Jump to content

Tncxp Çıktı!

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

emekleriniz için çok teşekkürler.ilk kötü haber ne yazıkki benden geliyor.normal kurulum başladı f8 bölümünde sistem mavi ekran hatası verdi.tekrar denedim bu seferde kur komutundan sonra ekrana 9 seçenekli menü geldi.ne yaptı isemde kuramadım.bilgilendirirseniz sevinirim.selamlar!

not:orjinal cd'den normal kuruyor!.

Edited by lazer

• Administrator
emekleriniz için çok teşekkürler.ilk kötü haber ne yazıkki benden geliyor.normal kurulum başladı f8 bölümünde sistem mavi ekran hatası verdi.tekrar denedim bu seferde kur komutundan sonra ekrana 9 seçenekli menü geldi.ne yaptı isemde kuramadım.bilgilendirirseniz sevinirim.selamlar!

not:orjinal cd'den normal kuruyor!.

f8 bölümü dediğiniz yer kurulumun ilk başında raid disketi istediği yer mi?9 seçenekli menü dediğiniz ise hiren bootcd olmalı. 2.seçeneği seçmiş olmalısınız. PC'niz hakkında biraz daha bilgi verirmisiniz.

f8 bölümü dediğiniz yer kurulumun ilk başında raid disketi istediği yer mi?9 seçenekli menü dediğiniz ise hiren bootcd olmalı. 2.seçeneği seçmiş olmalısınız. PC'niz hakkında biraz daha bilgi verirmisiniz.

Belkide Kurulum Sırasında Benimde Başıma Geldi Mause İle Kuruluma Geçmeyi Denediyse Hiren Boot's Açılıyor,

Bu Yüzden Kurulumu Klavyeden 3 Tuşuna Basarak Yapabilirsiniz.

• Administrator
Şu an TNCXP kurulu sanal makineden yazıyorum , çok güzel bi çalışma tebrikler kardeşim. Kurulum sırasında 35 Dakika kala uzunca bir süre bekleme (10 DK) oldu makinayı resetledim ve kurulum sorunsuz devam etti.

Sürücü buluyor orda. Reset atmayacaktın. Sürücü çok olduğu için araması biraz uzun sürüyor.

• Like 1

Sk8er_Boi Abi COk Saolasın Cok Buyuk Emegin Gecmis Ama biz Kucuguz Die Kimse Bize Cd yoLlamıyo :lol: Ne bu Ufak oLmaktan Benim Cektigim :lol: nEse Herkezden Sonracıma Banada uLasır Mutlak Cd :lol: Cok Cok Tesekkurler Emegi Gecen Herkeze... :lol:

kusura bakmayın yazınıza cevap veremedim.saat 04:26 bendeniz pes etti.ne yapıyorsam nafile!.

sistem

mainboard:asus p5b deluxe

işlemci:intel dualcore 3.4

hdd:seagate sata 2 16mb 500 gb NCQ

ram:2*1024 dd2 667mhz dualkit kingstone

vga:leadtek winfast px 7800 gtx tdh vivo

dwd yazıcı:asus 1608 p3p

diğerlerinin önemi yok zaten bildiğimiz ürünler.

not:kurulum northbridge'den yapılıyor.kurulumu mausdan seçerekte yaptım,3 tuşu ilede.sonuç aynı.

Edited by lazer

• Administrator
kusura bakmayın yazınıza cevap veremedim.saat 04:26 bendeniz pes etti.ne yapıyorsam nafile!.

sistem

mainboard:asus p5b deluxe

işlemci:intel dualcore 3.4

hdd:seagate sata 2 16mb 500 gb NCQ

ram:2*1024 dd2 667mhz dualkit kingstone

vga:leadtek winfast px 7800 gtx tdh vivo

dwd yazıcı:asus 1608 p3p

diğerlerinin önemi yok zaten bildiğimiz ürünler.

not:kurulum northbridge'den yapılıyor.kurulumu mausdan seçerekte yaptım,3 tuşu ilede.sonuç aynı.

