Jump to content

...:::türk Telekom Mağdurları:::...

134679852
 Share

Recommended Posts

Bende ttnetten bıktım ya 6 gün net vermediler, müsteri hizmetlerinde sadece gevelediler. Kablonet te güzel bir alternatif olarak duruyor kablotvsi olan arkadaşlar kablonetede geçebilir ( ben geçmeyi düşüüyorum mesela ). Fiyatı ttnete yakın hatta 512 kb/s oldukça uygun. Almak için tek şart mahallede kablotv döşeli olması gerekiyor ve evinize kablotv bağlatmanız gerekiyor. Kampanyaları 1 yıl sözleşmeli ben girmeyi düşünmüyorum modemini kendim alıp paşa paşa oturucam. İlk adsl kullanıcılarındanım o yüzden istediğim an Türk Telekoma s.e çekebiliyorum :D

ben tellcom dan abonelik aldığımda kasabama adsl geleli 1 ay olmuştu telecomun adsl hizmeti verdiği her yere tellcom hizmet verebiliyor ayrıca 220 v elektrikten bile internete girilebiliniyor ama şebeke kurulması gerek maliyeti cok muş öyle dediler bir modem vardı tak fişi bitir işi gibi çok hayal kurmuştum o yüzden

Edited by sannsar

az önce ttnet müşteri hizm. ile görüştüm onlara netlimitsiz paket ile 8 mb ye geçtim ama hızım 500 ü geçmiyor dedim santrale uzak olduğunuzdan hız düşüklüğü olabilir dedi ama hemen yan komşumuz 700-800 le dosya çekiyor dedim ben niye 450-500 bu kez de farklı santraller bağlantılar bilmem ne bişeyler diyor biz 8 mb i garanti etmedik diyor 8 mb ye kadar diyoruz yani bu 1 mb de olabilir 5 mb de 8 mb de

az önce ttnet müşteri hizm. ile görüştüm onlara netlimitsiz paket ile 8 mb ye geçtim ama hızım 500 ü geçmiyor dedim santrale uzak olduğunuzdan hız düşüklüğü olabilir dedi ama hemen yan komşumuz 700-800 le dosya çekiyor dedim ben niye 450-500 bu kez de farklı santraller bağlantılar bilmem ne bişeyler diyor biz 8 mb i garanti etmedik diyor 8 mb ye kadar diyoruz yani bu 1 mb de olabilir 5 mb de 8 mb de

iyiki o kadar yardımcı omuşlar sana adem kardesım modemı kaptıp acın demedıler mı sana :D

Aferin size deseydin.

Neyse Şunu yazmayı unutmuşum. Ben kral interneti olan biriyim. :D Adına Kablonet diyorlar. 1 mb sınırsız 36 lira veriyorum. hızım 130 kb nin altına düşmüyor. Bazen koyak geçip 153 le indirdiğide oluyor. Bu 153 kb anlık hız artışı değildir. bildiğiniz 153 kb ile indiriyorum bazen kabloyla . Onun dışında 130 - 140 kb arası.

Arkadaşlar 28 numaralı iletide arkadaşımız aramış müşteri hizmetlerini 8mb garanti diil 1mbp de olabilir demişler. Ben şimdi Tellcoma geçersem öyle bir sorun olabilirmi? Ankara/Demetevler`de oturuyorum. 8mb bağlatıp 1mb`le girersem nete babam beni 2 parçaya böler. :)

s.a.

yıllarca kazıklandım.

artık çaresizlikten her geçen gün psikolojim bozulmaya başlamıştı; sonunda sabit telefonuma varıncaya kadar; bütün ilişiğimi kestim; şimdi ise başka yollardan (yaklaşık olarak 2 yıl dan fazla zamandır) işimi hallediyorum; ve çok rahatım. şükürler olsun.

