Jump to content

Windows 10 Pro Lite | 19044.1151 | Ağustos 2021 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

legendfb, 4 dakika önce yazdı:

herhangi bir ayar yapmadım, StartIsBack yüklemiştim o yüzden mi oldu dedim komple revo ile sildim yine aynı.

Kısayol okları bile gözükmüyor şuanki kurulu sisteminizde, ben kısayol oklarına herhangi bir müdahalede bulunmadım bu sistemde ama siz ya bir program yada bir ayarla bozmuşsunuz gözüküyor :) 

Emre028, 45 dakika önce yazdı:

Kısayol okları bile gözükmüyor şuanki kurulu sisteminizde, ben kısayol oklarına herhangi bir müdahalede bulunmadım bu sistemde ama siz ya bir program yada bir ayarla bozmuşsunuz gözüküyor :) 

sevgili kardeşim kısayol oklarını sevmediğim için her sistem kurduğumda kaldırıyorum, onunla alakası olduğunu düşünmüyorum. sebebini bulursam yazarım..

legendfb, 2 saat önce yazdı:

sevgili kardeşim kısayol oklarını sevmediğim için her sistem kurduğumda kaldırıyorum, onunla alakası olduğunu düşünmüyorum. sebebini bulursam yazarım..

Kullandığınız StartIsBack uyumlu değilmiş muhtemelen. Güncel sürüm ile tekrar deneyin. Uyumsuz sürüm anlattığınız soruna neden oluyor.

• Like 1

MrRush, 21 dakika önce yazdı:

Kullandığınız StartIsBack uyumlu değilmiş muhtemelen. Güncel sürüm ile tekrar deneyin. Uyumsuz sürüm anlattığınız soruna neden oluyor.

forjest arkadaşın yaptığı versiyon 2.90 olanı kullandım win10 uyumlu şu an sanırım 2.95 var, fakat programı komple sildim ayarları değiştirip varsaylana geri dönmüyorsa program sorunludur, sistemi vakit bulduğumda tekrar yükleyip buraya sonucu yazarım, sevgiler..

legendfb, 23 saat önce yazdı:

forjest arkadaşın yaptığı versiyon 2.90 olanı kullandım win10 uyumlu şu an sanırım 2.95 var, fakat programı komple sildim ayarları değiştirip varsaylana geri dönmüyorsa program sorunludur, sistemi vakit bulduğumda tekrar yükleyip buraya sonucu yazarım, sevgiler..

StartIsBack 2.9.15 sürümü kurulu hali:

vZvdy.gif

• Like 2

tomyblack, 10 saat önce yazdı:

Bunu denedim update yukleme kaldirildi peki acmak gerektiginde nasil acacagiz o konudada bilgi verirmisiniz tesekkurler

updatenin bu sistemden silinmeme sebebi sürücü güncellemelerinizi sorunsuz almanız içinde. kaldırma scripti ile kaldırdığınız için geri açamazsınız. wub ile aç kapa yapabilirdiniz. 

Please register to see this content.

Edited by Emre028

• 3 hafta sonra ...
Emre028, 19.08.2021 - 15:05 yazdı:

Silinen fontlardan dolayı italik gözüküyor. Ancak format atmanızı gerektirecek bir durum yok gibi görünüyor olsa da canınız nasıl istiyorsa onu yapmanızı öneririm. İçime sinmezse kullanmam bende :)  Konu içeriğinde silinen bileşenleri göz önüne alarak kurulum sağlamanızı öneririm. Vakit nakittir :) 

Düzeltme

Fontları sistemi geri yüklemek için verdiğim EXE'yi yönetici çalıştırabilirsiniz. Bu yöntem çalışmazsa eğer C:\Windows\Fonts klasörüne arşivin içindekileri kopyalayın :)

Fontlar

Emre hocam çalışma için çok teşekkür ederim.Fakat sistemin yazı fontu değişik sanırım ve bu oyunlarda ve discord sıkıntı yaratıyor bende :) Varsayılana nasıl çevirebilirim acaba.

EvrenAyd305n, 9 dakika önce yazdı:

Emre hocam çalışma için çok teşekkür ederim.Fakat sistemin yazı fontu değişik sanırım ve bu oyunlarda ve discord sıkıntı yaratıyor bende :) Varsayılana nasıl çevirebilirim acaba.

c:windows:fonts klasörüne arşiv içindekileri kopyalayıp yeniden başlatın :) 

• Thanks 1

sanane1438, 37 dakika önce yazdı:

hocam uzak doğu fontları kaldırmışsın dc de semboller gözükmüyor  birde yazılar hepsi italik gözüküyor

italik sorununu bununla çözebilirsiniz :) 

Emre028, 6 dakika önce yazdı:

italik sorununu bununla çözebilirsiniz :) 

yukarıda varmış görmedim hocam tşkler bu arada sistem aşırı derecede rahat W11 den geçtim 

bu arada hocam defender ne yaptıysam açamadım ?

