Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TncXP nin bütün partlarını rapidden indirdim.CD ye kopyaladım buraya kadar sorun yok.Ancak CD nin boot özelliği yok (PC CD den başlamıyor).Setup.exe yada autorun benzeri dosyalar yok.Ne yapmam gerekiyor ?..Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

• Administrator

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=34615

Linkteki soruları burada sormamı istemişsiniz, bende soruyorum, cevaplarsanız sevinirim

1-xpsp3res.dll windows bağlantı sorunları tanımlayıcısı adlı programın dll'sidir. Bunu kurunca otomatik kendini ekler. Çünkü bağlantıyı test edebilmesi için biryerlere ping atması gerekir.

2-Aynı resimde diyalogun altında bir yazı yazıyor dikkat edersen. Burada bu isimli kullanıcılar görünebilir diye. Altta da ne olduklarını belirtmiş. Demekki tweakui ile alakalı birşey bu.

3-HelpAssistant neden silinmiş deseydiniz belki cevap verirdim ama silmediğim birşey için neden soru soruyorsunuz? Helpassistand uzaktan yardım ile ilgili windowsun kullandığı bir hesaptır.

Cpu'nun %100 kullanma sebebinin netbios ile alakası yok. svchost %100 cpu usage diye ararsan google'de windows update ile alakalı olduğunu görürsün.

TncXP nin bütün partlarını rapidden indirdim.CD ye kopyaladım buraya kadar sorun yok.Ancak CD nin boot özelliği yok (PC CD den başlamıyor).Setup.exe yada autorun benzeri dosyalar yok.Ne yapmam gerekiyor ?..Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Çok ilginç! Siz TncXPyi mi indirdiniz acaba? Ya boot yapmadınız bios yada boot menüsünden yada yanlış veya eksik indirdiniz!

3-HelpAssistant neden silinmiş deseydiniz belki cevap verirdim ama silmediğim birşey için neden soru soruyorsunuz? Helpassistand uzaktan yardım ile ilgili windowsun kullandığı bir hesaptır.

Cpu'nun %100 kullanma sebebinin netbios ile alakası yok. svchost %100 cpu usage diye ararsan google'de windows update ile alakalı olduğunu görürsün.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Help Assistant neden silinmemiş diye sormamım sebebi, uzak kullanıcı bağlatısını pasif bıraktığınızdan dolayı,

svchost netbios ile otoamtik güncelleme ile ve bunun gibi bazı servislerle doğrudan alakası var, bunlardan herhangi birini pasifize ettiğinizde (o an pasif yaptığınızı kullanıyorsa) pc normale dönecektir, bu MS'nin çıkardığı yamadan önce belli başlı devre dışı bırakılan servisler diye biliyorum (burada deneyim konusunda akıl vermek gibi bir niyetim yok, sadece karşılaştığım durumları söylüyorum.)

Neyse tekrar teşekkürler

• Administrator

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Help Assistant neden silinmemiş diye sormamım sebebi, uzak kullanıcı bağlatısını pasif bıraktığınızdan dolayı,

svchost netbios ile otoamtik güncelleme ile ve bunun gibi bazı servislerle doğrudan alakası var, bunlardan herhangi birini pasifize ettiğinizde (o an pasif yaptığınızı kullanıyorsa) pc normale dönecektir, bu MS'nin çıkardığı yamadan önce belli başlı devre dışı bırakılan servisler diye biliyorum (burada deneyim konusunda akıl vermek gibi bir niyetim yok, sadece karşılaştığım durumları söylüyorum.)

Neyse tekrar teşekkürler

Ben o sorundan o yöntemi uygulayarak kurtuldum. %100 kullanım esnasında Otomatik Güncelleştirmeler servisini kapatınca düzeliyordu sistem. Demekki bununla alakası var. Nitekim de microsoft sitesinde açıklamış böyle olduğunu.

