Jump to content

Windows 10 Pro Lite | 19044.1151 | Ağustos 2021 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

kc4knc, 53 dakika önce yazdı:

dism kullanmadım hiç oosu denedim ve böyle buldum

image.png.56904d79eb891f82146fc9777e371da3.png

Sevindim sizin adınıza gerçekten böyle ufak problemleri hiç büyütmeden veya uzatmadan kolayca bulup yapabilmeniz aradığımız kullanıcı kitlesini oluşturuyor, iyi forumlar :)

• Like 1

15 hours ago, Emre028 said:

Sevindim sizin adınıza gerçekten böyle ufak problemleri hiç büyütmeden veya uzatmadan kolayca bulup yapabilmeniz aradığımız kullanıcı kitlesini oluşturuyor, iyi forumlar :)

teşekkür ederim. bu kayıt defterinden dolayı oluyor zannımca. bu forumdan bir arkadaş bir ayar paylaşmıştı onu değişince onedrive direkt geliyordu.

Edited by kc4knc

amd_turkey, 20.09.2021 - 21:50 yazdı:

O fontlar 5 değil, en az 200 /250 mb alan kaplıyor.

Eleştirirken kullandığınız cümlelerde, kelimeleri düzgün seçiniz, forumda sistem yapanların sayısı ciddi azaldı. Emre028”i de küstürmeyelim..

**boşa kurmayın**,  bu ifade tamamen öznel. Beğenenler de var, ona ne diyeceğiz? Bırakalım kurup kurmamaya kullanıcı karar versin. Size kağnı gelen bir sistem başka kullanıcıya uçak gelebilir. Ki, bu sistemi kendim de denedim, hiç öyle hantallık falan görmedim.

İ5 5200u işlemcili laptopum var, bu yeni nesil ryzenlerin falan 3te 1i gücünde,  buna rağmen windows 10“u çok rahat çalıştırıyor.

3. Parti programlarla yapılıyor bildiğim kadarıyla 

Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim, ben genel olarak W10'dan bahsettim, lite sürüm bile 3.nesil i5'te kasıyor yeterince tepkisel değil, gördüğümü söylüyorum.

Merhaba,

Onedrive çalışmasını istiyorsanız aşağıdaki regedit dosyasını çalıştırın ve uygulayın sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın düzelcektir. ( Kendimde başka bir çalışmada çalıştıramadım araştırınca buldum )

Please register to see this content.

Emre028, 12.08.2021 - 18:12 yazdı:

Windows update blocker etkili bir çözüm bu zamana kadar kapattığım halde açılan bir update olmadı :) 

çünkü güncelleme servisinide devredışı bıraktığı için 3.parti yazılımlar updateyi tekrar etkinleştiremiyor :) Haliyle patlamıyor.

weedmaniac, Bir saat önce yazdı:

ram kullanımı birazcık yüksek boşta 1,7 lerde geziniyo onu düşürürseniz sevinirim

Windows 10 ne kadar reminiz varsa o kadar kullanıyor. Kendimde 1,8/12 tüketim görüyorum antivirüs ve driver yüklü halde

• 11 ay sonra...

Herkese merhaba,
Bu çalışma yazılanlar itibarıyla tam aradığım gibiydi. Bu nedenle kurup denemek istedim. İki denemeden sonra şu gözlemlerim nedeniyle silmek zorunda kaldım. Hatasız kuruldu ve hızlı bir şekilde aktive oldu. Bunlar güzeldi. Ancak, ATI Mobility sürücüleri yükleme hatası verdi. 3-4 farklı versiyon denedim çözemedim. Lisanslı Office 2010 64bit setup dosyası çalışmayı reddetti. Kesinlikle başlatmam mümkün olmadı. Diğer ofis versiyonları font kayıt sorunu çıkardı. Windows Update çalışıyor ama sürekli yükleme hataları veriyor. Sonuç olarak vazgeçtim.
Bu sorunlar benim donanımım nedeniyle olmuş olabilir. Belki biraz eski kalmış olan dizüstü bilgisayarım bu paylaşımdan çıkarılmış bazı bileşenlere özellikle ihtiyaç duyuyor, bilemiyorum.

Sonra aynı bilgisayara dokunulmamış MSDN LTSC win10 enterprise kurdum. Bu sorunların hiçbiriyle karşılaşmadım. Şu an sorunsuz çalışıyor.

Lisanslı windows 7'yi update yoluyla win 10 yapınca bilgisayar çok ağırlaşıyor. O yüzden lite bir sürüm arıyorum ama sanırım uygun bir sürüm bulmak mümkün olmayacak.

mintax, 16 saat önce yazdı:

Herkese merhaba,
Bu çalışma yazılanlar itibarıyla tam aradığım gibiydi. Bu nedenle kurup denemek istedim. İki denemeden sonra şu gözlemlerim nedeniyle silmek zorunda kaldım. Hatasız kuruldu ve hızlı bir şekilde aktive oldu. Bunlar güzeldi. Ancak, ATI Mobility sürücüleri yükleme hatası verdi. 3-4 farklı versiyon denedim çözemedim. Lisanslı Office 2010 64bit setup dosyası çalışmayı reddetti. Kesinlikle başlatmam mümkün olmadı. Diğer ofis versiyonları font kayıt sorunu çıkardı. Windows Update çalışıyor ama sürekli yükleme hataları veriyor. Sonuç olarak vazgeçtim.
Bu sorunlar benim donanımım nedeniyle olmuş olabilir. Belki biraz eski kalmış olan dizüstü bilgisayarım bu paylaşımdan çıkarılmış bazı bileşenlere özellikle ihtiyaç duyuyor, bilemiyorum.

Sonra aynı bilgisayara dokunulmamış MSDN LTSC win10 enterprise kurdum. Bu sorunların hiçbiriyle karşılaşmadım. Şu an sorunsuz çalışıyor.

Lisanslı windows 7'yi update yoluyla win 10 yapınca bilgisayar çok ağırlaşıyor. O yüzden lite bir sürüm arıyorum ama sanırım uygun bir sürüm bulmak mümkün olmayacak.

Win 10 Tnctr Premium

veya FlatLite  denemenizi öneririm.

Edited by MrRush
  • Thanks 1

keskinasil, Bir saat önce yazdı:

yazı font linki kırık yenileme şansınız varmı acaba

Şuanda mobildeyim, elinizde herhangi bir msdn iso varsa 7zip ile wim dosyası içerisinden alabilirsiniz. Windows fonts klasörünü alıp bu sistemin içerisine atın.