Edited by sanane1438

sanane1438, 31 dakika önce yazdı:

yukarıda varmış görmedim hocam tşkler bu arada sistem aşırı derecede rahat W11 den geçtim 

bu arada hocam defender ne yaptıysam açamadım ?

Defender silindi kesinlikle açamazsınız :) 

Altun_s, 17 dakika önce yazdı:

Emre Hocam yeni yayınlanan KB5005565 Toplu Guncelleme yuklenirken hata veriyor acaba yükleyen arkadaşlarda aynımı

O benim MSDN sürüm kurulu makinedede hata veriyor 0x800f0988 adında bir hata :) bekleyip göreceğiz artık 

Emre028, 17.09.2021 - 17:31 yazdı:

O benim MSDN sürüm kurulu makinedede hata veriyor 0x800f0988 adında bir hata :) bekleyip göreceğiz artık 

başka bir windows yükledim sıkıntı yok sanırım defender güncellemesi dolayı hata veriyor olabilir sendeki sürümde bulamadığından veya kapalı oldugundan olabilir bu güncellemede Faceit uygulaması ihtiyaç duyuyor

Altun_s, 47 dakika önce yazdı:

başka bir windows yükledim sıkıntı yok sanırım defender güncellemesi dolayı hata veriyor olabilir sendeki sürümde bulamadığından veya kapalı oldugundan olabilir bu güncellemede Faceit uygulaması ihtiyaç duyuyor

Lite sürümlerde güncellemeden ziyade sorunsuz sürücülerin çalışmasını hedefliyorum. Ama dediğim gibi msdn bile almadı bende henüz 

selamlar, çalışma için teşekkürler, eski i5'li laptop için kurup deneyeceğim.

bu arada bazı arkadaşlar güncelleme almasından bahsetmiş zaten bu tarz lite sistemleri kurarsın ve kullanırsın ne güncellemesi? gelen çok ahım şahım bir şey olsa tamam derim de ufak tefek şeyler için sistemi bozmaya değmez, W10 acayip bir sistem güncelleme gelince sanırım arkadaşların yaptığı ayarların çoğu bozuluyor sonra buraya anlamsız sorular, cevaplar doluyor, lütfen yazılanları iyi okuyun, tahlil edin uygunsa kurun.

> 3 saat somra;

Şimdi denedim lite olmasına rağmen gene de ağırlık var, W10 boşa kurmayın ne kadar lite sürüm olursa olsun en ufak şeyde bile kasılıyor maalesef. Laptop olarak 2. 3. 4. 5. 6. nesil i3 - i5'lere kesinlikle W8.1 öneririm.

Birde 5mb font'u neden kaldırır bir insan, olsa ne olacak olmasa ne olacak :)

MMTECH, 3 saat önce yazdı:

Şimdi denedim lite olmasına rağmen gene de ağırlık var, W10 boşa kurmayın ne kadar lite sürüm olursa olsun en ufak şeyde bile kasılıyor maalesef. Laptop olarak 2. 3. 4. 5. 6. nesil i3 - i5'lere kesinlikle W8.1 öneririm.

Birde 5mb font'u neden kaldırır bir insan, olsa ne olacak olmasa ne olacak :)

O fontlar 5 değil, en az 200 /250 mb alan kaplıyor.

Eleştirirken kullandığınız cümlelerde, kelimeleri düzgün seçiniz, forumda sistem yapanların sayısı ciddi azaldı. Emre028”i de küstürmeyelim..

**boşa kurmayın**,  bu ifade tamamen öznel. Beğenenler de var, ona ne diyeceğiz? Bırakalım kurup kurmamaya kullanıcı karar versin. Size kağnı gelen bir sistem başka kullanıcıya uçak gelebilir. Ki, bu sistemi kendim de denedim, hiç öyle hantallık falan görmedim.

İ5 5200u işlemcili laptopum var, bu yeni nesil ryzenlerin falan 3te 1i gücünde,  buna rağmen windows 10“u çok rahat çalıştırıyor.

KaYRa, 23 dakika önce yazdı:

Windows 10 pro kullanıyorum. Sistemin fontunu komple değiştirmenin imkanı var mı?

3. Parti programlarla yapılıyor bildiğim kadarıyla