Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar Bu TNCXP nin Boyutu Nedir ? Tek Cd Haline Getirilebilinir mi ?

Arkadaşım zaten tncxp tek cd'den oluşuyor.İkinci cd program cd si.Yani onu indirmesende olur.

C-Windows üzerinden kurmayacaksınız. Bllgisayarın açılışından ( Boot'tan kuracaksınız)

kardeş bütün sorunda orda ya boottan nasıl atacasss:Dyani kendi adıma sölüyom boottan nasıl atılıyo boota giriyomda nereye girip neyi yapacamı bilmiyom bendede asus P5GD1-VM anakartım var pc ilk açıldıgında anakartın markası geliyo orda delete tuşuna basıyom sonra mavi bölüme geçiyo işte power ... vs cart curt boot yazan yer var ben nereye girip kuracam arkadaşımdan aldım baktım setup yok tee samsuna kadar gitmiş elden teslim yani :Ddedim herhalde setup şeysinde sorun var bana söledi hddden kuracan diede nebilim nasıl kurulacak burdakileri okudum baktım olmicak indirdim ama dosyalar aynı bişey degişmedi bi yardımcı olsanız

tatli_child arkadaşım sana gelince.Bilgisayarı açtığında anakart resmi geliyor ya,o geldiği zaman TAB tuşuna bas.Resim gidecektir ve açılış yazıları gelecektir.O yazıların içinde BOOT SCREEN MENU diye birşey olmalı.Onun karşısında hangi tuş yazıyorsa ona bas ve çıkan menüden cd-rom u seç.Kurulum başlar.

Edited by xamax10td

Arkadaşım zaten tncxp tek cd'den oluşuyor.İkinci cd program cd si.Yani onu indirmesende olur.

tatli_child arkadaşım sana gelince.Bilgisayarı açtığında anakart resmi geliyor ya,o geldiği zaman TAB tuşuna bas.Resim gidecektir ve açılış yazıları gelecektir.O yazıların içinde BOOT SCREEN MENU diye birşey olmalı.Onun karşısında hangi tuş yazıyorsa ona bas ve çıkan menüden cd-rom u seç.Kurulum başlar.

tmm kurdum sonunda hemde normal xp kurar gibi pc açıldı resim çıktıktan sonra f8 bastım ard arda kurulum sayfası çıktı turuncu seçenekli olan yer sonra 2.seçenege geçtim C bölümünü seçtim gerisini halletti güzel hoşuma gitti ama bi tuhaflık var gibi ya exe dosyalarını çalıştırırken geç çalışıyo hafif bi donma var belkide bnm pcden kaynaklıda olabilir ama valla süper olmuş elinize saglık çok hoşuma gitti hiç bi korsanlıkla ilgili bişeye takılmadım yani İE7 mp11 gibi dogruladı serial numarasını bide kullanıcı adında gerçi yeni bi kullanıcı açınca admin kalkıyor ama nebilim zaten dokunmadan kuruldugu için bunun pek bi önemi yok ellerinize saglık valla ileri dogru siz bunu geliştire geliştire işletim sistmini kuranlardan dahi iyi bi işletim sistemi ortaya çıkaracksınız kullanış açısından tbrkler alkış yok nasıl yapcass alkışlamayı:angry2: pat pat pat pat (burda alkışlıyor vaziyetteyim:)

Edited by tatli_child

Herkese iyi gunler tnc yi yapaninda eline saglik bilgisayara kurdum hersey iyi guzel bir kac tane daha program yukledim hepsi guzel calisiyor ekran karti da guzel ama tek sorun internet kurmada ben almanyadayim

burda internet cd sini taktigimda modemi yuklemeye basliyor sonra diyorki

"dil uyumsuz oldugu icin kurulamiyor" buna ne yapmam lazim. simdiden tesekkurler

elinize saglik....

SAygilarla.....

Herkese iyi gunler tnc yi yapaninda eline saglik bilgisayara kurdum hersey iyi guzel bir kac tane daha program yukledim hepsi guzel calisiyor ekran karti da guzel ama tek sorun internet kurmada ben almanyadayim

burda internet cd sini taktigimda modemi yuklemeye basliyor sonra diyorki

"dil uyumsuz oldugu icin kurulamiyor" buna ne yapmam lazim. simdiden tesekkurler

elinize saglik....

SAygilarla.....

modeminizin marka ve modelini verirseniz farklı bir driver var mı bakabiliriz.

@fango buyrun cevap verildi size. Dikkatli bakın.

http://www.tnctr.com/index.php?s=&showtopic=9992&view=findpost&p=136146

TNCXP gerçekten güzel. Bilgisayara yeni bir görünüm kazandırması yanında hızda kazandırıyor. Ama ben TNCXP'yi kurduktan sonra daha önce kullandığım gibi klavyeyi arapca kullanabilmek için "Bölge ve Dil Seçenekleri"nden "Diller" bölümüne girip arapca'yı eklemeye çalıştım. cd'yi isteyince cd'den dil yüklemesini yaptı. Giriş dili olarak arapca'yı seçince klavye dili bölümüde arapca olması gerekiyordu. olmadı. kutudaki seçeneklerde arapca hiç yoktu.

sonra yeniden windowsXP kurdum ve dil ayarlarımı yapabildim.