[quote name=вяιgн

' date='Cum, 17 Ağu 2007, 22:25:55' post='142353]

Çok ilginç! Siz TncXPyi mi indirdiniz acaba? Ya boot yapmadınız bios yada boot menüsünden yada yanlış veya eksik indirdiniz!

Kesinlikle yanlışım yok.Sitedeki rapid linklerini kullandım ve indirken,partları klasöre çıkarırken sorunla karşılaşmadım.Bios hususuna gelince ; aynı pc ye farklı XP CD lerinden önyükleme yapabiliyorum

Selam bEN tnc xp yi kurulı 2 gün oluyor. Herşey süper. Gerçekten kusursuz diyebilirim. Benim tek korkum TNC XP ne kadar güvenli ?. Sakın yanlış anlamayın ama bunu yapan şirket veya firma olmadıgı için ister istemez insanın aklına bu soru oluşuyor. Yani benim sorum sistemde casus her hangi bir yazılım çalışıyormu ? Bu sorum sadece yapımcılara değil. Bütün kullanan kişilere.

Ayrıca TNC XP yi yapan kişilere gerçekten çok güzel bir iş yaptıklarını söylemek istiyorum. Sağolun :D

• Administrator

Selam bEN tnc xp yi kurulı 2 gün oluyor. Herşey süper. Gerçekten kusursuz diyebilirim. Benim tek korkum TNC XP ne kadar güvenli ?. Sakın yanlış anlamayın ama bunu yapan şirket veya firma olmadıgı için ister istemez insanın aklına bu soru oluşuyor. Yani benim sorum sistemde casus her hangi bir yazılım çalışıyormu ? Bu sorum sadece yapımcılara değil. Bütün kullanan kişilere.

Ayrıca TNC XP yi yapan kişilere gerçekten çok güzel bir iş yaptıklarını söylemek istiyorum. Sağolun :D

Var olsa niye söyleyeyim. Buraya mı sorulur, hırsızlık yaparmısınız diye?

Var olsa niye söyleyeyim. Buraya mı sorulur, hırsızlık yaparmısınız diye?

Sinirlenmeni gerektirecek birşey yok. Sadece sordum. Olacağını zannetmiyorum ama yinede içimi rahatlatmak amaçı ile sormuştum bu soruyu.

Cevabında pek iç açıçı gelmedi ama yinede elinize sağlık.

O zaman büyük ihtimal cd yi yanlış yazmışınızdır

Kardeşim ilgin için teşekkürler.Videoyu izledim.Buraya kadar tamam.Ancak sorun şu...İndirdiğim 6 adet part winrar ile açıldığında İSO kalıbı haline gelmiyor.Winrarlı halde tek bir paket oluşuyor.İSO çıksa idi Nero ile halleerdim.Aceba son upload esnasında boot ile ilgili dosyalar unutulmuş olabilirmi diye bir soru geliyor aklıma..Teşekkürler..

• Administrator

Sinirlenmeni gerektirecek birşey yok. Sadece sordum. Olacağını zannetmiyorum ama yinede içimi rahatlatmak amaçı ile sormuştum bu soruyu.

Cevabında pek iç açıçı gelmedi ama yinede elinize sağlık.

Sizin içinizi rahatlatan soru beni çileden çıkartıyor. Deyim yerindeyse aklımı yerinden oynatıyorum duyunca. Nasıl olur nasıl!!!!

Sizin içinizi rahatlatan soru beni çileden çıkartıyor. Deyim yerindeyse aklımı yerinden oynatıyorum duyunca. Nasıl olur nasıl!!!!

Kusura bakma. Seni sinirlendire bilir. Bence kullanıcıların çoğu merak ediyodur. Bu soruyu soran ilk benmiyim onu merak ediyorum. Buda diğer TNC soruları gibi basit bir soru. Kendinizi kasmanıza gerek yok. Ben suçlamada yapmıyorum. TNC Hakkında soru soruyorum.