köyde oturduğum ve santrale en az 15 km uzak olduğum doğrudur ama hemen yan komşumuz da aynı pakette ve hızı 700 den aşağı düşmüyor zoruma giden de bu şimdi arayip söyliycem müşteri hizmetlerini

santrale 15 km uzaktasın hızın 700 inanılır gibi değil benim 6 km 300 ile 500 arası değişiyor speedtest ölçümleri download hızım 20 falan bi çözüm bulamadılar bende esnek paketlere geçmeyi düşünüyomyeterki hız biraz artssın

merhaba arkadaşlar

ben ttnet in en gıcık olduğum yönünden bahsedeceğim; neden internet kullanmak için kullanmayacağım bir ev telefonu almak ve min. 13 tl para ödemek zorunda bırakılıyorum ?

sırf bu yüzden komşumun internetine ortak oldum yine ttnet ama başka çare de yok diğer servisler şehrin heryerine hizmet vermiyor. zaten avrupanın ve hatta dünyanın en pahalı internetini en yavaş bağlantı ile kullanıyoruz ttnet de daha nasıl sağarız bu milleti diyor heralde :)

santrale 15 km uzaktasın hızın 700 inanılır gibi değil benim 6 km 300 ile 500 arası değişiyor speedtest ölçümleri download hızım 20 falan bi çözüm bulamadılar bende esnek paketlere geçmeyi düşünüyomyeterki hız biraz artssın

evet aynı pakette komşumuzda download yapıyordum 600-700 arası indiriyordu ben 3 gündür 500 ü geçemedim genelde 200 ile 500 arası değişiyor hızım ve çok sık bağlantı kopukluğu olmaya başladı

• 1 yıl yıl...

:whistle:Türk Telekom Mağdurları Derneği Olarak

Zannetmeyinizki Mağduriyet Sadece ADSL bağlantılarında oluşuyor. Telekomun Hizmet verdiği her alanda Sorunlar var. Devletin sözü kurumda yok denecek düzeyde. Tabi özel mantık doğrudan paraya yöneliyor. Hala mahallemizin ortasında saha dolabları var. Millet olarak Türk Telekom yazınca hala Türk kelimesi yüzünden kazanılan paraların devlete geçtiğini sanıyoruz. Oysa olayın özü vahim.

Yatırım yapma zorunluluğu olan bu kuruluş bina yıkıp , tadilat yapıp yatırım yaptım diyor devletten para kaçırıyor. Sokakta 1 m tabelası olan esnaftan belediyeler inanılmaz vergi talep ederken her sokakta kaldırımın orta yerini işgal eden Telekom dolaplarına kimse dokunmuyor.

Bizlerde mağduriyeti Kamu çalışanları olarak yaşadık. Türk telekomda 2.tip sözleşmeli çalışırken kamuya hakları yenilerek gönderildik. Sonuçta telekom mağdurları derneğini kurduk. Dernek çalışmalarına devam ediyor.

Tekel pozisyonunda olan Telekom karşısında alternatif bir kuruluş kurma yolları kapalı. Ufak tefek çalışmalar var ancak onlarda mecburen telekom hatlarını ve linklerini kullanmak zorundalar.

Eğer bir alternatifim olsa şu an kullandığım ADSL hattını 1 saniye bile çalıştırmam.

Bu durumda GSM operatörlerine devletin destek verip. Hiç paraya satılan Telekoma alternatifler üretmek zorundadır.

Bu arada işin içinde olan biri olarak şunuda belirteyim. Telekom özelleştirilirken ADSL hizmetleri (şu an telekomun en büyük geliri) hesaba katılmamıştır.

Telekom Mağdurları Derneği olarak daha çok sıkıntıları sineye çekeceğimizi üzülerek belirtelim.

Sağlıcakla Kalın.

yorummu hemen ekliyeyim :) TTnet kullanıp mağdur olmayan mı var ? :) Sorunları ve nasıl çözüldüğünü söylememi istedin başlıyayım
1. sorun hız sözde 8 mbit kullanıyoruz :) çok güzel bi kandırmaca
2. sorun Fiyat Sınırsız adsl 49 lira Bana 70 den aşağı fiyat gelmiyor
3. sorun :) aklıma geldikce yazıcam ama yazdıgım 2 sorun yeterli