Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Administrator

Bende yeni yukledim tncxp yi

ilk acilirken aradabir agda dosya bulunamadi diye bir hata veriyor bu nedir?

usb fare takiliyken actigimda ilk yuklemeyi yaptiktan sonra birkac sefer daha yukluyor farenin driverlarini ne zaman son bulacak ki bu?

İlk sorun kurduğunuz bir programla alakalı olabilir.

ikincisi

farenizin sürücüsünü kendiniz yükleyin. Sürücüyü ben yükleyeceğimi işaretleyip yapın yüklemeyi.

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

İlk sorun kurduğunuz bir programla alakalı olabilir.

ikincisi

farenizin sürücüsünü kendiniz yükleyin. Sürücüyü ben yükleyeceğimi işaretleyip yapın yüklemeyi.

PArdon ya agda yinelenen ad var diye hata veriyor ben laptop kullaniyorum ve ethernet driverini ilk kurulumda tanimisti zaten ekstradan sadece intelin wireless driverini kurdum. Zaten ilk kurdugumda sadece modem ile ses kartinin driverlarinda sorun vardi.

Simdi iso buster prog. calistirirken anahtar siparisi ver diye ekran cikiyo??

• Administrator

PArdon ya agda yinelenen ad var diye hata veriyor ben laptop kullaniyorum ve ethernet driverini ilk kurulumda tanimisti zaten ekstradan sadece intelin wireless driverini kurdum. Zaten ilk kurdugumda sadece modem ile ses kartinin driverlarinda sorun vardi.

Simdi iso buster prog. calistirirken anahtar siparisi ver diye ekran cikiyo??

Ağda yinelenen ad var diyorsa bilgisayar isminizi değiştirin. Tüm driverleri tanıyacak diyemeyiz zaten. Kendi sürülerinizle rahatsanız problem yok.

Isobuster hata veriyorsa, Kaldırın. WPI cdsinden tekrar kurun. Ama çalışırken dokunmayın pcye. Büyük ihtimalle script serinoyu yazarken ellediniz ve yanlış girildi.

gigeshare 2. cd link arızalı lütfen yardımm..

• Administrator

gigeshare 2. cd link arızalı lütfen yardımm..

2 linkde çalışıyor şu an. 35 sn bekledikten sonra latta continuation link yazısı çıkacak ona tıklayın. gelen sayfadaki ok resmine tıklayıp indirin.

• Administrator

yeni format attım tnc yi yükledim tekrar,yalnız vista temasına geçmek isterken resimdeki hatayı alıyorum.ne yapmam gerek?

Please register to see this content.

teşekkürler

D:\windows\resources diye giden klasörün aynısını c: altında oluşturun C:\windows\resources gibiç

sonra temayı c: altından açın.

• Administrator

Tnc xpyi farklı bir sürücüye kurdum. Eski sistemi kaybetmemek için. Ama pc başlarken hangi sitemle başlayayım diye sormuyor. Direk eski sistemle başlıyor. Tnc xp ye geçemiyorum. :)

Kurduğunuzdan emin misiniz? Yani turuncu ekran kurulumunu tamamladı. Sonra windows açıldı ve birdaha tncxp yi açamadınız mı?

ya çalışmanız güzel ama xpnin önemli şeylerini silmişsiniz birde yavaş yükleniyo hızlı yüklenmiyo arkadaşta oldu baştan tnc xp iyiymiş sonra tnc xp bozulmuş reset atıyomuş a key diye bi hata veriyomuş niye acaba bence xpnin içindekilerini çıkartmasaydınız örnek drwts32 bu önemlidir bazen oyunlarda ve programlarda hata olursa oraya yollar oradan silebiliriz bu bilgisyar için iyidir düzeltirseniz seviniriz 2 versiyonunu çıkartın ama içinden bişey silmeden :)

iyide bide programlar otomatik yüklenecek diyonuz takıyoz cdyi baya bekliyoz tnc xp niye yavaş yükleniyo acaba birde alcohol şifre istiyo tamam emeğinize saygı ama yavaş yükleniyo niye yani baştan iyi olup sonra niye kötü oluyo tnc

• Administrator

iyide bide programlar otomatik yüklenecek diyonuz takıyoz cdyi baya bekliyoz tnc xp niye yavaş yükleniyo acaba birde alcohol şifre istiyo tamam emeğinize saygı ama yavaş yükleniyo niye yani baştan iyi olup sonra niye kötü oluyo tnc

Bilgisayarın yavaşsa yavaş yüklenir. Core2 işlemcide 15dk de yükledim tüm programları ben. Windowsu bozarsan sonradan kötü olur tnc. Alcohol'ün de crack süresi dolmuş veya güncelleme yapmıştır.

Kurduğunuzdan emin misiniz? Yani turuncu ekran kurulumunu tamamladı. Sonra windows açıldı ve birdaha tncxp yi açamadınız mı?

