Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Selam ARKADASLAR Öncelikle emeginiz icin cok tesekuurler.

Kurulum esnasinda 39.dakka kala önemli hata diye cıkıyor kurun devam etmesini engelleyen bir hatayla karşılaşıldı windows kurulumunun devam etmesi için bileşenlerden biri yüklenemedi yazıyor ekranda kuruluma gectikten sonra bunu yazıyor yardımcı olursanız cok sevinirim hata kodu altta

installation failed: d:\I386\ams.

Bu hatayi ise normal xp cd sini takip hallettim daha sonra yine TNCXP cd si ile devam ettim bi problem yok suan gayet guzel ve hizli calisiyor. birkac kisiye daha kurdum yine ayni yerde ayni hatayi aldim sorun nedir acaba .

Bir çok bilgisayarda aynı hatayı verdiyse sorun cd de olabilir.Belki fazla hızlı yazmışsındır cd ye.Ama en iyi sk8er_boi bilir o cevap verince tam bir bilgiye ulaşırsın :D

Selam ARKADASLAR Öncelikle emeginiz icin cok tesekuurler.

Kurulum esnasinda 39.dakka kala önemli hata diye cıkıyor kurun devam etmesini engelleyen bir hatayla karşılaşıldı windows kurulumunun devam etmesi için bileşenlerden biri yüklenemedi yazıyor ekranda kuruluma gectikten sonra bunu yazıyor yardımcı olursanız cok sevinirim hata kodu altta

installation failed: d:\I386\ams.

Bu hatayi ise normal xp cd sini takip hallettim daha sonra yine TNCXP cd si ile devam ettim bi problem yok suan gayet guzel ve hizli calisiyor. birkac kisiye daha kurdum yine ayni yerde ayni hatayi aldim sorun nedir acaba .

merhaba cok teskürler guru duydum hele sana sizin gibi abiler olduktan sonra türkiyenin sırtı yere gelmez bi sorun var indirlerimi nasıl yazcam 2 tane cd ziyan oldu olmuyo cvp bekliyorum

İlk resimde gördüğün gibi nero express programını çalıştıracaksın

Ardından gelen pencerede dili ingilizce ise şekilde ki gibi,yok türkçe ise o seçenek mantık olarak en aşağıdadır.

Karşına böyle bir pencere gelecek

1 -Öncelikle Dosya türü kısmından all files veya tüm dosyalar seçeneğini işaretlemen lazım.Yoksa sadece neronun varsayılan seçeneği olan NRG uzantılarını görebilirsin.

2- Dosyayı bulup seçiyorsun

3-Aç veya Open tuşuna basıyorsun

*orada 4 rakamına benzeyen şekil aslında bir oktur.sadece 1 numaralı işlemin neresi olduğunu göstermektedir. :wacko:

14323454iw1.jpg

Bu son resimde

2-Öncelikle hangi cd yazıcı modelinde yazdıracaksan seçmen lazım.Yok eğer sende bir tane varsa program otomatik olarak zaten varolanı görecektir.Bu esnada cd yazıcına bşr cd yerleştir.

1-Biraz bekledikten sonra aşağı yazım hızları seçeneği gelecek.Sen en iyisi orada en yavaş hız hangisi ise onu seç(ben öyle yaptım,şükürler olsun hiç sorun yaşamıyorum)

3-İleri veya next yazan yeri tıklarsan cd yazılmaya başlar.

Please register to see this content.

Hade bakem kolay gelsin

Edited by binocan

abilerim acil yardım -_-:) tnc xp yi kurdum ama rusçayı yüklemem lazım nerden yükleyebilirim acil cevap bekliyorum elimde normal yüklemeli xp cd si var oradan yüklenir sanırım ama nasıl yüklenir bilmiyorum... :wacko:

Merhabalar ben yeni asus p5 commando anakart aldım problemim tncxp yi kurmaya başlıyorum window kuruluyor yazısı geliyor f6 ek yazılımlar f2 falan onları atladıktan sonra mavi ekran hatası alıyorum.

Hata Kodu : 0x0000007b (0xf7a15524, 0xc0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Bir çok kez başka donanımlara kurdum tncxp yi.. ama bu anakartta böyle bir hata ile karşılaştım.

donanımımda ne varsa söküp denedim özellikle ram ve hdd yi deştirip denedim olmadı.

Daha önce kullandığım xp süperxp sanırım sk8er_boi arkadaşımızın yapmış olduğu bir çalışma olsa gerek. onda hiç bir problem yaşamadım. Ve başka bir işletim sistemindede sıkıntı yaşamıyorum sadece bunda bir sorun yaşadım.

Umarım yardımcı olabilirsiniz. İyi çalışmalar.