s.a kardeslerim tncxpden cok memnunum ama internet explorerde güvenlik seviyesini düşüremiyorum bu yüzdende crack programlarına,cashfiestaya filan izin vermiyor ve bazı sitelere girişinide engelliyor lütfen bana yardım edin :(

Edited by mehmet33333

Öncelikle cevap icin tesekkurler

(VIA Rhine - Fast Ethernet Adepter bu bilgisayarda olan)( modemde

ProDyne DSL Adapter bu)

Birde sunu söylersen sevinirim su an ben tnc kullanmiyorum internet icin ama

tnc bilgisayarimda iyi oldu hizi artti göruntude iyi oldu

cd den bir kac sey yuklemek istedim setuplar yok bazisinda bazisida acilmiyor

ne yapmam lazim

Saygilarla..... kolay gelsin.....

s.a kardeslerim tncxpden cok memnunum ama internet explorerde güvenlik seviyesini düşüremiyorum bu yüzdende crack programlarına,cashfiestaya filan izin vermiyor ve bazı sitelere girişinide engelliyor lütfen bana yardım edin

En kolay çözüm mozilla yüklemek.

Birde sunu söylersen sevinirim su an ben tnc kullanmiyorum internet icin ama

tnc bilgisayarimda iyi oldu hizi artti göruntude iyi oldu

cd den bir kac sey yuklemek istedim setuplar yok bazisinda bazisida acilmiyor

ne yapmam lazim

Saygilarla..... kolay gelsin.....

Biraz daha açık anlatır mısınız?

Ayrıca VIA Rhine - Fast Ethernet Adepter'ın modeli nedir?

Silp yeniden yükleyebilirsiniz. Yada direk IE 7 yi yükleyin.

Silmek için:

Windows\inf dizini içinde sysoc.inf dosyasını bulup notpadle açın. Tabi bu dosyanın her ihtimale karşı yedeğini alın. Daha sonra dosyayı açarak "games" ile başlayan paragraftaki bütün "hide" ifadelerini silin (sadece hideları silin). Dosyayı kaydedin. En son program ekle kaldıra girip windows bileşenlerini ekle kaldıra girin. Buradan internet explorerı kaldırın. Bu kadar.

Bende kurdum makinelere format attım yalnız cafe olduğu için client programını yukleyip reset attığım zaman client otomatik açılmıyor 1 makinede deil 7 makinemdede aynı sorun çıktı nasıl duzeltecem.Başlata aç yapıp programlardan başlangıçada kısayolunu attım gene olmadı!!!

En kolay çözüm mozilla yüklemek.

Biraz daha açık anlatır mısınız?

Ayrıca VIA Rhine - Fast Ethernet Adepter'ın modeli nedir?

1.simdi söyle bende profesyonel xp yuklu tnc yi yukledigimde göruntu daha iyi olmustu ve ben bu cd den simdiki

xp ye bu ekran kartini yuklemek istedim benimki NVIDIA tnc den bu simdi kullandigim xp ye sadece göruntu kkartini yukluyebilirmiyim

2.ya özelliklerine baktim da birsey bulamadim zaten bu ben her bilgisayar kurdugumda mevcut ora yuklenmis oluyor ag baglantilarinda.

ama modeminki ben internet sirketinin bana verdigi cd yi yukledigimde Prodyne DSL Adapter

isimli donanim gelmis oluyor ayriyeten modem Siemens tir.

SAygilarla-..... Eger olursa iyi olur.... umarim anlatabilmisimdir....

Bende kurdum makinelere format attım yalnız cafe olduğu için client programını yukleyip reset attığım zaman client otomatik açılmıyor 1 makinede deil 7 makinemdede aynı sorun çıktı nasıl duzeltecem.Başlata aç yapıp programlardan başlangıçada kısayolunu attım gene olmadı!!!

Soruma cvp gelmemiş hala :p

Arkadaşım ellerine sağlık şu an TnC XP tr yi kurdum şu an bir sorun yok.bütün sorun avast ta bazı dosyaları virüs görüyor aslında deyil neden derseniz aynı programı daha önce nortonda bir şey yoktu. Problem bende lisanslı norton Antivirus prof. 2004 vardı ama cd bozulmuş nettede bulamadım diğerleride 15 günlük. norton 2007 türkçe var onu nasıl aktive edebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Ben bunu hallettim ama türkçesini değil gene 2007 ama ingilizcesi

Edited by mosmankoc

• Administrator

Yüklediğiniz bir program açılışa dosya eklenmesini engelliyor olabilir. msconfig'den açılışta görünüyormu bakın programınız.

Yüklediğiniz bir program açılışa dosya eklenmesini engelliyor olabilir. msconfig'den açılışta görünüyormu bakın programınız.

Msconfig de de gozukmuyor.Yalnız ben tum programları kuruyorum en son deep freeze den önce clienti kuruyorum.Zaten yüklediğim programları şu sırada ilerliyor.Winrar,okey,mirc,mediaplayer11,msn live,advantec windows care,adobe 8.0,internet filtre,office,nod32 setup,winamp, ve cilent en son

bunun tncxp ile bir alakası yok. kurduğunuz program veya kafe yönetim programıyla alakası var.

Normal xp kurduğumda boyle bir sorunla karşılaşmamıştım ama .Tamam ben tncxp için bir şey demedim.Bende biliyorum tncxp süper bişe olmuş ama normal bir xp kurduğumda reset atıyordum client direkt geliyordu ;);)

Edited by v!olence