Jump to content

Windows 10 Pro Lite | 19044.1151 | Ağustos 2021 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

hocam paylaşım için tşkkrler, vaktinizi almadan kısa bir sorum olacak. gene bu  forumdan wın10 home indirmiştim onda şöyle bie sıkıntım var..  klasor paylaştırmak ıstediğimde paylaşım sekmesi yok :( bu ayar nasıl geri getirilir... 

endera, 9 dakika önce yazdı:

hocam paylaşım için tşkkrler, vaktinizi almadan kısa bir sorum olacak. gene bu  forumdan wın10 home indirmiştim onda şöyle bie sıkıntım var..  klasor paylaştırmak ıstediğimde paylaşım sekmesi yok :( bu ayar nasıl geri getirilir... 

bu sistemden paylaşıma dair bişey silmedim. diğer sistem hakkında ise bilgim maalesef yok.

Emre028, 10.08.2021 - 21:38 yazdı:

* Lite olayında sanırım bir ilktir Update sorunsuz olarak çalışmakta ancak size önerim kurulumunuzu tamamlayıp tüm sürücülerinizi kurduktan sonra Windows Update'yi kapatın yada duraklatın.

Kapatılsa da nasıl oluyorsa kendi kendine açılıyor. Birçok update kapatma silme adı altında uygulamalar reg dosyaları var ancak hiçbiri ben de işe yaramadı. 

Sorunsuz bir şekilde açılmamak üzere update kaldırarak silecek veya deaktif edecek tavsiye edebileceğiniz bir program veya reg dosyası var mı?

SENTENZA, 5 saat önce yazdı:

Kapatılsa da nasıl oluyorsa kendi kendine açılıyor. Birçok update kapatma silme adı altında uygulamalar reg dosyaları var ancak hiçbiri ben de işe yaramadı. 

Sorunsuz bir şekilde açılmamak üzere update kaldırarak silecek veya deaktif edecek tavsiye edebileceğiniz bir program veya reg dosyası var mı?

Windows update blocker etkili bir çözüm bu zamana kadar kapattığım halde açılan bir update olmadı :) 

• Like 3
  • Thanks 1

@SENTENZA Wub.exe ile kappatığım Lite sistemden ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

PsMbgz.png

Tüm sürücüleri ve programları kurulmuş bir bilgisayardan ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

PsMEm3.png

Lite sistemin kurulu olduğu PC'nin özellikleri aşağıdaki gibidir.

PsMNSM.png

Son derece akıcı şekilde çalışmaktadır. Spotify'i Microsoft Store'dan sorunsuzca yükledim.

• Thanks 1

Gayet kararlı bir sürüm. Denedim, başarılı buldum...  Driverları buldu kurdu. Ayrıca defender silinik olmasına rağmen, windows güvenliği alanı dolu.. Normalde 3. parti programla silinse ordaki tüm veriler gider.. Bize de eline sağlık demek düşer.. Başarılar kardeşim..

• Thanks 1

Django, 48 dakika önce yazdı:

googleda arama yapınca sayfaların italik olması sadece ben de mi oldu acaba? 

yazı font değiştirmeye çalışsam da varsayılana dönmeye calışsam da beceremedim. 

yine format yolu gözüktü.

Silinen fontlardan dolayı italik gözüküyor. Ancak format atmanızı gerektirecek bir durum yok gibi görünüyor olsa da canınız nasıl istiyorsa onu yapmanızı öneririm. İçime sinmezse kullanmam bende :)  Konu içeriğinde silinen bileşenleri göz önüne alarak kurulum sağlamanızı öneririm. Vakit nakittir :) 

Düzeltme

Fontları sistemi geri yüklemek için verdiğim EXE'yi yönetici çalıştırabilirsiniz. Bu yöntem çalışmazsa eğer C:\Windows\Fonts klasörüne arşivin içindekileri kopyalayın :)

Fontlar

Please register to see this content.

Edited by Emre028
  • Like 1
  • Thanks 1

bynec, 1 dakika önce yazdı:

Google arama fontu italık olması bence değişik bişi olmuş. ancak rahatsız edici değil. ve bir sorun da getirmiyor.

Sorun olarak görmedim ama eklemek isterseniz

:) 

legendfb, 15 saat önce yazdı:

hocam selamlar, ne yaptıysam görev çubuğuna program kısa yollarını sabitleyemiyorum sabitlense bile kısayol hatası verip çalıştırmıyor sorun ne olabilir..

Dediğiniz problem bu sistemde yok. Başka sistemin sorunlarını umarım bu konuya yazmıyorsunuz ?

Edited by Emre028
  • Like 1

Emre028, 5 saat önce yazdı:

Dediğiniz problem bu sistemde yok. Başka sistemin sorunlarını umarım bu konuya yazmıyorsunuz ?

sizin sistemi indirip yükledim, niye başka sisteme ait sorunu burada yazayım? hem bilgi vermek hemde soruna dair cevap için yazdım..

sorunun videosu..

Edited by legendfb
video eklendi.