını geçtim. Bu güzel hizmetten artık bende yararlanabilirim. Zaten süperxp yi kullanıyordum. Bu daha mükemmel. Daha güncel. Teşekkürler sk8er_boi .

50 mesaj sınırını geçen ilk üyemiz olmanız hasebiyle fevkalade duygulandım.

Size değil xp cd'si, özel bir cd yapılması gerekir. Bu kaçınılmaz bir sonuçtur.

inanın bana, ayrıca gönderdiğiniz mesajlarınızı aynı seviye ve aynı yön'de devam etmenizi bekliyorum..

selametle

inanın bana, ayrıca gönderdiğiniz mesajlarınızı aynı seviye ve aynı yön'de devam etmenizi bekliyorum..

selametle

Bu mesajınıza sevinmem mi yoksa üzülmem mi gerekir anlıyamadım.

uyarı almışsınız sevinmeniz mi gerekir. neyse çok fazla uzatmadan meseleyi 50 mesaj demek hiç bi şey demek değil, bizim elli mesaj limitini koymaktaki amacımız siteye bağlılığın bi nebze sağlanmasıydı yoksa boş boş iletiler yazıp, olur olmaz herşeye teşekkür edip forum kirliliği yaratmanız değildi. umarım bundan sonra daha faydalı olacak şeyler paylaşırsınız. kendim için istediğimi zannetmeyin bu takımdaki hiç kimsenin nette bulamayacağı bi şey yok gibi, insanların sırtından geçinmeye çalışmayın onlara faydalı olmaya çalışın LÜTFEN!!!

Zaman + Tecrube +Bilgi =Emek

Ve bunun en iyi Örneği bu sistemi TNTXP'yi hazırlayan ekip .Hakkınız ödenmez.Tabi dağıtımı yapan arkadaşlarıda unutmamak gerekli .Onlarda çok buyuk fedakarlık yapıyorlar.

TNTXP yenimi cikti yaw :):rolleyes::D

neyse kardes yazin cok guzel olmus ellerine saglik....

ARKADAŞLAR CD2 YOK HALA TEKLİNK HALİNDE BULABİLECEĞİM BİR LİNK VERİN DE KURALIM BE RAHATLAYALIM BE ABİSİ RAPİD DEĞİLDE BAŞKA BİR HSTA VERİN BE ARKADAŞLAR :):):)

Ilk anasayfada takilmayin sayfalari biraz dolasirsaniz yeni linklerin verildigini gorursunuz...Tek link halinde degil ama tabiki... :)

CD-1

PART 1:

PART 2:

PART 3:

PART 4:

PART 5:

PART 6:

CD-2

PART 1:

PART 2:

PART 3:

PART 4:

PART 5:

PART 6:

PART 7:

Please register to see this content.

-----SIFRESIZ-----

Edited by PaRDuS

emuleden 25k ile rahatlıkla çekebilirsiniz arkadaşlar. Bundan sonra 2 makina sürekli powersharede dağıtım yayım düzeyinde yapılacaktır. İndiren arkadaşlarında bir süre dosyaları sharede tutmasını rica ediyorum. 1 Aylık bir süreçte her isteyene gönderilmiş olur bu sayede..

Sevgilerle..

Arkadaşlar ben indirdim ve kurmaya başladım ancak kurulumun hemen başında

Hata:

Installation failed D:\I386\asms. error Message : Yanlış işlev diye bir hata geliyor

Sanırım cd rom sürücü bende G: o yüzden

bu problemi nasıl gideririz.

Teşekkür ederim.

Sevgili arkadaşım Bu sorun senin cdrom kullanıyorsan cdrom dan dvdrom veya dvdrw kullanıyorsan bundan yapar.Kurulum Yaparken asus veya lg markalı sürücüleri tercih etmenizdir diğer sürücüler doğru okumamaktadır denenmiş ve uygulanmıştır.

dün akşam gigabyte ana kartlı p4 2.4 ve 2.6 makineye kurdum kurulum sırasında 2 makinedede I386 asms.error hatasını aldım makine kendini reset attığında orjinal xp pro2 cdsini cd sürücüye yerleştirdim ve kurulum eski yerinden başladığında 1 2 dakika sonra cdyi çıkarıp tekrar tncxp 1.cdyi taktık kurulumu tamamladı lakin 2 makinedede 2.cd yi takınız diye bir uyarı gelmedi direk windowsu açtı. ondon sonra windows ortamında kurulumu tamamladım

şimdi iki makineninde cd sürücüsü LG iidi yukardaki LG veya ASUS cd sürücü kullanılması çözüm olacaktır yazısı bence çözüm değil. çünkü dediğim gibi iki makinenin sürücüsüde lg idi. eksik dosya varmı yokmu die tam olarak chek işlemi yapmadım. ama bu cd değiştirme olayından dolayı bir sorun çıkartırmı tam olarak onu sormak istiyorum. birde bu hatayı veren bir çok arkadaş çıkmış ama net bir cevap veren olmamış. 2 konu va r ve 2 konuyuda sonuna kadar okudum. lütfen bu işin çözümünü bilen bir arkadaşımız bizimle paylaşsın. sağlıcakla kalın.

ben dün indirdim cd ye cektim ve suan icin sanal olarak kurdum ve test asamasindayim bakalim problem cikarmassa kalici olarak kurcam kurulumda sorun cikarmadi sadece kurduktan sora antivirüs programi problem yaratti bende herseyde virüs var uyarisi veriyor bende onu kaldirdim simdilik abartilacak bi probleme rastlamadim ..

tekrar emegi gecen herkeze tesekkürler....... :(

Akadaşlar bu çalışma çok güzel ancak benim sistemde RAİD0 yapılı olduğu için normal yükleme yaparken işte raid disketi istiyor takıp yüklüyom sonra disk biçimlendirmeye geliyor işte hangi diske yükleyeceksiniz yeri c yükle diyom disketi tekrar istiyor takıyom kopyalıyamıyor hatası veriyor birtürlü bir disketi kopyalamadı sonuçta tncxp kuramadım lütfen bir incelermisiniz sanırım raid desteği yok bu tncxpnin çünkü normal xp de yüklüyor çokta heveslenmiştim yüklemeye ama olmadı..Yardım ederseniz sevinirim...

aslan7786Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız.com

• Administrator
Akadaşlar bu çalışma çok güzel ancak benim sistemde RAİD0 yapılı olduğu için normal yükleme yaparken işte raid disketi istiyor takıp yüklüyom sonra disk biçimlendirmeye geliyor işte hangi diske yükleyeceksiniz yeri c yükle diyom disketi tekrar istiyor takıyom kopyalıyamıyor hatası veriyor birtürlü bir disketi kopyalamadı sonuçta tncxp kuramadım lütfen bir incelermisiniz sanırım raid desteği yok bu tncxpnin çünkü normal xp de yüklüyor çokta heveslenmiştim yüklemeye ama olmadı..Yardım ederseniz sevinirim...

aslan7786[b][color=#FF0000]Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız[/color][/b].com

Raid disketini takmadan yüklemeyi denediniz mi? Çünkü tncxp'de raid sürücüleri zaten var.