Sanırım raid sürücüsü yüklerken geliyor hata. tam mavi ekran kurulumunun başında. öyle ise biostan hdd ayarlarına girin. raid mode olan yeri sata mode yapın. Öyle hatırlıyorum.

ahcı yada sata compotabilty modda dahi çalışmıyor!..yani kurmuyor.sadece raid kuracaksan o zaman kuruluyor.ide compotability mod'da normalde kuruluyor.kuzeyköprüsü açık.jmikron denetleyicisi var.oradan ide uyumluya ayarlıyorsun.1 sistem 6 sata raid bağlantısı olduğu için sanırım sorun çıkıyor.çıkardığınız bileşenler sebep oluyor olabilirmi?çünki normal cd'den kuruyor.bizimkinde sistem bileşenlerinden bazılarını çıkarmışsınız.tabi bu benim görüşüm.cevabınızı bekliyorum.ilk indiren ben oldum.galiba hiç kuramayacakta ben olacağım!. :lol:

• Administrator
ahcı yada sata compotabilty modda dahi çalışmıyor!..yani kurmuyor.sadece raid kuracaksan o zaman kuruluyor.ide compotability mod'da normalde kuruluyor.kuzeyköprüsü açık.jmikron denetleyicisi var.oradan ide uyumluya ayarlıyorsun.1 sistem 6 sata raid bağlantısı olduğu için sanırım sorun çıkıyor.çıkardığınız bileşenler sebep oluyor olabilirmi?çünki normal cd'den kuruyor.bizimkinde sistem bileşenlerinden bazılarını çıkarmışsınız.tabi bu benim görüşüm.cevabınızı bekliyorum.ilk indiren ben oldum.galiba hiç kuramayacakta ben olacağım!. :lol:

Çıkardığım bileşenlerin raid ile bir alakası yok. Fakat sürücü paketlerinin nvraid denetleyicileri ile sorun çıkarabileceği söyleniyor. Ama sizinki jmicron. Tek sata hdd bağlayıp da kurmayı denediniz mi?

edit: p5b anakartta bir sorun bildirilmiş sürücü paketiyle ilgili olarak. daha derin bi inceleme yapacağım.

edit2:

İnşallah ultraiso kullanmayı biliyorsunuzdur.

Öncelikle şu dosyayı çekin

http://rapidshare.com/files/5141519/Jraid.sy_.html[/CODE]

Sonra bu dosyayı ultraiso ile açığınız tncxp isosunun içindeki i386 dizinine atın. Dosya değişimini onaylayıp kaydedin. Düzelmesi umuduyla.

@sk8er_boi, 49 mb olan neronun içinde ImageDrive var mıdır acaba ?

Cevap: yok, 16 mblık wawe editor var, imagedrvie yok..puffff

ayrıca bir not, msn live yi kuramadım. Katılımsız bir şekli vardı ama kurulmadı nedense.

Exe'yi winrar gördü de açtım, içindeki msi den kurdum :lol:

Edited by tezat

• Administrator
@sk8er_boi, 49 mb olan neronun içinde ImageDrive var mıdır acaba ?

ayrıca bir not, msn live yi kuramadım. Katılımsız bir şekli vardı ama kurulmadı nedense.

Exe'yi winrar gördü de açtım, içindeki msi den kurdum :lol:

Neroimage drive yok içinde. daemon tools ve alcohol var.

msnplusa bakıyom. Msnplus düzgün olarak kuruldu.

• Administrator
Cd 1 i indirdim

rarlı dosyaları açmam mı öncelikle?

Eğer winrar ile dosyaları açacakisem paer 1 - 3 .. hep ayını isim ile açılıyor

üzerine yazayım mı (değiştirem mi) diye soruyor?

Yoksa direk nero ile yazacakmıyım???

İlk parta sağ tıklayıp klasöre çıkart diyin. Oluşan klasördeki iso dosyasını nero ile cd'ye yazdırın.

• Administrator
ben bunları indirdim ve cd'ye çektim ama bu 2 cd bunu nasıl kuracaz format atacam ama atmaya korkuyorum normalde xp cdsi ile açardık peki bunda na yapacaz 2. cd'yi lendi mi, isteyecek

1.CD ile kuracaksın. Kurulum biterken 2.cd yi isteyecek. Programları kurmak isterseniz takar istemezseniz esc tuşuna basar geçer, daha sonra 2.cd'yi takıp tekrar kurabilirsin.

yaşasın tnctrxp yi kurdum ve oradan yazıyorum :lol: elinize yüreğinize sağlık.. teşekkürler arkadaşlar..

KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM .. İNDİRİN KULLANIN. KLASİK WİNDOWS A DUR DİYİN..

tncxppg3.jpg

Please register to see this content.