Evet hatta ekran kartımın sürücüsünü yükledim. Ses sürücülerini falan tnc xp kendisi yüklemişti saolsun. diğer işletim sitemine göre çok çok hızlı olduğunu gördüm ve sevindim. dediğim gibi ekran kartı driverini yükledikten sonra yeniden başlatmam gerekti. yeniden başlattım direk eski işletim sistemi açılıyo. tncyi kurduğum sürücünün içine baktım eski işletim sistemim açıldığında tüm dosyalar mevcut (prog. files, windows v.s.) bunu bir çözümü olabilir mi? pc açılırken bazı tuşlara mı basmam gerek bilemiyorum. ilginiz için teşekkür ederim

• Administrator

Evet hatta ekran kartımın sürücüsünü yükledim. Ses sürücülerini falan tnc xp kendisi yüklemişti saolsun. diğer işletim sitemine göre çok çok hızlı olduğunu gördüm ve sevindim. dediğim gibi ekran kartı driverini yükledikten sonra yeniden başlatmam gerekti. yeniden başlattım direk eski işletim sistemi açılıyo. tncyi kurduğum sürücünün içine baktım eski işletim sistemim açıldığında tüm dosyalar mevcut (prog. files, windows v.s.) bunu bir çözümü olabilir mi? pc açılırken bazı tuşlara mı basmam gerek bilemiyorum. ilginiz için teşekkür ederim

Sistem Özellikleri>Gelişmiş>Başlangıç ve Kurtarma altında varsayılan işletim sistemi vardır. O menüde başka birşey varsa onu seçin. Alttaki kutucuklarıda işaretlerin. 30 olsun değerleri.

Sistem Özellikleri>Gelişmiş>Başlangıç ve Kurtarma altında varsayılan işletim sistemi vardır. O menüde başka birşey varsa onu seçin. Alttaki kutucuklarıda işaretlerin. 30 olsun değerleri.

Sizin söylediğiniz yerde bir tane seçenek var. Bunun nedeni aynı harddisk üzerinde olması mı acaba bölümlerin.

ben yine de boot not defterinin içini yapıştırıyorum buraya burdan bişiler yapabilirmiyiz?

([boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect) :)

• Administrator

Sizin söylediğiniz yerde bir tane seçenek var. Bunun nedeni aynı harddisk üzerinde olması mı acaba bölümlerin.

ben yine de boot not defterinin içini yapıştırıyorum buraya burdan bişiler yapabilirmiyiz?

([boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect) :)

TncXP'yi kurarken eski xp'nin bulunduğu hdd takılı değil miydi? Çok acayip bi durum. Eski dosyalar bir şekilde yazılmış.

boot.ini dosyasına şu satırları da ekleyip bunlardan açmaya çalışın.

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(0)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect)
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect)
[/CODE]

TncXP'yi kurarken eski xp'nin bulunduğu hdd takılı değil miydi? Çok acayip bi durum. Eski dosyalar bir şekilde yazılmış.

boot.ini dosyasına şu satırları da ekleyip bunlardan açmaya çalışın.

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(0)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect)
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect)
[/CODE]

Çok teşekkür ederim sizi uuğraştırdım. Dediğim ekran artık geliyor. tncye geçebiliyorum yani iki işletim sistemine istediğim zaman geçebiliyom ama küçük bişi daha işletim sistemi seçme ekranından 3 tane sistem görünüyo bunlardan biri fazla hangisini silmeliyim. yine not defterinin içi: ([boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(0)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

• Administrator

Çok teşekkür ederim sizi uuğraştırdım. Dediğim ekran artık geliyor. tncye geçebiliyorum yani iki işletim sistemine istediğim zaman geçebiliyom ama küçük bişi daha işletim sistemi seçme ekranından 3 tane sistem görünüyo bunlardan biri fazla hangisini silmeliyim. yine not defterinin içi: ([boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(0)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

TncXP c:'de ise 2 olanı E de ise 0 olanı sil. 1. 2. 3. partition mantığı ile veriliyor o numaralar.

sk8er_boi, bir ay kadar önce bu bölüme attığım mesaja da bir cevap alamamıştım, o mesajda belirttiğim diğer sorunları geçtim ancak tncxp ile diğer makinalar arasında ağ bağlantısı hiçbir şekilde olmuyor.lütfen yardım ediniz.

bütün paylaşım özelliklerini açtım, belki bazı servisler kapalıdır diye denetim masasında ilgili ilgisiz bütün servisleri de aktif ettim, hala diğer bilgisayardan ağ komşularına girip de tncxp makinasına tıklayınca erişim yok babında bir hata veriyor, cmd'den "net view \\xp2"yapınca da hata no 5 erişim engellendi diyor, birazdan formata gireceğim normal windows kuracağım, yüzlerce ayarım, yüklü programları yeniden kurmayla uğraşacağım bu kadar emeğim heba olacak, lütfen acil yardım.

:):)