• Administrator

Kusura bakma. Seni sinirlendire bilir. Bence kullanıcıların çoğu merak ediyodur. Bu soruyu soran ilk benmiyim onu merak ediyorum. Buda diğer TNC soruları gibi basit bir soru. Kendinizi kasmanıza gerek yok. Ben suçlamada yapmıyorum. TNC Hakkında soru soruyorum.

Nasıl olabilir ya?

Patronun gelip sana kasadan para çaldın mı derse nasıl rahat olabilirsin?

Bakın,

XP işletim sistemini siz sadece özelleştirmişsiniz, Harçadıgınız emek karşısında böyle bir tepki almanız sizi sıkmış, sinirlendirmiş olabilir. Ama sizde beni anlayın. Nede olsa bir işletim sisteminden bahsediyoruz. Ben bu soruyu sadece yöneticilere degil bütün kullanıcılara sordum. Ve sorduguma pişman oldum. Böyle karşılanacagını beklemiyordum. Nede olsa buda bir soru. Ve sizin cevaplamanız gereken bir soru. Böyle bir tepki alacagımı düşünseydim bu konuyu hiç açmazdım. Demekki tam olarak sordugumuz sorulara cevap alamıyoruz.

• Administrator

Bakın,

XP işletim sistemini siz sadece özelleştirmişsiniz, Harçadıgınız emek karşısında böyle bir tepki almanız sizi sıkmış, sinirlendirmiş olabilir. Ama sizde beni anlayın. Nede olsa bir işletim sisteminden bahsediyoruz. Ben bu soruyu sadece yöneticilere degil bütün kullanıcılara sordum. Ve sorduguma pişman oldum. Böyle karşılanacagını beklemiyordum. Nede olsa buda bir soru. Ve sizin cevaplamanız gereken bir soru. Böyle bir tepki alacagımı düşünseydim bu konuyu hiç açmazdım. Demekki tam olarak sordugumuz sorulara cevap alamıyoruz.

Siz hırsızmısınız nasıl bir soru olabilir ya? Biraz mantıklı düşününce ben nasıl virüs veya spy var derim içinde?

Kurmak istemiyorsanız kendi bileceğiniz iş. Şirketlere gelince microsoft tüm bilgilerinizi kendine alıyor farkında değilsiniz heralde. İşletim sistemi direk reg kayıtlarını microsofta gönderiyor ve bu kanıtlanmış ve microsoft tarafından kabul edilmiş birşey. Hoş onların açıklaması, açıkları kapatmak olsada ne olduğu az çok biliniyor. Amerikada neden macin daha çok kullanıldığının bir cevabıda budur.

Bunun dışında siz virüs programı yada internet controler yada anti hack programları yükleyin. Bu programlar bilgisayarınıza yapılan yada bilgisayarınızdan yapılan tüm bağlantıları size soruyor. Kendinizi güvende hissedersiniz. Bu arada bu programlarda microsoftun IP açık IPdir ve güvenlik duvarını delen tek IPde odur. Eğer bilgisayarınızda ki microsoft bağlantısını gözlerinizle görmek istiyorsanız cfos yükleyin ve pingleri kontrol edin yada spybot direk gösteriyor hatırladığım kadarı ile.

içi virüs ve spy dolu.. kişisel tüm bilgilerin tnctr çatısı altında kullanılmak üzere toplanıyor..

amaç genel bir bağımlılık yaratıp ardından bu depolanmış kişisel bilgilerin kullanılması..

yahu sk8er_boi.. üstteki yazdıklarımı desen adamın başı göğe erecek.. nirvanaya ulaşacak.. sen de kalkmış uzun uzadıya cevaplıyorsun..

ben de soruyorum.. Değer mi?

benımde aylardır bı sorunum var...

usb cıhaz yukleyınce yada msn yukleyınce ...bı arada denedım bısey yuklemesemde bılgısayarı kapatıyım .. ertesı sabah acıyım ... acmaya kalkınca ekran bombos cıkıyo sadeece masaustu resmı okdar...