• Administrator

bilgisayara format atıcaktımki :D açılışta i386 hatası veriyor nasıl giderebilirim bu hata olunca format atamıyorum baştan başlatıyo :D lütfen cevap

Merhabalar ben yeni asus p5 commando anakart aldım problemim tncxp yi kurmaya başlıyorum window kuruluyor yazısı geliyor f6 ek yazılımlar f2 falan onları atladıktan sonra mavi ekran hatası alıyorum.

Hata Kodu : 0x0000007b (0xf7a15524, 0xc0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Bir çok kez başka donanımlara kurdum tncxp yi.. ama bu anakartta böyle bir hata ile karşılaştım.

donanımımda ne varsa söküp denedim özellikle ram ve hdd yi deştirip denedim olmadı.

Daha önce kullandığım xp süperxp sanırım sk8er_boi arkadaşımızın yapmış olduğu bir çalışma olsa gerek. onda hiç bir problem yaşamadım. Ve başka bir işletim sistemindede sıkıntı yaşamıyorum sadece bunda bir sorun yaşadım.

Umarım yardımcı olabilirsiniz. İyi çalışmalar.

İlk sayfadaki sık sorulan sorular kısmını okuyunuz.

ben kuruluda sorun yaşıyorum kurma işlemini 30 dakika bekledkten sonra gerçekleştirdi bu sorunu başka makinelerede kyrmaya calıştıgımdada verdi cd yi windows xp cd ile değiştirip tekrar wintnc yi takınca kuruluma geçiyo ...

S-windowsun acılıp kapanırken cıkan sesler cıkmıyor bunu nasıl hallederim?

C-Bunun bir çözümü yok

Buna Çözüm Bulunamayacakmı neden çözülemiyor bu sorun benim açılıs ve kapanıs sesleri yok bana artısı varmı bunun böyle olması dahamı iyi

• Administrator

S-windowsun acılıp kapanırken cıkan sesler cıkmıyor bunu nasıl hallederim?

C-Bunun bir çözümü yok

Buna Çözüm Bulunamayacakmı neden çözülemiyor bu sorun benim açılıs ve kapanıs sesleri yok bana artısı varmı bunun böyle olması dahamı iyi

Bence daha iyi. Ben sinir oluyorum o seslere. Mümkünse sessiz kullanıyorum. Benim iznim olmadan sesini çıkartamaz pc.

• Administrator

O Zaman Diyorsun,ki Yada Ben Öyle Anlıyorum Sesi Kendim Aç.abilirm Öylemi Yapabiliyosam Rica Etsem Nasıl Yapıldıgına Dair Bilgi Alabilirmiym

Hayır açamazsın. Açabilseydin olmuyor yazmazdık.

İlk sayfadaki sık sorulan sorular kısmını okuyunuz.

sayın abim ilk sayfada klavye yükleme işlemi için verdiğiniz adresten sanırım eski bilgiler silinmiş yada nerresinden nasıl yükleyeceğimi birazcık anlatırmısınız çok acil dedim ama bir haftadır bekliyorum :closedeyes: kimse cevap vermedi :wacko:

mavea

http://rapidshare.com/files/2248803/MUIWinXPRUS.rar[/CODE]

Bunu indirin daha sonra

http://www.tnctr.com/index.php?s=&showtopic=4024&view=findpost&p=8420 buradaki yönergeleri izleyin

konuyu inceledim konu xp yi komple değiştirmek için ama ben komple değiştirmek istemiyorum sadece rusça klavye yüklemek istiyorum yani dil çubuğundan türkçe ile değişmeli olarak kullanmak için...

ilk sayfada verilmiş ama linke girdiğimde saçmsapan bişeyler çıkıyor...

S-Almanca fransızca arnavutça falanca filanca klavye lazım

C-Yerden kazanmak için silindiler.

[color=#FF0000]

[/color]

sayfa altında klavyeleri geri yükleme var.

Edited by mavea

• Administrator

konuyu inceledim konu xp yi komple değiştirmek için ama ben komple değiştirmek istemiyorum sadece rusça klavye yüklemek istiyorum yani dil çubuğundan türkçe ile değişmeli olarak kullanmak için...

ilk sayfada verilmiş ama linke girdiğimde saçmsapan bişeyler çıkıyor...

S-Almanca fransızca arnavutça falanca filanca klavye lazım

C-Yerden kazanmak için silindiler.

sayfa altında klavyeleri geri yükleme var.

Biraz araştırdım bakalım olacak mı.

Öncelikle temiz bir windows cdniz olmalı.

çalıştıra:

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection LANGUAGE_COLLECTION.BASIC.INSTALL 00000419 E:\home\i386\intl.inf[/CODE]

yazıp enterleyin.

E:\home\i386\intl.inf

yazan yere kendi cdnizin yolunu

mesela

E:\i386\intl.inf.

benimki hdd'de olduğu için home yazıyor..

eksik dosya hatası verdiği zaman temiz xp cdnizin içinden i386 dizinini gösterin.

ads305zax7.jpg