sorun nedır acaba... bısey yukledıgım zaman sıstem gerı yukleme yapınca duzelıyor .. sonra bıseyler yukledıgım zaman yıne aynı sorunu yasıyorum...

sorun xp de mı yoksa baska bseydemı?

yardım edersenız sevınırım ...

sımdıden cok cok tesekkur ederım ...

içi virüs ve spy dolu.. kişisel tüm bilgilerin tnctr çatısı altında kullanılmak üzere toplanıyor..

amaç genel bir bağımlılık yaratıp ardından bu depolanmış kişisel bilgilerin kullanılması..

yahu sk8er_boi.. üstteki yazdıklarımı desen adamın başı göğe erecek.. nirvanaya ulaşacak.. sen de kalkmış uzun uzadıya cevaplıyorsun..

ben de soruyorum.. Değer mi?

1.güzel kardeşim ( veya arkadaşım benim yaş 42)kimsenin jandarması veya fedaisi değilim ama ben bu proğramı aynı anda hepsi açık tam 15 adet farklı güvenlik proğramı ile ( yabancı warez sitelerinde crack vs. aradığımdan dolayı) kullandım uyarı vermedi.

2.senin amacını anlamış değilim anladım desem bende senin gibi taşeronluk spylık virüslük yapmış olurum

3.Güvenmiyorsan indirmezsin Bill Gates amcanın lisanslı proğramlarına dolarları bayılır spy ve virüs yemezsin lütfen ben de senin gibi normal üyeyim havamızı ortamımızı bozma güzel kardeşim.!!!!!!!

1.güzel kardeşim ( veya arkadaşım benim yaş 42)kimsenin jandarması veya fedaisi değilim ama ben bu proğramı aynı anda hepsi açık tam 15 adet farklı güvenlik proğramı ile ( yabancı warez sitelerinde crack vs. aradığımdan dolayı) kullandım uyarı vermedi.

2.senin amacını anlamış değilim anladım desem bende senin gibi taşeronluk spylık virüslük yapmış olurum

3.Güvenmiyorsan indirmezsin Bill Gates amcanın lisanslı proğramlarına dolarları bayılır spy ve virüs yemezsin lütfen ben de senin gibi normal üyeyim havamızı ortamımızı bozma güzel kardeşim.!!!!!!!

mesajımı dikkatlice oku ne maksatla yazdığımı anla ve o şekilde cevap yaz.. bu daha iyi olacaktır..

yaşına hürmeten amenna diyorum..

ben tncxp için yazılanlara karşı kendimce destek olurken senin naptığını anlamıyorum..

mesajımı dikkatlice oku ne maksatla yazdığımı anla ve o şekilde cevap yaz.. bu daha iyi olacaktır..

yaşına hürmeten amenna diyorum..

ben tncxp için yazılanlara karşı kendimce destek olurken senin naptığını anlamıyorum..

mesajını okudum gerizekalı da değilim! istersen açabilirsin

atışma konusu yapmak istemiyorum bill gates millete kakaladığı proğramlar konusunda almaya niyetin olursa söz indirim yaptıracağım. :D:D:D:D konuyu kapatalım zaten kızgınlığım onun yazdıklarından sana patladık kusura bakma.

ben bu milleti anlamıyorum dün açamadığım tam 13,9 gb oyunları çöpe attım ya parayı verip orijinalini alıcam veyahut ta kotayı ve sorunları ki kaynağın ne olduğu ve amacın neolduğu??? belli veya değil ! sineye çekip sörfe devam edicem hayat devam ediyor.

sevdiğim rahmetli bir ağabeyimin lafı vardı evlat derdi insan oğlu acaip bir yaratık tır ekmek gibi fırını yoktur atki pişirip çıkarasın insanoğlu yaşamadan vs (müstehcen) akıllanmaz evlat derdi.!

Kendimize yapılmsaını istemediğimiz bir şeyi lütfen başkalarına yapmayalım yaşam felsefem budur.

Edited by kdr1965